Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha megijedt a baba... fórum

Ha megijedt a baba... (beszélgetős fórum)


2015. okt. 24. 08:36
Koszonom szepen a tanacsokat. Kicsit megnyugadtam. Januarban megy bolcsibe. Remelem akkor minden rendben lesz majd. 😊
4. 57e437462a (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. okt. 23. 22:33

Szia!


Én bölcsiben dolgozom. Hasonló eset nálunk is van, hogy az egyik lassan 3 éves gyerek mondhatni majom szeretettel veszi ölbe a kisebbeket. Viszont mostanában az egyik kicsi gyerek sokszor ok nélkül felsír. Otthon is produkálja ezeket a tüneteket, hogy alvás közben is felsír. nehezen vigasztalható. Látjuk, hogy rosszul viseli azt, hogy ennyire "rátelepszik" a nagyobb gyerek. Sajnos valóban okozhatja ez is, leginkább azt tudjuk tenni, hogy távol tartjuk a nagyobbat a kicsitől, mert nem érti meg, hogy azzal sem tesz jót, ha hangosan vagy állandó jelleggel fejezi ki a szeretetét.


Mindenképpen mondd el a bölcsis nevelőknek, hogy ez a probléma fenn áll. Erőltetni nem szabad. Olyan gyerkőc is van nálunk, aki a bölcsi kezdés előtt sosem járt játszótérre (???) és már két hónapja nehezebb neki a beszokás, az új környezet, a gyerekek, felnőttek, játékok elfogadása. Sok türelem szükséges a gyermekhez, helyzethez, ne aggódj, biztosan változni fog idővel.


Ha a szülő nem is lát változást, a nevelő napi szinten látja a gyermek viselkedését és követhetjük a legapróbb előrelépéseket is. Szerintem is, ha megoldható, próbáljatok kevesebb időt eltölteni azzal a kislánnyal, legalább addig, amíg a gyermeked hozzászokik a hangosabb környezethez. Egyébként nem kell félned, hogy célpont lesz a gyerekből, ilyen nincsen. Vannak gyerekek, akik szeretnek magukban is, illetve társaságban játszani. Én kifejezetten pártolom a magában játszó gyerekek tevékenységét a fantáziájuk megélése miatt.

3. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Gesztenye003)
2015. okt. 23. 21:44
Szerintem ne barátkoztasd azzal a kislánnyal!
2015. okt. 23. 21:43

Az én kisfiam gyakorlatilag mostanáig (lassan két éves) nem találkozott babákkal, gyerekekkel. Másfél évesen kezdte a bölcsit, és úgy bámult a vele egykorú kicsikre, mint borjú az új kapura. :)

Egyáltalán nem tud ma sem mit kezdeni a kisgyerekekkel, babákkal, de már megszokta szerintem a reakcióikat, kitöréseiket, stb. Szerintem semmi gond nem lesz a kislányoddal, bele fog ebbe szépen rázódni és még ha az elején meg is ijed a többi gyerek heves reakcióitól, fokozatosan megszokja és nem lesz félénk. Szerintem az, ha megpróbálod ettől megóvni, rossz út. Az meg,hogy kétévesen azonnal hozzád menekül, ha bármi negatívat tapasztal, totál természetes, majd szépen megedződik. Nyugi.

2015. okt. 23. 21:22
Most keteves kislanyommal van egy kis gondom. Egy ismeros 4 honappal idosebb kislannyal baratkozunk. A kicsimmel semmi gond nem volt addig amig egyszer kb egy eve mar a masik kislany a hirtelen ok nelkuli visitasaval jol megremitette a kicsimet. Szegeny akkor magyon sirt. Azota is tobbszor elofordult ilyen. Egyszeruen csak megallt a kislanyom mogott, es ok nelkul felvisitott (az anyja szerint igy orul). Nem hogy a kicsim,de meg en is megrezzentem. Nem szamitottam ra. Azota fel mas gyereketol.illetve nalla idosebbektol nem de ha egy kisebb baba ha csak hozzaer mar menekul, es a vele egykoruakat sem kedveli ha egy gyerek mellette felvisit,sir es remulten bujik hozzam. Rendszeresen jarunk babacsoportba, de mar egy eve semmi valtozas. Hamarosan napi par oras bolcsije kezdodik, de nem tudom h merjem ott hagyni. Amikor ilyen van probalom nyugtatni h nincs baj a babak ilyenek... De nem jutok elorebb. Nem jatszik masokkal. Csak nem akarom h a bolcsibe celpont legyen mert felenk. Valakinek valami tanacsa esetleg? Vagy ne baratkoztassam tobbet azzal a kislannyal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook