Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az oka a rövidülő ciklusnak? fórum

Mi az oka a rövidülő ciklusnak? (tudásbázis kérdés)


16. Panna.33 (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2015. nov. 4. 16:22

24 napos ciklus mellett elsőre teherbe esetem.

Amúgy PM alulműködésem van (volt...?) ezt csak szülés után diagnosztizálták.

15. Sommersby (válaszként erre: 2. - Mandulacska2)
2015. nov. 4. 15:37
Nekem a menopauza közeledte jutott eszembe, de szerintem ez 36 éves korodra igen korai időpont lenne. Inkább az lehet, hogy alapból rendszertelen viszonylag a ciklusod, írtad, hogy a pajzsmirigyeddel is volt probléma, lehet, hogy megint az "rendetlenkedik" megint. Vagy más női hormonokkal lehet eltérés. Egyébként szerintem azért még a 26 napos ciklus "elmegy", a 25 nap az már tényleg kicsit korai, de, ha rendszeresen és biztosan van peteérésed, akkor ugyanúgy van esélyed a teherbeesésre, mintha hosszabb ciklusaid lennének. A ciklusok hossza meg szerintem sok nőnél változó szerintem. Pár nap ide-oda.
14. nefaria (válaszként erre: 13. - Nefaria)
2015. nov. 3. 10:54

Na és még annyit, mert mióta terhes vagyok kicsit összeszedetlen vagyok :D, hogy én is 36.


Én nem hiszem, hogy a korai menop. lenne az ok, persze nem kizárt, inkább a pm.

13. nefaria (válaszként erre: 12. - Nefaria)
2015. nov. 3. 10:53

Ja és még annyi, hogy ugya a ciklusaim nem lettek hosszabbak, de ettől függetlenül augusztusban kezdtünk el "éleben" foglalkozni a tesó gondolatával, és szeptemberben már pozitívat teszteltem :) Az előző évem elment ezekkel a vitaminkúrákkal, igaz, akkor még csak terv volt, hogy legyen tesó.


TSH-d, T4, T3 amúgy rendben van?

2015. nov. 3. 10:51

Pajzsmirigy felborítja a nőihormon-háztartást. Nekem is lecsökkent mióta alulműködök, 24-25 napos ciklusokra, de volt 22 is.

Progi szintet érdemes lenne nézetni, leginkább egy háromszoros nőihormon laborral (ha nem írja ki neked senki kénytelen leszel magánlaborban)


Nekem az alacsony progi szint okozta. Én E vitamint és Ligetszépe kapszulát szedtem rá, és érdemes a PM miatt szelént + D vitamint is szedni.

11. maju
2015. nov. 3. 08:30
Szerintem keress fel egy másik dokit is. Nezess hormonokat abból sok minden kiderul. Ha magas fshd alacsony ösztrogén és alacsony amh erteked van akkor lehet beszélni korai petefészek kimerülésrol és hogy 36 vagy nem jelent semmit. Nekem 29 évesen mondtak ezt. De sok más dologtól is késhet a gyermek áldás. Pajzsmirigytol is lehet rövidülo ciklus.
2015. okt. 28. 16:09
Nekem voltak 22-23-24 napos ciklusaim is. Utáltam is. Nekem is a menopauza jut első körben eszembe. De 36 valóban korainak tűnik.
9. mrfoglalt (válaszként erre: 8. - Mandulacska2)
2015. okt. 28. 09:43
igen,arra gondolok, hogy náluk mikor kezdődött
8. mandulacska2 (válaszként erre: 7. - Mrfoglalt)
2015. okt. 28. 09:17
De miből tudhatnák ezt? Anyukám korán szült minket, 21, 22 éves volt. Utána már nem vállaltak gyermeket. Vagy arra gondolsz, mikor kezdődött?
2015. okt. 28. 09:14
Kérdezd meg édesanyádat,nagymamádat, hogy náluk hogyan volt, mert az jellemző lehet rád is.
6. mandulacska2 (válaszként erre: 5. - Mrfoglalt)
2015. okt. 28. 09:13
Hát nagyon remélem,hogy nem. Azért köszi a választ.
5. mrfoglalt (válaszként erre: 4. - Mandulacska2)
2015. okt. 28. 09:12
Nem jellemző, de elképzelhető egy nagyon korai menopauza is.
4. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Mrfoglalt)
2015. okt. 28. 09:10
36 éves vagyok . Azért csak nem.
2015. okt. 28. 09:10
Nekem csak a menopauza ugrik be.Arra jellemző hogy először rövidülnek a ciklusok.
2015. okt. 28. 09:00
Sziasztok. 36 éves vagyok. Kistestvért szeretnénk. Már 1 éve , hogy kezdtünk felkészülni a babára. Júniusban kezdhettük el a próbálkozást. Júliusban kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem. Kaptam gyógyszert, szeptemberre helyreállt a hormonom, hogy baba lehessen. Viszont mostanában azt tapasztalom, hogy rövidülnek a ciklusaim. Tinédzser koromban nagyon rendszertelen volt. Mielőtt kisfiam összejött, helyreállt, beállt 28-29 napra. Tavaly még elég normális volt, aztán következtek a 27-28-29-30-31 napos ciklusok, tehát mindig más volt. Most nyár óta van, hogy gyakoria a 26-27 napos ciklus. Most kezdtem el mérni az ébredési hőmet. az ehavi mérés szerint a 11. napon volt peteérés. Ha ezt nézem, ismét rövid, 25-26 napos lesz a ciklusom. Aggódok, hogy nincs e valami gond a ciklusaimmal. Voltam nőgyógyásznál citológián, az ok volt. Hormont nem néznek, csak ha sokáig nem jön a baba. Volt valakinek hasonló, és így is összejött a baba?
2015. okt. 28. 08:56
Mi az oka a rövidülő ciklusnak? Babát szeretnénk.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook