Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A ti gyereketek tud Aventes csőrös pohárból inni? Könnyen ment neki elsőre is? fórum

A ti gyereketek tud Aventes csőrös pohárból inni? Könnyen ment neki elsőre is? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. lufi
2008. jún. 14. 12:40
A csőrös akkor jó ha mentek valahova, így nem issza le magát a gyerek. Nekem már a kórházban is azt mondták, hogy pohárból. Minél előbb rá kell szoktatni a pohárból ivásra, csak előnyére válhat.
31. e22dba1854 (válaszként erre: 26. - Hmv.)
2008. jún. 13. 20:12
Igazad van.Az én fiam is csecsemö kora óta pohárbol iszik.Nem szerette se a csőrikés poharat se a cumis üveget,de még a cumit se.
2008. máj. 20. 07:31
Végre találtam egy jó csőröspoharat! Igaz, hogy kicsit drága volt, de tud inni belőle Luca. Aki esetleg szeretné kipróbálni, ajánlom a Nuk márkájút.
29. Hmv. (válaszként erre: 28. - Kathlee)
2008. máj. 15. 10:59

Cumisüveget soha nem használtunk rendeltetésszerűen, viszont ugye manapság is van rajta egy kis pohárszerű tető.


A cumisüvegbe töltöttük a teát, vizet, rá a kupak, amiből lehet inni! Egyszerű.

2008. máj. 14. 20:35
Tényleg jó a pohár, csak az a gond, hogy a babakocsiban nem tudunk poharazni... És inkább csőrös pohár, mint cumisüveg.
2008. máj. 13. 21:33
Az 5 éves lányom és a 14 hós fiam is ezt használta/használja.
26. Hmv.
2008. máj. 13. 21:22

Higyjétek el, már az újszölöttek is tudnak pohárból inni teát vagy forralt vizet, ha ügyesen a szájukhoz illesztitek a poharat! Sőt, a kávéskanálból is ügyesen kicuppogják.

A babák nagyon ügyesek, legyenek azok az anyukák is! Ne adjatok ki feleslegesen pénzt haszontalan dolgokra.

25. _kleo_
2008. máj. 13. 15:49
Az Aventes csőrös pohár nekünk sem vált be. Nekem egyik gyerek sem cumisüvegezett, és a csőrös pohárral sem tudtak mit kezdeni. 1 éves koruk körül megtanultak szépen inni pohárból és palackból is. Nyáron különösen könnyen átszoktak, mert egyrészt szomjasak voltak, a hőségben az sem volt nagy baj ha magukra öntötték a vizet. A kicsi a kádban gyakorolt esti fürdésnél, ott csorgathatta kedvére a vizet. Ő 1 évesen már önállóan iszik sima pohárból, nem öntögeti magára.
24. Hmv.
2008. máj. 13. 14:08

Miért nem jó a síma, hagyományos pohár a baba itatásához? Igaz, hogy nekem 30 évvel ezelőtt volt utoljára kisgyerekem, de vagy szopott, vagy presszókávés pohárból ivott. Az unokák úgyszintén.


Nem gondoljátok, hogy az ilyen csőröspohár-félék feleslegesek?

2008. máj. 13. 13:47
A kislányom 15 hónapos, de nem iszik belőle, inkább csak rágcsálja, pedig már régóta megvan. Inkább játszik vele. Pohárból iszogat, meg cumisüvegből. Valahogy nálunk nem jöttek be ezek a csőrös poharak egyik gyereknél sem. De pl. a sógornőm esküszik rá, a kislánya nagyon szerette, mindig abból ivott.
2008. máj. 13. 13:01
A lányomnak a DM-es variáció van, nagyon szereti.
2008. máj. 13. 12:34

Az eredetit kemény csőrrel árulják! azzal lehet a baj, lehet kapni külön amia üvegre is jó, az puha !

A fiam 5 hós volt amikor hajlandóvolt inni vizet akkor már ezzel keztük, cumisból sose ivott :)

2008. máj. 13. 11:00
A kisfiam féléves koráig csak szopizott, cumisüveget sosem kapott, így viszonylag könnyű volt pohárra szoktatni. Próbálkoztunk az Aventessel, de azzal kínlódott, sokkal jobban bejött neki az egyszerű IKEA-s pohár, 8 hónaposan már önállóan ivott belőle. (ez az IKEA-s egy 4-es szettben kapható, zöld, békás, a szettben van a pohár mellett kanál, tányér, egy szuper előke és csak valmi 5-6száz Ft. Vittünk ilyet másoknak is ajándékba, mert nekünk annyira bejött!)
2008. máj. 6. 21:25

Nekem a lányom egyből tudott inni belőle,Sokáig használtuk,a szilikonossal érdemes kezdeni.

Na a kisfiam már csak rágcsálta,nem tud belőle inni,pedig nagyon szerettem volna rászoktatni,mert mai napig/15hós./,ha szomjas cicit követel.Nyilvános helyen is.

Most eljutottunk oda,hogy pohárból hajlandó inni 2kortyot.Többet nem.

2008. máj. 6. 20:48
Az én kisebbik fiam egyáltalán nem volt hajlandó csőrös pohárbol inni...Aventet konkrétan nem próbáltam,de volt pár márkás ás márka nélküli csőrös pohárkánk....cici,cumisüveg majd rendes pohár,a csőrös pedig csak dobálni volt jó...
17. kathlee (válaszként erre: 16. - Verka)
2008. máj. 6. 20:21
Van olyan is. Abból is csak egy két korty megy. De nem adom fel!
16. Verka (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2008. máj. 6. 19:07

Igen, ez igaz lehet. A lányom az első perctől tudot a inni az aventos csőrösből, pohárból is, a vízet pl a sportkupakos üvegből issza.

Próbáld meg a babylove-os csőröspoharat, annak a csőre szilikon, sokkal könnyebb belőle inni.

15. kathlee (válaszként erre: 9. - ALLICS)
2008. máj. 6. 17:38
Nem baj. Csak minél tovább iszik abból, annál nehezebben szokik rá a pohárra. Én emiatt szeretném.
2008. máj. 6. 16:20
Mi a kezdetektől sima, mezei poharat használtunk, se cumis üveg, se csőrös pohár.
2008. máj. 6. 13:48
nekem sosem ittak csőrös pohárból. cumisüveget használtak aztán pohár rögtön. a kicsi pl a bölcsinek köszönhetően két évesen áttért a pohárra a nagy meg valamivel később de ő is kihagyta ezt a csőröst
12. tixtina (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2008. máj. 6. 13:07

Igen,ez igaz lehet.

Nekem is van olyan ismerősöm,aki szoptatott,és nem látott cumisüveget a gyerek.

Viszont,pohárból könnyen ivott.

Az én lányomnak 7 hónapig adtam anyatajet,de úgy,hogy fejtem neki állandóan.Nem volt hajlandó cicizni,és sajnos hozzászoktattam a cumisüveghez,amiről nehéz leszoktatni.

2008. máj. 6. 12:59
az én fiam sose fogadta el a csőrős itató poharat, csak rágta, így nem is adtam neki, pohárból viszont szépen ivott, igaz néha magára burította de 2-3 hét múlva már nagyon szuper ügyesen ivott egyedül is pohárból
2008. máj. 6. 12:44

A lányom tápszeres, mégis megszokta az itató poharat. Már nem emlékszem mennyi idő alatt, de nem kellett sok próbálkozás.

A cumisüvege cicho volt, mert az aventesből nem tudta kiszívni a tápszert.

9. ALLICS (válaszként erre: 8. - Kathlee)
2008. máj. 6. 10:34

Ebben szerintem van valami...

Neked tápos volt,mert lehet azért nem fogadja el a csőröst,mert ugye a rendes cumisüveghez van szokva.Ezzel egyébként mi is így vagyunk...éppen ezért nem erőltetem.Egyébként miért baj ha cumisüvegből iszik??

2008. máj. 6. 10:19
Én eddig olyan anyukáktól hallottm, hogy könnyen ment nekik az aventos itatás, akik szoptattak, és nem ismerte a gyerek a cumisüveget. Vélemények?
7. kathlee (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2008. máj. 6. 10:15
A mienk az, de csak rágókának használja. Néha iszik egy két kortyot.
2008. máj. 6. 10:13

Most vettem egyet,még csak egyszer próbálkoztunk.

Idő kell szerintem,míg átáll a cumiról.

Lehet,hogy puha csőrűt kellett volna vennem,könnyebben szokná.

5. kathlee (válaszként erre: 4. - Katalin25)
2008. máj. 6. 10:09
És más fajtából iszik?
2008. máj. 6. 10:08

Sziasztok!

Az én fiam bojkottálta, mert lapos, nem a megsdzokott alakú.

2008. máj. 6. 10:07
Köszi, ez jó ötlet! Mennyi idő kellett hozzá? Előtte ő sem akart ini belőle?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook