Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy nap kétszer mentem keresztül ugyan azon az útdíjköteles autóúton, akkor egyszeri pótdíjat kell fizetni, vagy duplát? fórum

Ha egy nap kétszer mentem keresztül ugyan azon az útdíjköteles autóúton, akkor egyszeri pótdíjat kell fizetni, vagy duplát? (tudásbázis kérdés)

2015. nov. 9. 22:06

Én sem szeretem, mikor valaki nem a kérdésre válaszol, hanem elkezd bunkó megjegyzéseket tenni, úgy, hogy fogalma sincs a körülményekről...

Egyébként nem volt szándékos... De hagy ne magyarázkodjak ;)


Köszönöm mindenkinek a segítséget!

2015. nov. 9. 17:05

Gonosz? ... határeset!


De ... IRIGY? Miért is? (költői a kérdés)


És ... bírom, amikor egy bocsánatkérés után még olyan valaki hisztizik - már fölöslegesen -, akinek amúgy is tojok a véleményére.


Részemről ennyi lenne! (hacsak ...)

18. andi6020 (válaszként erre: 5. - ◄Ilona►)
2015. nov. 9. 14:50
Irigy vagy és gonosz :P
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - ◄Ilona►)
2015. nov. 9. 14:39

Mennyire rosszindulatú vagy. Nem azt írtam, hogy felüljáró, hanem SZERŰSÉG.


Igen, Budapestről Tokajba mentem, szándékosan nem az autópályán, mert szeretek nézelődni, de Nem tudom a nevét milyen településnél elfogyott az út, megkérdeztem hogyan lehet tovább menni, mondták komppal, vagy az említett úton, ahonnét látszott Miskolc. Amikor átmentem ezen a kis szakaszon, ott volt szinte rögtön egy benzinkút, leálltam megkérdeztem kell-e fizetnem. A kútnál is azt mondták nem. Mivel van ilyen útszakasz Bp és Győr között is ami egyértelműen rávisz az autópályára x km távolságban, az a fél-egy km , miért lett volna gyanús, hogy nem kell érte fizetnem??? Én egyszer mentem át, ezért nem tudtam érdemben válaszolni, mert pont szeretek kalandozni, más úton jöttem vissza. Egyébként, aki közlekedik nem helyismerettel közlekedik simán belefuthat akaratán kívül ilyenbe.

A jóindulatodat bizonyítja, hogy még a kérdést sem értetted, nem azt kérdezte a fórumindító, hogy tudna kibújni a fizetés alól, hanem EGYSZER, vagy KÉTSZER kell büntetést fizetnie?

Milyen gonosz emberek vannak, észbontó. :((


Remélem, ha az életben hibázol nem ilyen "jóindulatú"ügyintézővel találkozol.

2015. nov. 9. 14:11

Hoppá!

Szórom a hamut a fejemre!

... és ... ÉN kérek elnézést, mert voltam olyan NAÍV (és aljas), hogy fel mertem tételezni a szándékosságot (még az ismételt nem fizetési esemény alkalmával is) az elkövetett szabálytalanság kapcsán.


Csak magamból indultam ki!

Ha 1-szer elnézek egy ilyet, az még elfogadható.

De MÁSODSZOR ez már NÁLAM/NEKEM szándékos!


#10. Hahaha! Útdíjköteles FELÜLJÁRÓ! Ezt Te sem gondolhattad komolyan! :)

Lehet figyelmetlennek lenni, de annak ára van!


További szép napot MINDENKINEK!


captiva! Az előzmények ellenére is azt kívánom legyen Neked "tandíjmentes" ez az esemény!

15. Ilián (válaszként erre: 5. - ◄Ilona►)
2015. nov. 9. 10:58
Hol olvastad, hogy szándékosan? Azért szerintem bárki tévedhet és csak utólag veszi észre, hogy hibázott.Most miért kell így rögtön? Nem elég a baja?
14. biti.15 (válaszként erre: 5. - ◄Ilona►)
2015. nov. 9. 09:03

Nem semmi, hogy egyből azt feltételezed, szándékosan csinálta!!

Minket eddig összesen kétszer büntettek. Lentebb írtam, hogy a férjem egyszer elfelejtett matricát venni és elment Zágrábba (ugyanaznap vissza)

Egyszer pedig eltévesztettük a kijáratot Biatorbágynál az outlethez, és túlmentünk. Az már fizetős volt.

Mindkétszer megbüntettek, befizettük. A kérdező kérdése arra vonatkozott, hogy egyszer vagy kétszer kell-e fizetni, ha ugyanazon az útszakaszon egy nap többször bemérték. Nem a megúszást kérdezte...

13. biti.15 (válaszként erre: 1. - Captiva)
2015. nov. 9. 08:58
Szia! Nekem a férjem egyszer elfelejtett matricát venni, annyi minden volt akkor a fejében. Elment munkaügyben Zágrábba és ugyanaznap vissza, tehát az egész M7-esen oda-vissza ment egyet. (Persze Horvátországban kapus rendszer van, ott vett) Kb. egy hónap múlva jött a bírság és egyszer kellett fizetni, tehát egy összeget, 10-en valahány ezer volt.
12. 408020f45e (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2015. nov. 8. 23:24
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Captiva)
2015. nov. 8. 23:22

"Ha egy nap kétszer mentem keresztül ugyan azon az útdíjköteles autóúton"

De arról nem írsz, hogy fizettél-e.Egyetlen nap alatt annyiszor mehetsz végig egy útdíjköteles autóúton, ahányszor csak akarsz. De a lényeg, hogy min. havi matricád legyen.

Ha nem volt, akkor számíthatsz rá, hogy megtalálnak vagy ha nem te vagy a tulajdonos, akkor azt akinek a nevén az autó be van jegyezve.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - ◄Ilona►)
2015. nov. 8. 22:33

Véletlenül is lehet, vannak olyan helyek, ahol nem egyértelmű,fizetős, vagy nem.

Jártam már úgy, hogy egy felüljárószerű miatt kellett bírságot fizetnem, mert az a rövid szakasz volt fizetős.

2015. nov. 8. 22:28
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Captiva)
2015. nov. 8. 22:24

2 x kell fizetni :(

Alt.egy honap is lehet,mire megkapod a csekkeket...

2015. nov. 8. 22:23
Mi igyhartunk egyszer sajnos... (nemfigyeltuk jott e valaszsns... bem jott... azthittuk van ervenyes mqtricank) es biza ket buntetes jott....
6. féknyom (válaszként erre: 1. - Captiva)
2015. nov. 8. 22:20

Maximum 2, ha 20x mentél volna át rajta, akkor is 2 a plafon.

Van azon a szakaszon ellenőrző kamera egyáltalán?

2015. nov. 8. 22:10

Nem semmi!

2-szer is SZÁNDÉKOSAN megszeged a TÖRVÉNYT, de szeretnéd megúszni?


Ha pl. 2-szer lépsz bele kutyaürülékbe, hányszor törlöd le?


Fölösleges találgatni! 2-3 hónap is eltelhet, mire azok a bizonyos malmok őrölnek.

Addig bizony lehet pár nyugtalan éjszakád!


Utána már reménykedhetsz benne, hogy megúsztad. ;)

2015. nov. 8. 22:06
Köszi a választ.
2015. nov. 8. 22:05

60 nap és, ha jól tudom, akkor 1x kell fizetned.

De holnap hívd fel az ügyfélszolgálatot és ott biztosat mondanak.

2015. nov. 8. 22:00
Illetve mennyi idő, mire kiküldik a csekket?
2015. nov. 8. 21:59
Ha egy nap kétszer mentem keresztül ugyan azon az útdíjköteles autóúton, akkor egyszeri pótdíjat kell fizetni, vagy duplát,

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook