Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbeesési problémák fórum

Teherbeesési problémák (beszélgetős fórum)


1 2
2020. nov. 17. 19:33
Sziasztok szeretnék tanácsot kérni...van egy 5 hónapos kisfiam és a paromal úgy vagyunk szexuálisan együtt hogy megszakításal és azt szeretném kérdezni hogy úgy ugye nem lehet teherbe esni??? Előre is köszönöm a válaszotokat
2020. okt. 20. 07:56
Sziasztok! Férjemnél azoospermiát diagnosztizáltak és azt szeretném kérdezni, hogy volt már így valaki? Változhat ez az állapot? Van esetleg ra valami gyógymód? Vagy csak a biopszia nyújt segítséget?
2016. aug. 7. 10:50

Szia Médea!


Hogy vagytok? Mi újság veletek?


Már olyan régen beszéltünk.


Sajnos most már nálunk is OAT a diagnózis. :-(

A profertil páromnak nem segített.

Lombikot javasol a nődokim és az andrológus is.

Aug. végén megyünk az első konzultációra meddőségi intézetbe. Félek az egész procedúrától, de szerencsére vannak itt a hoxán jó kis lombikos fórumok és az ottani csajszik rábeszéltek, hogy azonnal jelentkezzek be konzira. Bár még ki voltam bukva a diagnózis miatt, telefonáltam június végén és így kaptunk aug. végére időpontot. Nagyon izgulok.

2016. jan. 24. 17:41

Szia Médea!


Hogy vagytok?


Nekem kiderült, hogy izulin rezisztanciám van. Kaptam gyógyszert és diétáznom kell, meg fogyni.

Aztán 3 hónap múlva kontroll az endokrinológusnál.


Szorítok nektek! 🍀

32. nyuszmó84 (válaszként erre: 31. - Szusza22)
2016. jan. 24. 17:27

Szia szusza22!


Én a magán nődokimtól kaptam beutalókat. Nekem hormon vérvételem volt, páromnak spermavizsgálata. Nyugtasd meg párodat, hogy akár otthon is produkálhatja a mintát egy steril dobozkába.

Pont az a lényeg, hogy kiderüljön, hogy tényleg van-e vmi problémátok.

Csak biztatni tudlak, hogy menjetek el dokihoz.

Sok sikert kívánok nektek! 🍀

2016. jan. 22. 10:09
Sziasztok! Elolvasva a fórumot, arra gondoltam, talán tudnátok nekem segíteni. 1 éve próbálkozunk a vőlegényemmel, hogy babánk legyen, sajnos -mint nálatok- eredménytelenül. :( El jött az idő, hogy megkeressünk egy dokit,-bár a párom hallani se akar róla-, mert félő, hogy valamelyikőnknél baj lehet. Teljesen tapasztalatlan vagyok ezen a téren. Azt sem tudom hová menjek, kit keressek, hogy elkezdődjenek a vizsgálatok. A Káli intézetet mondják sokan, de sajnos nincsen felesleges több száz ezrünk, akármennyire is szeretnénk. Szóval a kérdésem az lenne, hogy merre induljunk meg? Válaszotokat előre is köszönöm!
2015. okt. 15. 16:20

Szia!


Írtam privit. :-)

29. nyuszmó84 (válaszként erre: 27. - Médea*)
2015. okt. 13. 21:45

Sajnos abszolút értem, hogy miről beszélsz. Én is hasonlóan érzek,amikor hallom, hogy másoknak elsőre sikerült a baba. Persze örülök az örömüknek, csak én is nagyon vágyom már a babára.

Én nem mondtam el tágabb körben, hogy babát szeretnénk, meg azt se, hogy problémáink vannak. Így próbálom védeni magunkat,közben meg ez nehezíti is a helyzetet.


Na de hamarosan mások lesznek ránk irigyek. 😉

28. nyuszmó84 (válaszként erre: 26. - Médea*)
2015. okt. 13. 21:40

Szia Médea!


Örülök, hogy kicsit már te is pozitívabban látod a dolgokat. 


Néha nem értem teljesen a dokimat, de amíg nem ad okot az ellenkezőjére addig bízok benne.


Remélem párodnak is segít a Profertil, meg az a sok minden amit még mellé szed.


Neked a pajzsmirigyed értéked nagyon eltért? Kaptál rá gyógyszert? Rendbejött már?

Bocsi, ha már írtad.


Rossz, hogy nektek is nehezen jön a baba, de annak örülök, hogy tudunk beszélgetni.

Ha úgy gondolod privát üziben is beszélhetünk.


Majd írok csütörtökön.


Szorítok nektek! 🍀 👣 🍀

27. Médea* (válaszként erre: 22. - Nyuszmó84)
2015. okt. 13. 21:35

Hamarosan nekünk is esedékesek lesznek a vizsgálatok. Nagyon kíváncsi vagyok, javultak-e az eredményeink!


Képzeld, azt gondoltam, hogy ennyi sok hónap után már nem érinthet rosszul, ha valakinek a környezetemben babája lesz. Viszont tegnap egy barátunk elmondta, hogy négy hónapos terhes a felesége, majd megkérdezte, mi nem akarunk-e babát? Mondtuk, hogy de igen, szeretnék, de sajnos még nem sikerült, mire ő dicsekedve mondta,hogy "Nekünk első próbálkozásra sikerült is!!!".

Ez a mondata annyira szíven ütött, hogy órákig frusztrált voltam.

Nagyon örülünk a babájuknak, de nekem nagyon fáj, amikor valaki kérkedik azzal, hogy mennyi idő alatt jött össze a babája. Bár józan ésszel azt is tudom, hogy nem akart minket megbántani, csak teljesen érthető módon nagyon boldog.

Ne érts félre, senkinek nem kívánom azt, amin mi megyünk keresztül, és csodálatos lehet, amikor valaki határoz, hogy gyermeket szeretne, majd következő hónapban ott a pozitív teszt, de ilyenkor van bennem egy nagy adag irigység is.

Nem azt akarom, hogy a másiknak ne legyen, csak borzasztóan szeretném, hogy nekem is legyen...

Érted, mire gondolok?


Szerencsére a férjemet nem érintette rosszul ez a dolog, pedig féltem, hogy majd a barátunk öröme láttán belehasít a mi saját problémánk súlya. Mert ha valakit ilyen nagy öröm ér, hogy babája lesz, olyankor óhatatlanul eszébe jut az embernek, hogy neki még mindig nem sikerült a "babaprojekt".

2015. okt. 13. 21:23

Szia Nyuszmó!


Nekem nagyon sokat jelent, ha olyannal beszélhetek, aki igazán érti, ami velünk történik. Persze bár ne történne ilyen, és ehhez hasonló nehézség senkivel, de ez sajnos nem így van...


Már én is jól vagyok lelkileg, egy-két nap után azért összeszedem magam, és a pozitív gondolatokra koncentrálok.:)


A cickafark és a palástfű teákról korábban sok jót olvastam, remélem, te is pozitívan tudsz majd beszámolni a hatásaikról!

Így van, ezek a dolgok nem csodaszerek, de sosem lehet tudni, a mi szervezetünknek éppen mi az, ami segíteni fog!


Szerintem biztosan segíteni fog a párodnak a Profertil, nagyon sok jót olvastam róla eddig! Ráadásul nála rendben van minden a spermáival (mozgás, alak), így tényleg akármikor megfoganhat a babátok.:) Legyen így!!! :)


Nagyon jó, hogy ilyen orvost találtál, aki nem húzza az időt, hanem foglalkozik veled!

Valamit félreérthettem, amiért az orvosod leváltását javasoltam.


Megértem, hogy izgulsz a petevezeték átjárhatósági miatt, ezzel én is így voltam!

Bár én nem annyira az eredmény miatt izgultam, hanem a vizsgálattól féltem. Valahogy nem bírtam elképzelni, hogy el legyenek záródva a vezetékeim, így amikor az orvos hatalmas örömmel mutatta az ultrahangon, hogy átjárhatóak a vezetékeim, akkor nem is igazán "hatódtam meg".:)

Furcsák ezek a megérzések, mert a hormonvizsgálat eredményétől viszont nagyon féltem, és izgultam miatta, míg ki is derült, hogy volt okom erre, hiszen nem lett jó a pajzsmirigy eredményem.


Drukkolok, hogy minden rendben legyen, és majd gyere, és mesélj!

25. girl62
2015. okt. 13. 17:39
Sziasztok! Ha van valakinek feleslegessé vált Clostylbegyt tablettája (bontatlan doboz), megvenném! Írj privit!
2015. okt. 12. 22:39
Te hogy vagy?
2015. okt. 12. 22:38

Szia!


Ma sikerült beszélni a dokimmal. Csütörtökön megyek a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra. Már nagyon várom, hogy túl legyek rajta. Izgulok is kicsit.

Majd írok, amikor hazaérek.

22. nyuszmó84 (válaszként erre: 21. - Médea*)
2015. okt. 11. 12:30

Szia Médea!


Nagyon jól esnek a szavaid! Tényleg jó, hogy valaki totálisan érti miről beszélek.


Sajnálom, hogy neked is megjött. :-(


Így egy-két nap elteltével én már jobban érzem magam.

Tegnap vettem cickafark és palástfű teákat. Azért mert elhatároztam, hogy ha most se sikerül, akkor kipróbálom a teákat. Tudom, hogy ezek se csodaszerek, meg nem mindenkinek válnak be, meg hogy idő kell mire hatnak, de megpróbálom hátha segítenek.


Páromnak 10m/ml lett a spermaszám. Bár szerencsére neki a többi eredménye jó lett. Ezért is mondta neki a doki, hogy akár így is sikerülhet összehozni a bébit.

Persze annak én is örülök, hogy nincs magába roskadva. Csak néha nagyon fáj, hogy úgy érzem nem ért meg. Néha meg belátom, hogy van, amit hiába szeretném, hogy megértse nem fog, mert ő férfi én meg nő vagyok.


Örülök, hogy párod pozitívan gondolkodik. Ez nagyon fontos.


Nem akarok dokit váltani most. Nemrég találtam rá a mostani dokimra. Úgy tűnik nem akarja ő húzni az időt. Egyből elküldött hormonvérvételre is. Utána írt gyógyszert, hogy megnézze, hogy reagál rá a szervezetem. Aztán mondta, hogy megcsinálja a petevezeték átjárhatóságit. Meg mondta, hogy endo dokihoz is el kellene mennem.


Az előző doki akinél voltam mindenféle laborvizsválat nélkül kijelentette, hogy pcos gyanús vagyok és szedjem az Inofolicot és várjam a csodát, ha nem jön menjek vissza fél év múlva. Na tudja mikor megyek hozzá vissza.


A mostani dokim azért sokkal jobb. Attól függetlenül nem értem miért nem kért most egy vérvételt. Remélem nem ad rá okot, hogy otthagyjam.


Nem tudom, hogy miért nincs pé-m. Remélem, hogy erre is hamarosan fény derül.

Szerintem emiatt is akar küldeni a dokim endo dokihoz. Remélem nem pcos áll a háttérben, de ha mégis, akkor kezelni kell minél előbb.

Nov. 18.- ra van időpontom egy jó endokrinológushoz.

Ő is biztos elküld majd több vérvételre is, de legább haladunk előre.


Igazad van most örülni kell az a párunkkal kettesben töltött időnek.


Remélem hamarosan ti is és mi örülhetünk a pozitív teszteknek! 🍀🍀🍀

2015. okt. 11. 10:33

Szia Nyuszmó!


Minden szavadat átéreztem, amiben arról írtál, hogyan érzel most. Sajnos négy nap késés után nekem is megjött, nagyon el voltam keseredve, mert én is abban bíztam, hogy a gyógyszerek segítettek, hiszen három hónapja szedjük őket, azt gondoltam, ennyi idő alatt már biztosan hatnak.


Az én Férjem nagyon pozitívan áll a dolgokhoz, hisz benne, hogy sikerülni fog a baba, és ugyan csalódott ő is a várakozás miatt, de szerencsére nincs magába zuhanva. Én ennek nagyon örülök, mert megszakadna a szívem, ha azt látnám, hogy ő magába roskad. Nem is szabad, hanem hinni kell benne, hogy nekünk is sikerülni fog a baba, addig pedig ki kell használni a kettesben töltött időt, és élvezni kell az életet! :)


Két év alatt nagyon sok mindenen átmentem lelkileg, nem mindig tudtam pozitívan hozzáállni a várakozáshoz. Sokszor sírtam, dühös voltam, és nem értettem, miért pont mi? De aztán rájöttem, hogy mi még a szerencsésebbek közé tartozunk, mert ugyan vannak problémáink, de szerencsére nem a legnagyobb a baj, és előbb-utóbb úgyis lesz kisbabánk. Addig viszont nem szabad hagyni, hogy a napjaink csak erről szóljanak, és a "kattogásról".


A párod biztosan megérti, min mész keresztül, de nem tud ő sem többet tenni annál, hogy bízik az orvosokban, és reménykedik.

Neki milyen lett egyébként az eredménye, ha nem túl indiszkrét a kérdés? Mennyi lett a spermaszáma?

Nekünk 8 millió/ml, de ugye sajnos a többségük így is lassan mozog, vagy rossz alakkal bír.:(


A férjem pozitívan áll a dolgokhoz, nagyon hisz benne, hogy segít a Profertil és a többi praktika a kiskatonák felturbózásában. :)


Nem szeretnél orvost váltani? Kár lenne "időt veszíteni" egy olyan orvos miatt, aki esetleg nem úgy kezel, ahogy kellene...

Amikor én eljutottam odáig, hogy el kell mennem orvoshoz, akkor egy olyan meddőségi klinikára mentem, amiről sok jót hallottam, és gondosan utánanéztem. Nem bántam meg, mert másfél hónap alatt minden vizsgálatra sort kerítettek, mindent gondosan megnéztek, hogy ne a hosszú hónapok alatt derüljön ki valami probléma.

Egyébként tény és való, ebben az évben több nőgyógyászati vizsgálaton estem át én is, mint eddig sok év alatt összesen.


Azt tudod esetleg, hogy mi az oka a peteérés elmaradásának?


Én minden vizsgálattól féltem egyébként. Féltem, mi derül ki. Mai eszemmel már előbb mennék, nem várnék ennyit, és örülök, hogy kiderült, mi a baj, mert így tudnak minket kezelni.

Jobb ez így, mint amikor csak teltek a hónapok, és nem tudtam, miért nem esek teherbe.



A pénz viszont valóban folyik ki a kezeink közül... Ha a vitaminokat, vizsgálatokat, mindent beleszámolok, szerintem már sok-sok tízezernél járunk, és még ki tudja, mi vár ránk...:(


Nem haragszom, hogy "kifakadtál", szerintem nagyon jót tesz, ha kiadhatjuk ezeket a dolgokat magunkból, és jó olyannal beszélni, aki hasonló dolgokon megy keresztül! :)

20. nyuszmó84 (válaszként erre: 19. - Médea*)
2015. okt. 9. 16:26

Szia Médea!


Te hogy vagy?


Köszi az együttérzést! :-)


Hát most nagyon rosszul esett, hogy megjött. Bíztam abban, hogy a gyógyszerekkel sikerülni fog.

Tudom, hogy a páromnak is rosszul esik, de nem tudja kimutatni. Annyira hiányzik a támogatása ilyenkor. Nem érti, hogy én mit élek át. Azt mondogatja, hogy ne aggódjak, majd sikerülni fog. Ettől én viszont csak ideges leszek. Pedig próbáltam már többféleképpen is elmondani neki, hogy mit érzek.


Te párod, hogy áll a kérdéshez?

Ő nagyon le van törve, hogy rosszak lettek az eredményei?


Páromat is frusztrálta, hogy kevesebb lett a katonák száma, mint a referencia érték, de mostmár nem látom rajta. Szedi a Profertilt. Sajnos nem hajlandó mellé mást beszedni, de én is örülök, hogy szedi.


Igazából nem értem a dokimat. A prolaktin szint beállításra kaptam 1 doboz Bromicriptint. Az mondta azt szedjem be, de vérvételre nem küldött el, hogy megnézze javult-e az eredményem.

A peteérés serkentésre kaptam Clostilbegy-et, amitől lett két tüszőm. Voltam uh-on 12. napon. Nem tudom, hogy megrepedt-e vmlyik, mert sajnos a 14. napon nem tudtam visszamenni megnézetni.

Bár, ha meg is repedt, sajnos most már tudom, hogy nem jött össze ez a hónap sem.

Csak egy ciklusra kaptam gyógyszereket.


Ha végre sikerülne telefonon utolérni a dokimat, akkor kérnék tőle időpontot a petevezeték átjárhatósági vizsgálatra.

Semmi kedvem hozzá, de akkor is jó lenne már túlleni rajta. Legalább tudnám, hogy a petevezetőimmel mi a helyzet.


Az is gáz, hogy még útban sincs a baba, de minden hónapban menni kell vagy a dokihoz, vagy a kórházba uh-ra a szonográfushoz. Folyton "kukkolnak" odalent, megy az idő, megy a pénz és semmi sem történik.


Ne haragudj, hogy így kifakadtam, de most tényleg nehezen viselem. Pedig amúgy próbálok pozitívan hozzáállni mindenhez.


Megpróbálok bízni az orvosom szaktudásában és reménykedek, hogy még idén minketten örülhetünk a pozitív teszteknek! :-)

2015. okt. 8. 21:57

Nagyon sajnálom.:((((

Hogy érzed magad lelkileg? Nagyon rosszul érint?

Kitartás, hamarosan nekünk is lesz babánk!!!!

18. nyuszmó84 (válaszként erre: 16. - Médea*)
2015. okt. 8. 18:32

Szia!


Köszönöm a drukkot.


Nekem sajnos ma reggelre megjött. Első Clostis ciklus nem sikerült.

Szóval jönnek az újabb vizsgálatok.


Te akkor már sok vizsgálaton túl vagy. Szerencsére jók az értékeid. Remélem párodéi is javulnak.

Majd írd meg mit mond a doki, ha meglesz az eredmény.

17. Médea* (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2015. okt. 8. 10:57

Szia Eliana!


Én is ittam egy ideig az Inofolicot, de nekem sajnos nem segített.:(

Te meddig ittad?


Szívből gratulálok a babához! :) Mikor sikerült teherbeesned?:)

16. Médea* (válaszként erre: 13. - Nyuszmó84)
2015. okt. 8. 10:55

Szia! :)


Igen, sajnos mindkettőnknek kell gyógyszereket szednünk. Viszont úgy érzem, így várakozni, hogy tudjuk, mi a baj, és tehetünk ellene, még mindig jobb, mint amikor nem tudtuk, mi a gond, csak jöttek egymás után a sikertelen hónapok.


Én minden vizsgálaton túl vagyok már. Volt teljes hormonkép, 3 pontos vércukor és inzulin terhelés, petevezetékátjárhatósági. Szerencsére minden más rendben van.:)


A sperma vizsgálatra mi még októberben megyünk, kíváncsi leszek, hogy javított-e az eredményén az a sok minden, amit leírtam.


Szorítok, hogy már ne legyen szükségetek a vizsgálatokra! :)))


Nekem három napja késik, de sajnos ma már van jele, hogy meg fog jönni.:(

Nagyon szorítok Neked, hogy ne jöjjön meg holnap!

Érzel bármilyen várandósságra utaló jelet, tünetet?

15. nyuszmó84 (válaszként erre: 14. - 5236d12e25)
2015. okt. 7. 20:29

Szia Elliana!


Köszi a tippet. 

Én ittam már egyszer Inofolicot, csak rövid ideig.


Megkérdezhetem, hogy te meddig ittad az Inofolicot mire sikerült a baba?

2015. okt. 7. 07:35
Én ajánlom nektek még az inofolicot, 2 év sikertelenség pco és ir mellett az utolsó pillanatban inszem előtt sikerült spontán teherbeesnem.
13. nyuszmó84 (válaszként erre: 12. - Médea*)
2015. okt. 6. 21:50

Köszi. Aranyos vagy. 😊


Akkor nálatok is mindkettőtöknek kell gyógyszereket és/vagy vitaminokat szedni.

Jó, hogy kiderült a pajzsmirigy gond, mert az is idő mire a kezelése eredményes.

Neked néztek inzulin rezisztenciát?


Ha nekünk ebben a ciklusban nem jönne össze a baba, akkor a következő ciklusban mennem kell petevezeték átjárhatósági vizsgálatra. Novemberben pedig irány az endokrinológusnál pajzsmirigy és ir vizsgálatok. Novemberben lenne esedékes páromnak a sperma vizsgálat kontroll.

Bár remélem nem lesz ezekre szükség.


Ti mentek mostanában dokihoz vagy valamilyen vizsgálatra?


Te mikorra nem várod a mensid?

Én okt. 9-re nem várom most.


Drukkolok nektek! 🍀🍀🍀

2015. okt. 6. 10:16

Szorítok, hogy mielőbb segítsenek a gyógyszerek!


Igen, én is egyre nehezebben viselem a várakozást, reménykedést hónapról hónapra, amikor aztán eddig sajnos mindig csalódnom kellett. Amikor eldöntöttük, hogy babát szeretnénk, mert úgy éreztük, készen állunk, azt hittük, azonnal teherbe is esem, majd jött a koppanás, és már két éve így megy ez minden hónapban.


Sajnos nálam sincs minden rendben, pajzsmirigy alulműködésem van, ez is nem olyan régen derült ki.

11. nyuszmó84 (válaszként erre: 8. - Médea*)
2015. okt. 5. 23:10

Nem esett neki jól a diagnózis, de a doki azt mondta, hogy azért ettől még sikerülhet. Ez megnyugtatta.


Nálam picit magasabb a prolaktin szint. Plusz azt mondta a dokim, hogy nem volt peteérésem. Ezekre kaptam gyógyszereket.


Hónapról hónapra reménykedek és csalódok.

Párom is várja a babát, de ő nem aggódik túlságosan. Ő teljesen más mint én.


Gondolom te is egyre nehezebben viseled?


Nálad mindent rendben találtak?

10. nyuszmó84 (válaszként erre: 9. - Médea*)
2015. okt. 5. 23:02

Nincs mit.

Párom még nem próbálta.

9. Médea* (válaszként erre: 7. - Nyuszmó84)
2015. okt. 5. 22:22

Köszönöm, utánanézünk az Aviva tornának!

Ti esetleg próbáltátok már?

8. Médea* (válaszként erre: 6. - Nyuszmó84)
2015. okt. 5. 22:21

Szia Nyuszmó!


Nagyon sajnálom, hogy Ti is hasonló problémával küzdötök! :(


Párod hogy viseli lelkileg ezt a dolgot?

Ha nem vagyok indiszkrét, nálad milyen probléma van?

Te hogy viseled lelkileg a várakozást, reménykedést, izgulást hónapról hónapra?


Köszönöm szépen, hogy megírtad a fórum címét, már végigböngésztem én is.:)

7. nyuszmó84 (válaszként erre: 5. - Médea*)
2015. okt. 5. 21:27

Ezek mind nagyon hasznosak.

Esetleg még tudnám javasolni az Aviva tornát. Van nőknek is többféle problémára gyakorlatsor. Van férfiaknak direkt spermaszám növelésre is gyakorlatsor.

1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook