Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a megoldása ennek a feladatnak? fórum

Mi a megoldása ennek a feladatnak? (tudásbázis kérdés)


15. syria (válaszként erre: 14. - Eandi78)
2015. nov. 6. 17:30

Éppen hogy volna miről beszélni.

De a hatalom szarik rá, mert nem érdeke hogy tanult emberek kerüljenek ki az iskolapadból. Vizet gereblyézni, szállítószalag mellett robotolni analfabétán is lehet a napi betevőért. :(

14. eandi78 (válaszként erre: 13. - Syria)
2015. nov. 5. 21:16

Törtből legfeljebb a törtrész számolásának van értelme. A törtekkel való művelet viszonylag mechanikus, akinek van szorgalma, de semmi logikája bemagolja a szabályát és tudja. Már az általános iskolai tananyag is túl nagy és elveszik benne a lényeg. A kevesebb néha több. Nem véletlenül gyengék a kompetenciaméréseken és a nemzetközi teszteken.

De amikor egy enyhe értelmi fogyatékosnak szóló könyvben azonos számlálójú törtek összehasonlítása van, nincs miről beszélni:(

Tanítom a matekot, nem a gyerekét sajnáló anyuka vagyok.

13. syria (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2015. nov. 5. 17:49

Szerintem a logikus gondolkodásra nevelés ott kezdődik, hogy tanítsák meg a gyerekeket számolni, de úgy, hogy képesek legyenek pl. tört számot tört számmal elosztani. Ja, hogy ahhoz a szabályokat is meg kell tanulni? Igen! Ez a tanulás egyik lényege. Megtanulok egy szabályt, s azt sok száz esetre tudom alkalmazni.

Ilyenkor jönnek a kifogások: minek, amikor jobbnál-jobb számológépek vannak. Igaz. De azok nem helyettesítik a logikus gondolkodást, csupán meggyorsítják a munkát.

12. syria (válaszként erre: 10. - Ági0830)
2015. nov. 4. 17:05

Ne viccelj! Egy másodikos gyerektől simán lehetne kérdezni egy matekversenyen a tananyaghoz kapcsolódó, emelt szintű, ám IGAZI matematikára alapozott feladatmegoldást. Csakhogy ahhoz normális tanterv kellene, nem olyan szedett-vedett, mint ami az elmúlt pár évtized alatt született.

Szerintem manapság az alsós tanítók energiájából legkevésbé futja a logikus gondolkodásra nevelésre. Örülnek, ha a gyerek egyáltalán figyel rá.

11. eandi78 (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. nov. 3. 10:36

Leginkább erre kellene, hogy neveljen a matematika. S ezt a kompetencia méréseken szépen el is várják, de a tananyag ehhez nem illeszkedik. Sok, általános iskolás gyerek számára fölösleges dolgot megtanít és nem tanít logikusan gondolkozni, vagy egy szöveges feladatot értelmezni. A kompetencia alapú matematikáról pedig csak beszélnek, de a magyar oktatásban sajnos nem az:(

Attól ez a versenyfeladat nem egy átlagos vagy alatti 2. osztályosnak szólna tanórára, de hasonló feladatokra szükség lenne. Jó képességű, versenyre készülő gyereknek tökéletes.

10. Ági0830 (válaszként erre: 9. - Syria)
2015. nov. 3. 08:41
Igazad van. A versenyekbe általában ilyen feladatokat tesznek. Ami tulajdonképpen nem is baj. Hiszen mit lehetne egy másodikos gyerektől kérdezni egy matekversenyen? Ha csak a tényanyagra szorítkoznának, akkor az alapműveleteken kívül nem sok mindent. Viszont a matematika oktatás lényege az (is) kellene, hogy legyen, hogy a logikus gondolkodásra neveljen. Egy jó alsós tanító ezt már elsőben elkezdi.
9. syria (válaszként erre: 5. - Ági0830)
2015. nov. 3. 07:15
Ennek semmi köze a matematikához. Ez ”csak” gyakorlatias, logikus gondolkodás.
8. eandi78 (válaszként erre: 7. - EtelkaPóni)
2015. nov. 2. 20:21
Versenyfeladathoz képest nem nehéz...
2015. nov. 2. 18:48
Mondjuk elég durva gyakorlásnak...
2015. nov. 1. 13:16
Köszönöm a segítséget! Igen ez egy 2009-es matematika verseny feladat, amit 2. osztályosoknak is feladtak. Gyakorlásként kaptuk. A verseny majd csak tavasszal lesz.
2015. nov. 1. 12:55

Ez valami versenyfeladat volt szerintem. Ott szoktak ilyen hülye feladatok lenni.

Legalább öten vásároltak, egy nő és 4 férfi. Pl. így:

36-37 (ez a nőé),

37-39, 39-41, 41-43, 43-45 (ezek a férfiaké).

2015. nov. 1. 12:32

Életemben nem olvastam ennél hülyébb feladatot!


Pedig biztos valami baromi egyzserű logikája van, de nem jövök rá és bosszant...

3. syria (válaszként erre: 2. - Csincsinlány)
2015. nov. 1. 12:16
Aki ilyen feladatot ad fel, azt sürgősen eltanácsolnám a tanári pályáról, és eltiltanám attól is, hogy feladatokat fogalmazzon meg hivatalos tantervben. :(
2015. nov. 1. 12:03

Csodalábiában a férfiak mindegyikének a bal lába két számmal nagyobb, mint a jobb lába. A hölgyek bal lába csak egy számmal nagyobb a jobbnál. Egy helyi futóklub tagjai ellátogattak a szomszéd szigetre futócipőt vásárolni. Ott azonban csak egy fajta, egyforma méretű cipőkből álló párokat árultak. ( Nincs külön férfi és női cipő.) Megvásároltak néhány pár cipőt úgy, hogy mindegyiküknek mindkét lábára jusson megfelelő cipő. A végén egy darab 36-os és egy darab 45-ös fél pár cipő maradt. Legalább hányan vásároltak?

5,6,7,8,9-en?

2015. nov. 1. 11:58
A következő feladat megoldása nekem feladta a leckét. Kérem, hogy aki tud segítsen benne, hogy hogyan kell megoldani és mi jó megoldás. Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook