Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökérkezelt, majd gyökértömött fogam érzékenysége nem múlik. Bal felső 1-es fog, járt valaki hasonlóan? fórum

Gyökérkezelt, majd gyökértömött fogam érzékenysége nem múlik. Bal felső 1-es fog, járt valaki hasonlóan? (beszélgetős fórum)


13. cruz (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2021. okt. 25. 23:05
Szia! Végül mi lett ezzel a fogaddal? Én is hasonlóval küzdök most.
12. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2015. nov. 11. 21:21

Nekem is volt ilyen. Egy évig fájt a gyökértömés után a fogam. Mára mikor betömte, mondtam, hogy fáj...

Kiszedték a gyökértömést, nem változott semmi. A végén mondtam, hogy húzzák ki, mert idegesít a fájdalom. Akkor derült ki, hogy egy ciszta volt a gyökerén, amit még a röntgen sem mutatott ki egyszer sem.

2015. nov. 11. 06:28
Nekem is volt ilyen problémám! Nekem a gyökér csonkítás oldotta meg a dolgot!
10. éva1951 (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2015. nov. 11. 05:09
Várjál, nekem is ilyen volt, lassan elmúlt. Amikor visszamentem, hogy érzékeny lézerkezelést kaptam rá kéltszer, aztán rendbejött.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Rituss90)
2015. nov. 11. 00:00

Nekem most kezeltek egyet, fájt továbbra is és kiderült kettővel mellette volt egy belülről szuvasodó fog.Úgy vette észre az orvos, hogy minden foghoz érintett valamit, azt mondják jég (orvost nem kérdeztem mi az) szerintem nem jég volt.

És ahol éles fájdalom hasított bele, azt célirányosan röntgenezték.Kiderült, hogy rossz, ránézésre semmi gond nem volt vele. Fájt 2 hétig, begyulladt, újból kezelték és már jól van/vannak. :)

8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Rituss90)
2015. nov. 10. 23:55
Elvileg igen. Gyakorlatban, csak az orvos tudja megmondani mennyire erős.
7. rituss90 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 23:55
Mondott valami olyasmit az egyik, hogy a mellette lévő fognál lát egy pici valamit, de a másik doki szerint nincs ott semmi.... A mellette lévő fogon még csak szuvasodás sincs. Mondjuk, hogy alatta mi van, azt ki tudja...
2015. nov. 10. 23:52
Ki lehet szedni a gyökértömést? Bár gyökérkezelt fog, deva húzástól messze van, legalábbis külsőleg.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 23:51
Még az jutott az eszembe, hogy panoráma felvétel készült, nem lehet, hogy másik fog fájdalma sugárzik ki, a gyökér tömöttre?
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Rituss90)
2015. nov. 10. 23:50
Valószínű nem jól tisztították ki, nem normális, hogy érzékeny.
2015. nov. 10. 23:47
Májusban kezdett fájni a bal felső 1es fogam. Egyre elviselhetetlenebb lett, elmentem dokihoz, aki kifúrta (már tömött fog volt), majd gyökérkezelést javasolt. Mior elérkeztünk ahhoz a részhez, hogy gyógyszeres lezárást csinált, kezdődött a pokol. Ugyanis sose bírta a fogam, mindig belobbant, lüktetett, szörnyű volt. Eljátszottuk rengetegszer, majd a 3. fogorvosnál jártam, mire úgy tűnt, megmarad a tömés. De még akkor is érzékeny volt a fogam. Mégis gyökértömte, azt mondta, el fog múlni. Ez volt szeptember elején. Most november van, a fogam ugyan úgy érzékeny. Főleg nyomásra, harapásra. Elég, ha alvás közben megnyomódik. Bár nem igazi fájdalom, de elég kellemetlen. 1 hónapja csinált röntgent, azon azt mondta nem lát semmit, jó a tömés. Szerintetek mit csináljak? Szedessem ki a gyökértömést, vagy még mindig várjak???
2015. nov. 10. 23:46
Mennyi idő telt el a gyökérkezelés és a végleges tömés között?
2015. nov. 10. 23:40
Gyökérkezelt, majd gyökértömött fogam érzékenysége nem múlik. Bal felső 1es fog, járt valaki hasonlóan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook