Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Válás után a gyerek fórum

Válás után a gyerek (beszélgetős fórum)


17. Sly7105 (válaszként erre: 11. - Aac131dc75)
2015. okt. 19. 09:01
Értem. De ez megint más dolog, ha otthagyja valaki a gyermekét, mint a válás. Normális esetben váláskor meg kell hogy maradjon mindkét szülője a gyermeknek, kell, hogy legyen jó kapcsolat az elvált szülők között is, a gyerek miatt mindenképp. De a külön élő szülő törődhet továbbra is a gyermekével. 12 éves gyerek valóban már nagyon sok mindent megért. Azt nyilván nem, hogy ha elhagyja az édesapja és azután nem törődik vele. Ez megbocsáthatatlan.
16. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2015. okt. 16. 17:05

Mindegy is, kik vagytok. Szerintem viszont nem normális, mert elég régen vagytok így együtt, és mintha úgy rémlene, hogy anyukánál nem is sokat vannak.

12 évesnél ez már nem természetes. :))

15. fincsi5 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2015. okt. 16. 16:52
Ez másik család, vagy nem váltottál át?
14. trapiti (válaszként erre: 13. - Aac131dc75)
2015. okt. 16. 15:56
Nem céloztam semmire.
13. aac131dc75 (válaszként erre: 12. - Trapiti)
2015. okt. 16. 15:53

Ha a zárójeles résszel arra céloztál,hogy esetemben esetleg manipuláció lett volna,megnyugtatlak,hogy nem.

Elásta magát előttem azzal,hogy nem hogy a láthatást nem tartotta be,de baromira nem érdekeltem.Csak az volt a baja,hogy neki gyerektartást kell fizetnie....

Bezzeg amikor elmentem dolgozni rögtön megtalált és felajánlotta,hogy költözzek hozzá...Szerinted miért?

12. trapiti (válaszként erre: 11. - Aac131dc75)
2015. okt. 16. 15:49
Ez szerintem nagyban függ attól is, hogy hogyan éltek előtte, van-e mit visszasírni... nyilván ha előtte sok a veszekedés vagy az egyik szülő ennyire inkorrekt, akkor a gyerek is kevésbé álmodozik. Attól is függ, hogy a szülők mennyire avatják be a gyerekeket a másik fél viselt dolgaiba (a gyerekkel együttélő szülő sokszor nagyon ügyesen manipulálja a gyereket és hangolja a másik ellen... mások meg nagyon korrektek).
11. aac131dc75 (válaszként erre: 10. - Sly7105)
2015. okt. 16. 15:05

Ebben nem vagyok annyira biztos.

12 éves voltam mikor apám lelépett,és otthagyott minket a carban.


Soha egy pillanatig nem gondoltam azt,hogy jó lenne ha újra együtt lennének.

Inkább az fájt,hogy ennyire egyszerűen otthagyta az egyetlen gyermekét.Ami viszont iszonyatos dühöt generált!


Egy 12 éves gyerek,már nem olyan kicsi.El lehet neki magyarázni az okokat!

10. Sly7105 (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. okt. 16. 12:16
12 éves gyerek még titokban sokáig reménykedik, hiszen nem tudja és nem érti, hogyan működik a felnőttek világa, főleg az érzelmi életük. Egy idő után majd rá fog jönni, mi a végleges az életében és elfogadja.
2015. okt. 16. 12:11
Megint bukta
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2015. okt. 16. 11:52

"Na most a probléma legnagyobb része hogy nekik az anyjuk az anyjuk marad akármit is csinál és ők úgy is szeretik."


Ez nem probléma, hanem tény, és jól is van ez így.


Még jó, hogy nem szidjátok nekik az anyjukat. Ez alap (lenne).


Téged szeressenek magad miatt, és nem azért, mert az anyjuk olyan, amilyen (ki tudja milyen, és miért mondott le róluk).

7. andi6020 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2015. okt. 16. 11:49
Mi a szösz, te vagy Anetta25?
6. anya4005 (válaszként erre: 5. - Twoinone)
2015. okt. 16. 11:49

Szerintem egy normális (nem a másikat szapuló) beszélgetéshez nem kicsik. El lehet mondani,hogy anya és apa már nem szeretik egymást (de őket igen),hogy mindkettejüknek más élete van már,más a párjuk,velük élnek,így boldogok. Az anyuéknál érkezett kistesóról is beszélnék,hogy anyu attól még nem szereti őket kevésbé,de a pici még kiszolgáltatott,több figyelemre,törődésre van szüksége.

Ha járnak anyuékhoz,esetleg közösen vehetnétek a picinek valami apróságot,amit oda is adhatnak neki.

Mindenképp bevonnám anyukát és az új párját is a nagyok lelkének gyógyítgatásába. Nem hiszem,hogy nélkülük menne.

Ha a szülők és műszülők közötti viszony még a normális kategóriába sorolható,alkalmanként egy közös ebédet vagy valami programot is csinálnék.


Szerintem a nagyok azt gondolják,hogy most kiestek a kosárból,senkinek nem ők az elsők,és a negatív viselkedéssel csak fel akarják hívni magukra a figyelmet.

2015. okt. 16. 11:39

ok. köszi. szóval normális.

Na most a probléma legnagyobb része hogy nekik az anyjuk az anyjuk marad akármit is csinál és ők úgy is szeretik.

De a gyerekek azért vannak itt mert ők el akartak költözni az anyukától és ebbe anya simán bele is ment. Ezt viszont nem tudják..mert apa szerint még kicsik hozzá.


Viselkedése miatt jártunk pszichológushoz, szerintük semmi baj nincs velük.


Jó viszony amúgy nincs, de soha rosszat sem hallanak itt az anyára. A másik oldalt nem ismerjük, lehet hogy ott van..

4. trapiti (válaszként erre: 1. - Anetta25)
2015. okt. 16. 11:31
Az szerintem normális, hogy a gyerekek - bármekkorák is - arra vágynak, hogy a szüleik jó viszonyban legyenek egymással, sőt szerintem az is ha arra vágynak hogy újra együtt legyen a család. Nem könnyű elfogadni a helyzetet szerintem, a gyerekeknek talán a legnehezebb, hiszen ők nem tehetnek semmiről, a fejük fölött dől el minden, nekik nincs beleszólásuk. Ez a része szerintem normális, a viselkedést viszont kezelni kellene valahogy... bár gyanús hogy ha ennyire háborog a lelkük még mindig akkor a viselkedés is egyfajta segélykiáltás...
2015. okt. 16. 11:29
még ha nem is kellemes
2015. okt. 16. 11:28
Aha, szerintem normális.
2015. okt. 16. 11:22

Sziasztok


aki már olvasott nagyjából képben van két lassan kamasz gyerkőcöt nevelünk apával miután anyuka lemondott róluk.


Azt is tudjátok, hogy sok gondunk van a viselkedéssel, volt a gépezéssel is. A gépezés kérdés megoldódni látszanak mostmár, a viselkedés kevésbé. De mondjuk nem tudom meghatározni mi a normális. De az ami nálunk van az tuti nem az. Sajnos.


Na de a lényeg: elvált szülők gyereke vagyok, nagyjából sejtem, hogy is működik a dolog.

De ha ti voltatok ilyen helyzetben mennyi ideig fordult meg a gyerek fejébe (és mennyi idős gyerek) hogy miért nem jönnek össze újra a szülők?


Nálunk a 12 évesnél 3 év különlét után (itt ugye vagyok én, az anyjánál új pár már egy fél éves gyerek) napi téma hogy apa meg anya miért nem békül ki...


normális ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook