Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszaka felkel és nem alszik vissza a 2 éves gyerek fórum

Éjszaka felkel és nem alszik vissza a 2 éves gyerek (beszélgetős fórum)


17. Bichi (válaszként erre: 12. - Mrfoglalt)
2015. okt. 26. 11:55
:) Hát tényleg...
2015. okt. 26. 11:53
Ha következetes vagy a gyerek rájön, hogy nincs éjjel mese és abbahagyja a hisztit. 1-2 éjszakát rá kell szánni, hogy ordítani fog, de hosszútávon megéri.
15. trapiti (válaszként erre: 14. - Aac131dc75)
2015. okt. 26. 11:16
Ilyen nálunk is volt, néha nagyon magas láza volt, vizes lepedőbe csavarva hűtöttem, és hogy tűrje addig néztünk mesét. EZ mondjuk előfordult összesen 5-6 alkalommal a 8 év alatt... de ez nyilván nem mindennapos :)
14. aac131dc75 (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 10:36

Nálunk ez csak akkor engedélyezett ha lázas és felébred rá.Akkor megkapja a csillapítót míg el nem kezd hatni nézi a mesét,majd ki is kapcsolom,mert elalszik.De nem kéri soha,csak ha lázas.

Volt rá példa hogy kérte,akkor félkómásan közöltem vele,hogy aludjon,nincs mese.Aludt is!

13. youlcsi (válaszként erre: 12. - Mrfoglalt)
2015. okt. 26. 09:57

van, tudom :)

mondjuk a pavor altatási módszertől függetlenül jön, szóval még ha addig tökéletes lett is volna minden, akkor amúgy is borult volna. szerencsére most már csak elvétve, néhányhetente fordul elő (le is kopogom :))

amúgy meg egy kötődve nevelt, együttalvós gyerek a miénk... és mivel a szülői ágyban nem aludhat, így az együttalvás az ő ágyában lett megoldva.

12. mrfoglalt (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2015. okt. 26. 09:49
Azért neked is van még mit csiszolni ezen az altatás dolgon...
11. youlcsi (válaszként erre: 10. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:41

nem egészen. nagyon nehezen alszik el, és rosszul alszik.


pavoros... de most úgy tűnik, a nehezén túl vagyunk. volt kemény fél évünk, amikor minden egyes éjszaka üvöltésbe fulladt... volt, hogy órkon keresztül...

most már csak ha hív, megyek, hozzámbújik és alszik tovább.

ennek is megvan a hátránya, mert sokszor már akkor is megyek mellé, ha csak álmában beszél vagy nyöszörög... illetve az első mukkra megyek, mert ha megébred, sír és nehezebb utána visszaaltatni.

illetve az is előfordul, hogy reggel fogalmam sincs, hogy mikor és miért kerültem a gyerek mellé... fárasztó. csak akkor alszom végig az éjszakát, ha nem alszik otthon a gyermek... de majdcsak kinő belőle.

(tudom, én is elrontottam... de speciel azzal amúgy sem értek egyed, hogy meg kell tanítani egyedül elaludni a gyereket. én sem szeretek egyedül eladluni, neki miért kellene?)

10. 3d249bd49f (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2015. okt. 26. 09:34
Ti is ebben a cipőban jártok,hogy nem alszik éjjel??
9. trapiti (válaszként erre: 7. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:33

Mindent helyre lehet hozni :) Elsősorban én röviden és érthetően de határozottan elmondanám neki hogy ettől fogva nem lesz tv éjszaka. És be is tartanám. Próbálkozni fog, de nincs más megoldás ki kell bírni hogy nem engedsz. Sírni fog, meg hisztizni és lesz néhány rossz éjszakátok, az tuti. De nincs más megoldás ha hosszú távon azt szeretnéd hogy ő is és ti is aludjatok. Egyébként pedig a többi dologban is éreznie kell, hogy te vagy a főnök. Imádod-szereted, ha lehet engeded választani de vannak helyzetek amikor te mondod meg hogy mi van és azt neki el kell fogadnia. Minél előbb hozzászoktatod ehhez, annál könnyebb lesz később. Most még viszonylag könnyű, de neked kell határozottnak és következetesnek lenni.


(Az ivás és a verekedés egyébként hogyan oldódott meg?)

8. youlcsi (válaszként erre: 7. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:30

vissza, de csak következetesen. nincs olyan, hogy akkor ma csak kicsit nézzük... nincs olyan, hogy akkor ma inkább játsszunk helyette...


tudod, mennyire gáz éjjel órákon át a sötétet bámulni? mi van, hogy azt csináljuk... mert villanyt nem kapcsolunk, beszélgetés nincs... viszont nélkülem meg nem alszik el... szóval ilyenkor csak fekszünk, és csendben nézzük a sötétet együtt.

azt mondta, ha 5 éves lesz, már majd fog tudni egyedül aludni... hát, másfél hónap... reménykedem :D

2015. okt. 26. 09:27
elontottam :( Vissza lehet még vajon állitani?? Mostmár szigorubb leszek,nincs mese
6. youlcsi (válaszként erre: 3. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:22

hisztizik sír.... és eléri, amit akar! ezt már most tudja, tehát később is ehhez a módszerhez fog nyúlni.


ne add meg neki!

éjjel aludni kell. ha hisztizik, hát hisztizik. joga van hozzá. neked meg nem kötelességed hallgatni. hogy ezt hogy küszöbölöd ki, más tészta. ott lehet hagyni egyedül, amíg be nem fejezi, vagy meg lehet próbálni elterelni a figyelmét kis dajkálással, énekléssel, ami segíti lenyugodni, gyorsabban visszaaludni.


az meg, hogy hajnalban egy 2éves tévét néz... háááát... mit? nincs is olyankor mese. ennyi.

5. trapiti (válaszként erre: 3. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:21
Ez semmi mást nem jelent, csak annyit hogy 2 éves korára elérte hogy ő irányít... klassz. Ha nem állsz a sarkadra, csak rosszabb lesz.
2015. okt. 26. 09:20

2 évesen egyáltalán nem KELL mesét nézni, különösen nem az éjszaka közepén. Valamikor valaki gondolom kitalálta hogy milyen klassz bekapcsolni ilyenkor a tv-t, meg kényelmesebb stb. és az nem a gyerek volt... Hülyeségre szoktattátok, nem kell csodálkozni a következményeken.

A mesenézéssel azonnal leállnék, vállalva a sírást stb. is. Előbb-utóbb rájön hogy fölösleges, ha te is következetes vagy (bár ez új élmény lesz a gyereknek és nem fog könnyen belemenni az új szabályokba, ha eddig az volt amit ő akar... de nincs más megoldás, inkább 2 évesen kell ezeket helyretenni mint egy 12 évessel harcolni...)


Az én gyerekem kb. 5-6 éves koráig éjjelente többször is fent volt, de 2 évesen már simán tudta, hogy ha felébred és amúgy nincs más baj, nem fáj semmi stb. akkor nem trombitálja fel az egész házat. Elvolt csendben, aztán szépen visszaaludt. Ha rosszat álmodik, vagy baja van, akkor természetesen jön, de a minden éjszakai műsort nem hagytam soha. És ez nem a gyereken múlik, csakis a szülőn... addig feszíti a határokat amíg hagyod neki...

2015. okt. 26. 09:16
Hisztizik,sir nagyon,ha nincs mese :( Probáltam,hogy nem kapcsolunk tv-t,de addig nem nyugszik. Másnak meg csak aludni kellene,mert reggel munka :(
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2015. okt. 26. 09:11

"mesét kell nézni"- mert különben? kéne a fenét mersét nézni. sötét és csend. majd megunja és visszaalszik.


enyém gyerek rossz alvó, mindig az volt. 5 éves, és sokszor felébred éjjel, ha nem vagyok ott. nem alszik el egyedül sem. de fürdés (este 8) után max 1 mese a tévéből (ha korábban fürdik), vagy olvasok estimesét, és utána fekszünk csendben a sötétben.

ha nagyon nyűgös, max énekelek neki kicsit.


de amúgy csend van és sötét. és akkor is, ha felébred. ha beszélgetni kezd, rászólok, hogy aludjon. így volt ez babaként is. éjjel alvásra való.

2015. okt. 26. 08:57

Sziasztok.

Mi lehet az oka,hogy éjjel felkel rendszeresen,és mesét kell nézni,mert amugy sir,és órákig nem alszik vissza??

Nem fekszik este hama,olyan 9-10körül le.

Van valaki ebben a helyzetben??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook