Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan kell analógról digitálisra állítani a csatornákat a vásárolt eszközön? fórum

Hogyan kell analógról digitálisra állítani a csatornákat a vásárolt eszközön? (tudásbázis kérdés)


2015. nov. 1. 18:16

Köszönöm!!!! A 0000 kóddal sikerült a gyári visszaállítás, és újraindíás.

Üdv. és köszönet mindenkinek!

14. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - Metalllady)
2015. nov. 1. 18:02
többnyire 0000 vagy 1111
13. metalllady (válaszként erre: 12. - Kristo_f)
2015. nov. 1. 18:00
Köszi, van papir alapú, de semmi haszna, ugyanúgy csináltam, ahogy le van írva. A gyári visszaállításhoz jelszót kér, 4 karakter, ami fogalmam sincs, mi lehet.
12. kristo_f (válaszként erre: 11. - Metalllady)
2015. nov. 1. 17:26

Sony után szokott lenni egy KV- és tipusszám

De mindegy is, ha tuti ugynaz a tv máshol és jól megy akkor nálad a gond

Ha minden kiséerlet csődöt mond, olvasd el a beállitási utasitást :)


Javallom itt is érdeklődj ha nem megy

[link]


[link]


Ha nincs papir alapú használati a Gugli kidobja

[link]

11. metalllady (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2015. nov. 1. 17:08
Sony trinitron 100 Hz, nagyképernyős, kb 8 éves, 2 utcával odébb anyósnál ugyanilyenen bejön, igaz neki középcsomagos analógja volt, ingyen kapta. Nekem van egy IP családi csomagom a lapos tv-re, ez a másik "hátsó" tv, analóg volt eddig, kevesebbet lehetett fogni, mint az IP-vel, de jól működött, még be nem kavartak.Ugyanaz a tv, ugyanaz az az adapter, ugyanaz a szolgáltató, mégis a 9 csatorna nem jön be. Majd próbélom kikeresni, hogy lehet gyári beállítást visszacsinálni. Köszi a tippet
10. kristo_f (válaszként erre: 1. - Metalllady)
2015. nov. 1. 16:03

Pedig ott lesznek a közszolgálatiak is, merthogy kötelező sugározni

Milyen a tv-készüléked márkája, tipusa? Metrthogy hiába digi vevő ha a készülék nem képes erre, illetve a kivánt képfelbontásra, a kép ugyanolyan , alúl felűl csíkos, marad


SetTopBox beállitása is egyszerű/automta keresés/, de két csatornát, a 7-böl, csak valami ravasz módon tudta beállitani a szerelő is.

9. kristo_f (válaszként erre: 3. - 2ab16d5612)
2015. nov. 1. 15:55

Mielött feldemhetsz, gondold végig mi köze van a műsorszolgáltatónak a kliens készülékéhez

Semmi!

Thome is ajánlgatta a dobozát hogy digitális és micsoda képek lesznek, kipróbálási is idő van.

Nem lehetett beállitani a tv-t, mert az nem volt alkalmas a digitális adásra, régi volt már

Doboz vissza, de kiszámláztak egy hónapot.

Persze telefonos szerződéskötés volt és nem én hallgattam, kötöttem meg

8. metalllady (válaszként erre: 7. - 2ab16d5612)
2015. nov. 1. 14:44
Már csináltam újrahangolást, kézit, automatikust is, 66 %-nál leáll.Állítólag nem a készülékben van a baj, hanem valami szűrőt kellene kiiktatni. De hogy ez manuális, vagy szoftver, nem tudom...
7. 2ab16d5612 (válaszként erre: 5. - Metalllady)
2015. nov. 1. 14:38

Amíg garanciális addig kötelességük a javítás vagy csere.egyébként telefonon el szokták mondani hogy miként kell beállítani.


Amúgy én csinálnék egy gyári visszaállítást és újra beállítanám

6. metalllady (válaszként erre: 2. - 5fc54ca4aa)
2015. nov. 1. 14:32
Jól gondolod. köszönöm.
5. metalllady (válaszként erre: 3. - 2ab16d5612)
2015. nov. 1. 14:27
Igen, én is pofátlanságnak tartom, A készülékre azt mondták, igen, oké, h tőlük vettük, de nem az ő felelősségük,nem kötelesek szolgáltatásként beállítani, de 9ezerért megcsinálják. Valószínű, másoktól is mehetett iylen jelzés, mert azonnal tudták, mit kellene csinálni. Rendesek voltak azért, mert ajánlottak egy helyi tévészerelőt, aki állítólag 3ezerért megcsinálja. Ez a dicső társaság a Telecom.
2015. nov. 1. 14:22
én biztosan írnék a fogyasztóvédelmi felügyelőségnek egy levelet, nem hagynám magam. az nem szolgáltatás - legalábbis hiányos -, ha az ígért csatornák 1/3-a nem jön be. vesztenivalód nincs. rohadtul nem kerek ezt a történet.
3. 2ab16d5612 (válaszként erre: 1. - Metalllady)
2015. nov. 1. 14:11
Melyik szolgáltató? Üzenem nekik hogy az anyjuk p.csáját... 9 ezer maga a kütyü..
2015. nov. 1. 14:08
Én nem,de ez gondolom nem sokat segít.
2015. nov. 1. 14:04
új digitális rendszerű sugárzás miatt Humax konvertert vettünk 8990 Ft-ért a tv-hez, információ szerint 24 csatornát lehet vele fogni. De csak 15 jön be, pont a közszolgálatik nem. Mindent a leírás alapján végeztünk el, mégsem jó. Reklamációnkra azt a választ kaptuk, 9 ezer Ft-ért kijönnek megcsinálni. Tapasztalt valaki hasonlót?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook