Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyás 50 éves kor körül fórum

Fogyás 50 éves kor körül (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. Vessla (válaszként erre: 82. - 408020f45e)
2015. nov. 28. 22:13
És én azt már le sem mertem írni, hogyha megvizsgálnák a sok túlsúlyost, aki most arra fogja, hogy: de én barna vagyok!!! Majd kiderülne, hogy fehér az a barna? Akkor? Keresne egy másik cikket????
83. Channa* (válaszként erre: 82. - 408020f45e)
2015. nov. 27. 22:42

Ez attól függ!

Én pm. túlműködő voltam, de csak időnként voltam gebe. A köztes időben normál testalkatú voltam. Tehát, nem mindig sovány, ahogy a pm. alulműködők sem mindig túlsúlyosak, mert ha figyelnek, akkor nem híznak meg.

82. 408020f45e (válaszként erre: 77. - Bözsi néni)
2015. nov. 27. 21:40

Barna kontra fehér! Szóval én soha nem voltam kövér, elhízott. Aztán jött a változókor és a pm alul működés és azzel együtt a sok plusz kiló.

Ha alkati adottság lenne a hízás, meg a barnák és a fehérek döntenék el, akkor a pm alul működésűek vígan lehetnének karcsúak. Tehát szerintem a cikk blabla. Hormonális oka van a hízásnak és pont ugyaezen okok miatt soványak a pm túmöködésűek.

81. Vessla
2015. nov. 26. 10:44
Kedves Hoxa, szeretném jelezni, hogy pár tényszerű megállapítást tettem, semmi mást. Köszönöm.
80. Vessla
2015. nov. 26. 10:43
Egér---nem egyenlő---ember
79. Vessla
2015. nov. 26. 10:42
Ezért nehéz fogyni - nem egyenlő azzal, hogy - Ezért lehetetlen fogyni
78. Vessla
2015. nov. 26. 10:41
Egy fehérje (és persze az egészségtelen étkezés) a legnagyobb ludas abban, hogy nem működik a fogyókúra.
2015. nov. 26. 10:34

[link]


Na, ennyit a kifogásokról... meg a fafejűségről és korlátoltságról...

2015. nov. 23. 13:44
Ez lesz e törölt hozzászólások fóruma.....
2015. nov. 17. 19:40

Igen mozgalmas lett a fórum mióta nem jártam, itt bár olvastam.

Szóval eddig igen nehezen haladok. Ráadásul nem volt elég akaraterőm és amit sikerült hétközben leadni, hétvégén vissza is szedtem.

Voltam orvosnál. Megerősítette, hogy az elhízás alkati kérdés is. Amellett, hogy orvosként rendelkezik információval (nem orr-fül-gégész...), saját családjában is megtapasztalta. Úgyhogy ne akarjak 55 kg lenni, mint 20 évvel ezelőtt.

Héközben tartom a helyes étrendet, hétvégén elszabadul a pokol. Most valami motivációt tűzök ki magam elé, hogy legyen valami "értelme": Persze, tudom, hogy van más is.

74. Bözsi néni (válaszként erre: 72. - Alfoldi13)
2015. nov. 17. 16:19

Szia!


Miért nem ment a fogyás? Mennyit akartál/akarsz fogyni?

2015. nov. 17. 15:28

Évekkel ezelőtt pörögtek a fogyis fórumok, tényleg segitették egymást az emberek, ha mással nem, azzal, hogy meghallgatták egymást, ha elbuktak, akkor talpraállitották őket stb. Igaz, akkor sokkal enyhébb beszólásokért és cseszegetésért is felszólitották az embereket vagy netán törölték is őket. Manapság valóban csak a trollkodás megy, ezért nincs kedve az ember lányának még olvasni sem a fórumokat, nemhogy hozzászólni.

Ez köszönhető egy kisebb csoportnak, akik előbb utóbb mindenkibe belekötnek, csoportosan vetik rá magukat az áldozataikra, szétcincálják minden szavát.

Már megtették a magukét, a hoxa diéta és fitness fórumok kihaltak.

Ez az egész oldal annak idején, épp egy diétás fórumból nőtte ki magát, most egy kis csoportnak sikerült bebuktatni. Kár érte...

2015. nov. 17. 09:37
nekem nem ment ez a fogyás
71. Bözsi néni (válaszként erre: 70. - Channa*)
2015. nov. 16. 21:07

Linkeltem egy cikket, amelynek a végén ott az irodalomjegyzék is, tudományos, hiteles, nem légbőlkapott elmélet.


Abban benne van, hogy genetika IS felelős a hízásért - sok egyéb tényező mellett. Mellesleg testvérek esetében sem ugyanazok a gének dominánsak. Egyiknél lehet pl. az apai, másiknál pedig az anyai nagyszülőké.


Összetettebb dolog az annál, hogy kijelentsük, hogy csak ez, vagy csak az játszik szerepet.


Egyébként pár hónapja láttam a Spektrumon,hogy végeztek néhány éve egy kisérletet.


Kb. 20 ugyanolyan korú - 20-as éveikben járó - fiatal férfi és nő 2 hnapig ugyanazt ette (több kalóriát, mint ami kellene), ugyanazt dolgozott, ugyanannyit mozgott.


A kisérlet elején mérték a testzsírt, az izmot, stb, stb. Nos, a meglepő az volt, hogy koránt sem egyformán híztak. Volt, akinek sokkal többel nőtt a testzsírja, volt akinek alig nőtt.


És egyetlen egy fiú volt (keleti származású, már nem emlékszem, hogy japán, koreai vagy milyen pontosan), akinek megdöbbentő módon nem a testzsír nőtt, hanem az izomtömeg. Pedig ő sem mozgott többet, mint a többiek!


Szóval nem egyszerű kérdés ez. Nem akarom ráfogni a genetikára kizárólag, mert hiszen itt is többet ettek a kelleténél a hízáshoz, de azért érdekes, nem?

2015. nov. 16. 20:16

Szerintem a hízás nem fogható genetikára, bár tényleg szeretik ezzel magyarázni sokan. Tehát nem azért lesz valaki túlsúlyos, mert a családjára hasonlít alkatilag, hanem azért, mert azt eszi, amit ők beleneveltek, illetve azt nem teszi, amit nem neveltek bele (sport).

Élő példa az én családom:D

Az anyukám 40 évesen meghalt, és ifjú lányka korától 50 kg volt a 160 cm magasságához, pedig 3 gyereket szült és mind a három terhessége alatt hízott több, mint 20 kg-ot. Semmit nem kellett tennie, bement szülni és kijött 50 kg-osan:D

Az apukám világ életében nem volt több 75 kg-nál és 178 cm magas volt. Bármennyit ehetett és bármit, sosem hízott meg.

És vagyunk hárman testvérek. A bátyám élsportoló volt (birkózott) 82 kg-ban indult, 180 cm magas. Miután abba hagyta a sportot 1-2 év alatt felhízott 130 kg-ra és ezt tartja is. Kb úgy néz ki, mint Növényi N. Aztán itt vagyok én 165 cm magas. Sokáig semmi gondom nem volt a súlyommal, pm. beteg vagyok, de 40 körül egyre jobban kellett kontrollálnom magam. Hogy mit és mennyit eszek, és sokat mozogjak. Mert ha nem teszem, lehet elszáll a súlyom. Roppant szerencsés vagyok, mert 80 kg-al sem vagyok kövér. Kép az adatlapomon.

És húgunk is van még, aki 44 kg és 160 cm magas. Szinte anorexiás, pedig szült 4 gyereket:D és ő is sokat hízott, mint anyukánk.

a családomban sincs szinte kövér ember. Jó van némelyiknek valamennyi túlsúlya, de nem vészes, és mind csak 50 körül szedett fel valamennyit.

Vajon kire hasonlít a bátyám a 130 kg-jával? Hát nem a szüleinkre az biztos. És én azzal, hogy voltam már az apukámnál is nagyobb súlyba? fogalmunk sincs. Csak a húgunk hasonlít rájuk:D

Pedig az étkezésünk ugyan az, mint nekik, hiszen együtt nőttünk fel. Nekem és a bátyámnak viszont van anyagcsere betegségünk. Mindketten cukrosak vagyunk (én még csak 1,5 hónapja tudom),én pm. betegség, stb.

Tehát, ha igaz lenne a genetika, akkor sem a bátyám, sem én nem lennénk túlsúlyosak.

2015. nov. 16. 20:06

Itt sem hiszem, hogy bárki megosztaná a jövőben a fogyással kapcsolatos tapasztalatait. Soha nem értem meg, hogy akit nem érint a téma mit keres itt. Annyi mindenről lehet itt csevegni anélkül, hogy másokba belekötnek.

Azzal sem értek egyet, hogy mióta indult ez a fórumtéma a hozzászólók közül senki nem fogyott egy dekát sem. Többen szép eredményeket értek el, és ez nem lóverseny.

2015. nov. 16. 10:45

Hamarabb elment, mint szerettem volna,bocs.


Szóval kár, hogy nem lehet kiemelni a szöveget, de a cikkben is írják, hogy az ELHÍZÁST JELENTŐS MÉRTÉKBEN HATÁROZZÁK MEG genetikai tényezők.


(a teljes cikk itt olvasható: [link]


Azonkívül pszichológiai tényezők is. A fogyás sem egyszerű kérdés, lelki, és endokrinális tényezői vannak, ugyanis az elhízásnál általában a szervezet enzimtermelése (az éhségérzet-jóllakottság érzetért felelős enzimek) alaposan felborul.


Szóval nem olyan egyszerű kérdés ám ez, hogy csak így egy "lusta disznó"-val el lehetne intézni.

67. Bözsi néni (válaszként erre: 64. - Vessla)
2015. nov. 16. 10:28

Te még senkit nem bántottál? És akit lusta disznózol?


Azt nem bántod? És iszonyatosan nincs igazad, csak felszínesen látod a dolgokat és sértegetsz embereket, anélkül, hogy tudnál bármit is róluk, az életükről, az erőfesztéseikről vagy éppen a "lustaságukról".


Azt javaslom, hogy előbb alaposan olvass utána a témának, mielőtt ítélkezel és sértegetsz - de lehetőleg ne a "cuncimókus" csajos divatoldalakon, hanem hiteles, tudományos források alapján tájékozódj.


És ha segíteni nem tudsz vagy nem akarsz, legalább ne árts! Mert a sértegetés, a gúnyolódás nem visz senkit előre. Lehet, hogy a te lelkednek jól esik, ez elég sajnálatos, de éld ki kicsinyes örömödet máshol.


Idézet egy cikkből:

"Az elhízás családi vonatkozásai

A genetikai hátteret itt nem elemezzük – ismert, hogy az elhízást jelentős mértékben határozzák meg genetikai tényezők. Bár sokszor nem lehet jól szétválasztani a genetikai és a pszichológiai hátteret"

66. Channa* (válaszként erre: 64. - Vessla)
2015. nov. 16. 06:48
Szerintem meg 25 felettiek és 40 alattiak nyitogatják a fórumokat, mert egy szülés után nem tudják leadni a magukra szedett nem kevés felesleget, és ez meg is marad, mert feladják, mert csak esznek (chipset, kőműves adagnyi ételt, stb.) és fekszenek a TV előtt. Alig lehet látni fiatal anyukát, aki ne lenne túlsúlyos (és nem kicsit). A mi korosztályunk még nem volt elhízva terhesség előtt sem és utána sem, azaz a legtöbben nem, mert mi még nem a gép előtt töltöttük az időnként, de így a változókor környékén (lelassult anyagcsere, ehhez képest kevesebb mozgás, a hormonok szórakozás, stb.) a még amúgy eddig nem túlsúlyosakkal is kibabrál. És persze így sokkal nehezebb a fogyás, mint fiatalabb korban, amikor még pörög az anyagcsere, stb. Ahogy írták itt többen is, a harmincas éveikben ha esetleg volt felesleg, akkor kicsit több mozgással vígan ledobták a felesleget magukról. És ha az itt lévők leírnák, akkor kiderülne, hogy ők csak mostanság lettek túlsúlyosak és nem tinikorban, gyerekszülés után stb. Érted? De a legtöbb beszólogatós az élete nagy részét kövérként tengette, ahogy Vanessza is. Mekkora volt 15 évig? Legalább is én azt gondolom, hogy a szülés után maradt akkora, de lehet már előtte is ekkora volt. És most az elmúlt 2 évben leadta a feleslegét és jártatja a száját, mintha feltalálta volna a spanyol viaszt. Hát....én életemben nem voltam még akkora, mint Vanessza, pedig 48 éves vagyok és az adatlapomon lévő fotómon 78 kg vagyok, de hol vagyok én a kövértől? És lehet, hogy a legtöbb itt hozzászóló is kb. ennyire elhízott mint én, azaz szinte semennyire:D Csak magához képest érzi magát elhízottnak, ahogy én is, és ezért kezd bele bármibe.
65. Vessla (válaszként erre: 64. - Vessla)
2015. nov. 16. 06:23
Bocsánat-idióta-a-telefonom-azért-ilyen-amit-írok:P
64. Vessla (válaszként erre: 63. - Channa*)
2015. nov. 16. 06:22
Tudod-az-a-baj,hogy-ugyanezek-újévkor-tavasszal...etc...nyitnak-egy-újabb-fórumot-hogy-majddemosttényleg!És-ne-írd-hogy-miattunk-mert-én-szerintem-még-senkit-meg-nem-bántottam.Sőt-drukkoltam-is.Egyébként-én-is-fogyásban-vagyok-mert-feljött-rám-pár-kilo-köszönhetően-a-csokinak.De-nem-fogom-a-világra.És-43-éves-vagyok.És-igen-értem-hogy-egyre-nehezebb-leadni,de-ez-nem-mentség-semmire.
63. Channa* (válaszként erre: 62. - Vessla)
2015. nov. 16. 06:05

Attól, hogy nem írnak ide, még nem biztos, hogy abba hagyják, csak úgy döntöttek, hogy nem osszák meg itt a tapasztalatukat.


Tehát, nem azt mondják, hogy miattatok abba hagyták, hanem azt, hogy miattatok nem írnak ide, mert cikinek tartjátok, mert azt mondjátok rá, hogy lusta, pedig 50 körül már egyre nehezebb sokaknak a mozgás is, stb.

Érted?

Te hány éves vagy?

62. Vessla
2015. nov. 15. 21:16

Aki egy negatív hang miatt abbahagyja, és nemcsak a fórumra írást, hanem az egész fogyást. Nos, szerintem az meg is érdemli. Egy újabb dolog amire rá lehet fogni, hogy miért is nem tartott ki. Mert mindig mindenki hibás, csak ő nem. A körülmények áldozata. Neki tulajdonképpen semmi köze hozzá. Ugyanmár.

Nincs gond egyébként azzal ha abbahagyja. Csak könyörgöm ne fogja másra. Ismerje be, hogy lusta disznó volt, és nem akar lemondani semmiről. Ez így tiszta és becsülendő. De a nincs időm...mert bezzeg nekem olyan sok dolgom van, meg a család...meg a gének...meg a tökömtudja....na, az halál ciki, és uncsi.

2015. nov. 15. 20:15
Mikor annyi idős voltam mint Te most simán leadtam én is a fölös kilókat. Nem volt társbetegség és akkor valóban csak az elhatározásra volt szükségem. Aztán jött egy katasztrófa az életemben ami borított mindent és azóta egyik sorscsapás a másik után. Ne fikázz le senkit főleg így ismeretlenül, örülj a saját sikerednek inkább és drukkolj mindenkinek aki legalább próbálkozik.
60. sajtostallér (válaszként erre: 56. - Bözsi néni)
2015. nov. 15. 20:03
Helyes!
59. sajtostallér (válaszként erre: 55. - Channa*)
2015. nov. 15. 20:02
Na végre, hogy valaki megmondja már!
58. Icuska538 (válaszként erre: 56. - Bözsi néni)
2015. nov. 15. 19:30
Helyes .......
2015. nov. 15. 16:10

Mindenki úgy, azzal a módszerrel fog tudni lefogyni, ami módszerben hisz, amit saját magának megfelelőnek talál. Nem vagyunk egyformák, az egyik ember így, a másik másként, a lényeg a kitartás, és akkor az eredmény sem fog elmaradni!


Mindenkinek a saját maga által választott módszerrel, a saját maga által diktált ütemben!


Ne feledjük el, hogy a kilócskák sem 1-2 hét, vagy 1-2 hónap alatt rakodtak ránk... adjunk nekik időt arra is, hogy elinduljanak lefelé!!! Előbb-utóbb megteszik, egész biztosan!


Csak ne hagyd abba! Csak csináld, minden nap 1-1 lépéssel közelebb kerülsz a célodhoz! :)))

2015. nov. 15. 10:42

Azért marad abba sok ilyen fórum, mert mániákusan ugrasz ezekre, és szétfikázod őket, néhány hasonszőrű troll lelkes lihegésével támogatva.


Nem segítő, hanem romboló vagy, vedd már észre. És hirdeted a "szent igazságod", de hagyd már békén azokat, akik másként akarják csinálni.


Nem kéne ugranod minden fogyis fórumra.

2015. nov. 14. 00:20

Ha jól tudom még nem vagy 50 körül sem, bár sokak szerint 45 éves vagy, akkor meg már ott vagy:DDDD, így nem hinném, hogy neked itt kellene fikáznod.

Ha esetleg megéred ezt a kort, akkor majd gyere vissza és akkor mond el, hogy kell csinálni. Hány éves is vagy? Talán 35-öt vallasz be? Én elhiszem. Ebben a korban még minden sokkal egyszerűbb.

Tudod a változókor felülír egy csomó mindent, de ezt neked is kellene tudnod, hiszen volt hormonális betegséged, azaz még mindig van....


És nekem az a véleményem, hogy egy olyan ember ne fikázzon mást, aki az ifjú éveit jó nagy túlsúllyal tengette, aztán 1-2 éve bekattan, lefogy, ami miatt azt hiszi, hogy ő ismeri a tuti módszert. Biztos tudsz valamit, de igen keveset ahhoz, hogy mást kritizálj. Lehet, hogy ezek az 50 éves nők, akik itt hozzászólnak, 40 éves korukig vagy még tovább is, 1 deka felesleggel sem rendelkeztek.....

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook