Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csecsemő nem tud kakilni fórum

Csecsemő nem tud kakilni (beszélgetős fórum)


1 2
51. VBarbi8 (válaszként erre: 50. - Lapbarna)
2017. jún. 11. 13:56
Igen ezt a nagylánynál is tapasztaltam anno, csak ez az állag rémített meg,hogy a szinte beszívja a pelenka olyan híg,viszont rendesen küzd elötte szegénykém mintha nem akarna kijönni.Minden esetre jó a közérzete,jókedvű,az éjszakákat nyugodtan végigalussza és irdatlan nagy mértékben gyarapszik.Nagy baba pedig 36.hétre született 3600g súllyal 55centivel,most 7hetesen már 5300g és a hosszra is 3,5cm nőtt. Úgy hogy a védőnő még sokallja is a gyarapodást pedig nincs túletetve sem mert erre nagyon figyelünk nehogy az is kínokat okozzon neki.
50. lapbarna (válaszként erre: 49. - VBarbi8)
2017. jún. 10. 20:36

Tápszertől lehet sötétzöld a kakija, és mindig büdösebb, mint az anyatejtől.

Ha nem kemény, hanem épp ellenkezőleg, híg, akkor nem mondanám szorulásnak.

A legkisebbem 2,5 hónapos korától tápszeres, Milumil HA-t ette,(most is, csak 2-est), és neki is sötétzöld volt, és büdös. Volt pár hét, sőt hónap is talán, mikor csak naponta egyszer kakált.

Ha jókedvű, hízik, fejlődik, akkor nem aggódnék emiatt.

2017. jún. 10. 20:21
Sziasztok!Hét hetes a kisfiam,sajnos tápos baba,mert csak két hetes koráig volt tejem.Nagyon hasfájós ezért már mindent megvettünk neki a milumil HA1es tápszer mellé hogy enyhíteni tudjunk a fájdalmán de semmi sem segített. Széklete is alig volt, csak naponta egyszer és az is kűzdelem.Akkor teljesen normális állagú és színű pedig gyönge kamillateát kap. Más ötletünk nem volt így tápszert váltottunk és most Milumil pregomint kap 2 hete ami kifejezetten emésztési problémakra van.Ez a borzalmas végigordított napokat orvosolta,elhagytunk minden plusz görcsökre és egyébre való készítményt,de új problémába ütköztünk a pici ismét szorulasos,tegnap mar egyáltalán nem volt széklete és ma is küzdött vele,viszont a kakik hígak,bűzösek és nagyon sötétzöldek.A vedőnő nem tud mit kezdeni a helyzettel,szerinte nem vírus okozza mert akkor többször jelentkezne a hasmenés.Konkrétan semmi használhatót nem tudott javasolni... a kislanyomnál is volt szorulás gondunk olyannyira hogy hőmérőztem,kúpoztam,és minden alkalommal kitornáztattam belőle mert olyan szilárd világoszöldet sikerült produkálnia.Ez viszont nekem nagyon egészségtelennek tűnik bármit is mondd a vedőnő. Ha valaki találkozott hasonló helyzettel és megosztaná a tapasztalatait azt nagyon megköszönöm! Szép estét!
48. jniki82 (válaszként erre: 47. - Ankamacko)
2015. nov. 2. 15:18
A hasfájás az most nincs-ezt gyorsan le is kopogom-, de kakisem nagyon.Igaz ma már 2* kakilt magától.Attól tartok, hogy nekem tegnap este hasmenésem volt és ez van rá most hatással ezért vollt ma 2* kski.Holnap majd kiderűl.
47. Ankamacko (válaszként erre: 46. - Jniki82)
2015. okt. 27. 08:12

Szia!


Mi újság? Van valami változás?

2015. okt. 20. 18:54
szóval, ost ott tartok, hogy nem hogy nem kakil a gyerek, de még a hasfájás is visszajött.Volt 4-5 nap nyugalom.Mindenféle csepp nélkűl elvolt.A tegnapi és a mai napot végig sírta kisebb szünetekkel.Ezt nem hiszem el, hogy megint ott tartunk ahonnét elindultunk ettől a nyüves hasfájástól soha nem szabadulunk már meg!!!!
45. Ankamacko (válaszként erre: 44. - Jniki82)
2015. okt. 20. 09:12

Nálunk a gyerekorvos is volt kinn. Mondta, hogy kamilla teát adjak neki, de tudtam, hogy nem szorulása van, hanem a technikát felejtette el. Mindig megfogadtam, hogy nem lázmérőzöm, de 3-4 nap kínlódás után már muszáj volt, de akkor is lehetett látni, hogy megszeppen a vége előtt egy pillanattal, pedig ha sikerült akkor a fél szobát összeszarta olyan puha volt a kaki.

Aztán szép lassan újra eszébe jutott, hogy hogyan is kell csinálni. Most egy éves és hónapok óta semmi gondja. Szerintem nálatok is ilyesmi lehet a baj. Türelem:)

2015. okt. 19. 10:52

Érdekes,mert ment 6 hetesckoráig.Tegnap kakilt kétszer,meg is ilyedtem,mert kb.10-15 perc külömbség volt a kettő között azt hittem most meg átcsaptunk a hasmenésbe.Ma reggel viszont megint csak erőlködött és most sírt is hozzá!

Ennek már soha nem lesz vége!?:(

43. Ankamacko (válaszként erre: 42. - Jniki82)
2015. okt. 19. 08:07

Szia!


Az én lányom tápszeres volt az első pillanattól és kb. 3 hetes korától néhány héten át neki is volt ilyen gondja. A kaki teljesen normális állagú volt, de napokig tartogatta.

Kapott másfajta tápszert, de az sem segített. Egyszerűen nem akarta elengedni a kakit. Izzadt, nyögött, tekergett, nyomott, de a végén mindig visszahúzta a popsiját. Ha lázmérővel segítettem, akkor rendben volt. Szerencsére rájött, hogy kakilni jó dolog.


Biztos nálatok is beáll a rendszer, de annyi mindent kell tanulniuk ebben a korban:)

2015. okt. 18. 18:13
Kakilt ma 2-szer egymás után.Tiszta hülye vgyok,mert most meg attól parázok nehogy hasmenése legyen.
2015. okt. 18. 09:13
Mármint a kaki állagával nincs gond!
2015. okt. 18. 09:12

Étkezésemen nagyon nem tudok már mit változtatni.Elég durván hasfájósak voltunk eddig, tehát a K betűs ételek kilőve, a gyümölcsök is, mert a többsége puffaszt valamit a hüvelyesek.

volt olyan hét, hogy ebédre próbáltam főzeléket enni.Sóska, krumpli, tök, de ez sem használt!

És mint mondtam a kaki állagával van gond, mert van, hogy sűrűbb, de nem kemény!

köszi, hogy ennyien próbáltok segíteni!

39. moonlight13 (válaszként erre: 37. - Csodálatos_Amy)
2015. okt. 18. 00:17
2 hét? Az szerintem durva! Az én gyerekem is szenvedett 4 naponként.
38. Zizisicc (válaszként erre: 28. - Jniki82)
2015. okt. 17. 23:39
Rendszeres tornáztatás, pocakmasszírozás?
37. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 1. - Jniki82)
2015. okt. 17. 22:58
Én úgy tudom, hogy az anyatejes csecsemőnél, ha nem kakil 2 hétig még az is normálisnak számít. Persze más helyzet az, amikor látszik rajta, hogy szeretne, de nem tud.
36. moonlight13 (válaszként erre: 17. - Kisj)
2015. okt. 17. 22:14
Nálunk is ez volt többnyire, de volt, hogy kénytelen voltam (védőnői javaslatra) beöntést adni.
2015. okt. 17. 22:13

esetleg a Te táplálkozásodon kéne változtatni, más nem jut eszembe


a paraffint ne próbáld ki, nem fosatni kell szegényt, hanem a beleit munkára bírni

34. moonlight13 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2015. okt. 17. 22:13
Jó rég volt, de úgy rémlik, 4,5 hónaposan mondta a védőnő, hogy kezdjem el szépen lassan. Azt hiszem, ma már sokkal később javasolják, de hát mindig minden változik...
33. jniki82 (válaszként erre: 32. - Magdalénia)
2015. okt. 17. 21:53
Parafin olajról én is hallottam, de gyerekorvosunk nem igazán javasolta, mert a vitaminokat kiviszi a gyerek szervezetéből.Ha semmi okosat nem mond a gasztrós doki lehet kipróbálom, bár nem tudom megeszi e mert a cumit nem szereti.
2015. okt. 17. 21:47

Lehet, hogy ez rád nem vonatkozik, de én amikor ilyen helyzetben voltam, az anyósom azt mondta, hogy mártsam a cumiját paraffin olajba, mielőtt a szájába adom. Ezt akkora hülyeségnek tartottam és undorodtam a paraffintól.

Aztán jött a gyerekorvos és ő is azt mondta, amit az anyósom. Naponta 2-3-szor bemártottuk és könnyebben jött a kaki.

Elég hasfájós volt és nagyobb korában is hajlamos volt a székrekedésre.

2015. okt. 17. 21:00

Már sokszor megfogadtam,h nem csövezünk megvárom amíg lesz valami,de olyan rossz nézni,higy látom nyomná,de nem megy neki.

Az afura,h egyik nap még kakilt 4-5-ször egy nap a másik nap meg semmi.

30. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Jniki82)
2015. okt. 17. 20:39

A szélcsővel irritálod a beleit és még a felszívódásra váró táplálék a vastagbélből hamarabb ürül.

Ha nem sír keservesen, nem hiszem, hogy zavarja, lehet "rossz" szokás. Az én lányom a nyögdécselést 3 hónapos korára nőtte ki.

Persze nem okoskodni akarok, csak a fórumra válaszolni, majd az orvos eldönti, van, vagy nincs gond.

2015. okt. 17. 20:19
Ja,és sokszor arra ébred fel, hogy kakilnia kell én meg arra,h nyög szegény.
2015. okt. 17. 20:18

Mint írtam már,tekereg még szopi közben is. Eddig elég hasfájós volt a héten vettem észre,hogy nem fáj a poci annak ellenére,h nem kap semmit.

Nem hasznosítja az összes anyatejet,mert mint írtam amikor segítek neki szélcsővel elég sokat kakil,sokszor 2 pelus is tele van.

Szóval ez gond és nem csak nekem a gyereknek is.

2015. okt. 17. 19:46

Csatlakozom azokhoz, akik azt írták, hogy amennyiben nem sír, nem nyugtalan, nem hasfájós, tud aludni, akkor nem kell csinálni semmit. Én kislányom is anyatejesen simán ki tudott várni egy hetet. Nálunk nem volt ezzel probléma (leszámítva, hogy azért én izgultam, hogy nehogy baja legyen :) ), nem is kapott semmit, sem teát, sem vizet, sem semmit.

Én fél éves korában kezdtem a hozzátáplálást.

26. ogiro (válaszként erre: 17. - Kisj)
2015. okt. 17. 19:44
Igen ez jó lehet.
25. vikucka (válaszként erre: 1. - Jniki82)
2015. okt. 17. 19:38

SEMMIT ne adj neki, se teát, se vizet, neki ezekre nincs szüksége. . Az anyatejes babáknál előfordul, hogy nagyban haszosítják az anyatejet, és ezért nem tud kakilni, persze az inger lehet megvan.

Ha nem fáj a pocakja, nem sír, nem hasfájós, akkor lehet nincs nagy baj, de az orvossal mindenképpen konzultálj.

24. jniki82 (válaszként erre: 23. - Moonlight13)
2015. okt. 17. 19:34
Mikor kezdted el mellé táplálni?Én szerettem volna a 6 hónapot kivárni,de így...
23. moonlight13 (válaszként erre: 4. - Jniki82)
2015. okt. 17. 19:30
Nekem is így volt a gyerek, pont addig, amíg csak anyatejet kapott. Állandó idegeskedés...
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Jniki82)
2015. okt. 17. 19:22

Ezt nem írtad z elején, ne menj a falnak. :)


Én is ezt írtam, mert saját tapasztalat volt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook