Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Könyvelői munka helyett eladó fórum

Könyvelői munka helyett eladó (beszélgetős fórum)

20. 123e772adb (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 22. 06:15

Ciki? Dolgozni ciki? Maradj otthon! Na az a ciki!

Ki mondta, hogy ciki? Tudod mi az? Amikor a postán panaszkodott a csaj nekem, hogy 80 ezerért ül egész nap az ablak mögött, és szólt neki a főnöke, hogy nem mehet ki wc-re, majd csak kajaidőben, mert sokan vannak, és naponta 2-3 túlórát bevállal, tök ingyen. Amikor megemlítettem neki, hogy én gyárban meózok, és szabadon mozgok egész nap, nem cseszeget senki, a túlórámat is kifizetik+ 4 féle jutalékot kapok...annyit mondott, jó nekem. Láttam a fején, hogy a gyár szó bántotta volna az egóját, szóval ő még meggondolja. De nem fogja. Mert túl büszke és hülye. :)

19. andi6020 (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 16. 08:41
Tedd azt, amit szeretnél.
2015. nov. 16. 08:37

Azt csináld, amit szeretsz.

Nagyon fontos az életben, hogy jól érezzük magunkat a munkahelyünkön és ehhez azt kell csinálnunk, amit szeretünk.

17. timycat (válaszként erre: 4. - Tunrida)
2015. nov. 14. 17:26
Pedig nem az.
16. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Tunrida)
2015. nov. 14. 13:42

Azt a munkát válaszd, amiben jobban érzed magad! Ez sokkal fontosabb annál, minthogy mások mit gondolnak!

Ha kérdezik, mondd azt, hogy te ebben jobban érzed magad, és ezért választottad. Szerintem ezt meg fogják érteni.

De indokolhatod azzal is, hogy ott nem voltál megfizetve.

15. sajert
2015. nov. 13. 17:25
Én könyvelő vagyok, de önszántamból nem lennék soha eladó. Nem azért mert magasabb rendűnek képzelem magam, hanem mert teljesen más gondolkodásmód, személyiség kell hozzá. Teljesen alkalmatlan lennék rá. Ha szeretnél legyél az, de a mérlegképes regisztrációd - ha van - azért mindenféleképpen tartsd meg, még jól jöhet :-). Nekem az eladók munkarendje se feküdne, ott nem 8-1/25-ig tart a munkaidő.
14. viva70
2015. nov. 13. 17:14
Azt válaszd, ami a legtesthezállóbb neked.
13. e676663877 (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 13. 17:06

A könyvelő szakmádat nem szereted? Egyszeres vagy kettős könyvvitelben dolgozol? Regisztrált könyvelő vagy? Nem néztől körül máshol, hogy mennyit adnának, ha könyvelőként dolgoznál? Vagy azon a környéken, ahol Te élsz telített a piac könyvelőkkel?


Amúgy szerintem nem visszaesés. Sok munkáltató a járulékok miatt alkalmaz minimálbéren dolgozókat.

12. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 13. 16:57

Sztem olyan munkat vegezz, amit szeretsz :)

x idonkent amgysem art valtani!

2015. nov. 13. 15:43
váltászhoz= váltáshoz :)
2015. nov. 13. 15:42

Nagyon köszönöm a megerősítéseket a váltászhoz!

Valahogy a környezetemben ezt nem kaptam meg és ez hiányzott:))

2015. nov. 13. 15:38

szerintem is csináld azt, amit szeretnél. szerintem nem visszalépés. van olyan ismerősöm, aki szintén állami aktakukac volt (nem sértő szóként mondom) , de inkább elment pincérnek illetve vendéglátásba dolgozni, mert sokkal jobban keres vele és jobban is szereti. ő nem érezte úgy, hogy lealacsonyító vagy ciki. több bolt tudtommal az ott dolgozóknak ad kedvezményes vásárlást is, bár lehet ez mára kiment a divatból. nem tudom. régen így toboroztak embert is, hogy kafetéria, erzsi és kedvezmény a boltban vasárlásra. de lehet ez már nincs.


én váltanék.

8. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Tunrida)
2015. nov. 13. 15:34
Hát, ha te nem érzed annak, akkor? Nem is értem.:D
7. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 13. 15:32

én a helyedben nem mások véleményére hallgatnék,hanem saját magamra.

ha te úgy gondolod,hogy te szívesebben végeznéd azt,és még stresszmentesebb is lenne számodra,hád végezd azt!

és igenis,kereshetsz többet,vannak olyan helyek,ahol jutalékot is kapsz,nyilván nem azonnal,hanem ha már ott vagy x ideje,szóval én a helyedben nem gondolkodnék.Miért lenne szégyen váltani?

még a takarítás sem szégyen,nemhogy kereskedelemben dolgozni és emberekkel foglalkozni :) aki meg így gondolja ,az az ember olyan is :/

6. tunrida (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2015. nov. 13. 15:32
Köszönöm :)
5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Tunrida)
2015. nov. 13. 15:30

Ne törődj másokkal, azt gondolnak, amit akarnak!

Te meg tedd azt, ami neked jó.

Sok szerencsét kívánok!

4. tunrida (válaszként erre: 3. - 388b941089)
2015. nov. 13. 15:28
Rossz érzés, hogy ezt visszaesésnek, lefokozódásnak gondolják.
3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Tunrida)
2015. nov. 13. 15:24
Ha te nem érzed annak, akkor mi a kérdés?
2015. nov. 13. 15:24

Ott sem fogod magad agyonkeresni!

Azt csinald, amit szivesen... barmennyi penzert.

Ha visszavesznek.

2015. nov. 13. 15:22

Könyvelőként dolgozom állami intézménynél minimálbérért, középfokú végzettséggel.

Nem szeretem a munkám sokat kell hozzá agyalni, jogszabályok stb.

Úgy döntöttem visszamegyek a legelső munkakörömbe eladónak, sokak szerint ez ciki.Pedig lehet hogy ott még többet is keresnék.

Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook