Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meddig jár az árvasági ellátás? fórum

Meddig jár az árvasági ellátás? (tudásbázis kérdés)


2020. ápr. 16. 07:40
Hàny èves korig jàr az àrvasàgi ellàtàs? Köszönöm a vàlaszt. Egy ismerősöm rokkant nyugdíjas ès meghalt egy szülője. Ő is igènyelheti?
8. nikeri (válaszként erre: 7. - Marlenka70)
2015. okt. 23. 16:49
Úgy vittük az igazolást, amin csak ez a tanév szerepelt, volt itthol (mivel év elején kap automatikusan mindenki több példányt, gondolom tudják soknak sok helyre kell így előre készülnek vele). Ott adtak egy forma nyomtatványt, helyben kitöltöttük, de az ügyintéző egy szóval nem mondta, hogy vigyük el a nyomtatványt és töltessük ki a sulival , simán hozzá csatolta. Azt hiszem itt hibáztunk... Hát majd kénytelenek leszünk jövőre a nyarat kivárni mire újra adják
7. marlenka70 (válaszként erre: 6. - Nikeri)
2015. okt. 20. 20:31
Én már az igényléskor a Nyugdijfolyósító igazolását töltettem ki az iskolával. A gond amikor megszüntetik utánna hónapok telnek el mire újra kezdik a folyósítást. Én nagyon bízok benne, hogy most október utolsó munkanapján küldenek pénzt mert juniusban kaptunk utóljára. Nem adtak formanyomtatványt amikor leadtad az igénylést? Nekem juniusban jött a határozat, hogy megszüntették nem mentem sehová gondoltam új iskola és majd szeptemberbe amikor elkezdi akkor fogom intézni. Aztán juliusban már küldte is a nyomtatványt a Nyugdíjbizt. amit kitöltettünk a suliba.
6. nikeri (válaszként erre: 5. - Marlenka70)
2015. okt. 20. 20:22
Ugyebár kitöltöttünk egy nyomtatványt az igényléshez,a nyugdíjfolyósítónál ahhoz tőlem egy iskolalátogatási igazolást kértek. Ezek szerint fognak majd küldeni újabb nyomtatványt és majd azt kell leigazoltatnom az iskolával mikorra várható a tanulmányai befejezése?
5. marlenka70 (válaszként erre: 1. - Nikeri)
2015. okt. 17. 19:29
Azon a nyomtatványon amit a Nyugdíj folyósító kiküld úgy kell igazolni az iskolának, hogy rajta van meddig lesz a gyerek ott tanuló. Azt beküldve csak a határidő lejártával szüneteltetik a nyári hónapokra. Az én lányom most érettségizett és még mindíg nem kezdték el az ujra folyósítást. Nem az iskolalátogatási igazolást kell beküldeni. Hiába küldtem be időbe minden nyomtatványt elég lassú az ügyintézés.
2015. okt. 17. 11:51
Tehát ha jól értem, az iskolalátogatási újra küldésével meghosszabbodik, nem kell mindig teljesen újra igényelni, hanem erre van egy másikfajta nyomtatvány, nem olyan amit most töltöttünk. Az összeg nem változik, nem állapítják meg újra. Én már most a gyerek nevére és számlájára kértem az összeget, mégis csak őt illeti. Mondjuk nagy tiltakozást váltott ki belőle, hogy az nem kell neki... stb.. Aminek azt hiszem az az oka, hogy van két nagyobb testvére (21,22) és ők már dolgoznak, le akarnak mondani a hagyatékinál dolgokról, ő meg nem érti miért nem teheti... Szóval nem egyszerű vele..
3. martini64 (válaszként erre: 1. - Nikeri)
2015. okt. 17. 11:11

A nyugdíjfolyósító honlapjáról is le lehet tölteni a formanyomtatványt. Minden évben be kell küldeni és visszamenőleg kifizetik a nyári hónapokra járó részt is. 18 éves kortól majd a gyereknek jár a saját nevére.

Az árvasági, ha a gyerek tanul, egészen 27 éves koráig kiterjeszthető, de ha betöltötte a 25 évet, akkor külön formanyomtatványon kell igényelni.

2015. okt. 17. 10:59

Minden évben iskolalátogatásit kell kérni és azt a nyugdjfolyósítónak beküldeni,de küldik ők az ő nyomtatványukat mert csak azt fogadják el.

Egyébként, amíg nappali tagozaton tanul a gyerek 25 éves koráig jár az árvaellátás.

2015. okt. 17. 10:54

Szeretném megkérdezni azokat akik érintettek (sajnos),vagy jártasak munkájukból kifolyólag, hogy az árvasági ellátást (határozat szerint) meddig kapták meg?


1 hónapja halt meg a férjem. 16 éves fiam után (augusztus végén töltötte) megigényeltem az árvaságit (Jelenleg 10.-es, tehát 2018-ban érettségizik, majd remélhetőleg tovább tanul. Nem igazán értem miért 2016.június 30-ig kapja?


Lehet azért mert az iskolalátogatásin annyi volt 2014/2015 -ös tanévben xy iskola tanulója...? Iskolalátogatási igazolást kértek az igény mellé, nem azt, hogy meddig "fog járni" várhatóan.

Minden évben újra kell igényelni? -Akkor mi van a Július , augusztussal, hisz folyamatos tanulói jogviszonya van, de csak szeptemberben fognak nekem új igazolást kiadni.

Kérjek egy új iskolalátogatásit, hogy tanulmányait előre láthatólag mikor fejezi be és adjam be valami pót dokumentumként?

A határozaton az van magánszemélynek határozat ellen fellebbezésnek helye nincs.Tehát szerintem nem is tudok most ezzel semmit kezdeni.


Tudnátok segíteni, ki hogy intézte, intézi ezt? Valamit rosszul csináltam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook