Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem alszik el a 29 hónapos fórum

Nem alszik el a 29 hónapos (beszélgetős fórum)


15. rinike (válaszként erre: 14. - Durciful)
2015. okt. 26. 06:54
Az én kislányom is aludt tegnap 9-kor, nyilván mert a kis szervezete azt hitte 10 óra van. Mi nem szólunk neki :D hogy óra átállítás volt, egyszerűen csak tegnaptól 9-kor tesszük le.
2015. okt. 25. 21:32
Reggel 7-kor a nagyfiú felkekt, délután 1-kor szundizott 1,5 órát és este 9 óra 10 perckor elaludt. Holnap kelünk mert napközi van délelőtt, remélem ezzel át is álltunk. Köszönöm mindenkinek a véleményét, sokat segített:)
2015. okt. 25. 08:41

Szerintem a délutáni alvás nem kellene neki.

Ha belegondolsz, hogyha te aludnál 4-6 ig, akkor mikor lennél álmos legközelebb?

2015. okt. 25. 07:30
Ma 7-kor keltünk. A gyerek ébresztett minket. Tegnap azt kérte, hogy menjünk a dívós múzeumba - Természet Tudományi múzeum. Mondtam neki, hogy az csak délelőtt lesz nyitva, mert vasárnap van, korán kell kelni hozzá. Hát mi ne mondjak, észben tartotta. Már 7 óra 20 kor arról beszélt, hogy megyünk megnézni a hosszú dínót. Ki érti ezt?
11. Durciful (válaszként erre: 9. - Rinike)
2015. okt. 24. 20:10
Ez jó ötlet. Ma éjszaka óraátállítás, még az is segíteni fog egy kicsit. 7-kor én úgyis kelek, nem fogok lábujjhegyen járni. 8-kor viszont mindenhogy felkeltem. Ő extra nagy mozgásigényű és a világon minden érdekli. Nem kis feladat ám, nagyon okos és ügyes, nagy büszkeség, de a környezetem szerint simán kitesz három gyereket, olyan sok foglalkozást igényel. Én ezt örömmel megadom neki, nem mondom, hogy nem vagyok fáradt. Sokszor azt látom, hogy a társas kapcsolatokat igényli már nagyon, én kevés vagyok neki. Heti két délelőtt napközizünk, heti 1x úszni megyünk. Ügyesen szeretném átállítani, hogy észre se vegye, mert nem szeretném, hogy a szervezete ezt szokja meg és a suliban az első pár órán még "aludjon az agya" és ez rontja a tanulását.
2015. okt. 24. 19:55

A mozgàs és a foglalkozás mennyisége szerintem nem kevés. Ma pl. 2 órát egyben motorozott, focizott, mászókázott, de ettől sem fáradt el. Egész nap foglalkozom vele, hol mesélünk, hol legózunk, közértbe megyünk, vonatozunk, múzeumba megyünk, állatkertbe vaygy csak a parkba stb. Az egész napot együtt töltjük, nincs benne üres járat. Reggel meg este fordul elő kis mese nézés, kb fél-fél óra.


Kb 1 hónapja jönnek a hàtsó rágófogai, random módon eszik azóta.


Ázt hiszem, holnaptól minden nap fél órával korábban keltem, míg el nem érjük aa 8 óra 7 óra 30-at.

2015. okt. 24. 19:45
A mi 35 hónapos kislányunk 7-kor kel, aztán az oviban ebéd után alszik egy nagyot, aztán egy aktív délután következik, és mégsem tudjuk este 10-ig letenni. Tavaly is segített viszont az óraátállítás, így idén is reménykedünk, hogy az este 10-ből 9-9.30 lesz. A te gyermeked esetében, ha nem kell még oviba mennie, akkor nem sietnék a változásokkal, reggel nem ébreszteném ugyan, de 7-7.30 után, már nem ügyelnék a csendes körülményekre, hogy minél előbb ébredjen. Ettől szerintem minden előrébb jönne. Ha nincs eredmény, akkor majd az oviban úgyis előbb kell kelni, és ebéd után aludni kell. Átáll majd akkor arra.
8. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Durciful)
2015. okt. 24. 19:40
Egyébként én kb 7-fél8 között kelteném. Reggeli és délelőtt egy csomó minden jöhet, a bevásárlástól kezdve a foglalkozásig. Aztán ha álmos délután szundi 1 órácska, aztán esetleg játszás vagy séta és este 7 körül fürdés és fekvés. Apázás meg reggel, ha felébredt. Bocsi, de a saját és az ő érdekében rendre kellene szoktatnod.
2015. okt. 24. 19:37

Nem kellene 9-10-ig aludni, és akkor nem kukorékolna este 11-ig. Az éjfél előtti alvás nagyon fontos a fejlődése szempontjából.

Én felkelteném 7-8 között de ahogy az óvodás kor közeledik, akkor inkább 7 körül már. Ebben az esetben nem kell délután 4-ig várni hogy kifáradjon, hanem ebéd után azonnal le lehet fektetni, evés után úgyis könnyebben elpillednek :) Mondjuk 1-3-ig hagynám aludni (ha alszik, ha nem akkor pihenni) és utána jöhet egy jó aktív délután, garantáltan nem lesz fent 11-ig... Még felnőttnek sem jó éjszakázni, főleg ha nem rugalmas a munkaideje, de egy gyereknek különösen nem. Ha dolgozni fogsz, hányra fogsz járni? Előtte minimum fél órával gondolom viszed a gyereket az oviba. Nem fogja bírni a kicsi sem ha 6-7 óra alvás után megy az oviba. Az iskoláról nem is beszélve. Ha kicsiként nem szoktatod rá a normális napirendre, akkor kínlódás lesz.


Persze hogy mikor alszik el, azt nehéz befolyásolni, de nem lehetetlen. Mindenesetre egy ekkora, sőt nálunk pl. a 8 éves gyereknek is este 8-kor ágyban a helye. Még én is mesélek, utána ő is olvas, de 9-kor már minden nap alszik, és ez így rendjén is van. Pedig itt nálunk csak 8.30-kor kezdődik a tanítás, és kb. 8.15-kor indul el az iskolába.

2015. okt. 24. 19:35
Napközben több levegőre, játékra és foglalkozásra van szüksége, járkálásra és mindenféle mozgásra. Ha ez megvan, tuti nem kell külön kínlódni az altatással.
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - Durciful)
2015. okt. 24. 19:10
Én semmit nem változtatnék
4. kisj
2015. okt. 24. 18:57

Mi lesz vele, ha ovis lesz? Vagy iskolás?

Minél előbb el kellene kezdened az új szokások kialakítását.

Pl. kezdd azzal,hogy délután 4-kor már nem teszed le 2 óra hosszára aludni. Így este korábban el fog aludni.

Ha letetted, hagy magára és kész.

3. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 2. - Durciful)
2015. okt. 24. 18:53
Te szeretned, ha másfél órával korábban keltenek, mint ahogy ébrednél?
2. Durciful (válaszként erre: 1. - Durciful)
2015. okt. 24. 18:46
Nem mertem drasztikus lenni, hogy 1,5 órával korábban, reggel 8-8 ora 30 körül keltsem. Lehet az kéne?
2015. okt. 24. 18:43

Kedves tapasztalt anyukák!

A tanácsotokat szeretném kérni.Van egy 29 hónapos, okos, ügyes nagyfiam, akire nagyon büszke vagyok. De akad egy kis nehézség, amiut nem sikerül orvosolni. Ez pedig az elalvás. Minden este 11 óra körül alszik el és ha a fejem tetejére állok sem tudok változtatni rajta. A párom munkájában látom az egyik okot. Ő késő jár haza a munkából, este 8, 9, akár 10 óra is lehet, mire hazaér és ehhez hozzáadódik, hogy havi több alkalommal több napot külföldön dolgozik. Másfél éves koráig a kisfiam alvásával nem volt semmi gond, bàr 10 előtt sose aludt el. (Elmondhatom magunkról, hogy az egész családunk bagoly, sose voltunk híresek a korai lefekvésről.) A kisfiam nagyon szereti az apukáját, sokszor azt látom, nem akar elaludni, mert megvárja. Reggel 9-10 amikor a kisfiam felkel. Nagyon lassan ébredezik, sokszor egy óra is eltelik, amíg csak magában molyol. Ha korábban felkeltem, az se segít, màr próbálkoztam nem keveset, mindig ugyanaz történik. Délután nem akar még elaludni, mert fontosabb dolga van. Igyekszem nyugodt közeget teremteni, csendet, mesélek, simogatom, de akkor sem alszik el 4- nél előbb, és két óràt kell aludnia. Ha a délutáni alvásból hamarabb próbálom kelteni, akkor sírós lesz, pedig alapból nem az. Most lépett a dackorszakba, sok mindenre nem a válasza és sok mindenben próbál ellenkezni. Reggel főzök, 11 óra körül megyünk a játszóra és 13 órakkor megyünk haza ebédelni. Délután mostanában már nem megyünk ki a sötét miatt. Talán a kinti mozgás kevés, talán mostanában állítódik át kevesebb alvásra, nem tudom. Ti mit tennétek a helyemben? Most ismét azzal próbálkozom, hogy reggel 9-kor felkeltem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook