Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Progeszteron szedése fórum

Progeszteron szedése (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
43. Koni12 (válaszként erre: 33. - Leravy)
2016. júl. 2. 15:16

Szia leravy!

Nem riogatni szeretnek senkit a progeszteron szedese miatt, ugyanis sok esetben ennek a hianya okozza a problemat, szoval van helye a progeszteron keszitmenyeknek a terhesseg soran, en nem,is ezt vitattam. Amit vitattam, es ez nem riogatas, hanem teny, es szeretnem felhivni a figyelmet ra,hogy maga a progeszteron exeltis nem terhessegre valo es plane nem huvelybe. Rendszertelen menzesznel ciklusbeallitasra kivalo, meg premenopausaban is, de a terhesseg nem tartozik az indikacios teruletei koze,es kifejezetten nem huvelybe. Ez teny. Es mivel uj termek, az orvosoknak nincs vele annyi tapasztalata, rajtatok probaljak ki. Ez nem riogatas, mert ez sajnos igy van, es tenyleg batran kerdezd meg a noorvosod. :(

Ezt a temat felreteve, remelem, hogy mindenkinek rendben lesznek a dolgai!

!!

2016. júl. 1. 12:10
Sziasztok! Én szerda óta alkalmazom az ultrogestant hüvelykúpként. Volt egy kis barnás maszatom és Megijedtem, de szerencsére most nem észlelem. 8-9. héten vagyok.
41. Lina*
2016. júl. 1. 08:44
Köszönöm szépen!Igyekszem optimistának lenni.Drukkolok,hogy sikerüljön mindenkinek egészséges babát szülni!!!!
2016. júl. 1. 08:28

Sziasztok!

Őszinte részvétem a baba miatt!

Szerencsére én még nem voltam ilyen helyzetben, de igazából még csak most próbálok teherbe esni. Igaz, hogy csak 1 éve próbálkozunk a férjemmel, de már nagyon várjuk, hogy sikerüljön.

Mivel menstruációs problémáim voltak, ezért a doki felírta nekem a Clostilbegyt-et és a Progesteron Exeltist. Az első gyógyszer a menzesz idejére volt, a másodikat a ciklus közepén kellett elkezdenem. Még nem tudom, hogy mik a hatások, ugyanis tegnap kezdtem el szedni, de nagyon reménykedem. A 29. napon terhességi teszttel kell indítanom, ha negatív, akkor abba hagyom a gyógyszert és várni kell 1 hónapot a tisztulási folyamat miatt, ha viszont pozitív, akkor szedni kell tovább. Gondolom a gyógyszer segít, hogy megtapadjon a megtermékenyített petesejt, ezért is kell terhesen szedni. De biztosan csak az elején.

39. Anita. (válaszként erre: 38. - Lina*)
2016. jún. 30. 13:29

Szia Lina!

Nagyon nagyon sajnálom! :( Őszinte részvétem.

Ne add fel,leszel még újra kismami.

38. Lina* (válaszként erre: 37. - Anita.)
2016. jún. 30. 11:44
Sajna a progi ellenére is megállt a babám szíve 😕
37. Anita. (válaszként erre: 35. - Lina*)
2016. jún. 24. 17:24

Szia!

Nem olvastam vissza az előzményeket,hogy kismama vagy-e !?

Ha igen,és ha nincs semmi bajod,akkor szerintem csak magzatmegtartóként. Én ikreket várok és nekem azért is meg más miatt is írta fel a dokim. Az hogy elmúlt a mellfájdalmad,szerintem azért lehet benne valami mert csak egy hormonkészítmény. De ha nem vagy magadban biztos inkább keresd fel a dokidat. Majd írj hogy azóta mi van veled. :)

36. Lina*
2016. jún. 22. 16:17
Olyan létezik,hogy a progeszterontól elmúlt a mellfájdalmam?Tegnap még fájt nagyon,ma szinte semmi.Vagy nem függ össze?
35. Lina*
2016. jún. 21. 23:57
Nekem is ma írta fel az exeltist a dokim,de nekem szájon át kell szedni este 200 mg-ot.Nem tudom mire kaptam mert nekem nincs haematomám és nem is barnáztam semmi.
34. leravy (válaszként erre: 33. - Leravy)
2016. jún. 21. 23:53
A válasz vége Koni12-nek szólt, bocsi birdie...
33. leravy (válaszként erre: 19. - Birdie)
2016. jún. 21. 23:50

Csak most látom, milyen szépen felélesztettem a fórumot! :-) nekem azért írta fel a doki, mert egy 1,5cm-es haematoma van a baba alatt. Szintén 12. Hétig... vagyis màr a 13. lesz, mire legközelebb megyek.

Szerintem nekem sem fertőzésem lett, hanem irritációt okoz: hüvelybemenetnél és a nagyajkakon belül... pont ma fogalmazódott ez meg bennem, úgyhogy holnap meg is kérdezem a dokit!

Szerintem nem kéne itt riogatni senkit a progeszteron szedés kétségbevonásával! Mindenki jó szóért van itt, nem pánikolni! Pont arra nincs szükség a sok kétség mellett, hogy kísérleti nyuszinak nevezzenek!

32. Koni12 (válaszként erre: 31. - Bandita88)
2016. jún. 16. 13:49

Kedves bandita!

Nőgyógyászokkal dolgozom együtt. Ezt, hogy nem terheseknek van az exeltis, konkrétan a BMC (Budai Meddőségi Centrum) vezetője mondta, de a betegtajekoztatot is el lehet olvasni. Ez egy uj gyogyszer, es most rajtatok kiserleteznek az orvosok.,

2016. jún. 16. 12:52

Koni drága!a világért ne érts félre de gondolom te nem vagy nőgyógyász! A nődoki csak tudja már hogy szabad e ezt a terhes nőnek szednie illetve hogy mennyire használ.nem én szedem egyedül ezt a gyógyszert és ennek biztosan megvan a miértje.ettől függetlenül a választási jogod megvan hogy szeretnéd e ezt szedni vagy sem.fegyvert senki nem tart a fejedhez.

És mégegyszer nehogy szt hidd hogy kötekedni akartam.a helyesírási hibákért pardon .

30. Koni12 (válaszként erre: 29. - Bandita88)
2016. jún. 16. 07:13

Kedves Bandita!

Az exeltis egy új gyógyszer, amit a cég úgy próbál eladni, hogy mindenféle módon ösztönzi az orvosokat, hogy a jól bevált, tényleg hatékony gyógyszerek helyett ezt írják fel, tehát az, hogy ez jobban segít a többinél ez semmiképp sem igaz, még egy tanulmány sincs róla, és ráadásul tényleg nem várandósoknak van.

Ami jól működik ténylegesen, az a prolutex, utrogestan, crinone. Viszont a prolutex injekció nagyon nagyon drága, a crinone-től meg sokat panaszkodnak a betegek, hogy irritálja őket a gél meg összegyűlik és pingpong labda méretű gél-labdát szednek ki belőlük az orvosok, ezért mondtam az Utrogestant, mert az jó áron van, és hatékony, nem véletlenül ezt szokták elsősorban a meddőségi centrumokban a legtöbb helyen írni. Nyugodtan kérdezd meg a nőgyógyászod, ezeket ő is el tudja mondani. De az exeltis progeszteronjáról nem hallottam jókat, és mondják is, hogy az nem terhes gyógyszer, emiatt simán pert lehet nyerni.

2016. jún. 15. 19:44

Kedves Nick 1975!

Én is a progesterone exeltist szedem és ugyanazért amiért te.én is szédülök tőle de mielőtt nem szedtem akkor is szédültem inkább úgy érzem hogy csak felerősíti a szédülésem.viszont azt is mondta a doki egy hete hogy azért ezt írta fel mert ez jobban szokott segíteni mint más ugyanilyen célra használt gyógyszerek.én nem variálok mert úgy vagyok vele hogy imkább a szédülés mint egy ujabb vetélés.

28. Koni12
2016. jún. 15. 17:55

Sziasztok!

Több dolgot szeretnék írni. Egyrészt, hogy nem nagyon értem, hogy miért írtak fel nektek progesterone exeltist terhesség alatt, azt meg pláne nem, hogy miért hüvelybe. Nincs benne az indikációjában a terhesség, és az kifejezetten orális készítmény, úgyhogy nem csodálom, hogy kipirosodik tőle.

A meddőségi központokban elsősorban az Utrogestant szokták felírni, az is természetes mikronizált progeszteron, az regisztrálva van hüvelyi és orális használatra is, nyugodtan kérjetek erről infót a nőgyógyászotoktól, meg mondjátok meg nekik, hogy az exeltis nem terheseknek van, és pláne nem hüvelybe. Egy nőgyógyász kollégám mondta, hogy sokan panaszkodnak a mellékhatására. Nyugodtan mondjátok meg a nőgyógyászotoknak, mert ez nem játék. :(

27. Anita. (válaszként erre: 26. - Deduka)
2016. jún. 13. 17:01

Szia!

Ha ilyen gondod van,szerintem szólj a dokinak és kérj szájon át szedhetőt.Tudom hogy ha hüvelyben használod hatásosabb a dolog.

Egy kérdést megér.

26. Deduka
2016. jún. 13. 08:13

Sziasztok! Lombikunk volt és nekem is exeltist kell használnom orvosi utasítás szerint hüvelyben 3×1-et + Prolutex szurit szúrok minden este.

A problémám az, hogy nagyon kellemetlenül irritál az exeltis. Teljesen ki vagyok pirosodva tőle szemérem tájékon, mert eléggé sok kifolyik belőle egy idő után, ahogy telítődöm tőle napról napra...

Más is küzd ilyen problémával?

2016. jún. 12. 18:31
Sziasztok!Nekem 10+4hetesen írtak ki progeszteron exeltist bevérzés miatt a bébi jól van viszont 2 hét ágynyugalom én nem szédülök tőle viszont nagyon aluszékony va gyok remélem minden rendben lesz Boldog babavárást mindenkinek!
24. Anita. (válaszként erre: 23. - Nick1975)
2016. jún. 10. 19:00

Szia!

Én 8 hetes ikres mami vagyok. Én is szedem már 4 hete a Progeszteront.Én 3x1 szedek,és nekem is vannak ilyen szédüléses tüneteim,és én is erre gyanakodtam hogy tuti hogy a hormontól van.

Kedden volt pont ilyen esetem,éppen a patikában voltam,ha nincs szék tuti összeesek. :(

Jó babavárást. :):)

2016. jún. 10. 16:19
Sziasztok! 5 hetes terhes vagyok, a héten voltam nőgyogyinál 5mm-es petezsákot látott. Egy előző elhalt terhesség miatt progit kaptam tablettában. Láttam másokis szednek Progesterone Exeltis. Kérdésem, senkinek nincs szédülés mellékhatása? Nekem 2x200g-ot kell szedni. Az estit közvetlen elalvás előtt veszem be, de a reggelivel bajban vagyok, beveszem és rá fél órára úgy elkezdek szédülni, mint aki bevan rúgva, még vezetni se tudok. Doki azt mondta, hogyha nem múlik másikat ír fel. Volt akinek volt ilyen és mikor múlt el?
22. Anita. (válaszként erre: 21. - Toldimártika)
2016. jún. 10. 13:14

Szia! Mivel folsavat tartalmaz,ezért szerintem nem ártasz vele.

Gratulálok a babához! :)

8h. kismama

2016. jún. 8. 18:36
Sziasztok, légyszi segítsetek. Tegnap pozitívat teszteltem. 3 hónapja iszom az inofolicot. Most hogy létrejött a terhesség szdejem még az inofolicot vagy csak a terhesvitamint kell?
2016. jún. 8. 15:36
Sziasztok! Örülök, hogy él ez a fórum én még új vagyok itt de szeretek beszélgetni és mások történeteit meghallgatni hátha erőt meríthetek.Én két vetéléssel a hátam mögött(missed. ab)most ismét terhes vagyok és a progesterone exeltist írta fel a dokim (az én nyüstölésemre mert amúgy nem akart semmit csinálni majd a következő csak sikerül alapon).200mg os- ból szedek este és reggel.előszőr a 100ast akarta felírni de az asszisztens 200mg ost nyomtatott így gondolta a oki jo az is.Remélem hogy nem túl sok ez az adag.szájon át szedem! Most reménykedek ,hogy ez a baba maradjon meg mert csak a remény maradt nekem.Még nincs gyerekem a férjemnek az előző házasságából van kettő is és most közöset szeretnénk de úgyérzem felesleges köröket futok és a megérzéseim sem túl jók.Holnap megyek uh ra de a múltkor sem látott semmit a doki csak petezsákot.azt mondta hogy valoszinű korai a terhesség.valakinek volt már így, hogy vetélés után ez segített?
19. birdie (válaszként erre: 18. - Leravy)
2016. jún. 3. 18:18

Szia Leravy

Nekem ma írta fel az orvos a progesteron exeltis 200 mg-t (igaz napi egy tablettát este lefekvés előtt) és nekem is azt mondta, hogy hüvelyben kell alkalmazni. Úgyhogy én is meglepődtem, amikor a csomagoláson láttam, hogy szigorúan szájon át alkalmazandó. Felhívtam a háziorvosomat és ő azt mondta, hogy nála is előfordul, hogy másként alkalmaz egy gyógyszert, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva, úgyhogy egyáltalán nem akadt fenn rajta. max annyi a különbség, hogy szájon át beszedve az egész szervezetre szisztematikusan hat, így meg lokálisan. Meg y szájon át szedve a máj lebontja egy részét és nem szívódik fel belőle annyi.Nekem azt javasolta csináljam úgy, ahogy a nőgyógyász mondta. Remélem ez segít valamennyit :-)

Megkérdezhetem, hogy neked meddig kell szedni, illetve, hogy csinálnak-e hormonvizsgálatot a szedés alatt. Csak azért, mert nekem csak nnyit mondott, hogy szedjem 12. hétig és szerettel várnak vissza akkor

18. leravy
2016. jún. 1. 23:54

Sziasztok!

Látom, annyira nem régi a fórum... mi lett aztán a Progesteron Exeltis 200mg szedésével? Tényleg hüvelyben kell alkalmazni a kapszulát??

Nekem most írta fel a doki, 3x1 kapszula hüvelyben... de nem vagyok benne biztos, mivel a betegtájékoztatóban napi 1-2 tabletta szerepel, szigorúan szájon át!

Jó lenne, ha valaki írna tapasztalatot róla!

17. girl62
2015. okt. 13. 17:43
Sziasztok! Clostylbegyt tabletta érdekelne (bontatlan doboz), megvenném ha van valakinek felesleges! Recept is jöhet. Írj privit! Köszönöm.
16. Vigyorex6 (válaszként erre: 14. - Dorika_123)
2015. okt. 12. 12:34

A progeszteront a te szervezeted is termeli. Őt nevezzük terheshormonnak.

Konzultálj a nőgyógyásszal a trombózisra való hajlamról. Én most vagyok az ikrekkel a 21. hétben és brutál lett a visszerem. Kelleni fog a kompressziós combfix.

15. Vikyci (válaszként erre: 2. - Dorika_123)
2015. okt. 12. 11:58

A progeszteron szintedet megnéztétek?

Én is a 6. hétben vagyok, szerdán fogok menni vérvételre progi szintet nézni.

2015. okt. 11. 14:40
Köszi Mindenkinek! Még annyi, hogy a trombózis kockázatát növelheti? Mert sajnos hajlamom van rá.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook