Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, hogy bátrabb legyen? fórum

Mit tegyek, hogy bátrabb legyen? (beszélgetős fórum)


2015. nov. 7. 08:40

Miert kellene ezt eroltetni?

Majd alakul,oviban ,iskolaban.

Ha meg nem,megkimeli magat millio csalodastol,okos gyerek !!! :D Bar ilyen nem hinnem,hogy lesz,o is akarni fogja a tarsasagot,sot kenytelen lesz benne elni.Szoval en hagynam.

2015. nov. 6. 12:48
Koszi szepen. Hat a dicseret megvan. Am nagxon jo kislany. Nem nagyon rosszalkodik, ami rosszcsontsag van annyi meg kell is. Meg csak gyerek. De az esetek tobbsegeben nagyon ugyes, jo kislany. Kapja a dicsereteket is boven.
2015. nov. 6. 09:49
Dicsérd. A gyerek olyanná válik, amilyen "szuggesztiokat" kap.
2015. nov. 5. 08:32
Ertem. Es megegyszer koszonom. Mindenki velemenye szamit. En is abban bizom mar csak h majd a bolcsiben megszokja. Nyilvan nem kezdek el vele kiabalni. Ezt csak azert mondtam mert mar a sok probalkozas itan kezdtem azt hinni ez az egyik verzio. De meg ha ez is lenne a megoldas sem valtoztatnam at magam ordito szulove. Hat...januarban indul a bolcsi akkor majd latjuk h viseli.
9. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 4. 21:16

Egy 2 évesnek akarod elmagyarázni, hogy szeresse, ha belecsimpaszkodik egy kicsi, vagy barátkozzon a többiekkel? Egy 2 éves még magában van el jól, nemsokára majd kezd nyitni a világ, a többiek felé. Komolyan azon gondolkodsz, hogy talán kiabálnod kéne vele és verned, hogy szeresse a többi gyereket?


Nagy valószínűséggel nem lesz pszichopata, és lesznek majd barátai. 2 évesként ne akard rákényszeríteni a többieket. A bölcsiben úgy is megszokja majd, hogy nincs egyedül, szocializálódik. Van, akinek könnyen és gyorsan megy, másoknak idő kell a beszoktatáshoz.

2015. nov. 4. 20:49
Nem eroltetnem ezt a nagy mindenaron baratkozast.
7. 1aeb8c0c59 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 4. 09:54
Szerintem túl "tudományosan" próbálod nevelni. Hallgass a szülői ösztöneidre. De ez csak az én véleményem. Ez többnyire itt senkit nem érdekel(mármint az én véleményem).
6. 73829699c0 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 4. 09:45
Vidd el a nevelési tanácsadóba, kérd ki szakember véleményét.
2015. nov. 3. 14:11

A felnottekkel kulonosebben nincs baja. Az a hangulatatol fugg ha jo kedve van nem zavarjak a felnottek, de ha olyan akkor nem is koszon nekik inkabb elfordul.

Hivtunk ide hozzank mas gyerekeket, de csak nezte oket meg ki sem szallt az olembol.

Mondjuk olyan volt h az egyik vele gy koru kislany tobbszor megijesztette a hirtelen visitasaval meg regebben azota is fel a visitastol, es a kislanyt ugy is hivja h :Wááá. (Utanozva h visitott) ...

4. f742b2b47c (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. nov. 3. 13:54

Szerintem ez fog változni! Nekünk egy ismerősünk kisfia majd 4 éves koráig meg sem szólalt, zárkózott volt, most meg "nem lehet lelőni". :-)

Adj időt, lehet, hogy valami trauma érte, vagy csak bizalmatlanabb típus. Ne erőltesd, hogy menjen oda, vegyen részt, elég, ha látja Te beszélsz másokkal, ő pedig előbb utóbb külső szemlélőként nyitni fog.

2015. nov. 3. 13:50

Fogadjatok vendégeket többször, hogy megszokja, más gyerekek is vannak körülötte, mások is játszanak a játékaival, hadd nézze az aktivitásukat. Mindig kommentáld, mit csinálnak körülötte a gyerekek, hátha kedvet kap ezt-azt kipróbálni. Együtt simogassatok meg gyerekeket, mondd neki, hogy megsimizzük Petike fejét, lábát, kezét, megcsikizzük a talpát.

Adj élményt neki a másik megérintésével kapcsolatban.

2015. nov. 3. 13:47

A felnőttekkel hogy viselkedik? Ha idegen vagy ritkán látott ember megszólítja, megsimogatja, mit csinál?


Ne kezdj el ordítani vele, az biztos nem segítene :)

2015. nov. 3. 13:40
A segitsegeteket szeretnem kerni abban h ha tuttok legyszives adjatok nehany otletet h egy kicsit batrabba tegyem a 2 eves kislanyomat. Soha sem szerette a gyerekeket. A nala kisebbek ha csak elmasznak mellette es veletlenul hozzaernek mar hatalmas bogesbe kezd, es bujik, a vele egy koruakat sem szereti. A nala idosebb gyerekekkel mar nincs gond, de azert tisztes tavolsagot tart toluk is. Folyamatosan jarunk baba csoportba de semmivel sem jobb a helyzet mint egy evvel ezelott pl egyeternel messzebbre nem megy tolem. Vettem neki jatek babat, hatha ha babasat jatszunk megtanulja h a babak meg nem tudnak menni es azert van h belenk kapaszkodnak stb.. De egyaltalan nem erdekli a baba. Inkabb jatszik kocsikkal v az allataival, de ezzel nincs is baj sztem. Itthon is sokat foglalkozom vele, rengeteget jatszunk egyutt, de van olyan is h egyedul jatszik szepen magaban ha dolgom van. Szepen neveljuk sztem. Nem kiabalunk vele, napirendje van..., ezt csak azert irom mert van 2 ismerosom is akiknek szinten 2 eves koruli babaik vannak, es ok nem napirendeznek, sokat kiabalnak a gyerekukkel... es megis a masik ket kicsi mar egymassal is eljatszik batrabbak, nem sirnak ha valaki hozzajuk er... Mar kezdem azt hinni h emiatt a "gyenged" neveles miatt van ez az egesz. Mar nem tudom mit talaljak ki. Hiaba a szepen elmagyarazas es a tobbi,- en is leulok vele jatszani a csoportba es majd beleszokik,- stb mar minden trukkot kiprobaltam amit a neten talatam, de semmi valtozas. Januarban napi ket es fel oras bolcsije kezdodik es elkepzelni sem tudom h fogom majd otthagyni. Kerlek segitsete mit tegyek? Ordibaljak vele? Nem akarom elhinni h az segithet... Elore is koszonom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook