Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt már valaki, aki megkérte az apát, hogy mondjon le közös gyermekükről? fórum

Volt már valaki, aki megkérte az apát, hogy mondjon le közös gyermekükről? (beszélgetős fórum)


1 2 3
88. Zsuzska1425 (válaszként erre: 84. - Magdalénia)
2015. nov. 4. 12:19
igen,igyekszem,ha tovább kérdez,tovább válaszolok,de mindig csak annyit,ami fontos,és mint látszik ennél a pl-nál is,eddig bejött:-)
87. Magdalénia (válaszként erre: 85. - Moonlight13)
2015. okt. 31. 22:57

Ugye? És milyen mellbevágó, amikor a gyerek ezt kéri és ez nekünk addig nem tűnik fel.

Éppen ezért, - ha lehet ilyet mondani, - a legjobb időpont egy második családalapításhoz. (Persze nem mindenáron.)

10-13 éves korban már nagyobb a tiltakozása.

Sok édesanya inkább elutasítja az ismerkedést, vagy későbbre halasztja, pedig nem helyes. De ez egy másik fórum témája lehetne.

86. Érdekes73 (válaszként erre: 83. - Magdalénia)
2015. okt. 31. 19:32
Hát igen mindegyik gyereknél eljön az az idő amikor úgy beméri magát a világban és összehasonlítja magát a többi gyerekkel.Az biztos nehéz megtalálni a jó arányokat kényes helyzetben.
85. moonlight13 (válaszként erre: 83. - Magdalénia)
2015. okt. 31. 15:56
Ez az "apuka ment a másik gyerekekért" story ismerős... :(
84. Magdalénia (válaszként erre: 79. - Zsuzska1425)
2015. okt. 31. 12:23
Látom, hogy azért óvatosan, szőrmentén kezeled a dolgokat. :)
83. Magdalénia (válaszként erre: 80. - Érdekes73)
2015. okt. 31. 12:06

Én is értelek. :) A gyerek a hazugságot sem tudja megbocsátani, ha rájön és miért ne jönne rá. Ezért nehéz úgy igazat mondani, hogy ne a gyereknek legyen rossz. Én kisgyerekre gondolok, hiszen abban van tapasztalatom.


2 éves korától 5 éves koráig egyedül neveltem a fiam. 4 évesen egyszer azt kérte, hogy a nővérem férje menjen érte az oviba. Meglepődtem és rákérdeztem, hogy miért? Azt válaszolta, hogy más gyerekért az apukája is megy, ő érte pedig csak én. Az eszébe sem jutott, hogy az apja menjen érte, mert tudta, hogy az nagyon messze, külföldön dolgozik. Ami igaz is volt, de időnként hazajárt, amit viszont nem közöltem vele akkor.


Nem is volt semmi probléma vele, amikor férjhezmentem, mert alig várta, hogy neki is legyen apukája. :)

82. Guruljka (válaszként erre: 34. - Magdalénia)
2015. okt. 31. 11:27

Próbáltam visszaolvasni, de nem egészen sikerült.

Egyetértek azokkal, akik gyereket is kímélik, de nem is hazudoznak.

Jó megoldás, ha azt mondjuk hogy "sokat veszekedtünk és inkább elváltunk". A kicsi gyerek nem kérdez tovább. A nagyobb azért nem, mert megélt pár veszekedést. Saját emlékem (nem édesapámmal,hanem már a nevelőapámmal kapcsolatban), hogy annyira féltem, hogy a víz is szakadt rólam, ha veszekedtek. Pedig soha nem volt tettlegesség.Csak ordibáltak, ráadásul én a saját szobámból hallgattam,nem is közvetlenül éltem meg.


A másik, hogy nálunk nem is kérdezték, hogy miért nem jön látogatni. Szerintem ha az "új" apuval jó a kapcsolat, legfeljebb azért merülhet fel, ha más gyereknek a jól szituált vér szerinti apja megvesz minden marhaságot is


Én is lánynevemre vettem a gyerekeket a válás után, pedig az akkoriban még újfajta lehetőség volt. Persze lánynevemet is visszavettem. Sokan járnak úgy, hogy megtartják az asszonynevet,utána meg szaladgálnak, ha másik férfitól szülnek babát. Mert ez esetben automatikusan a volt férj nevére kerül a gyerek, akkor is, ha azt sem tudják, hol van.

Azért az én nevemre, mert a volt férjem vezetékneve nagyon szokatlan volt, mindig betűzni kellett. A volt férjem is néha gondolkodott a névváltoztatáson, el is jött az anyakönyvibe, de ott visszakozott. Mérgemben aláírattam vele a névváltozást a lánynevemre, arra hajlandó volt.


Vezetéknevet (születési nevet) változtatni különben nem nagy eljárás,és csak 10 ezer az illetéke. Éppen most vagyok benne.

81. Érdekes73 (válaszként erre: 79. - Zsuzska1425)
2015. okt. 30. 23:04
Nem hiányzik neki.
80. Érdekes73 (válaszként erre: 74. - Magdalénia)
2015. okt. 30. 23:03

Máshogy látjuk ezt de értem mire gondolsz :)

Nekem van tapasztalatom a témában és tudom hogy az egyenes út (nem hazudozni a gyereknek ) az amivel nem lesz probléma a probléma. Nem terhelés az igazság.Az igazság 1 mondat nem is kell cifrázni. Ha az az igazság hogy nem kíváncsi rá a biológiai apja akkor ezt kell mondani a gyereknek és nem hazudozni neki mindenféléket szerintem. A gyereknek ez csak akkor fog fájni ha a környezete ebből ügyet csinál. Ügyet csinál : ha az anya kesereg ezen a tényen , megjegyzéseket tesz róla, másoknak ezt a gyerek füle hallatára meséli stb... Nem is biztos hogy a gyereket érdeklik részletek van akit felnőve se . Egy egyszerű példa : a link apuka megígéri hogy elviszi a gyereket vmi programra de a megbeszélt időpontban nem érkezik meg. A rossz megoldás szerintem egész nap várni a csodára hátha előkerül apuka és a gyereket ezzel kicsinálni vagy pedig várni fél órát és ha nem jelentkezett hogy mi van akkor átöltözni összeszedni a megfelelő menetcuccot és elmenni a gyerekkel vmilyen programra. Egy jó kis séta rövid kirándulás is megteszi vidám hangulatban. Az igazság most is kiderült a gyerek mégse sínylette meg .

79. Zsuzska1425 (válaszként erre: 74. - Magdalénia)
2015. okt. 30. 17:39
jaa,hát ilyen helyzetekben nem szidom az apját,sőt semmilyenben,de pont ez az,hogy az én fiam nem kérdez,nem beszél,és én pedig nem hozom fel.Az első pár héten egyszer megkérdezte hol van,mondtam neki,hogyy t X városban lakik,és ennyi...azóta se hozta fel
78. Zsuzska1425 (válaszként erre: 66. - Magdalénia)
2015. okt. 30. 17:33

Ha örökbe fogadja párom,onnantól az lesz a neve,és nics előző név

nővérem férjének fel kellett vennie az anyja leánykori nevét,mert a kislányt kiközösítették,diszkriminálták,és nekik sincs előző név,az van,amit használnak

77. Zsuzska1425 (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2015. okt. 30. 17:25
köszönöm,szívemből szóltál
76. Zsuzska1425 (válaszként erre: 45. - Moonlight13)
2015. okt. 30. 17:25

Ha nem felejti el,és később kérdez,válaszolni fogok,ha látni akarja,azért is mindent megteszek,de most ezt látom a legkisebb rossznak

Felvilágosítottak,pont szerdán voltunk,lemondhat,de akkor kivizsgálnak minden körülményt,hosszadalmas,bonyolult eljárás,egyben viszont könnyen megy,nyílt örökbefogadásnak hívják,ami annyit tesz,hogy egy tárgyalás keretében a vérszerinti apa lemond a gyerkőcről,és hozzájárul,hogy a nevelőapa fogadja örökbe,feltétele,hogy házasok legyünk

csak nekünk a lakcímek miatt kicsit bonyolult most,de hamarosan orvosoljuk ezt a problémát,és akkor már nem lesz akadálya

75. Zsuzska1425 (válaszként erre: 41. - Loch ness)
2015. okt. 30. 17:19
Természetesen nem gondoltam mindent elmondani neki,csak,hogy megváltozik a neve,ahogy szeretné :-)
74. Magdalénia (válaszként erre: 70. - Érdekes73)
2015. okt. 30. 11:10

Elvált szülők esetén, ha már nem abban a közegben él a kisgyerek, szükségtelen ezzel terhelni. Bőven van idő, hogy lassan, a korának megfelelően ismerje meg a körülményeket.

Arra gondolok, hogy pl.amikor szülinap van és megkérdezi a kisgyerek, hogy miért nem köszönti őt fel az apukája, akkor ne azt mondjuk, hogy a te apád egy ilyen-olyan és nem kíváncsi rád, inkább kocsmázik! Ezzel nagyobb bajt okozunk neki, mint a távollévő ilyen-olyan apja.

Ezzel nem illúzióban tartom a kisgyereket, hanem védem.


Egészséges, szerető családban felnövő gyeremek helyesen tudja kezelni később a helyzetet, különösen az édesanyára való tekintettel, hiszen tudja, hogy nyugodt családi életet teremtett a számára.


Felnőttként csak akkor tudunk megbocsájtani, ha mentséget keresünk a másik számára. Különben cipeljük életünk végéig a nehéz keresztet. Számunkra fontos, hogy elengedjük minél előbb.

Ez nem jelentheti azt, hogy hagyjuk magunkat kihasználni és állandóan megbocsássunk.


Én nem éltem ilyen szituban, de tudom, hogy az elvált szülők gyerekei milyen érzékenyek. A méltatlan szülő miatt ők sérülnek. Legtöbb magatartászavaros gyerek ilyen közegből kerül ki.

73. moonlight13 (válaszként erre: 72. - Érdekes73)
2015. okt. 30. 07:55
Sokszor talán abban reménykednek, hogy mégsem olyan... csak mások mondják... valahol próbálják kimenteni... és akkor jön a valóság..
72. Érdekes73 (válaszként erre: 71. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 23:51
Ki milyen típus : az intézetben felnőttek közül is van aki reálisan látja a dolgokat és felnőve nem keresi meg . Van aki keményebb és van aki érzelmileg könnyebben manipulálható.Meg vannak borzasztóan naiv emberek is. A legegyszerűbb, legismertebb szélhámos trükköknek is mindig bedől vki :(
71. moonlight13 (válaszként erre: 70. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 23:46
A gyerekek általában nem hiszik el, hogy olyan az a szülő, amilyen... Mindig saját tapasztalatra van szükségük, hogy végül meggyőződjenek a valóságról.
70. Érdekes73 (válaszként erre: 68. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 23:39
Szerintem nem terhelés hanem inkább védelem az igazság mert ha abba az illúzióban nő fel a gyerek hogy a biológiai apja nem is volt rossz akkor kamaszként, felnőttként eshet pofára durván. Nagyon durván. Kb. úgy mint amikor intézetben felnőtt gyerekek mentségeket keresnek a vér szerinti szülőknek így felnőve megkeresik őket és azok durván kihasználják becsapják lehúzzák stb... őket. Az hogy lelejmolja pár száz forinttal csak a kezdet... Kicsi az esély arra szinte 0 hogy aki most dühöngő alkesz az 15-20 év múlva nem az lesz.Addigra még jobban lecsúszik a maradék emberségét is elveszti. Mindenkinek van a családjában igazi fekete bárány attól neki még nem kell követnie.
69. moonlight13 (válaszként erre: 66. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 23:26
Azt hiszem most már van olyan, hogy születési név. Lehet, hogy pont ilyenek miatt.
68. Magdalénia (válaszként erre: 65. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 23:22

De ha nem vele élsz, csak kb.1-2 éves korodig, akkor minek terhelni a gyerekkort, hogy végigkísérje, amikor még védtelen a lelke?

Ezért más szitu a családon belüli, hosszú ideig tartó állapot. Abban sokkal jobban sérül a gyerek.

67. Érdekes73 (válaszként erre: 64. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 23:21
Hát persze ,ezért se érdekelt a vezetéknév :)
2015. okt. 29. 23:16
Egyáltalán meg lehet szabadulni az előző névtől? Sok olyan hivatalos irat van, ahol kérik az előző nevet, nem csak a leánykorit.
65. Érdekes73 (válaszként erre: 61. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 23:15
Azért annyira nem lehet titkolni ha mások is látják mit rendez csak furák tudnak lenni az emberek.Pont ezért tabu téma még mindig a családon belüli erőszak. Már meghalt 2 éve szóval túl vagyunk rajta de a temetésén hiába erőltettem semmi szép emléket nem sikerült felidéznem :( Ezért írtam hogy felesleges a gyereknek szépíteni a dolgokat mert úgyis emlékszik majd minden carra amire nem kéne.
64. Magdalénia (válaszként erre: 53. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 23:12
Azért az apai felmenőid között biztosan van érdemes ember is. :)
63. Érdekes73 (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 23:11
Furcsa lenne az biztos. Nőknél annyira nem feltűnő mert a férje nevét is felvehette de egy férfinál ?Neki kell tudnia hogy ez jó lesz e neki.Magyarázkodhat minden régi ismerősének stb.. Ha Bugyi vagy hasonló nevet változtatna azt jobban megérteném :)
62. moonlight13 (válaszként erre: 61. - Magdalénia)
2015. okt. 29. 23:10
Az borzasztó lehet.
61. Magdalénia (válaszként erre: 55. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 23:09
Az is más szitu, ha együtt kell vele élni. Hiába a kifelé való titkolódzás, belül emészt. Nem könnyű feldolgozni, az biztos. :(
60. moonlight13 (válaszként erre: 59. - Érdekes73)
2015. okt. 29. 23:07
Én mondtam, hogy az ő döntése, ahogy érzi... De ha már ennyi ideig így ismerték, szerintem meggondolandó.
59. Érdekes73 (válaszként erre: 56. - Moonlight13)
2015. okt. 29. 23:01
Érthető ez ha fontos neki akkor úgy is végigcsinálja akármilyen macerás vagy költséges.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook