Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a pénz? Mi a pénz az életedben? Csak egy eszköz, vagy az életed meghatározója? fórum

Mi a pénz? Mi a pénz az életedben? Csak egy eszköz, vagy az életed meghatározója? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
113. andilaci (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2018. júl. 31. 10:09
Érdekes tanulságos volt olvasni.Elgondolkodtató mindenesetre!!!!hmmm
2017. jún. 21. 19:13
egyértelműen eszköz.
111. andilaci (válaszként erre: 108. - Dodi44)
2017. jún. 21. 18:41
ritkaság...de igaz kincs!!
110. Dodi44
2017. jún. 16. 07:04
A dalai Lama szerint, az ember egy erdekes fajta! Eladja az egeszseget a penzszerzeseert, es amikor az ido elmulik a feje folott, akkor meg probalja visszavasarolni az egeszseget...
109. Guruljka (válaszként erre: 106. - Titusz Titusz 2)
2017. jún. 15. 17:00

Jó pár éve megismertem egy családot, akik "paprikáztak", fóliasátorban termesztettek zöldpaprikát, hordták a nagybanira szezonban, és a nyár végén őrölt pirospaprikát is árultak.


Ez így nem hangzik rosszul, de mindegyik családtagnak volt bejelentett, szabályos munkahelye is. (Közel 20 évvel ezelőtt, még nem volt annyira könnyű a váltás, a legtöbben nem mertek kilépni a biztos állami szektorból)


Nem nagyban paprikáztak, a lakóhelyükön ők a "kicsik" között voltak. De a két felnőtt fiú közül a fiatalabb volt a szülőkkel otthon, ő emellett 3 műszakban dolgozott. Amikor beindult a szezon, a paprikát két naponta szedni kellett, kora hajnalban a nagybanin lehessen. Előtte meg egyéb munka volt a paprikával, hisz már január végétől kezdték a palántázást. Onnantól meg nem álltak nyár végéig.

Akkorra lett egy rakás pénzük, de már nem maradt szabadságuk, hogy nyaralni menjenek, mert apránként ki kellett vennie a paprika miatt.


Egyszer kérdeztem a srácot, van-e ideje, energiája elkölteni a pénzt, amit megkeres. Mondta, néha megiszik egy sört a haverokkal, de ennél többre már a fáradtság miatt sem vállalkozik. A kis felesége elvált tőle, mert nem csak nyaralni, de egy vacsorára elmenni se tudtak...


Biztosan dönthettek volna másképpen is, esetleg megengedhettek volna maguknak fizetés nélküli szabadságot is. de ők azt a szemléletet követték, hogy becsülettel helytállunk a munkában,és tisztességgel dolgozunk. Nyilván megvolt mindenük, de hogy megérte-e, azt én nem tudom.

108. Dodi44 (válaszként erre: 107. - Andilaci)
2017. jún. 15. 14:19

A leg jobb dolog a vilagon, az igaz szereretet az ingyen van.


[ha van olyan...]

2017. jan. 28. 15:29
Az élethez szükség van pénzre,még pedig jó sokra.Ez a világ ilyen..van pénzed boldogulsz,ha nincs akkor nehezebben megy minden.
106. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 105. - 826302286d)
2017. jan. 28. 15:26
Köszönöm a bókot...És örülök neki, hogy érthető volt akkor a mondandóm lényege...(Mindig attol szoktam tartani,hogy a rám jellemző bonyolult eszmefuttatásokban elveszlik mindig a mondanivaló lényege...De örülök neki,hogy kivételesen akkor most átment érthetően a mondandanivalóm...)És akkor még egy megállapítás:A mi "európai civilizációnkat" AZ az elmebeteg irányba fordult mentalitás fogja nemis olyan sokára a sírba tenni, amiröl lentebb értekeztem...Mert ez az egész csak néhány gátlástalan,és elmeháborodott, a kapzsiságba már beleőrült nagytőkésnek kedvező állapot csak, akik közben tesznek arrol a jó pénzen megvásárolt médiabirodalmaikon keresztül, hogy az emberek milliói folyamatosan félre legyenek vezetve, meg el legyenek bolondítva örökösen...De ENGEM pl. nem tud hülyíteni egy pénzen megvett médiamunkás sem,úgyhogy nemis csoda akkor, hogy világéletemben viszolyogva néztem magam körül mindig ezt a "pénz, és munkaközpontu, elmebeteg, és őrült világot"...Dehát ahogy mondani szokás:Egy fecske nem csinál nyarat...Sajnos...
105. 826302286d (válaszként erre: 104. - Titusz Titusz 2)
2017. jan. 28. 15:12
,mintha csak magam mondtam volna, minden szavaval egyetertek Uram (kalapot emel smyle )
104. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2017. jan. 28. 15:04
Nem önmagával a MUNKÁVAL van a probléma, hanem a SZÉLSŐSÉGESEN MUNKAALAPU TÁRSADALOMMAL...Az őserdei néger, vagy indián törzseknél is MINDIG van/volt, aki kihúzza a beteg fogát, kezelje a kígyómarást, tanítsa a fiatalokat, ilyen-olyan szolgáltatásokat nyújtson, de azoknak KÖZBEN NEM ARROL SZÓL MÉGSEM AZ EGÉSZ ÉLETÜK, hogy biorobotként az életüket egy gyári futószalag mellett éljék le...Meg hajnali ötkör kelljenek mindennap, hogy este 6 órára hazaérhessenek a munkábol, és egy rövid vacsora-alvás után másnap kezdjék elölröl a végnélküli,és TULAJDONKÉPPEN ÉRTELMETLEN-CÉLTALAN VERKLIT...Aztán amikor kikopnak-kiöregednek-kihalnak a futószalag mellöl, akkor két lapát föld rájuk, aztán jöhet a szalag mellé az új munkatárs,hasonló sorsra...Aki szerint EZ egy normális állapot, és élet,akkor annak csak válljék egészségére...
103. 826302286d (válaszként erre: 101. - Michelle.r)
2017. jan. 28. 14:56
Megszületünk,felnövünk ,tanulunk,kergetjük a penzt es megdöglünk.De ertem en a Te koncepciodat ,es igazat adok Neked😐
2017. jan. 28. 11:55

Szeretem a pénzt, számomra egyelő a biztonsággal, ettől függetlenül mindenre nem lennék képes érte.

Most felajánlottak nekem egy állást, ahol 100ezerrel keresnék többet, de végül visszautasítottam, mert sokkal kevesebb szabadidőm lenne, illetve sokkal nehezebbek lennének a munakfeltételek, és nekem az előbbiek fontosabbak, ebben persze benne van, hogy alapvetően jól kijövünk a jelenelgi pénzeinkből is.

101. michelle.r (válaszként erre: 99. - 826302286d)
2017. jan. 28. 11:52
Hogy lenne házad, autód, ki húzná ki a fogadat, ki tanítaná a gyerekedet, ha nem találták volna fel a munkát?
100. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 99. - 826302286d)
2017. jan. 28. 11:09
Sajnos a munka és a pénz a MI ÉGHAJLATUNKON-FÖLDRÉSZÜNKÖN egy szükséges rossz, ami dolgok azért funkcionáltak valamikor,hogy éhen ne halljunk, meg meg ne fagyjunk...(Bezzeg mondjuk az afrikai szavannákon,meg dél-amerikai őserdőkben...OTT nemis csoda az, hogy nem ismerik/ismerték az őslakosok se a pénzt,se a konkrét,európai értelemben vett "munkát"...)Viszont valamikor-valahol nagyon félrecsúszott ezekkel a dolgokkal valami, azt hiszem legkésőbb a "kapitalizmus",és "fogyasztói társadalom" megjelenésének idején, de valszeg már az ősközösség felbomlásának idejében sem volt teljesen rendben az embereknek ezekhez a dolgokhoz való viszonya...Mára viszont már egyértelmüen ABNORMÁLIS állapotok alakultak ki ezekkel kapcsolatban...És rengeteg ember élete már nemis áll semmi másbol mint a "munkábol",meg a "pénzböl"...Hát, szerintem meg csak EZEKÉRT a dolgokért ugyan felesleges élni, meg a világra születni...Éshát én mondjuk a magam részéröl mindig is azt gondoltam,hogy az én életem célja leginkább a világ MEGISMERÉSE,nem pedig a munka és pénz álltali átalakítása,mint ahogy azt a ma uralkodó korszellem diktálja ugye...Dehát ahogy mondani szokás, én ezért is vagyok többek között egy "élhetetlen", és ebben a mai rendszerben idegenül és értetlenkedve mozgó figura...Aki igazábol SOHASEM érezte jól magát ebben a mai világban...
2017. jan. 28. 00:38
Ambivalens erzesek füznek a penzhez .Neha gyülölöm,de ugyan ilyen erzesek füznek a munkahoz is.Miert nem vertek agyon azokat akik kitalaltak a munkat es a penzt ?
2017. jan. 27. 19:43
a pénz nekem eszköz ahhoz ami megteremtette azokat a dolgokat amik szükségesek ahhoz ahogy élni szeretünk.
2017. jan. 27. 18:45
Az én életemben a pénz egy papírdarab, ami arra jó,hogy kenyeret vegyen rajta az ember, hogy éhen ne haljon,ha már egyszer technikai civilizációban, és társadalomban élünk...(Azaz egy kényszerpályán...)Aztán ennyi...Több szót nemis érdemes vesztegetni rá...
96. 3d787b167a (válaszként erre: 94. - Michelle.r)
2016. aug. 14. 07:41
:DDD
95. Dodi44
2016. aug. 13. 01:00
Vannak emberek, kik azt gondoljak, minnel hangosabban csikorog egy kerek, annal jobban kell azt megkenni.
94. michelle.r (válaszként erre: 93. - Lolita2112)
2016. márc. 9. 13:23

Ez esetben nem értem a sok panaszkodást Magyarországon :DDD Most akkor ez nem egy szegény ország, vagy a látszat ellenére tök boldogok az emberek? ;o))


Bocs, nem tudtam kihagyni. Pedig tudom, hogy ki kellett volna ;)

2016. márc. 9. 10:57
eltem gazdag,kozepes anyagi allapotu orszagban es 1 szegenyben is,mit gondoltok hol voltak boldogabbak az emberek?az utobbiban.
92. Dodi44
2016. febr. 25. 05:52
A penz szabadsagot adhat, megengedi nekunk, hogy azt csinaljunk amit mi szeretnenk.
91. grizus
2016. febr. 11. 23:58
Nem hasonlítanám a levegőhöz... ez egy ember által alkotott értékmérő, csereeszköz. Tudnánk nélküle élni és még hatszáz más dolog nélkül, de nem holnaptól.
90. ina87
2016. febr. 11. 23:54
mindenkinek màs jut eszèbe a pènzröl de nyugodtan álithatom h ez lèt szüksègket mint a levegö ha el fogyna teljesen hàt akk meghalnànk.
2015. nov. 20. 15:47
Legtöbben azt hiszik, hogy a pénz mennyisége az életük meghatározója.
88. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 86. - Castellina)
2015. nov. 13. 23:32
Ja, így könnyű!! :))
87. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 83. - MentsVár)
2015. nov. 13. 23:32
Én még mindig nem tudtam eldönteni, mert durva kettőségeim vannak ezzel kapcsolatban. És lehet hogy PONT ez a realitás! Hogy csak részben meghatározó. Milyen szempontból? Milyen szempontok szerint? Ez a "gazdálkodj okosan" típusú történet is súlyosan önismeret-függő...én úgy gondolom...
2015. nov. 3. 10:42
Amíg van, nem érdekel :)
85. sajtostallér (válaszként erre: 76. - Dodi44)
2015. okt. 12. 17:43
Le a kalappal előtted!!!
84. da16da8965 (válaszként erre: 70. - 9b10f3d7ff)
2015. okt. 11. 19:40

Az alapvető szükségletekhez kell némi pénz. Ha van egy kis tartalék az biztonságot ad.

De csupán maga a pénz birtoklása nem szükséges/elégséges feltétele a boldogságnak.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook