Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet, kell tudni a kutya tüzeléséről? fórum

Mit lehet, kell tudni a kutya tüzeléséről? (tudásbázis kérdés)


17. Sleek
2015. okt. 15. 15:08

Nekem is szuka kutyám van és nem kell neki semmi bugyi . Csak megkeveri az ember.

Ha annyira félted a szőnyeget tegyél le betegalátétet. 90*170cm s 1,2litert szív fel.

Azon tudsz járni is ha kell.

Ilyen 150-160ft /db

2015. okt. 15. 15:02
Nekem van egy 6 éves Golden lány kutyusom, aki nincs ivartalanítva. Nem volt még soha semmilyen gondunk a tüzeléssel annak ellenére, hogy a kutya szinte szobakutyaként "funkcionál". Nagyon sokat bent van a házban, gyakorlatilag csak akkor nincs, ha elmegyünk otthonról dolgozni. Különben mindig velünk van bent.Tavaly én is elgondolkodtam az ivartalanításon, mert ugye már nem fiatal kutya és fennáll a veszélye, hogy méhgyulladása lesz később, de igazság szerint nem szívesen vágatom fel a kutya hasát, azért az egy elég nagy műtét, meg az altatás. Soha nem is szült még, nem volt olyan udvarló kutya, aki bejutott volna hozzánk :) De az ivartalanítás jó dolog fiatal korban, sok mindent megelőzhetünk vele. A tüzelés is lehet nagyon kellemetlen, a lánykutyák is képesek ebben az időszakban szökni, vagy bemásznak a kanok és érkezik a nemvárt szaporulat. Úgyhogy én is az ivartalanítás mellett vagyok fiatal kutyusoknál mindenképp.
15. Castia (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2015. okt. 15. 15:01
Abból a szempontból igen, hogy így lehet a lehető legkisebbre csökkenteni a későbbi ivarszervi daganatos betegségek lehetőségét, ez a mellette szóló érv. Ugyanakkor a csontok hosszanti növekedése lassabban zárul le, ettől vékonyabbak és törékenyebbek lehetnek a csontok. Másrészt a nemi érés kivárásának hozadéka, hogy szukáknál a hormonok beindulása nyugtató hatással van (szemben a kanokkal). Márpedig az enyém jelenleg egy kergebirka, és nem szeretném, ha élete végéig "megőrizné a kölyök játékosságát", amit sokan pozitívnak tartanak. Lehet vannak olyan fajták, ahol ez jó és nem probléma, de nekem munkavonalú vadászkutyám van, épp elég kielégíteni a mozgásigényét és nevelgetni, így remélem kicsit higgadni fog felnőtt korára.
2015. okt. 15. 14:39
5-6 hónaposan korban van legnagyobb értelme az ivartalanításnak. Nyilván később sem felesleges, de első ivarzás előtt a leghasznosabb.
13. Castia (válaszként erre: 9. - Ekka)
2015. okt. 15. 14:37
Szedd fel a szőnyeget, ha félted. Amúgy az előző kutyámnál csak az első tüzeléskor volt pecsételés, utána már mindig szépen rendben tartotta magát.
12. andi6020 (válaszként erre: 11. - Castia)
2015. okt. 15. 14:37
Mi az érv amellett, hogy kivárd az első tüzelést?
11. Castia (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. okt. 15. 14:35

Biztos el tudja végezni, ha muszáj, de szerintem ilyenkor már kár beleavatkozni, hacsak nem okoz a gazdának tényleg olyan baromi nagy gondot az a 3 hét, amíg vigyázni kell rá.


Nekem jelenleg 6 és fél hónapos a kutyám, még mindig gondolkodom rajta, hogy első tüzelés előtt vagy után legyen műtve. Mindkettő mellett sok érv van, jelenleg inkább arra hajlok, kivárjuk az első tüzelést.

10. Ekka (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2015. okt. 15. 14:32

Mondjuk az nem lenne rossz..

De a mi orvosunk, azt mondta, hogy tüzelés után még várni kell egy hónapot..

9. Ekka
2015. okt. 15. 14:31
Muszáj a bugyesz, mert a lakás nagy részén, krémszínű, hosszúszálú szőnyegünk van.. Puff neki 😃 Eddig nem volt gond a pisi visszatartásával.., ezért vontam összefüggést a bugyival, de akkor ezek szerint nem jól ️
8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Castia)
2015. okt. 15. 14:29
Rutinos orvos simán elvégzi. A vérzés lehet nagyobb ilyenkor csak.
2015. okt. 15. 14:28
Mondjuk van, aki nem ivartalanít tüzelés közben. Erre gondolsz?
6. Ekka (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. okt. 15. 14:28
..hogy elkezdett tüzelni 😀
5. Castia (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2015. okt. 15. 14:28

Gondolom azt, hogy tüzelés alatt nem ivartalanítanak, most már ki kell várni a végét + még néhány hét.

Sose használtam tüzelőbugyit a kutyámnál, de szerintem ha szobatiszta, akkor nem pisil bele. Meg amúgy is, sétánál úgyis le kell venni róla, amíg elvégzi a dolgát, meg pórázról se engedheted el, így azon kívül hogy a lakásban nem csöpögtet, a kinti, séta közbeni hasznát nem látom.

2015. okt. 15. 14:24

Amúgy nekem lakásban vannak a kutyák, amíg ivarosak voltak sem hordtak tüzelőbugyit. Szépen takarították magukat, meg maguk után.

Én meg sűrűbben mostam fel.

2015. okt. 15. 14:22

"viszont ő úgy döntött, szabotálja a dolgot"

ez mit jelent?

2. Ekka
2015. okt. 15. 14:13

Én az ivartalanítás híve vagyok, így a 7 hónapos kutyusunkat, aki 2 hete van nálunk, előjegyeztettem műtétre, ami szombaton lett volna..., viszont ő úgy döntött, szabotálja a dolgot, én meg sikitófrászt kaptam..


A fő probléma.. Ma láttam, hogy vérzik, szereztem tüzelőbugyit, de ő úgy gondolja, hogy arra való, hogy telibe pisilje

1. Ekka
2015. okt. 15. 14:12
Mit lehet, kell tudni a kutya tüzeléséről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook