Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a legkedvesebb történeted a kutyáddal, macskáddal, egyéb kisállatoddal? fórum

Mi a legkedvesebb történeted a kutyáddal, macskáddal, egyéb kisállatoddal? (beszélgetős fórum)

2019. jan. 20. 20:44
A megismerkedésünk. Mentett kutya, és meglepetés volt a Férjem hozta el. Mikor megláttam úgy sírtam, mint egy kisgyerek. Ő meg a lábamat szagolta ijedten, miközben mosolyogva nézett fel ràm. Azonnal tudtam, összetartozunk.😊❤
26. ab61752c45 (válaszként erre: 17. - 123e772adb)
2015. nov. 14. 18:56
nekem csak nyest van a padláson,az is kapar.a csapdába esze ágába sincs belemenni.
25. kisj (válaszként erre: 24. - Ee523aad9d)
2015. nov. 14. 18:53
Kár,mert egy igazi vadészkutyára nagyon is jellemző.:)
24. ee523aad9d (válaszként erre: 19. - Kisj)
2015. nov. 14. 18:21
Ezt nem vesszük bele. :)
23. kisj (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. nov. 14. 17:47

Ha valóban kiadvűnyhoz gyűjtesz, akkor Vilit vegyétek bele,mert ilyen higgadt,joviális úriembert még életemben nem isemrtem:D

(és a zenei tehetségét még nem is említettem:D)

22. 12d083b51b (válaszként erre: 21. - Kisj)
2015. nov. 14. 17:41

Őrá emlékezve, szerintem már nyugodtan, de ugyanúgy csak tacskót! És viszonylag fiatalt, amíg nem lesznek máshol tanult, felszedett, megrögzött szokásai...a mienk is "elment" már régen.

Ott a kertes házban, ha beindult, futhatott egyenesben akár 50 fm-t is, nagy volt az udvar, a kert, külön nem vittük sétálni. Ide a panelbe nincs szívem se kutyát, se macskát, én sem igazából tudom megszokni...

21. kisj
2015. nov. 14. 17:34

Na,még egy jellemző szitu:

Oly annyira értett már "embeül", hogy a póráz, vagy a sétáltatás szót mégy csak burkoltan,vagy körülírva se lehetett előtte kiejteni.

Ha mégis megtetted,lelked rajta,mert menni kellett.

Emlékszem, ahogy egy jeges esővel sújtott hideg,szeles novemberi reggelen teljes lendülettel kitört a pesti bérház kapuján,majd azon nyomban ugyanazzal a lendülettel fordult is vissza:D

De persze ez nem így működött. Eldönthette, hogy a seggén szánkázva óhajt-e sétálni, vagy normál üzemmódban?


Nagyon hiányzik, még mostis.

Pedig már vagy 15 éve,hogy elpusztult.

Azóta képtelen voltam rábeszélni magam még egy kutyára.

2015. nov. 14. 17:18

Hát igen, a tacskók már csak ilyenek! :)))

- megtanítottuk, hogy az udvarban a galambokat, és a tyúkokat nem bántja, de bármi mást, levadászhat, és persze ugyanez a kertben is!

Főzök bent a lakásban, azt látom szemem sarkából, hogy gyorsan-frissen már másodszor-harmadszor fordul: kimegyek: a kert végében a mirhón a szomszéd kis kacsái feljöttek, ő begyűjtötte őket, sorba rakta a küszöb mellett és büszkén mutatta, milyen ügyes!!! Hát mi sem büntettük meg!


- ugyanott nagy eső után, meglátta a macskát, no hát akkor azt kergetni kell. A macska átugrotta a vízzel teli mirhót, de őneki ez nem sikerült, bumm, bele a közepébe... úúúútálta a vizet!!!

Kihalásztuk, megfürdettük, szárítottuk, elég sokáig "nyalogatta a sebeit"! Másnap, szitu ugyanaz, macska megindul, ő utána... majd gyorsan észbekapott, és mint a rajzfilmben a befékező gyalogkakukk, métereket csúszott még, de sikerült a mirhó előtt megállnia... szegény, akkor szégyelte el magát igazán, ahogy hallotta hogy belőlünk kitört a röhögés! :)))

19. kisj
2015. nov. 14. 17:01

Na!

Most feltámadtak az emlélek.

Vilit,ha Pesten voltunk,mindig egy parkba hordtam.(sok kutya barát, sok barát kutyások)

Soha nem tartottam pórázon,mehetett mindig isten hírével.

Őszi este, sötétség, sok-sok szép lehulott barna falevél......

Haza kéne menni. Hívom.Természetesen jön. Boldogan és büszkén rohan, és lobognak a fülei.:)

De ni csak! Mik ezek a falevelek a hátán?

Söpörném le a kezemmel, de nem lehet...

Szimat. Te jó ég!

Miután hazaértünk kb. 1,5 órát töltöttünk a fürdőszonában,mégis amikor bementünk,, a férjem első szava az volt,hogy mi ez a szar szag?

Nos, hát ez pont az volt.

Vadászkutya, tehát büszke volt arra a hatalmas fegyvertényre, hogy álcázta magát.:D



9

18. kisj
2015. nov. 14. 16:33

Falusi potra:

Ülönk Keresztmamámmal a tornácon.

Vili (a tacskóm) csak úgy jön a semmiböl. Földig lóg afüle,meg az orra, farka a lába között. Laposkúszás, a nem létező szőnyeg alatt.

Kerikém:

-Na, gyere nézzük meg,hogy most melyik baromfit vadászta le, mnert ha Nagyanyád találja meg már megint, abból baj lesz.

Mentünk. Megtaláltuk.Elhantoltuk.

A vadászösztön az már csak vadászösztön marad.


A másik:

Csodás nyári éj a falusi potortán. Ülök a verandán, Vili őriz,mint mindig,mert erre nagy hangsúlyt fektetett világéletében.

Pukk,pukk,pukkantás hegyek. Jesszus! Menj odébb,mert ez tényleg nagyon büdi.

De nem.

A kutyaszív nem ismeri a pukkantások gazdira gyakorolt hatását.

Talán semmi mást nem kívánnék,csak azt,hogy újra üljön a lábaim előtt és őrizzen engem.:)

17. 123e772adb (válaszként erre: 15. - Katinkaboszi)
2015. nov. 14. 04:19
Nekem is volt hörcsögöm és egész éjjel kapart. Imàdom a höriket, de pont emiatt nem veszek többet.
16. 123e772adb (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2015. nov. 14. 04:15
Hogyan tanîtottad meg a kutyànak, hogy csukja be maga utàn az ajtót? Én is mindig azon mérgelődök, hogy a kutya nyitva hagyja a szobaajtót, és kiengedi a meleget. Spànielem van, hamar tanul csak én vagyok béna.😊
15. Katinkaboszi (válaszként erre: 12. - Juditka23)
2015. nov. 13. 23:00

Igen, édesek, és valahogy nem is olyan buták, mint mondják, hiszen ezek éjszakai állatok, de a fiunk szobájában volt egy hatalmas akvárium, üresen persze, abban laktak és éjjel nekifogtak jönni-menni, kaparászni, a mókuskerékben rohangálni, mígnem a fiú rájuk szólt, hogy elég legyen, nem tudok aludni.


Pár éjszakán át eljátszották ezt, majd szépen csendben maradtak és hozzászoktak, ha ő aludni ment, csendben lettek ők is :)

14. Regin_a (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2015. nov. 13. 21:36

Teszem hozzá, a dogocska kölyök korábankerült hozzám és volt egy macskám is akkor

Imádták egymást, a macsek, Lucifer, persze nevelte is a kutyácskát

A kutty utána is nagyban barátkozni akart az utcai macsekokkal is, amik persze nem rémültek meg tőle hanem lepofozták. Micsodasértődött képet vágott


És volt nimfa papagályunk is

Gyalogolt rendesen a lakásban és ha kedvenc pózomban fekve ettem, a morzsákat kiszedegette a szakállambol/akkormég volt/, aztán elaludtunk, ő a hasamon.


Egyszer eltünt.

Felforgattunk mindent, már lemondtunk róla amikor egy vékony nyakú vázában kiszúrtam fejjel lefelé

Víz is volt a vázában, de kitekerte a fejét és igykapott levegőt nem, nem mozdult.

Mit tegyünk, bele a wc-be és éppen le akartam húzni amikor megmozdult

Azonnal hajszáritó és a madár vagy 5 perc mulva repült

2015. nov. 13. 20:44
15 éves voltam , nagyinál egy malamut kutyus volt, ő volt a mindenem, télen nyáron mindig kinnt ültem vele a teraszon ő pedig vigyázott rám. Egyszer nagyi kijött és elkezdett kiabálósabb hangsúlyban beszélni velem (gondolom vmi rosszat csináltam )álltunk egymással szemben néztem nagyira aki megvolt rémülve, csak egy pillanat volt , majd láttam ahogy jön a kutya vicsorogva nagyira , hogy megvédjen : )) ekkor értettem meg milyen ha a lelkedet megérinti egy kutya..lehet akárhány kutyám, de a szivem legnagyobb darabja mindig az övé marad!
12. juditka23 (válaszként erre: 11. - Katinkaboszi)
2015. nov. 13. 20:38
edes kis kisallatok, hianyoznak nekem is pedig sok gond volt veluk :) vagtam a kis körmuket... vittem a beteg tengerimalacomat telen nagy hidegbe az orvoshoz :) egyem a szivuket :)
2015. nov. 13. 20:31

Ez velem, de a fiunk aranyhörcsijével történt.

Hozott a férjem a gyereknek két hörcsögöt, kicsik voltak még, de nekem valahogy nem igazán voltak szimpatikusak.

Aztán nőttek nődögéltek, még mindig tartózkodtam tőlük.Két fiú volt, Márton és Bertalan.

Márton a harciasabb, Bertalan a csendesebb.

Egyik alkalommal, hogy megszokjam őket, a férjem kivette a házukból a két imposztort és egy használaton kivüli elég nagy lavórba rakta.

A hörcsik futkorásztak, keresték a helyüket, én pedig nem vettem észre, a ruhám vékony, az anyagából készült öve, belelógott hozzájuk, csak azt láttuk, hogy Bertalan már félig bepfázta az egészet és keményen húzta fel magát, mígnem felért a derekamig, én pedig a nevetéstől nem tudtam mit tenni, ekkor szerettem meg a két jószágot:)



Szegény Bertalan korai véget ért, a fiunk barátai átjöttek születésnapot ünnepelni és akkor kapot egy szép nagy távirányítós autót, amibe szegényt beleültették, hiába szóltunk, annyira pici, baj lesz belőle.

Másnap szegény Bertalan kimúlt, bár megvárta míg felébredünk.

Részvéttel eltemettük, szép kis dobozba tettük, az aljára virágokat szórtunk.

10. 2ab16d5612 (válaszként erre: 9. - Regin_a)
2015. nov. 13. 20:29
Édes pofa lehetett :)
9. Regin_a (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. nov. 13. 20:26

Dogocskám volt aki ugye a legokosabb kutty :)

Megtanitottam hogy csukja be az ajtót ha ki-be mászkál aszobábol télen

"Ajtóóóó, mit gondolsz majd az öregcsont fog felkelni és csukni az ajtót?"

És becsukta, persz nem kilincsre. Nyáron is ezt csinálta volna, de hamarabb szóltam hogy "jól van elég" akkor nem csukta


Haver megtanitotta hogy kell kinyitni a sütő ajtaját

Ott sutötteem neki a csirkefarhátat

Persze amikor 6db. volt a tepsiben és én nem voltam otthon, kinyitotta és befalta.

Áh, rengeteg hasonló kaland volt vele

Sajnálom a mai napig is.

2015. nov. 13. 20:16
Volt egy kis fekete egerem, úgy hívták, hogy Műzli és egy csomószor kiszökött a ketrecéből. Volt olyan reggel, hogy arra ébredtem, hogy ott ül a fejem mellett. Amúgy nagyon barátságos volt, nem félt senkitőt. De ez nem azt jelenti, hogy nem kellett kergetni. Egyszer kiugrott a kezemből és négyen kerestük a szobámban zseblámpákkal, de végül nem találtuk meg, úgyhogy várni kellett, hogy előjöjjön magától:D
2015. nov. 13. 20:05
Régen a fekete párducomnak az volt a szokása hogy a konyha ablakba felült, kidugta a fejét a reluxa lamellái között és ahogy igy bambult kifelé az egyik mancsával pattogtatta őket föl le de anélkül hog ezt figyelte volna. Néha az őrületbe kergetett vele :D
2015. nov. 13. 20:01

A kiscicám (másfél éves) az a mániája hogy mikor hason fekszem az ágyon rámászik a lábamra és elkezdi dagasztani(van mikor a hátamig is felmegy. nagyjából 5-6 perces rituálé amit kb vegigröhögök mert a kis karmait is használja

Ezután szorosan mellém fekszik dorombolva.

Szóval masszőr és akupunktőr egyben :D

5. ee523aad9d (válaszként erre: 3. - 123e772adb)
2015. nov. 13. 19:54
Ez tényleg nagyon aranos, pont ilyemikre gondoltam!
4. Regin_a (válaszként erre: 3. - 123e772adb)
2015. nov. 13. 19:42
Jaaaj, ez aranyos!
2015. nov. 13. 19:41
Egyszer nagyon esett az eső. A kiskutyàm a lakàsban volt velem, de nagyon sîrt. Próbàltam ràjönni, hogy mi a baja. Odament az ajtóhoz, kiengedtem, és behozta az esőn àzó macijàt, majd gondosan megtisztîtotta. 😍
2015. nov. 13. 19:39
Volt egy cicám . A szekrényen volt egy gitár . Véletlenül észrevette , hogy megszólal , s ezek után rendszeresen gitározott :-)
2015. nov. 13. 19:33

Egy kiadványba gyűjtünk kedves, vicces, szívet melengető rövid kis sztorikat.

Köszi, ha megosztod másokkal kedvenc emlékedet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook