Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Isten van - ördög nincs fórum

Isten van - ördög nincs (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2018. márc. 14. 23:07

Jó a fórum cím.

A konklúziója az, hogy: nem kell félni.

Egyébként a legújabb pszichológiai kutatások is ebbe az irányba mutatnak: a legtöbb pszichés probléma kezelhető az irracionális félelem - pl. pánik, generális szorongás, stb. - kiiktatásával.

Jó téma, érdemes beszélni erről.

2017. okt. 26. 10:26
Egyetértek.
716. Gyurkibá (válaszként erre: 714. - 35d45e2ed1)
2017. febr. 16. 06:23
Lehet,hogy neked már nincsen lejjebb ?
715. Dodi44
2017. jan. 24. 21:12

"A vallás nem hülyeség?"

Szerintem a vallas egy hiedelem, amire ra akarnak embertarsaink beszelni, hogy mi higyjunk benne. A kapitalismus, a kommunizmus az nem egy vallas, egy hiedelem? Mert ha valaki azt mondja, akkor az biztos igaz! Nem??

Csak a mas hiedelmek probaljak a konkurenciat elliminalni, amely eszkozokkel csak tudnak hasznalni ellene.

A Kapitalistak a kommunizmust, a kommunistak a kapitalizmust.

Minden hiedelem/vallas EGY, es onzetlen tiszta gondolat?

Akkor miert van Judeizmus, Katolicizmus, Muzulmanizmus, a Budhizmus, es meg a masi tobb szaz hiedelmek / vallasok?

Regi mondas: Minden szentnek maga fele hajlik a konyoke."

Minden fajta hit valakiket szolgal, van kik anyagilag hasznolnak belole, a masik reteg meg lelkileg huz hasznot, es vigaszt talal benne.

Hogy ki miben talaja meg a lelki tamaszat, szuksegletet az egyeni dolog, amibe beleszolasa egyikunknek sem lehet.

Nemely vallas gyakorlasaban van gyonas, ami semmi mas mint a dolgainkert megertest es bocsanatot keresunk.

Mi a pszichologus? Az milyen vallas, mert sokan hisznek benne, "mert azert tortennek ezek a dolgok az eletunkben, mert az anyadat es az apadat nem szeretted", mert azok megtiltottak nekunk, hogy lopj es meg kellett enned a spenotot, nem engedtek, hogy szabadon szarnyaljonak gondolataink, elkepzeleseink, tetteink!

--szegeny MI, mert semmi sem a mi hibank,minden a kormanye, a tarsadalome, a szomszede, a varose es minden mas hibajaert tortenik velunk, mert a szuleink nem engedtek meg nekunk, hogy szabadon lehulyezzuk a tanarainkat es az idosebb bacsikat, neniket felbuktassunk, neniknek a retikuljeiket elrabolhassuk! Nekunk jogunk van az allamtol ingyen elvarni a megelhetesunket, amiert mi nem tartozunk senkinek semmivel, mert az a mi jogunk! Kotelessegeink pedig nincsenek...

...csak par gondolat...

---csak par gpndolat...

714. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 709. - Gyurkibá)
2017. jan. 24. 20:26
na ez az a szint ahova nem megyek le
713. Dodi44 (válaszként erre: 1. - MentsVár)
2017. jan. 24. 20:19

Nem egyforman gondolkodunk.

Van akinek a pohara felig tele van, masoknak meg ugyan az a pohar felig ures.

Ezen a gondolat fonalat kovetve talan kifejthetjuk salyat gondolatainkat a temarol, vagy plagizalhatjuk masoktol ideiglenesen eltulajdonitott, vagy "megosztott" gondolat meneteket.

Ez egy nezet, amely a te pontodat hitelesitene. De vannak, akik mas nezetet vallanak, mert a lehetosegek szabalyai szerint annak is leteznie kell.

Most nezzuk az eremet a masik oldalarol:

A sotetseg az uralkodo ero, mert a feny hianyaval a sotetseg anyaga a dominans ero.

A sotetseg az uralkodo ero, tehat a feny forras az semmi mas, mint egy sotetseg gyujto, aminek az energiaja ha megszunik, a sotetseg ujra birtokba veszi az eddigi vilagosan tartott teruletet.

Amint demonstraltam a fenti sorokban, mindent lehet mas szemszogbol es elvek szempontjabol szemlelni es meg "magyarazni" masik szemszogbol, ami mas elveknek kolcsonoz bizonyitekot.

Emlekezzunk Karinthy Frigyes "megmagyarazom a bizonyitvanyomat" irasara?


"Csak fény van. A sötétség nem értelmezhető, csak úgy, hogy a fény hiánya, azaz a sötétségnek nics forrása és nincs energiája.

Mondtad már hogy: "Kapcsold fel a sötétségforrást?" :)) "

Csak a tema tovabb fejtegetesere, csereljuk fel a ket szot, a vilagossagot es a sotetseget. Mert az is tudja bizonyitani az igazat.

Mert: ha a sotetsegnek nincs energiaja, akkor ha valahol bekapcsolunk egy vilagossagi forrast, aminek a fentiek allitasa szerint van energiaja, akkor ott megszunik a sotetseg. Eddig az elveddel egyet erthetek. De ha megszuntetjuk a vilagossag forrasat, a sotetseg nem tud oda ujra megjelenni? Mert ha energiaja, tomege nincs, akkor hogyan tudna oda visszajutni, ahol a vilagossag energiaja az iment kitoltotte azt a teret?

"Isten van, de ördög (sátán/lucifer) nincs.

Akkor talan nem e santit az az elv, ha csak vilagossag van, es sotetseg nincs.

Nezzunk egy picit a nagyon limital6t tudasunkkal a felszin ala.

Miert lehet a Globusonkon feny? Szerintem, mert van egy nekunk kozponti fenyforrasunk a Nap, ami az okosok szerint egy folytatolagos nuklearis reakcio, aminek az egyik termeke a feny kibocsajtasa. Errol kovetkezteve, ha az a nukrealis folyamat egyszer kimerul, vagy veget er, meg fog szunni a feny. Tehat akkor az utan is fog a foldunk fenyt kapni? Mert ha nincs sotetseg, akkor a feny az allando. ---de ha a zseblampank fizikai jelenseget megszuntetjuk, hogy ne csinaljon fenyt tovabb, a feny megmarad, vagy nem?

---csak par gondolat...

712. Dodi44
2017. jan. 24. 06:37

Miert engedjuk meg magunknak azt, hogy kritizaljunk masokat, hogy kik miben hisznek?

Ki adta meg nekunk azt a "felsobbrenduseget" hogy masok folott erdemtelenul palcat torjunk?

Ha valaki akarmiben hinni akar, az az O magan ugye. Masoknak semmikoze sincs hozza.

De ha arra gondolunk, a katholikus vallas tizparancsolata, melyik pontjaban hagyja jova a masok tulajdona eltulajdonitasat? [Az emberek torvenye megengedi a "megelhetesi" lopast! tehat akkor az jo?]

Edesanyank is arra tanitott benunket?

Hol irja azt a tiz parancsolat, hogy mindenki hazudhat amennyit csak akar? A tiz parancsolat nem e az emberiseg bekes egyutt elesenek az alapveto szabalyait szedte pontokba?

Barmilyen mas allamformaban is keszitettek torvenyeket embereknek, amikre ugyvedeket alkalmaznak, hogy azokat kijatszhassak, alibit talaljanak a bunozoknek.

Kerdezem en magamtol, a tiz parancsolatnak a megertesere, hany ugyved kell?

Nekem es masoknak nincs joga lealacsonyitani masokat, hogy az o lelkivilaguk miben talalja meg az egyensulyt maganak.

Akik Istenben nem hisznek, mert nem latjuk, hat a levegot, a hot mindig latjuk? Meg is van.

Senki sem kotelezi oket, hogy higyjenek, amiben nem akarnak, de tartsuk tiszteletben masok hitet es a lelkivilagat, amihez semmikozunk.

Vagy eljunk a kokorszaki magunk gondolat vilagaban: akinek nagyobb a bunkoja, vagy van AK 47-ese annak van igaza?

Vilagon ket ember sem gondolkodik egyforman. Akkor mindeki hulye, csak en nem???

Csak egy par gondolat...

711. Dodi44
2017. jan. 24. 05:51

Mindenkiben van jo akarat es rossz akarat.

Rajtunk mulik, hogy melyiket engedjuk ervenyesulni.

Van akinek szuksege van emlekeztetesre, es az azt reprezentalo szavakra.

Az alap erkolcsunk hatasara indulnak gondolataink es cselekedeteink.

Mindenkinek van egy kialakult lelkiismereti szintje, ezt megcsinalom, ezt viszont nem es ettol soha nem tagitok.

Egy eles hatart huzunk, az igen es nem kozott, mert szurke nincs.

Problema csak akkor adodhat ha nemelyonk elfelejti a lelkiismerete alltal tartott igen-jet es nem-jet...

De erre is van egy segito gonndolat:

szeretnem e ha ez a cselekedet amit en megengedek magamnak elkovetni, velem tortenjek meg. Ehhez a valaszomhoz tartanam magam...

2017. jan. 24. 05:15

Ha Isten van akkor több is van,sátán is van meg ördög is. A valóságban istensincsen,sátánsincsen.

Nem is vóna jó ha lenne egy ilyen bibliai istenféleség. Mennyi bajt betegséget,átkot tudna még ránk adni ha létezne!?

709. Gyurkibá (válaszként erre: 706. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 24. 05:06
A vallás nem hülyeség?
708. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 707. - Mutáns Jane)
2017. jan. 21. 17:31
Igazad van, nem engem hülyéztél le hanem amit írtam arra írtad hogy hülyeség. Valóban hatalmas különbség.
707. Mutáns Jane (válaszként erre: 706. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 21. 17:04
Tényleg? Akkor a szövegértelmezés képessége nem játszik? Tekintve, hogy nem téged hülyéztelek le, hanem azt írtam, hogy hülyeséget írtál.
706. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 705. - Mutáns Jane)
2017. jan. 21. 07:20
van aki vallásos, van aki nem. Megjegyzem ebben az országban több millió vallásos ember van ugyanúgy ahogy több millió ateista. De a vallástól eltekintve az intelligens normális embert az különbözteti meg a bunkótól, hogy a másik véleményét tiszteletben tartja és nem hülyézi le.
705. Mutáns Jane (válaszként erre: 703. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 21. 00:38
Te lényegében leírtad a folyamatát annak, hogyan agyal ki az ember vallásos hülyeségeket = hogyan kreál sosem volt összefüggéseket, illetve személyesíti meg azokat. A hozzászólásod lehetne az ateista fórumok álllatorvosi lova.
2017. jan. 20. 19:29
"Ember tervez, Isten perverz." -sosem értettem ezt a mondást :) - lehet, hogy ateista vagyok, de az is lehet, hogy a náthára inkább teát kellett volna innom, nem pedig pálinkát :)
2017. jan. 20. 19:04
szerintem nagy igazság, hogy az ördög a részletekben rejlik. Apró kicsi dolgokkal támad nem úgy kell elképzelni mint egy szőrös vadbarmot, hanem inkább kísértések sorozata (pld. le akarsz szokni a cigiről gyújts rá finom az stb).
702. ina87
2017. jan. 20. 18:13
felszínen van maga a gonosz,mindenki értelmezze ahogy akarja
701. Lonna4
2017. jan. 20. 06:32
Ha tagadod a létezését nem veszed észre. Van az emberekben is, egy azon teremtő erő két oldalán.Letezo munkálkodó működő romboló. Ahol épül valami ott van rombolás ahol van lelkesedés van csuggedes, ahol szeretet ott gyűlölet is van.
2016. márc. 6. 15:10
Isten: szeretet, Ördög: félelem
699. ina87
2016. márc. 1. 21:45
mindketö.na igen kinek mi atol füg vagy h mi az elfogadot
698. unom (válaszként erre: 697. - Csikil4ny)
2015. nov. 30. 20:15

nem zavar, viccesnek tartom, ennyi.

A felsőbbrendűségtudatuk, na, az zavar.

697. csikil4ny (válaszként erre: 696. - Unom)
2015. nov. 30. 20:13

Majd utána olvasgatok a szünetben.


Egy valamit nem értek, miért zavar annyira, hogy mások hisznek? Amíg nem akarnak engem téritgetni én elférek a hívőktől. Mondjuk a múltkor el akartak cipelni gyónni, na akkor kifejtettem a véleményem a dologról.

696. unom (válaszként erre: 695. - Csikil4ny)
2015. nov. 30. 20:07
Pontosabban ő volt az, aki a nyugati tudósok közül megalkotta. Pár évvel megelőzte egy orosz fizikus, de a politikai helyzet miatt nem volt visszhangja.
695. csikil4ny (válaszként erre: 694. - Unom)
2015. nov. 30. 19:57

Ezek szerint mégse tudja szétválasztani...


Igen? Ezen a téren van mit fejlődjek!

694. unom (válaszként erre: 693. - Csikil4ny)
2015. nov. 30. 19:49
Ha külön tudja választani a kettőt akkor nem akadályozza. Az ősrobbanás elmélet megalkotója jezsuita szerzetes volt.
693. csikil4ny (válaszként erre: 692. - Unom)
2015. nov. 30. 19:47
Nálunk a fizikus is bigott katolikus....
692. unom (válaszként erre: 691. - Csikil4ny)
2015. nov. 30. 19:45
:) A fizika nem foglalkozik istennel, szerintem nem egy kategória. Azt nem kérdezted, mi a fizika véleménye a politikáról? :D
691. csikil4ny (válaszként erre: 669. - Unom)
2015. nov. 30. 19:44

Ezt el kell meséljem neked!


Előhoztam a fizikus ismerősömnek, hogy a fizika tagadja Isten létezését. Olyan képet vágott, hogy magyarázkodhattam utána. :) Amikor meg megkérdeztem tőle, hogy akkor mondaná el nekem, hogy hogyan vélekedik a fizika Istenről egyszerűen faképnél hagyott.

2015. nov. 24. 23:25

Isten alszik most.

Az ördög pedik felébredt, kószál és nézi, hogy kit tudna elvinni magával...

A fenébe, tényleg hallog itt mögöttem olyan susmotolást...

2015. nov. 24. 23:20

Most mentek aludni?

Istennel, vagy az ördöggel fogtok találkozni?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook