Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Véglegesített leszázalékoltak behívása. Mit tudtok róla? fórum

Véglegesített leszázalékoltak behívása. Mit tudtok róla? (tudásbázis kérdés)

2015. okt. 16. 18:37

[link]


a jogosultsági feltételeknél nézzétek meg

11. gizus58 (válaszként erre: 10. - Paki1968)
2015. okt. 16. 17:49
Igen, bizonyos betegségeknél alanyi jogon jár,a II.csoportúaknak, de nem minden betegségre adják meg!
10. paki1968 (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2015. okt. 16. 17:03
nekem azt mondták a járásnál,ha 2-es csoportú lennék,alanyi jogon járna a közgyógy.
9. paki1968 (válaszként erre: 6. - 3532273647)
2015. okt. 16. 17:00
A tesóm 3. csoportú.De az lehet,hogy őt azért hívták mert a párja nemréh hunyt el és igényelte az özvegyi nyugdíjat,mert scak akkor jár neki,ha rokkant.Férjem és a szüleim szerint igen.
8. 3532273647 (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2015. okt. 15. 11:28
2 unokatestvérem megkapta,egyikük pszichés,másik mozgásszervi panaszokkal lett 2 csoportos.Mindkettőt visszavették,nincs közgyógyuk már.Nekem a hármassal volt a jövedelem alapján azt eltörölték
2015. okt. 15. 10:35
Ildi nem jár minden II. csoportúnak automatikusan a közgyógy, ez tévhit!Mindenki ezzel jön pedig nem így van!Nem jár mindenkinek, csak bizonyos betegségeknél!Vagy szociális alapon, de az más asztal.
2015. okt. 15. 10:23

Úgy tudom azokat hívják akik a 2. csoportban vannak,a közgyógyot és egyéb kedvezményeket el tudják venni.


Unokatesóm 2. csop. volt,egy éve átrakták hármasba.A múlt héten volt felülvizsgálaton,betelefonált,azt mondták 40 % járadékos.Ismerőse dolgozik ott

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 14. 21:26
Ja, bíróságon a munkaügyi bírónő azt mondta, Ő nem orvos, hogy eldöntse, felülbírálja az orvos szakértőt, csak akkor meg mi a faxnak nem orvos-bíró dolgozik?? A kérdés csupán költői volt, hiszen tudjuk, CSAK.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - 4b6a2525df)
2015. okt. 14. 21:23

Családban hasonló a szitu, csak ott már 2 éve vonták vissza.


A betegségei külön-külön is komolyak, nemhogy összevonva, de abba a fakkba került, ahol éppen egészségesnek kellett, hogy nyilvánítsák.

2015. okt. 14. 21:10

Nem akarlak elkeseríteni, de a facebookon egy ilyet találtam:


Felháborítónak tartom ami ebbe az országba zajlik!

A férjem 2010-be infarktust kapott, leszázalékolták, kapott 63 %-ot, nem rehabilitálható megjegyzéssel, nem emelhet, fizikai munkát nem végezhet!. 2013-ba baipass műtétek hajtottak végre rajta, 5 eret kellett cserélni a szívén. Azóta szenved magas vérnyomással, trombózisveszéllyel, cukorbetegséggel,a mellkasát csak a drótok tartják össze amik ha elpattannak, bármikor átszúrhatják a tűdejét. Nem tud menni, csak kb. 10 percet, csipőprotézist javasóltak neki. Július 9-n behívták felülvizsgálatra, ahol megállapították, hogy rehabilitálható, az egészségromlása 40 %. Ma kaptuk meg a határozatot. Ezek szerint dolgozhat,karbantartóként, rakodóként, segédmunkásként, varrónőként, csomagolóként, /megjegyzem, hogy a szakképesítése mentőápoló/ napi 4 órába és a járadékát ami eddig is magas volt 70 ezer Ft. lecsökkentették 31 ezer Ft-ra. Ennek az a lényege, hogy a gyógyszerei, amit élete végéig szednie kell kb. havi 30 ezer Ft-ra rúgnak!!! Tehát ezek szerint vegye meg a gyógyszerét, ha élni akar, ne éljen, ne lakjon, semmi más nem kell neki!


Tegnapi bejegyzés

2015. okt. 14. 19:51
Ma kpta meg a tesóm a leszázalékolás felülvizsgálati behívóját.Véglegesítve lett ezelőtt 5 éve.Súlyosan hallássérült.8 napon belül vissza kell küldenie minden új papírt,de az állapota csak romlott,nem javult.A hallássérülésen kívül más egyébb baja is van.Én úgyanígy vagyok.Fogyatákosságit is kapok hallássérülés miatt,majdnem 1000 %-os a hallásveszteségem,emellett súlyos allergiám,több gerincsérvem is van.Én még nem kaptam papírt.Mire száűmíthatunk?
2015. okt. 14. 19:48
Véglegesített leszázalékoltak behívása:Mit tudtok róla?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook