Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár utáni természetes szülés fórum

Császár utáni természetes szülés (beszélgetős fórum)


18. Dorcika2013 (válaszként erre: 17. - 388b941089)
2016. márc. 4. 09:13
Köszi még nem biztos de reménykedünk.
2016. márc. 2. 19:28
Ez olyan szuper, h csaszar utan sikerulhet termeszetesen! Gratula nektek!
16. Dorcika2013 (válaszként erre: 15. - 67065d8ab8)
2016. márc. 2. 16:09
Köszönjük bízok benne hogy minden a legnagyobb rendbe lesz. Már szeretnék inkább túl lenni az egészen.
15. 67065d8ab8 (válaszként erre: 14. - Dorcika2013)
2016. márc. 2. 14:16
Kívànom hogy àtéld azt acsodàt amit én is. Mégegyszer minen jót és jó egészséget. Üdv Lívia
14. Dorcika2013 (válaszként erre: 13. - 67065d8ab8)
2016. márc. 2. 13:41
Amikor megtudtuk,hogy babát várok már akkor jeleztem az orvosomnak hogy sajnos a lányomnál császároztak,de nagyon ellene vagyok, ha nem muszáj nem szeretnék újra császárt. Akkor csak annyit mondott, ha meg indul kiírt idő előtt a szülés lehet szó róla. Most megyek majd 5d uhra ott majd szolok a dokinak nézzük meg ha van rá lehetőség.
13. 67065d8ab8 (válaszként erre: 12. - Dorcika2013)
2016. márc. 1. 22:17
Szia a 20ik héttől. Pécsen szültem fogadott orvosom volt. Az elején lebeszéltük ha lessz rà lehetőség akkor simàn szülünk. Hàla a dokinak volt!!! Minden simàn ment. A lànyom 3300g volt. Szerintem beszélj az orvosoddal a vàgyaidról és lehetőségeidről. Sokmindentől függ a szülés végkimenetele. Sok sikert.
12. Dorcika2013 (válaszként erre: 11. - 67065d8ab8)
2016. márc. 1. 20:43
Szia! Nektek mikor néztek előszőr heg vastagságott? 2,5 hónapom van még de eddig egyszer sem nézték meg.
11. 67065d8ab8 (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. márc. 1. 20:25
Szia. Én 15évvel ezelött négy évvel a sürgösségi csàszàr utàn szültem meg természetes úton a màsodik lànyomat. Nagyon vàgytam arra a bizonyos élményre. Inditàsos szülés volt a kiírt időpontban. Epiduràlt is kaptam. Fokozott ellenörzés mellett született egészségesen. Rà 14hónapra megszületett a 3ik lànyom szintén csàszàrral. De csak azért mert lassult a szíve. Minden esetben a hegvastagsàgot nézték. Sok sikert és jó egészséget kívànok.
10. Dorcika2013 (válaszként erre: 6. - Aszta)
2016. márc. 1. 19:40
Szia! Gratulálok a babucihoz! Sikerült természetesen szülni? Nekem még 2,5 hónap van hàtra nagyon bizakodom hogy természetes úton egészséges babám lesz. Nincs túl jó tapasztalatom Dél pestibe császároztak a lányommal.
2015. nov. 11. 14:42
Szia! 2009-ben relatív téraránytalanság és fájásgyengeség miatt 8,5 óra vajúdás után császár lett a vége. Engem is megviselt, hogy nem volt meg az "élmény", amire készültem. 2012-ben jött a második fiam, és mivel én VBAC akartam szülni, a doki megvizsgált többször is a terhesség alatt. Azt mondta, hogy ha csak orvosi indoka nincs a császárnak, felőle próbálhatjuk hüvelyi úton. A második fiam 4,5 óra alatt meglett onnantól, hogy leküldtek a szülőszobára beöntésre. Végre meglett az élmény :) Az első után felülni nem tudtam fekvésből, a másodiknál ülni volt kényelmetlen. :) Harmadiknál mindenképpen a hüvelyit választanám! :)
2015. nov. 11. 13:35

Sziasztok. Én 2009-ben szültem a lányom császárral mert leesett a szívhangja 13 óra vajúdás után s nem illeszedett be. Nagyon megviselt a dolog hogy igy alakult fogadott orvos mellett.

Majd 2012-ben ügyeletes orvosnál simán szültem csodás élmény volt pedig a kisfiam sem volt beilleszkedve de rásegített a doki. Annyi volt a hátránya hogy császár után sajna nem kaphattam fájdalomcsillapítót és szülés után elaltattak,hogy megnézzék belül a császáros hegem.

Most várom májusra a harmadik babám remélem most is összejön a sima szülés 😊

7. Zsuzska1425 (válaszként erre: 4. - Dorcika2013)
2015. nov. 9. 21:42

Barátnőm is így volt,h nem hordhatta túl,de kiírt napon befektették,másnap indították reggel fél 8kor,és fél 1 előtt megszületett a második kislánya :-)

Én is nagyon szeretnék császár után simán szülni :-)

6. aszta (válaszként erre: 4. - Dorcika2013)
2015. nov. 9. 17:23
Igen, azt nekünk is mondta, hogy ha nem indul be a szülés a kiírt dátumig, akkor aznap találkozunk, mert nem lehet korábban burkot repeszteni.... Még van 2,5 hónapunk aztán kiderül. A lényeg, hogy egészségesek legyenek a babáink!!! :-)
5. Opus
2015. nov. 9. 14:58
Nekem is császárom volt, mert vajúdás közben 3x is lelassult a babám szívverése. Aztán pontosan 2 évvel később, a kiírt dátum után egy nappal megszültem simán a második gyermekem. Ezután 2 és fél évvel pedig a 42. héten szültem a harmadik babát! Nagyon nem bántam meg, semmi problémám nem volt a császár után sem, a hüvelyi szüléssel sem, de az élmény... az felülmúlhatatlan!!!
4. Dorcika2013 (válaszként erre: 3. - Aszta)
2015. nov. 9. 14:15
Nekem annyit mondott a doki, hogy ha megindul a ki írt időpont elött lehet róla szó ha nem akkor nem próbàlnak indítani ki írt időpontban kiveszik mert nem hordhatom túl sem. Egyenlőre ennyit tudok. De nagyon reménykedek.
2015. nov. 9. 13:10
Sziasztok! Nálunk már nagyon hamar kiderült, hogy mindenféleképpen császáros lesz az első gyermekünk. Januárra várjuk a második babát, 1,5 év lesz kettejük között, de a Dokim azt mondta most nincs kizáró ok, ezért választhatjuk a természetes szülést, de!!! a korábbi császár miatt semmilyen fájdalomcsillapítást nem kaphatok. Erről Te tudtál?
2. nefaria (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2015. nov. 9. 12:41

Szia!


Én is császárral szültem az elsőt 4 éve (farfekvés miatt tervben sem volt a természetes szülés), most várom tesót májusra. Én nem szeretném megpróbálni, gyávaságból, de valahogy én így érzem, így is annyi minden történhet, nem akarok még egy rizikófaktort belevonni.


Ez persze csak az én véleményem, kívánom neked, hogy úgy szülj, ahogy szeretnél :) Boldog babavárást!

2015. nov. 9. 12:07

Sziasztok!

Gondolom sokan jártunk úgy, hogy sajnos hiába szerettünk volna természetes szülést sajnos nem sikerült. Most én is ott vagyok hogy a lànyom 2 éves elmúlt jővő nyár elején jönne a kis tesó de nem biztos

, hogy lehet természetes szülésem. Ezzel kapcsolatban szeretnék olyan kismamàkkal anyukákkal beszélgetni akik hasonló helyzetben vannak vagy már túl vannak ilyen helyzeten és szívesrn megosztanák kételyeiket vagy tapadztalaikat, a hozzám hasonló kismamákkal. Írjatok bátran.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook