Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogyan készíthetnék kuglófot kenyérsütő gépben? fórum

Hogyan készíthetnék kuglófot kenyérsütő gépben? (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 26. 15:44

Nekem van egy receptem amit többször már ugyan leírtam ebből a tésztbol mindent csinálok a sütógépemmel.

PL.: aranygaluskát , kalácsot, kuglófot kakaós csigát, diós csigát részeg ferdinándot szoval ami keltésztábol lehet késziteni

Csak megkelesztem a gépbe a tésztát és kiveszem olyanra formálom amire akarom.


3-4 dl tej

75 dkg liszt

2-3 evőkan. cukor

2-3 tojássárgája

pici só

2-3 evk. olaj

1 citromhéja

1 vaniliáscukor

1 tasak porélesztő (1kg liszthez)


ezeket sorba beleteszema gépbe és figyelem ha szép gömbölyü tésztát csinál és elég puha akkor hagyom de esetleg ha kemény picitejet öntök hozzá, vagy ha lágy akkor egy kis lisztet adok hozzá.

Amikor meg kelt formázom mint írtam is

és még hagyom meg kelni ujra ugy sütöm meg.


Ha kiprobáltad írd meg hogy sikerült.

11. Rea69
2008. máj. 6. 14:16
:-))
2008. máj. 6. 14:07
Legfeljebb kalácsformája lesz
9. d@nu (válaszként erre: 7. - Rea69)
2008. máj. 6. 13:27
Meg lehet, persze, csak az nem kuglóf. :) Ez a mennyiség megsül szerintem a normál programon, csak más lesz az állaga, mint ha formában, sütőben sütnéd.
2008. máj. 6. 13:26
Az teljesen mind1 sztem, h milyen formában sütöd...bár kuglófformában lenne az igazi. De ugyanúgy megsül más formában is.
2008. máj. 6. 13:17

köszi szépen, át fogom olvasni az ajánlott oldalakat.

De nekem azt mondták, hogy a kenyérsütő formában is meg lehet sütni.

Na ilyenkor mit tegyek?

Nincs kuglóf formám :-(

6. d@nu
2008. máj. 6. 11:54

Kenyérsütőgépben nem lehet kuglófot sütni - már csak azért sem, mert ha jól tudom, nem árulnak különféle formákat a gépekhez, a kuglófot pedig ugye egy spéci formában szokták sütni.


A géppel csak az alap fázisokat tudod elvégeztetni, azaz a dagasztást és kelesztést, a sütéshez a tésztát a kelesztés után ki kell venned a gépből és formába kell tenned, majd a sütőben megsütnöd. A kuglófok általában sütőporral és vajjal készülő kevert sütik, amit kenyérsütővel nem lehet előkészíttetni. Ha célod, hogy a gépet is megdolgoztasd, akkor kelt kuglóf receptet kell keresned. Egyébként szerintem a kelt kuglóf sokkal finomabb, mint a kevert társa, szóval mindneképpen érdemes kipróbálni egyet. :)


Én ezt szoktam készíteni, majd teszek fel az adatlapomra képet, hogy milyen megsütve:


Hozzávalók


270 ml tej

2 tojás sárgája

6 dkg vaj, vagy margarin

5 nagymérő cukor

1 csomag vaníliás cukor

0,5 kismérő só

40 dkg BL55 finomliszt

10 dkg BFF55 rétesliszt

0,5 csomag friss élesztő (2-3 dkg vagy 1 csomag szárított élesztőpor)

5-10 dkg aszalt gyümölcs


Dagasztás és kelesztés: kenyérsütő gép tészta program. A hozzávalókat a fenti sorrendben kell a formába tenni. A program indítása után az aszalt gyümölcsöket rum és víz keverékébe áztatjuk. Csengetéskor a megduzzadt aszalt gyümölcsöket leszűrve a gépbe tesszük.

A program lejárta után a megkelt tésztát kivajazott-kilisztezett formába tesszük, majd kb. 50 °C-os sütőben kelesztjük. Ha duplájára kelt, a tetejét megkenjük egy kis tejjel, majd a sütő hőmérsékletét növeljük és 190 °C-on sütjük. Ha a teteje nagyon barnulna, alufóliával takarjuk be a tetejét. Sütés után a kész kuglófot rácsra borítva hűtjük.

2008. máj. 6. 10:39

nekem innen van egy pár receptem: [link]

[link]

2008. máj. 6. 10:37

+ még egy

[link]

2008. máj. 6. 10:35

Sima kuglóf recepttel még nem próbáltad? mondjuk én sem...de ma gondolkoztam rajta, hogy megkisérlek valamit sütni benne, ami nem kenyér, de nem is ahhoz való recept.

Taliztam viszont neked receptet:

[link]

2008. máj. 6. 10:35
Szia ezt az oldalt nagyon tudom ajánlani: [link]
2008. máj. 6. 10:33
Kenyérsütő géphez, kuglófreceptet keresek.Ha valaki tud, kérlek irjon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook