Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szociális támogatás a felsőoktatásban fórum

Szociális támogatás a felsőoktatásban (beszélgetős fórum)


2017. okt. 9. 13:42

Sziasztok!

Kaptam én is egész jó szociális támogatást, viszont nem tudom, hogy véletlen-e, de nekem kétszer utaltak, tehát duplán kaptam. Ezt így szokták, tehát ne iedjek meg? Csak félek, hogy valakiét nekem utalták véletlenül vagy akármi.

Vagy szeptemberre visszamenőleg is utaltak? Tud valaki valamit erről?

5. Eszterkee (válaszként erre: 1. - Mpus)
2015. okt. 19. 08:20

Na igen, én is csodálkoztam egy-két dolgon ezzel kapcsolatban.

Nálunk a legnagyobb összeget nagy család tagjaként (ha jól emlékszem 3 vagy több eltartott az adott háztartásban) lehetett megcsípni.

4. kszb
2015. okt. 17. 08:18
hát, ez nem feltétlenül igaz.
3. mpus (válaszként erre: 2. - Kszb)
2015. okt. 16. 12:15

Diákhitelből élni, bulizni? Az később nagyon fájó lesz!

A diákmunkával ~2 nap alatt pedig nem sokat lehet összeszedni.

2. kszb (válaszként erre: 1. - Mpus)
2015. okt. 16. 11:26
és egészen nagy százalékuk elmegy dolgozni a suli mellett, illetve diákhitelt vesz fel. Abból bulizik, ruházkodik, és él. Én nem látok ebben semmi meglepőt.
1. mpus
2015. okt. 16. 09:26
Több képzésen is részt vettem már a felsőoktatásban, különböző egyetemeken, de a szociális támogatások rendszere hervasztó állapotban van. Hangsúlyozom, általános a probléma! Már az adatlap is egy egészen furcsa szemlélettel készül, hiszen a devianciát díjazza, pontosabban csak az rúghat már labdába, akinek van egy kellőképpen degenerált háttere. Pedig (gondolom) nem az a természetes, hogy valaki egy háztartásban él a rokkantnyugdíjas nagymamájával, miközben maga önfenntartó. Legalábbis a többség eredményhirdetés utáni pontszámát a saját pontszámom ismeretében csak így tudnám megmagyarázni. Máskülönben elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki egy alsó-középosztálybeli család 60.000 Ft-os egy főre jutó jövedelménél kevesebből is meg tudjon élni egy hónapig. Ez már csak akkor is lehetetlen, ha a kollégiumok/albérletek és a tömegközlekedés díjait nézzük. Ha ehhez hozzávesszük az öltözködés és a legminimálisabb étkezés költségét körülbelül 10.000 - 20.000 Ft-unk marad, pedig mindenből a legolcsóbbat választottuk ekkor. Tehát ezek után lehetetlennek tartom, hogy valaki egy ilyen család pontszámához képest 7-szer annyit kaphasson.(Ami nem is annyira furcsa még, hiszen 9-szeres pontszám is van.) Amit még viszonylag könnyebben elképzelhetőnek tartok, az a tartós beteg családtag, de gondolom ez sem a családok 90 %-át teszi ki, hiszen akinek annyira kevés pénze van és annyira szorult helyzetben van, az nem engedheti meg magának, hogy egyetemre járjon. Ahogy pedig az egyetemisták ruházatát és használati tárgyait (vagy éppen autóit) vagy épp szokásait elnézem, pénzből azért nincs hiány a többségnél!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook