Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik étkezést váltsam ki először? fórum

Melyik étkezést váltsam ki először? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 20. 08:17

Na igen... Ezt szeretném elkerülni.Nálunk is a csapvíz a legfőbb folyadék, utána jön az ízesítetlen tea vagy tej. Gondolom szoktatás kérdése.

Anno én is így nőttem fel, hogy a különleges alkalmakkor voltak ezek a levek, később kóla stb.

Nem vagyok megrögzött egészségpárti, csak van ami nem olyan fontos egy gyerek életében.

Arról nem is beszélve, hogy mennyivel több kiadás a rendszeres ivóléfogyasztás..

2015. okt. 19. 20:49
van ismerősöm hogy a gyerek csak a sió gyümilét issza meg, mindig és mindenhez.... no comment...
13. nikletty (válaszként erre: 12. - Nikletty)
2015. okt. 19. 20:49

így ő megiszik mindent, ha szomjas tökéletes neki a víz

de nyílván szereti a gyümilét, de az csak tízóraira van nálunk, ill. ünnepekkor (lányom már 3,5 éves)

12. nikletty (válaszként erre: 11. - EtelkaPóni)
2015. okt. 19. 20:48

én is gabonapéppel sűrítettem a gyümit anno :)

jól csinálod, biztos vagyok benne!

Tehát ilyen 1,5évesen kapott az én lányom, mikor elmaradt a reggel/esti tápszer és jöhetett a rendes tej (15hósan), s akkor kicsivel később próbáltuk a teát is akkor már

2015. okt. 19. 17:07
Még teát sem adtam neki soha, nem volt rá szükség szerencsére, azért vettem inkább gabonapépet, mert az összes babakeksz cukros.
10. nikletty (válaszként erre: 9. - EtelkaPóni)
2015. okt. 19. 16:20

ne baj, mivel még szopizik biztos az fedezi neki, ill ugye hűvös van.

Ne aggódj később sem ezen ha van pisis pelusa, minden oké, nem kell később pl ezért édes mindenfélével kínálni, meg teával, hidd el ha szomjas fog inni több vizet, -Te csak kínáld.

Ő azt ismeri amit adsz neki!

2015. okt. 19. 15:53
Mindig kínálom vízzel, gyümi és főzelék után is. Nem rajong érte, max két-három kiskanálnyit, ha elfogad :)
8. nikletty (válaszként erre: 6. - EtelkaPóni)
2015. okt. 19. 14:49

szerintem nem.

S hát én úgy csináltam, hogy két egymást követő nap, ha nem kellett a cici a tízórai után, akkor harmadnap már nem kínáltam (de pici vízzel igen, egy kortyot ha ivott általában akkortájt belőle).

7. vecus (válaszként erre: 6. - EtelkaPóni)
2015. okt. 19. 13:47
Egyáltalán nem baj.
2015. okt. 19. 11:46

Köszi mindenkinek!

Én is kínálom neki mindig, de változó,nem mindig kéri.

Akkor nem baj, ha a tízórait váltom ki először majd, nem pedig az ebédet?

2015. okt. 19. 11:08

Szia

mi is anno így csináltuk, először a tízórait váltottuk ki, és úgy csináltam, hogy adtam a gyümit, egyre többet elfogadott s után mindig cicit is kínáltam és úgy 150 ml környékén nem kérte utána a cicit (igaz én pici vízzel is megkínáltam). Aztán egy hét múlva jött az ebéd... reggeli esti szopi még megmaradt nálunk két hónapig, aztán ő utasította el a cicit... de már nem is volt annyi tej sem biztos... 8hóig szopizott, nekünk jó volt így.

4. vecus (válaszként erre: 2. - EtelkaPóni)
2015. okt. 19. 09:58

Nem feltétlenül kell teljesen elhagyni a szopit és teljesen kiváltani szilárd kajával egy étkezést, nekem a nagy lányon egy éves koráig minden étkezés után szopizott, ő alakította így.

Ha szépen eszik mindent de igyényli a tejet is szerintem adj neki.

2015. okt. 19. 09:41
Még annyit, hogy a gyümihez mindig keverek gabonát.
2015. okt. 19. 09:40

Kislányom 6,5 hónapos.Kb 1,5 hónapja eszik gyümit délelőtt, és kb 1 hónapja ebédre főzelékeket most már hússal.

Gyümiből lemértem, kb egy üveges bébiételnyi mennyiséget szívesen betol, ebédre még nem olyan lelkes.

Egyébként anytejes.A védőnő szerint az ebédet kell először kiváltani.Viszont akkor még nem is eszik eleget, és valahogy jobban igényli a szopit.Tízórainál szerintem jóllakik a gyümivel, mert utána nem szopizik valami sokat.

2015. okt. 19. 09:35
Melyik étkezést váltsam ki először?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook