Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan készüljek, mire számíthatok egy nőgyógyászati vizsgálat során? (várandósság megállapítása, általános vizsgálat) fórum

Hogyan készüljek, mire számíthatok egy nőgyógyászati vizsgálat során? (várandósság megállapítása, általános vizsgálat) (tudásbázis kérdés)


30. vecus (válaszként erre: 28. - Vorosmanoka)
2015. nov. 13. 11:19

Gratulálok!!

Csak így tovább!!


És drukkolok hogy minden rendben legyen veletek!!

29. Olbitális (válaszként erre: 28. - Vorosmanoka)
2015. nov. 13. 10:28
Ügyes vagy, és drukkolok! :)
2015. nov. 12. 22:00
Tuleltem😊5 hetes vagyok, drukkoljatok hogy minden rendben menjen, köszönöm😘
27. Remoni
2015. nov. 12. 15:14
A szűzhártyán lévő nyílás nagysága határozza meg, hogy vizsgál a nőgyógyász. Létezik hüvelytükör (kacsa) "szűz" méretben is, kenetet pedig tud venni kacsa nélkül vékony pálcával. Ha a nyílás mérete engedi, akkor manuális (egy ujjas) vizsgálatot is lehet végezni. Ma már nagyon ritkán és csak nagyon indokolt esetben vizsgálnak végbélen keresztül.
26. 388b941089 (válaszként erre: 25. - Szamóca999)
2015. nov. 12. 12:37
Ez mi? :D
2015. nov. 12. 12:07
Szia! Érdeklődnek hogy milyen profilú es nevű az implantatumod?
24. Mion (válaszként erre: 23. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 10:51

Bizonyára ilyen esetben jó indoka volt rá. De egy normális, panaszmentes betegnél (akinek pl igazolás kell felvételihez stb.és még szűz), annál nem fog feleslegesen nyúlkálni.

Szerintem nem sokan csinálnák ezt meg! De tisztelet annak, aki a nyilvánvaló bejárat helyet inkább egy kevésbé ismert módszert alkalmazott.

Számomra akkor is furcsa.

Én inkább kértem volna, hogy ha kell szakítsa át a szűzhártyámat...

Embere válogatja!

23. a360345bdd (válaszként erre: 21. - Mion)
2015. nov. 12. 10:39

Ezt mindenki maga dönti el, de a vizsgálat létezik, és egy 14 éves szűz lánynál így tapintott ki a doki egy gennyes csomót a méhnyak mellett.

Nyilván nem az állandó fájdalomra panaszkodó lány miatt végezte el, hanem mert egy beteg, perverz állat, aki nem akarta elszakítani egy kislány szűzhártyáját egy hideg, fém műszerrel!

2015. nov. 12. 10:38
Szamits ra,hogy a legtobb arrogans,kiveve,ha fizetsz a vizsgalatert.A tobbi megy magatol,megmondja mit csinalj es 5 perc a vizsgalat,vagy annyi sem.Sztem semmi extra,nekem nem fajt ,mivel gyors is kibirhato es feltetlenul szukseges,szoval nem nyafizok sosem.Szuzen is volt vizsgalatom,akkor sem tortent mashogy.Nem kell izgulni.
21. Mion (válaszként erre: 19. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 10:34
Ez valami beteg, perverz állat lehet.......
20. Mion
2015. nov. 12. 10:34

Nekem is csak hasi UH volt, amíg szűz voltam. Azóta tapintásos és hüvelyi UH + rákszűrés.


Tudom, hogy egyeseket ez feszélyez, de ajánlatáos legalább évente 1x citológiát csináltatni, mert nem vicces, ha valami galiba lesz odalent!

19. a360345bdd (válaszként erre: 18. - Mion)
2015. nov. 12. 10:33
Van nőgyógyász, aki szüzeket végbélen át vizsgál!
18. Mion (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 10:32

Na hát én ezt sem hallottam még? :D

Másik nyíláson? Mi van? Ezt honnan veszed?

17. Nívea
2015. nov. 12. 10:29

Erdekes, hogy szuzen nem vizsgalnak. Akkor en tenyleg a Marson elek, mert engem nem egyszer vizsgaltak meg a "nagy alkalom" elott. Es megmondom oszinten, nem fajt. De terhesseg alatt nekem nagyon. Bar en extrem eset vagyok, mert mindvegig nagyon fajt a pocakom. A baba minden mozdulasa kinszenvedes volt, de mar elotte is, az elejetol kezdve ugy ereztem leszakad a mehem.

Terhesen eloszor megnezik a mehszajadat, megnezik, mennyire puha, vagy sem. Zart-e vagy sem. Rakszurest fognak csinalni, megnezik, van-e valami bibi odalent. Kenetbol kiderul. Aztan huvelyi ultrahang. Ez egy nagy vibratornak kinezo dolog. En elso alkalommal belepirultam :D De nem faj, ha jo az orvos. Kesobb majd hasi uh lesz, de eleinte csak igy, huvelyivel vizsgalnak es kezzel. Aztan majdjonnek a szuresek, ahol vert is vesznek.

Remelem, hasznos infot is adtam :) Boldog babavarast!

16. vecus (válaszként erre: 10. - Vorosmanoka)
2015. nov. 12. 10:21

Nem vagy hülye attól hogy szorongsz egy orvosnál.

Én sem szeretek nőgyógyászhoz járni de muszáj.


Én azt mondom menj el egy magánrendelésre és még az elején mond el ezt az egészet a dokinak meg fogja érteni és úgy fog megvizsgálni hogy ne legyen neked kellemetlen.

Sajnos sztk-ban nem igazán ilyen az orvosok hozzáállása. Persze tisztelet a kívételnek.


Meg fog vizsgálni kézzel majd kenetet vesz és csinálni fog egy hüvelyi uh-ot.


Ja és ha extrán feszélyezett vagy akkor úgy menjél hogy hosszú poló legyen rajtad ami akkor is takar ha alul nincs rajtad semmi ez adhat némi biztonságérzeted neked. :)

Én is mindig így megyek. :))

15. a360345bdd (válaszként erre: 10. - Vorosmanoka)
2015. nov. 12. 10:15

Nem hülyéztelek le, értetlenkedek!


Nem tudok mondani egy felnőtt nőt se a környezetemben, aki ne ment volna nőgyógyászhoz miután elvesztette a szüzességét, vagy éppen előtte fogamzásgátlásról beszélni.


Persze olyat se tudok mondani a környezetemben aki teljesen totál vegán, pedig létezik!

14. pilus
2015. nov. 12. 10:13
Az első alkalmakkor én is így éreztem.Azt tanácsolták,h kapcsoljak ki,ne is gondoljak rá hol vagyok,stb.Amióta megöregedtem,ismét utálok menni.De kell a szűrés,így megteszem:(
13. vorosmanoka (válaszként erre: 12. - Lytta)
2015. nov. 12. 10:12
Köszönöm😊
12. Lytta (válaszként erre: 10. - Vorosmanoka)
2015. nov. 12. 10:09

Aranyos a félelmed :) Én is hasonlót éreztem úgy 17 évesen. :) Ma már 2 gyerek szülése után úgy megyek a nőgyógyászhoz, mint bármilyen másik dokihoz :)

Ne legyen semmilyen rossz érzésed, gondolj bele, ők naponta hány meg hány nőt vizsgálnak meg. Te csak egy vagy nekik a sok közül.

A vizsgálat maga nem fájdalmas, talán kicsit kellemetlen. De az UH viszont már kifejezetten jó , hisz láthatod a picurkádat. A többivel meg ne törődj.

2015. nov. 12. 10:07
Számomra ez lelkileg okoz problémát, mások vagyunk, valakit ez tök ridegen érint, engem nem, nagyon nem mindegy ki nyúl hozzám, ennyire intim helyzetben...
10. vorosmanoka (válaszként erre: 9. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 10:04

Gyerek nogyogyaszatra küldött, szóban, oda nem mentem el.

1 éve már nem vagyok az, nyilván, azóta pedig nem voltam, mert borzasztó megszengyenito érzés, megalázó , felrazo, így nem kerestem fel orvost. Nem volt panaszom. Lehet elítélni, vagy hülyének tartani, ez van. Tanácsot kértem és információt, nem pedig kioktatast.

2015. nov. 12. 09:49

Bocsánat, hogy már megint úgy tűnik, hogy kekeckedek, de a szüzeket egy másik altesti nyíláson át szokás megvizsgálni!


Ha terhes vagy, vagy csak gyanítod, akkor már nem vagy szűz, tehát volt benned "valami", a kacsa sem nagyobb, de hideg. És mióta nem vagy szűz, voltál nőgyógyásznál? És nem vett kenetet? Én azonnal orvost váltanék!

8. vorosmanoka (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 09:46
Doki csak hasi uht csinált, görcsoles miatt, felidoben is szoktam gorcsolni, de mivel szűz voltam, más vizsgálatot nem csinált.
7. vorosmanoka (válaszként erre: 6. - A360345bdd)
2015. nov. 12. 09:43
Rettegek tőle, ennyi😊és mivel sokáig szűz voltam, doki meg sem vizsgált.
6. a360345bdd (válaszként erre: 2. - Vorosmanoka)
2015. nov. 12. 09:42
És ezt hogy sikerült elérni? Mármint eddig milyen okból kerested fel az orvosod?
5. vorosmanoka (válaszként erre: 4. - Ágio8405)
2015. nov. 12. 09:37
Nem volt, 24 vagyok.
2015. nov. 12. 09:30
Az komoly ha még nem volt rákszűrésed sem. Hány éves vagy?
2015. nov. 12. 09:14
Szia! Ha várandós vagy megvizsgálnak kèzzel először. Majd ha nincs friss rákszűrèsed leveszik. Azután hüvely uh a tènyleges megállapìtás. Ennyi..
2015. nov. 12. 09:08
Eddig csak hasi uh volt, semmilyen más vizsgálaton nem voltam...😞
2015. nov. 12. 09:08
Hogyan keszüljek, mire szamíthatok egy nogyogyaszati vizsgalat soran? (varandossag megallapitasa, altalanos vizsgalat)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook