Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szivacs-kókusz-szivacs szerkezetű matracot hol lehet kapni olcsón? fórum

Szivacs-kókusz-szivacs szerkezetű matracot hol lehet kapni olcsón? (tudásbázis kérdés)


14. Magdalénia (válaszként erre: 13. - 0d559006cb)
2015. okt. 26. 12:51
Elég alapos vagyok, mert széltében-hosszában körbejárom a témát, ha valamit vásárolok. Sokszor én sem ismerem ki magam, mert mindig van pro és kontra. :)
2015. okt. 25. 16:57
Kezdem elveszteni a fonalat... Soha nem is akartam ilyen matracot, de a nagyobb fiamnak vettünk egy ágykeretet használtan és ahhoz kaptunk egy alig használt matracot is. Az ilyen szivacs (habszivacs? hideghab?) - kókusz - szivacs (habszivacs? hideghab?) szerkezetű. És nagyon szuper volt ráfeküdni! Igaz, kábé 1 percig feküdtem rajta.
2015. okt. 25. 13:39

Nem hiszem, hogy mint mezei vásárlók, foglalkoznánk a fajsúllyal, inkább az olcsóságot nézzük.


"A hideghab


A 21. század talán legnépszerűbb matrac alapanyaga. Könnyű, légáteresztő, határok nélkül formálható; a legkedvezőbb árfekvéstől egészen a luxus kategóriáig találunk itt matracokat. A hideghab matrac legfontosabb mértékegysége a matrac alapanyagát képező hideghab fajsúlya. A hideghab matrac fajsúlya fogja a formastabilitást, a tartósságot és a hosszú élettartamot adni. Minél alacsonyabb egy hideghab matrac fajsúlya annál rövidebb élettartamú lesz a matrac. A kérkomponensű hideghab matrac alapanyaga jellemzően polyol és isocianát, ezek aránya és az egyéb kiegészítő adalékok fogják a matrac keménységét, rugalmasságát, légáteresztő képességét meghatározni. Fontos megjegyezni, hogy a hideghab matrac keménysége szinte semmilyen összefüggésben nem áll annak sűrűségével, tehát nagyon alacsony (gyenge minőségű) sűrűség mellett is készíthető nagyon kemény matrac, ami azonban idővel gyorsabban puhulhat majd fel, eredeti matrac alakját csak rövid ideig őrzi majd meg."

2015. okt. 25. 13:25

:) "Minden apró mozdulatra reagál a hideghabból készített ágybetét" - Nekem volt egy hasonló párnám és minden mozdulat után felébredtem éjjel, mert mozgott alattam, amíg visszanyerte az alakját. Borzasztó volt.


[link]

10. 0d559006cb (válaszként erre: 9. - Magdalénia)
2015. okt. 25. 06:11
A latex az egy harmadik dolog. :) Azt soha nem venném, meg sokkal drágább is, mint a hideghab.
9. Magdalénia (válaszként erre: 8. - 0d559006cb)
2015. okt. 25. 02:14
A latex puhább fekvést ad, de nehezebben szellőzik. A habszivacs kissé keményebb, de jobban szellőzik.
2015. okt. 24. 19:53
Ha valaki ügyes, akkor szerintem is össze lehet rakni otthon. Viszont én nagyon utána olvastam és nem habszivaccsal, hanem hideghabbal lesz kombinálva a miénk. És a habszivacs meg a hideghab nem ugyanaz, az utóbbi sokkal jobb.
2015. okt. 24. 19:06

Pár éve kerestem én is, de csak drága matracokat találtam, aztán csak úgy kerestem a neten, hogy kókusz lap. Veszprémben gyártotta valaki, interneten meg is lehetett rendelni és nem volt drága. Szállítással együtt talán 20 eFt volt.

Egyszerű összeállítani habszivaccsal egy ilyen kókuszlapot.

2015. okt. 24. 16:23
Találtam egy nagyon jó helyet, de mivel gondolom reklámnak minősülne, ezért nem írom ide. De lényegesen olcsóbb, mint a többi bolt. (Nem vagyok matrac árus, csak egy boldog köznép, aki talált olcsón matracot.)
5. 0d559006cb (válaszként erre: 4. - Anya4005)
2015. okt. 15. 09:34

Köszönöm!


A vastagság pedig a kisebbnél 3 cm szivacs - 2 cm kókusz - 3 cm szivacs, a nagyobbnál 5 cm szivacs - 2,5 cm kókusz - 5 cm szivacs.

4. anya4005 (válaszként erre: 3. - 0d559006cb)
2015. okt. 15. 07:27
Kicsit találtam elfigadható áron(9790 a 60X120),de majd megnézem ezeket is.
2015. okt. 14. 21:38
180 x 80 ill. 200 x 160 cm.
2015. okt. 14. 11:11
Mekkora méretben keresel?
2015. okt. 14. 10:14
Sziasztok! "Sima" szivacs-kókusz-szivacs szerkezetű matracot keresek. Horror árak vannak. Valakinek van tippje, hogy hol találok ilyet viszonylag olcsón? Köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook