Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik táppal eteted a kutyádat vagy macskádat? Melyik vált be? fórum

Melyik táppal eteted a kutyádat vagy macskádat? Melyik vált be? (tudásbázis kérdés)

17. Sly7105 (válaszként erre: 12. - Ollégabi)
2015. nov. 9. 12:11
Bizony, ahol több állat van, ott nehéz a csúcsminőséget biztosítani. Nálunk is hasonló a helyzet, 4 macska és 2 kutya. Ez bizony nem kevés, főleg a macskekok tudnak ilyenkor tél környékén sokat fogyasztani :) A yorkimnak muszáj megvenni a csirke allergiája miatt a minőségi tápot és szerintem a macskák is szívesen esznek változatosan. A Golden kutyám 5 éves, ő nincs prémium minőséghez szoktatva, de változatosan eszik mindent. Nagyon szereti a házikosztot. Még soha nem volt beteg. Tejet én sem adok soha, csontot ritkán, de igen, és a leveszöldséget is megeszi.
16. kszb
2015. nov. 9. 12:08
Nálunk vegyesen kap, és soha nem egyfajtát. 1 macskánk van, ivartalanított, 1,5 éves, csak lakásban tartott kislány. Nedves tápok közül a fene se tudja miért, a Félix lett a kedvence. Kölyök korában kapott mellé Hill's, Royal canin, Animonda alutasakosokat is. Most a sztenderd a Félix, és mellé, mikor mi. Kell is a változatosság, mert ráun, ha mindig ugyanazt kapja. Nappal csak nedvestápot kap, és hihetetlenül sokat eszik. Napi 3 alutasak legalább elmegy. Száraz táp mindig van kint, 2 féle. Abból az állandó az a Royal canin ivartalanított cicáknak való tápja, mellé pedig változó, hogy milyet kap. Purina one, vagy Friskies. Érdekes, hogy hiába tűnik úgy, hogy zabál. Annyit rohan a lakásban is, hogy simán ledolgozza azt a rengeteg kaját. És arról már ne is beszéljünk, hogy ugye a gazdi kajája is extra finom tud lenni, szóval kuncsorogni muszáj 😊
2015. nov. 9. 11:13
katzenfutter
2015. nov. 9. 11:08
kutyusunk auchanosat eszik csak szárazból is és konzervből is
2015. nov. 9. 11:07

Kutyusom alutálcás : Cezar-t és Vom feinsten-t,illetve száraztápi: royal canin és Platimum.

Házi kosztot ritkán kap,kb heti egyszer,de akkor az husi és zöldség.(répa,borsó) Nagyon szereti a tv paprikát is. :)

2015. nov. 9. 11:03
Ha egy kutyám és macskám lenne én is csak a prémium ételeket adnám!De mivel három kutyám van és öt macskám meg egy párom akivel kompromisszumot kell kötni,próbálom okosan beosztani az ő kosztpénzüket is!Chappi,Pedigree,Dog chow,húsleves a kutyáknak,cicáknak whiskas csirkecomb,csirkemell!De hát falun lakom én nem vágok állatot,anyósom igen!Csontot,sertéshúst,tehéntejet nem kapnak soha,viszont zöldséget mindig csempészek az étrendjükbe!
2015. nov. 9. 10:58
Mi kb. másfél hónapja váltottunk Whiskas aszpikosról + Purina szárazról húgyúti problémák miatt nyers kosztra. Állatorvosi javaslatra.
2015. nov. 9. 10:48

A cicáim Josera Légert esznek.

A kutyáimmal nehezebb a dolog,mert válogatósak,nem is mindig eszik meg a tápot,de ha táp,akkor Josera Festival.

9. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. nov. 9. 10:48

A macskák: Cat chow tápot kapnak. Esetenkénként whiskast vagy Frieskist.

Kutyusok: Brit bárányos kistestű (Yorkinak)

Goldenemnek: Darling és házi kaja minden mennyiségben :)

2015. nov. 9. 10:46
Az én macskám mindent kihányt eddig, vettem neki prémium kaját, azt is. Ha Ausztriában van, Cleveres száraz kaját kap, ha itthon, Friskies-t.
2015. nov. 9. 10:35
Macska: Royal és Acana szárazak, FN sajátmárkás konzerv.
2015. nov. 9. 10:35

Macska: Friskies, Darling vagy Kit-e Kat

Kutyák: Chappie vagy Darling, néha Dog Chau


Mellette házi kosztot is kapnak.

5. csgybzs (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. nov. 9. 10:31

Kutya: Taste of The Wild (gabonamentes)

Macska: RC Sterilized 37 (erről próbálok váltani, de nem túl készségesek a macskáim...)


Én mindkét faj esetében törekednék a gabonamentes verzióra, egyiknek sincs szüksége kukoricára, stb.

2015. nov. 9. 10:29
Azzal etetem, amit megeszik.
2015. nov. 9. 10:28
Pedigree.A többitől fosnak.
2. 07da045965 (válaszként erre: 1. - Ee523aad9d)
2015. nov. 9. 10:27
Csirkecomb. :-)
2015. nov. 9. 10:24
Melyik táppal eteted a kutyádat vagy macskádat? Melyik vált be?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook