Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rehabilitációs felülvizsgálaton volt valaki mostanság? fórum

Rehabilitációs felülvizsgálaton volt valaki mostanság? (beszélgetős fórum)


2015. okt. 7. 20:01
Igen,sokszor,de nem mindig.Mindenesetre a rosszabbat karikázom be.
16. Magdalénia (válaszként erre: 15. - 3532273647)
2015. okt. 7. 18:42

Ezek amolyan buta kérdések, amit szerintem senki nem vesz komolyan. Valamilyen szinten mindenki képes ellátni magát, - hacsak nincs vastüdőn. Ha nem ad lehetőséget a nyomtatvány, hogy pár sorban kifejtsd, akkor húzd be a legrosszabbat, aztán majd szóban elmondod, ha megkérdezik.


Egy epilepsziás sokszor nem képes egyedül önállóan utazni, ellátni magát, mert már az is pánikot okozhat, hogy egyedül van. Mert mi történik, ha jön a roham.....

15. 3532273647 (válaszként erre: 14. - Magdalénia)
2015. okt. 7. 15:30

Nyilatkozat a komplex minősítéshez


végzettség, iskola-tanfolyam,meddig csináltam,tudok-e utazni,képes önállóan ellátni magát,mit tudna dolgozni,mi kell ahhoz hogy dolgozni tudjon (pl kerekesszék,bot,hallókészülék stb) ilyesmi

14. Magdalénia (válaszként erre: 13. - 3532273647)
2015. okt. 7. 14:36
Nem tudom milyen papírt kell kitöltened, de én arra az esetre tölteném ki, amikor a betegség jelentkezik. Tehát nálad az epilepszia alatti állapotot és a papír alján ezt jelezném, az aláírásnál.
13. 3532273647 (válaszként erre: 12. - Magdalénia)
2015. okt. 7. 13:06

Én Kecskemétre kerültem..mennyi idő alatt jön meg(ígérik) a papírt.Van,aki 1 hónapot mond,van aki 5-6 hónapot.Úgy értelmezem,hogy nem leet fellebbezni.

Ki fogom tölteni a papírt,de nem tudom,hogyan.Alapesetben járok,közlekedek,ha jön az epilepszia (nem kiszámíthatóan) napokra kiüt,szinte ki se mozdulok.Most akkor tudok vagy nem?Olyan,hogy néha,nincs.Igen v. nem?

12. Magdalénia (válaszként erre: 10. - 3532273647)
2015. okt. 7. 12:36

Már nekem is tele volt a hócipőm, hogy minden ilyen alkalomkor kérik az összes orvosi papírt, aztán alig néznek bele és 10 perc alatt végeznek. Így nem is vittem el az összeset, csak a legutolsó szakértői véleményt.


Talán 10 percig sem voltam bent - az is inkább adminisztrációval telt - és le sem kellett vetkőzni, még a cipőt sem. Felfektetett az asztalra és futólag megvizsgált, egy-két kérdést tett fel.

Én balesetes vagyok a lábammal és csípőproblémáim vannak, ami elég nyílvánvaló.

Érdekes, hogy az egyik oldali izomsorvadásra ő hívta fel a figyelmemet azzal, hogy centivel körméretet vett a combjaimról. Azóta legalább azon az oldalon jobban erősítek. :)


Semmit nem közölt, az ember teljes bizonytalanságban hagyja el az intézményt.


Budapestiként régen Székesfehérvárra hívtak, most vidékiként Budapestre. :)

2015. okt. 7. 11:25
Kecskemét-Budapestről
10. 3532273647 (válaszként erre: 9. - Magdalénia)
2015. okt. 7. 06:22
Nagyon piszkáltak?Eddig szerencsés voltam de nem tart ez se örökké
9. Magdalénia (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2015. okt. 7. 00:06

Úgy van, ahogyan Gizus írta.


Nem a vizsgálat eredményéről kértem felvilágosítást, arról természetesen nem adnak.


Csak miután már egy éve nem hívtak be sehová, rákérdeztem az okmányirodánál. (Az okmányiroda is a MÁK-hoz tartozik tudtommal.)

Hónapokig azt mondták, hogy várjak türelemmel, majd a végén voltak kegyesek és megadták a szakértői intézet telefonszámát. Ott aztán meg tudta mondani az adminisztrátor, hogy szerepelek a nyilvántartásban és mikorra van időpontom. (Én a Thököly úton voltam.)


Remélem, hogy így már érthető.

2015. okt. 6. 21:22
Én 2 év csúszásban voltam.Azt gondolom,holnap a postán vár az értesítő-értesítő bedobva
2015. okt. 6. 19:15
Köszi a válaszokat , privátban is kaptam segítséget azt javasolták a MÁK-ot hivjam elsőkörben, Úgyhogy holnap így teszek.
6. gizus58 (válaszként erre: 5. - A360345bdd)
2015. okt. 6. 15:16
Bocsáss meg nem akarok vitázni. Az előző hozzászóló,a parkolási igazolvány, és a súlyadó mentesség miatt kérte a friss papírt,azt pedig az okmány irodán keresztül intézik valóban.De,ez nem azonos a rendes, rehabos felül vizsgálattal!Itt a beküldött orvosi papírok alapján az okmány irodával szerződésben lévő orvosok döntik el, hogy jogosult e a rokkant kártyára,vagy a súlyadó mentességre.
5. a360345bdd (válaszként erre: 4. - Magdalénia)
2015. okt. 6. 13:47

Mi köze ennek az okmányirodához??????


A MÁK kéri az ügyfél felülvizsgálatát a Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Osztálytól.

Telefonon nem adnak felvilágosítást a vizsgálat eredményéről! SENKINEK SEM!

4. Magdalénia (válaszként erre: 1. - 2f7e180b49)
2015. okt. 6. 11:25

Én feltétlenül rákérdeznék.

Tavaly előtt be kellett mennem az illetékes okmányirodába és onnan indították el a felülvizsgálatot. Egy évet vártam a behívásra. Mindig az okmányirodát hívtam, hogy mikor hívnak már be és hova? Csak az utolsó hónapban adta ki a szakértő telefonszámát, akkor tudtam felhívni és felvilágosítást kapni.

Igaz, hogy én már végleges voltam, csak a parkolási igazolvány és a súlyadó miatt kellett friss szakvélemény.

Vinni kellett orvosi papírokat. Nálam nem volt semmi probléma, de ott nem közöltek semmit. kb.1-2 hónapon belül küldték ki a szakvéleményt az okmányirodának, ők továbbították nekem.

2015. okt. 6. 11:05
....hááát, nagyon csúnya elbánásokat hallani erről az újabb "felülvizsgálatról"...
2015. okt. 6. 10:52
Addig örülj még nem kapod meg! Ugyanis addig folyósítják a juttatásod változatlan összegben.
2015. okt. 6. 09:38
e hónap végén jár le a szakvéleményem, de még nem kaptam behívót, mennyire lett megszigorítva ? megkaptátok ismételten ? mennyi az elbírálási idő ?köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook