Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tettlegesség az iskolában fórum

Tettlegesség az iskolában (beszélgetős fórum)


1 2
48. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Kittl)
2015. nov. 4. 22:36
A gyerek fogja megszívni de nagyon durván ha otthagyod nem viszed el máshova.
47. Érdekes73 (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 22:32
:(
46. kittl (válaszként erre: 45. - Anya4005)
2015. nov. 4. 18:41

sziasztok,

igen erröl van szo, sajnos nehez lenne a valtast megoldanom es a fiam szereti az osztalytarsait


Egyebkent a fegyelmin egy megrovast kapott, az igazgatonö azt mondta ez a legenyhebb büntetes

amiert a tanart rangatta.+ a felsösök is megkapjak az intöjüket.

Kihangsullyozta,hogy ök nem jelentettek ezert fwel minket ! Marmint a fiamat !

45. anya4005 (válaszként erre: 39. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 12:45

Írta,hogy nem tudja hova vinni a gyereket: kicsi falu,egy suli,szomszéd öreg néne hordja őket haza...

Szóval,váltani nem nagyon tud!

44. ollégabi (válaszként erre: 40. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 12:32
És nem az osztálytársai bántották,két felsős fiú volt!
43. ollégabi (válaszként erre: 40. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 12:30
Utolsó mondat!Nem szabad eltűrni!Pont erről beszélek!Takarodjon a tanár és az igazgató!Gyermekbántalmazás 1-5 év BTK.szerint!Szerintem kevés!
42. ollégabi (válaszként erre: 39. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 12:24
Nos,én abban a pillanatban amikor megtörténtek már a rendőrségre mentem volna feljelenteni!A legelső esetben!És valószínűleg az iskola kapujában álltam volna,hogy a tanár ne jusson be az épületbe másnap reggel!És igen,valószínű beszéltem volna az orvossal,hogy egy hétig ne menjen iskolába!És minden fórumot megmozgattam volna!De a fórum indítója nem én vagyok,a dolgok megtörténtek,nem az osztálytársaival és az összes tanárral való összeférhetetlenségről van szó!Atrocitás nem érte azóta a kicsit,sőt most próbálják tusolni a jobb, jegyekkel!Értem a felháborodásod,én is fel vagyok,de az én véleményem az,hogy nem a gyereknek kell onnan menni és kész!
41. Perla del Mar (válaszként erre: 38. - Ollégabi)
2015. nov. 4. 12:22
Nekem volt egy hiperaktív osztálytársam, alsós osztályfőnökünk beleverte a fejét a padba, meg a füzettel verte fejbe stb. Aztán gyakran vérzett az orra. Az anyukája anyám barátnője , mesélte többször is , hogy elvitték gégészhez a srácot, ettől volt. Persze a doki a szülőkkel beszélt valami iszonyatos stílusba, nyilván azt hitte a szülők verik. Aztán azegyik osztálytársunk mondta az anyukának, ő meg kérdezett engem is és több gyereket , hogy igaz-e. Így derült ki. Az igazgató nem hitt neki. Ő azonnal elvitte a fiát másik suliban. Aztán mikor felsősök lettünk visszahozta ,mert az osztályt meg nagyon szerette. Szóval ezért írtam, hogy testi baja is lehet a gyereknek és sem ezt sem a szorongást nem kéne megvárni.
40. Kilimcs (válaszként erre: 38. - Ollégabi)
2015. nov. 4. 12:11

amúgy de, egy másik iskolűban, ahol melléállnak mondjuk gyerekek, stb könnyebb lesz.


Tudod, nekem is volt oszttársam, akinek nekiesett egy tanár, de egyként hördült fel az osztály, és nem engedtük verni. A tanár meg nem tanított minket utána... ne mond már, hogy ez pl ugyanaz, mint amikor mindenki végignézi a verést...


Én tényleg nem értem hogy hagyható iylen helyen a gyerek, főleg azután amit a diri mondott. NEm fér a fejembe. Mert igenis, van amikor az első lépés az, hogy arrébbállok. minden más utána jön. Saját érdekünkben. nem szabad mindig mindent eltűrni, és maradni.

39. Kilimcs (válaszként erre: 38. - Ollégabi)
2015. nov. 4. 12:08

???? te ezt komolyan mondod, hogy a gyereked fejét valaki a falba veri, , és úgy, hogy az igazgató közli ez van, otthagyod a gyereked, és beküldöd naponta újra és ujra ahhoz a tanárhoz???


Ezt te tök komolyan mondod, hogy evel a gyaerek azt tanulja, hogy kiáltak mellette?? És máshol nem lesz a ygereknek könyebb feldogozni?? (te jó ég!! )


az tiszta, hogy a tanárt feljelenteni stb.. de közben könyörgöm, igenis elvinni onnan a ygereket. Azt látja egyszerűbb lelépnem?? mi van??? Így mit lát?? a másiknak bármit szabad, neki meg kötelessége eltűrni!

van amikor egyszerűen le kell lépni, nem hagyni magunkat. ez egy gyerek!!! bántják!!


amúgy tökmindegy, mert a fórumindító többedik kérdésre se válaszolt, hogy egyáltalán felmerült e benne, hogy máshova vigye a ygereket.

38. ollégabi (válaszként erre: 35. - Kilimcs)
2015. nov. 4. 11:49
Az olvasottak alapján onnan nem a kicsinek kell mennie hanem a tanárnak és az igazgatónak!A dolgok megtörténtek,másik iskolában sem lesz jobb neki feldolgozni!Max.azt látja,hogy egyszerűbb lelépned,mint harcolnod!
37. ollégabi (válaszként erre: 32. - Kittl)
2015. nov. 4. 11:42
Van ügyvéd a baráti körömben!Ha nem haladsz,szólj és felhívom mit lehet tenni!
2015. nov. 4. 09:52
35. Kilimcs (válaszként erre: 34. - Kittl)
2015. nov. 4. 09:41
ne haragudj, de egyáltalán nem értelek, hogy hagyhattad ott.... komolyan nem értem. Mit számítanak a jegyek.. basszus iylenkor pláne. a fejét ütötte a gyerekednek a tanár a falba!! és te hagyod oda járni??? egyszerűen nekem ez felfoghatatlan....
34. kittl
2015. nov. 4. 09:36

De,tovabbra is odajar, es hirtelen az eset ota megjavultak az osztalyzatai

harmasrol ,ötösre !

Felettebb erdekesnek tartom a dolgot

33. Kilimcs (válaszként erre: 32. - Kittl)
2015. nov. 4. 09:28
És a fiaddal mi van?? ugye nem engeded a suliba a tanárhoz?
32. kittl
2015. nov. 4. 09:19

Sziasztok

Most indulok a rendörsegre kihalgatasra. Delutan fel haromkor ,pedig jön a kisfiam fegyelmi targyalasa. Össze kell szednem magam.

31. ollégabi (válaszként erre: 24. - Kittl)
2015. nov. 4. 07:25
Azt,hogy nem tud aludni ő okozta saját magának!Szemet huny gyermekbántalmazás fölött,pontosan tudja,hogy ez mivel jár,az állásával játszik!A gyermeked elleni fegyelmi eljárás szerinted miért van!Azért,mert tudja most már komoly a helyzet ha eltávolít onnan benneteket talán a többi szülő száját is befogja!Egyszerűen nem tudom felfogni miért nem fogtok össze és jelentitek fel őket!Mindketten,finoman fogalmazok,alkalmatlanok a munkájuk elvégzésére!Nálunk az egyik anyuka bement a suliba és megvert egy gyereket,mert az edzésen fellökte a fiát!Fel is jelentették,folyik ellene az eljárás,semmi jóval nem kecsegtette az ügyvédje!Az,hogy ebben az esetben egy pedagógusról van szó nem enyhítő körülmény!Sőt!!!!!
2015. nov. 4. 01:59
Vidd másik iskolában a gyereket azonnal! Komoly lelki sérüléseket fog szenvedni , ha nem lépsz. Sőt akár testit is!
29. lanadelqueen27 (válaszként erre: 1. - Kittl)
2015. nov. 3. 23:52

Első körben kiíratnám onnan a fiam, mielőtt olyan lelki sérüléseket szenved, amik hosszútávon rossz befolyással vannak rá.

Másrészt megfenyegetném az iskolát, hogy amennyiben nem lesz változás, ez és ez lesz. Hogy lehet megütni tanárként egy gyereket?? Állj a sarkadra! Ez nem vicc. Az a nő egy pszichó, aki a gyerekeken vezeti le a hajlamait meg a stresszt.

2015. nov. 3. 23:35

Ez nagyon durva! Szegény gyerek! Vidd máshova minèl hamarabb! Nézd, nem hiszem, hogy az igazgató bármit is tesz a gyerekedért.

Jól tetted, hogy elmentèl a gyerekvédelemhez. Az önkorihoz is be kene menni. A KLIK is talán tenne valamit. Ès legyen nyoma mindennek. A pszichológustól kèrd el a szakvèleményt, azt is írja le, mi történt amikor az igazgatóval és a tanàrnővel beszélt. Az osztályba járó gyerekek szüleire is szüksèged lesz. Olyat már láttam, hogy a szülők abszolút egységesen lèptek fel egy pedagógus ellen, megtettèk a szüksèges lèpéseket ( igazgazó, önkorm.) ès sikerült elérniük, hogy az osztályból ( de nem az iskolából) eltávolították a tanárt. Ha sokan össszeálltok, lehet erre esèly, viszont egyedül kevès leszel hozzá. Az sem elég, ha csak 4- en- 5- en mentek, abból is tuti lesz aki kihátrál. De ez is időigènyes, s gyereked meg csak szenved a mostani sulijában. :-(

27. Panna.33 (válaszként erre: 24. - Kittl)
2015. nov. 3. 16:40
Na azért álljon már meg a menet. Nehogy az ő lelki nyugalma legyen a tét, amikor ő eddig SEMMIT nem tett, ami megoldás lenne a problémára és gyerekek itták meg a levét.
26. Érdekes73 (válaszként erre: 24. - Kittl)
2015. nov. 3. 14:24
Őszintén ki nem carja le... A problémát neki kellett volna megoldania időben.
25. Kilimcs (válaszként erre: 24. - Kittl)
2015. nov. 3. 12:56

figy, nem számít mit mond, az számít mit tesz. Attól mert ő nem alszik, nem elsznek kevésbé veszélyben a gyerekek sajnos.


Komolyan fel se merül benned másik suli?? én nem értem...

24. kittl
2015. nov. 3. 12:29
Az igazgatónö azt mondta a szülöknek,hogy nem tud aludni ez az ügy miatt.
2015. nov. 1. 22:35
Nincs más hátra rendőrség és feljelentés!A BTK.szerint egytől öt év szabadságvesztéssel jár a gyermekbántalmazás!A hajtépés és a kis fejének ütése, még ha elvetemülten rossz is lenne amit nem hiszek,belőlem minden együttérzést kiírtott!Még ha valaha jó pedagógus is volt,takarodjon onnan az őt védő igazgatóval együtt!
22. anya4005 (válaszként erre: 20. - Kittl)
2015. nov. 1. 21:54

Ahova csak lehet (önkormányzati jegyző,gyermekvédelmi hivatal,iskola fenntartó) levelet írnék (ajánlottat,hogy nyoma legyen,és emilt) és a többi szülő aláírásával elküldeném! Ha kell,én tuti még össze is gyűlnék a szülőkkel egy fogadóórán vagy,ha nincs,akkor tanítás után,és a tanárt számonkérném személyesen. Minél többen,annál jobb!

Sajnos megértem,hogy nem tudsz iskolát váltani,úgyhogy mindenképp meg kell oldani a helyzetet!

Mondjuk,az én vérmérsékletemmel esélyes,hogy a tanár már tüörött kézzel törölgetné vérző orrát,de nyilván az nem megoldás (de jó idegnyugtató)!

21. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Kittl)
2015. nov. 1. 19:29
A sorsáról te döntesz...
20. kittl
2015. nov. 1. 08:44

Azt nem értem ,hogy ezt hogy hagyhatják? A többiek is tudják ,hogy milyen ,mármint a kolleganöi. Akkor miért védik? Miért nem teszi ki az igazgatónö?

Ö is tudja, hogy nem alkalmas gyerekek közé!

Ki dönt most a sorsárol, az önkormányzat?

A polgármesternö?

Nem tudom

19. Panna.33 (válaszként erre: 8. - Kittl)
2015. nov. 1. 06:33

Akkor írasd másik faluba, vagy városba.

Te hol dolgozol? Ott nincs a közelben iskola?

Persze az alap, hogy feljelented, akár a rendőrségen is, nem csak a gyámügyön. Ja és jelents be elfogultságot a gyámügy ellen, mert a helyi önkormányzat védeni fogja, arra tekintettel, hogy nincs pedagógus. De ettől függetlenül menekítsd el onnan a gyerekedet.

A múltkori pszichológustól kérj egy összefoglaló véleményt és azzal tedd meg a feljelentésed.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook