Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Lambéria vagy hajópadló alól jönnek (jöhetnek inkább) az allergén anyagok? fórum

Lambéria vagy hajópadló alól jönnek (jöhetnek inkább) az allergén anyagok? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 20. 17:33
Várom ám még a tapasztalatokat! Olyan is érdekelne, hogy aki szedett vagy szedetett le már lambériát, annak milyen volt alatta a fal?
6. rinike (válaszként erre: 3. - Channa*)
2015. okt. 20. 07:27

16 éve lakunk itt. A vizsgálatokon már több mint 10 éve túl vagyunk. A vizsgálatok alapján tudjuk, hogy én és a most 23 éve fiam is allergiásak vagyunk a poratkára és a penészre is. A poratka ellen még akkor kidobtunk minden szőnyeget, rendszeresen portalanítunk, felmosunk. Nekem nem is voltak tüneteim évekig, csak a fiamnak, de 7 éve elköltözött, és olyan lakásban sem jöttek elő a tünetei, ahol csak héba-hóba volt takarítás.


A penésznek nincsenek látható nyomai, penész szag sincs. Azt a szobát, amibe a fiam van (egy hónapja haza költözött), teljesen felújítottuk, beköltözése előtt, csak a lambéria maradt, igaz az is újra lett lakkozva. Még allergia gyógyszer mellett is rossz neki. Pár hete csináltunk ózonos fertőtlenítést az egész lakásban. Semmi eredménye. Miközben a fiam számára szeretném elviselhetővé tenni a lakást, és mindenkit erről kérdezek, ekkor tudatosodott bennem, hogy a kislányom asztmájának is ehhez van köze. Pár napja már nekem is tüneteim vannak, talán pszichés alapon (ha igen, akkor azon majd túllendülök, csak egy kis idő kell hozzá), de szeretnék segíteni a gyerekeimen, és már nem tudom, hogy hol lehet az allergén. A lambéria a gyanús utolsónak, de lehet, hogy feleslegesen szedetem le.


A kislányomnak pár hónapja csináltattak másodszor allergia vizsgálatot. Nem volt pozitív penészre és poratkára, de a Total IgE (vagy mi, most nem keresem elő a leletet), az magas volt neki, de a vizsgált dolgok közül semmi nem magyarázza, pedig csináltak étel és légúti és még egy sort is neki.

2015. okt. 20. 06:33
Simán lehet alatta penész.
2015. okt. 20. 06:30
Szedjétek fel olyan helyen, ami nem nagyon látszik, pl. szekrény mögött, és nézzétek meg.
3. Channa* (válaszként erre: 2. - Rinike)
2015. okt. 20. 05:46

Ha lenne penész bármelyik mögött/alatt, akkor az nem maradna ott, hanem a felületen is látszódna.

De más simán lehet alattuk.

Tudjátok, hogy mire vagytok allergiásak? Az első lépés az lenne, hogy ezt ki kellene vizsgáltatni, és csak ezután megnézni, hogy van e olyan lakásban. Az is lehet, hogy a házi porra, így felesleges lenne leszedni/felszedni.

2015. okt. 20. 03:28
Régi építésű, múlt század elején épült polgári típusú családi házban lakunk. A fő falak állítólag 70 cm-esek. A két nagyszobában a legnagyobb felületű, szomszéd felé eső falat lambéria borítja. A padlón nagyon régi, de csodaszép hajópadló van. Melyik alól jöhetnek allergén anyagok? Valószínűleg penész, legalábbis én erre gondolok, de látható nyoma nincsen, csak már megőrülök az allergiától. Sehol máshol nincs bajunk, csak otthon, és sajnos így van vele a felnőtt fiam is, a 3 éves kislányom pedig asztmás lett, állítólag köze van hozzá az allergiának. Szeretném megszüntetni az allergén anyagot. Leszedetném a lambériát, de akár a hajópadlót is, pedig mindegyik nagyon szép. Bárkinek van ilyen jellegű tapasztalata? Lehet a lambéria mögött penész? Ha saját tapasztalat nincs, de festő-mázoló vagy ehhez kapcsolódó területen dolgozó családtag lenne, rákérdeznétek, hogy lehet-e, hogy a lambéria mögül jön, amitől szenvedünk?
2015. okt. 20. 03:20
Lambéria vagy hajópadló alól jönnek (jöhetnek inkább) az allergén anyagok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook