Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi lehet a probléma? A sütővel lehet baj? fórum

Mi lehet a probléma? A sütővel lehet baj? (tudásbázis kérdés)


16. anya4005 (válaszként erre: 13. - Globus)
2015. okt. 18. 19:15
Ezek szerint valamit tudtak a "nagy öregek"?! :D
15. Anyagi
2015. okt. 18. 15:57

Nekem azóta szépek a sütijeim, mióta villanysütőm van. Ennek már vagy 20 éve. Ragaszkodom is hozzá.

Még azt is mondják, hogy a túl híg tészta hajlamos hirtelen megemelkedni és aztán összeesni!

14. marlenka70 (válaszként erre: 2. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 19:20
Semmiképp ne kend ki zsiradékkal a tepsi oldalát, egy egész sütőpor túl sok egy 6 tojásos piskótába, amikor megsült csak résnyire nyisd ki a sütőajtót és csak néhány perc mulva vedd ki a sütőből.
13. globus (válaszként erre: 9. - Anya4005)
2015. okt. 17. 19:03
Egy új hagyományos tetőcserép van az enyémben is, remekül szuperál :)
12. kisj
2015. okt. 17. 18:02

Ha már felemelkedett szép magasra, akkor utána már gyakorlatilag csak kis hőfokon "szárítani" kell.

Legalábbis szerintem.

11. kisj (válaszként erre: 6. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 17:58

akkor az a baj,hogy először nem elég meleg sütőbe rakod

közepesen meleg sütőbe tedd és kb 5 perc után vedd még leljebb a hőfokot

10. kisj (válaszként erre: 2. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 17:54

Közepesen előmelegített sütőbe tedd,néhány perc után vedd le majdnem minimumra.

Ne vedd ki rögtön a sütőből, ha kész.

Ne kend be zsiradékkal a sütőedény oldalfalát.

Ennyi.

Többet nem tudok.

Csak annyit, hogy nekem így nem esik össze.

9. anya4005 (válaszként erre: 7. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 08:48

Ha régi a sütő,talán már nem az igazi a hőelosztása. Erre régen samott téglát használtak,amit egyszerűen beraktak a sütő aljába. Nem próbáltam,fogalmam sincs,hogy szuperál!

Ha a formának az oldalát is kikened,lisztezed,az is árthat (bár én mindig így csinálom,és nekem fel is jön a piskóta).

8. aac131dc75 (válaszként erre: 7. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 08:45

NEkem is gáztűzhelyem van.Alul alufólia + 1 tepsi.

Teljes lángon sütöm és így nincs semmi gond.

/Ha ezek nincsenek benne akkor éget és összeesik/

2015. okt. 17. 08:10
gáztűzhelyünk van
6. csillubaba (válaszként erre: 5. - Csodapók)
2015. okt. 17. 08:08
a minimálisan sütöm ezért olyan se történik hogy odaég
2015. okt. 17. 07:59

Szia!

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, szerintem túl magas hőfokon sütöd a sütiket és nincs "ideje" meg/átsülni. Ezért emelkedik hirtelen fel, majd esik össze.

4. csillubaba (válaszként erre: 3. - Aac131dc75)
2015. okt. 17. 07:52

végre valaki válaszolt!!!

A képviselőtésztába nem kell sütőpor anyum is régen anélkül csinálta és neki sikerült.

A piskótába pedig annyit teszek amennyi elő van írva.

Ha egyáltalán nem jönne fel, még az se dühítene ennyire, de az hogy feljön és pár perc múlva csak feleakkora lesz na ez dühítő. :(

3. aac131dc75 (válaszként erre: 2. - Csillubaba)
2015. okt. 17. 07:44

Vagy túl lágy a tészta,vagy sok a sütőpor./Bár én mindenbe egy csomaggal teszek/

Én pl. a piskótával max annyit tartok be hogy a habot a végén belekeverem.Mindent sacc/kb rakok bele.Nyitogatom is,mert az én sütőm tényleg car és forgatnom kell tehát még kap egy kis rázkódást is mégsem esik össze soha!

2015. okt. 17. 07:15

Nem sikerül a sütés!

Amikor szeretnék piskótát készíteni, mindent úgy csinálok ahogy a nagy könyvben meg van írva, beteszem a tespit a sütőbe, nem nyitogatom a sütő ajtaját csak amikor letelt az idő, kinyitom és látom hogy szépen feljött a piskótatészta. Venném ki és pár perc alatt összeesik kb. a felére.

A képviselőfánk tésztájánál ugyanez a helyzet...letelik a sütési idő, nyitom a sütő ajtaját látom szépen feljött a tészta és pár perc múlva összeesik.

Ebből is megfelelő adagot teszek mindenből, hajszál pontosan mérem ki.

Teljesen kétségbe vagyok esve.

Mi az oka ennek??? Segítsen már valaki!! Mit rontok el???

2015. okt. 17. 07:10
Mi lehet a probléma? A sütővel lehet baj?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook