Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán vetélés műtét nélkül fórum

Spontán vetélés műtét nélkül (beszélgetős fórum)


21. Moa33 (válaszként erre: 19. - Kisr)
2015. nov. 6. 11:17
Szorítok Nektek!
20. Moa33
2015. nov. 6. 11:16

kisr

Köszönöm, én is szorítok Nektek!

19. kisr (válaszként erre: 16. - Moa33)
2015. okt. 29. 12:46

Szia Moa!


Sajnálom, ami Veled történt. :( Köszi, hogy megosztottad velünk.


Én is minden jót kívánok Neked és bízom benne, hogy hamarosan összejön Nálatok a baba.


Engem azóta megműtöttek, mert a vetélés után nem ment le a hcg szintem 0-ra, ezért azt gondolták, hogy maradt bent terhes szövet. A műtét közben (méhtükrözés) szembesültek vele, hogy teljesen tiszta a méhem. Most épp a szövettanra várunk.


Már nem görcsölünk a témán, lesz, ami lesz. Lehet furcsa, hogy ilyet mondok, de a velünk történt dolgok megerősítettek minket és elfogadtuk azt, hogy ez nem csak rajtunk múlik. Sőt!


Szóval kitartást mindazoknak, akik ilyen szerencsétlenül jártak/járnak!

18. Moa33
2015. okt. 7. 11:53
Az összes többi horménrtékem rendben volt egyébként.
17. Moa33
2015. okt. 7. 11:51

Ja, még annyit szeretnék hozzátenni, hogy nálam valószínűleg a pajzsmirigy lhetett a ludas, ugyanis mindig is 3 közelében volt a TSH-m, de mint kiderült, a biztonságos terhességhez 2 alatt kell lennie, csak ezzel sok doki nincs tisztában. Az én 2,956-os értékemre rábólintott a nőgyógyászom és az endokrinológus is, hiába magyaráztam, hogy az interneten azt olvastam, hogy...hülyének néztek.

Aztán saját szakállamra elkezdtem inni a közönséges galaj teát, és 1,5 hónap múlva pozi teszteltem. Most májusbna szintén az 1 hónapos teaivás után lett pozi tesztem. Ez nagyon gyanús volt nekem, így biztos vagyok benne, hogy a pajzsmirigy a gond, és amikor a tea rendezte, akkor összejött, de mivel terhesség alatt nem iható, abbahagytam és megugrott az értéke. Gí csak a gyógyszer jöhet szóba, hisz az terhesség esetén is szedhető, sőt kötelező annak, aki addig szedte, sokszor emelni is kell az adagján rögtön a pozi teszt után.

Végre sikerült találnom egy olyan dokit, akinél kikönyörögtem a pajzsmirigygyógyszert, igaz, minimális adagban, így most ezt szedem. É sreménykedem.

Szóval ne hagyjátok magatokat lerázni, hogy referenciatartományon belül jó a TSH, mert az átlag embernek jó, viszont teljesen más vonatkozik egy teherbeesni kívánó fiatal nőre és egy 50-60 éves emberkére. Neki lehet, hogy jó a TSH 4,6 nekünk nem.

16. Moa33
2015. okt. 7. 11:44

Szia!


Nekünk tavaly nyáron 1,5 év után jött össze. 1 héttel a pozi teszt után pecsételgetni kezdtem, és mivel a dokimat nem tudtam elérni, bementem az ambulanciára. Megvizsgáltak, azt mondták, UH-t nem tudnak csinálni, csak ha befektetnek, amit amúgy is ajánlanak. Bent maradtam, másnap UH-n nem láttak semmit, de a duphastont azt szedtem. 2 nap múlva megint UH, egy nő volt, nem látott semmit, és megjegyezte, hogy sokat ittam (azt hittem, az UH-hoz ez a jó), menjek el pisilni. Elmentem, mire visszamentem, már egy másik doki volt, aki rögtön megtalálta az 5mm-es petezsákocskát. Nevettem és sírtam és csak sírtam...olyan boldog voltam, hogy kész...1,5 év után...5 mm...

Aztán 2 nap múlva megint UH, ahol semmi sem látszott. Közben végig, míg bent voltam, nézték a HCG-szintemet, ami nem emelkedett megfelelően. 1100 körül volt, amikor bementem és ennek duplázódnia kellett volna, de nem tette, csak párszázakat lépegetett...

12 napig voltam benn, közben ugye felmerült az is, hogy méhen kívüli gyanús, meg találtak egy cisztát is az egyik petefészkemben, amivel ijesztgettek, hogy ha nő, akkor laparoszkópia, mert ha magától durran el, akkor életveszély. De azt is elmondták, hogy a laparoszkópia is járhat azzal, hogy esetleg úgy helyezkedik el, hogy nem marad ép a petefészkem. Hát, mondanom sem kell, hogy az a majd 2 hét egy totális stressz volt, máig sem hevertem ki, és még ennek a fejébe egy olyan kórteremben feküdtem, ahol rajtam kívül 4-5 nagypocakos kismama várta a szülést. Minden nap szívhangot hallgatni jártak a kismamák a szemben lévő szobába, és az egész folyosó visszahangzott a pici szívhangoktól...én meg ott bőgtem, hogy az én 5mm-esem akinek annyira örültem, talán nem marad meg, és aztán ugye nem is találták. Szörnyű volt. Most, míg leírtam, már megint bőgök. Én nem tudom, hogy lehet ezen túllenni.

Utolsó napon, amikor már haza készültem (hazakönyörögtem magam, hogy ha bármi fájdalmat érzek a ciszta miatt, hívom a mentőt, és jövök be azonnal, de én haza szeretnék menni saját felelősségemre), amikor hozták a reggelit, én mást kaptam, mint a többiek és megdumáltuk egy másik lánnyal, hogy csak én kaptam ilyet, mire megjegyezte a nővérke, hogy azért, mert most már nem vagyok kismama, tehát másik étrend szerint kapom, és örüljek neki, mert az enyémben van túró rudi is. :O:O:O Hogy valkaki ennyire bunkó és érzéketlen legyen...örüljek a túró rudimnak, miközben épp most dőlt el, hogy már nincs meg a babám? Arra gondoltam, legszívesebben lenyomnám, a torkán a túrórudit úgy csomagolással együtt...ekkora barmot, hihetetlen. Szóval ez az egész egy hatalmas trauma volt nekem, itthon is állandóan bőgtem.

A tisztulás...nálam a duphaston abbahagyása után, miután hazajöttem, 3. napon megjött, sok volt és darabos, és sokáig is tartott. Aztán enyhült, de folyamatosan barnáztam. 2 hét múlva voltam dokinál a ciszta miatt, UH-n látszott, hogy teljesen eltűnt, a barnázásra azt mondta, hogy normális, idő kell neki, míg kitisztul, de amint vége és megjött a következő mensi normálisan, próbálkozhatunk megint. Hát, aztán megjött, de a ciklus közepén megint megjött ha jól emlékszem, és a következő már normális volt.

Hát, röviden ennyi.

Most májusban újra pozit teszteltem, de szintén csak 1 hétig tartott, megjött. Igaz, most annyi különbség volt, hogy a tesztek nem erősödtek, így sejtettem, hogy ez lesz a vége, nagyon nem is bántam, mert egész ciklusban beteg voltam, antibiotikumot kellett szednem és fájdalomcsillapoítókat a mandulagyulladásom miatt, mert nyleni sem tudtam, alig ettem.

Most megint a csodára várunk...

Csak kitartást tudok kívánni Neked. Nálam sokszor elszakad a cérna, és hiába mondják, hogy "ne görcsölj rá" meg "el kell engedni", szerintem ez nem olyan dolog, amit az ember eldönt és már nem is gondol rá...szóvel én nem is igyekszem nem gondolni rá, hiszen ez baromság. Az ember ha valamire nagyon vágyik, nyilván akörül forognak a gondolatai, és ez így természetes. Nem fogom magam azza stresszelni, hogy "juj, már megint a babásodásra gondolok és pont ezért nem jön össze". Ha belegondolunk, ez is csak magunk stresszelése azzal, hogy igyekszöünk nem stresszelni. Szóval szerintem engedjünk utat az érzelmeknek mert így természetes. Én ezt csinálom. Másként nem tudom. Kitartás!

15. kisr (válaszként erre: 13. - Vecus)
2015. okt. 5. 19:31

Szia Vecus!


Akkor ezek szerint ellenpéldák is vannak...:-(

Gratulálok a kislányodhoz! :)

14. kisr (válaszként erre: 12. - Csodálatos_Amy)
2015. okt. 5. 19:28
Ebben teljesen igazad van, Csodálatos_Amy!
13. vecus (válaszként erre: 11. - Kisr)
2015. okt. 3. 08:16

Szia!

Sajnos nem mindenkire igaz hogy a vetélés után könnyebben összejön a baba.

Nekem tavaly januárban volt a műtétem, majd két hónapos pihenő után 8 hónapot kellett várnunk az újabb két csíkos tesztre, pedig előtte már a harmadik hónap sikeres volt.

És bizony van aki ennél is többet kell várnia.


De szerencsére júniusban megszületett a lányom.

12. Csodálatos_Amy (válaszként erre: 9. - Kisr)
2015. okt. 1. 19:49
Sajnálom, hogy ezt át kellett élnetek. Bár nem vagyok a téma szakértője, de szerintem, ha tartotok egy kis szünetet, azért (is) hogy legyen időtök feldolgozni a történteket és megnyugodni kicsit, akkor könnyebben fogsz teherbe esni. Fontos, hogy visszaszerezd a lelki stabilitásodat.
11. kisr (válaszként erre: 10. - Indacs)
2015. okt. 1. 18:13

Sajnálom, Indacs! :-(

Érdekes, hogy azóta sem jött újra össze nálatok. Mindenhol azt olvasni, hogy ha már egyszer sikerült teherbe esni, utána már sokkal egyszerűbb...

Abba a legnehezebb belenyugodni, hogy ez egyszerűen nem rajtunk múlik. Valami földöntúli dolog van ebben az egészben. Mi a férjemmel bármit elhatároztunk, mindent sikerült véghez vinnünk, legyen szó az iskoláról, munkáról, családi kapcsolatainkról, hobbyról, életmódról, lakásról, esküvőről stb... De ezt most nem ilyen egyszerű, tehetetlenek vagyunk. :(

10. Indacs
2015. okt. 1. 04:32
Nekunk is 9 honap utan jott ossze, es hat hetesen volt a spontan veteles februarban. Egy ciklust hagytunk ki, utana folytattuk, de sajnos baba meg most sincs.
9. kisr
2015. szept. 30. 18:13

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi kommenteket, az együttérzéseteket és jókívánságaitokat! Most igazán jól esik.

Hihetetlen, hogy mennyi nőt érint a vetélés...sajnos. :(

Lelkileg már sokkal-sokkal jobban vagyok, de azt is tudom, hogy csak egy egészséges baba tud majd "kárpótolni". A gyermek utáni vágyam most még inkább nőtt...

2015. szept. 30. 16:40

Sajnálom.


Mondjuk a próbálkozást illetően a nőgyógyászoddal konzultálj......

2015. szept. 30. 16:14
Szia! Sajnalom, hogy neked is at kellett ezt elni. Nekunk 1,5 ev utan sikerult. 8 hetesen nem volt szivhang, aztan a mutet elotti este spontan elveteltem, de azert megcsinaltak a mutetet, kitisztitottak a mehemet. Nekem pontosan jott meg utana, es az addigi alvadt veres menstruacio megszunt, ugymond normalizalodott a ciklusom par honapra. Nekem 4 menstruaciot kellett kivarni a probalkozassal. De nem sikerult tovabbra sem. Laparoszkopias mutetem volt tavaly marciusban. A cisztaimat egettek ki a petefeszkembol. Mar aprilisban terhes is lettem a kisfiammal :)
2015. szept. 30. 15:37
Nekem műszeres befejezés volt, azt mondták az első menszi után lehet próbálkozni újra.
2015. szept. 30. 15:18

Nekem is volt ilyen is, MA is.


Egy vetélés még nem feltétlenül ok arra, h azonnal kivizsgálásokra rohanj. Bármennyire fáj, létezik a természetes szelekció.


Nekem a spontán vetélés után azt mondta az orvos, nem kell várni, a lelki tényezőket meg te ismered magadnál. Utána a 2. ciklusnál sikerült teherbe esnem, az műtétre szorult, a műtét után 8 hetet vártunk és azonnal sikerült. De ez is egyedi, kinek hogy..


Fel a fejjel, akkor vágj bele, ha úgy érzed, mehet. :)

4. ed37ae2b06 (válaszként erre: 1. - Kisr)
2015. szept. 30. 15:02

Szia!


Nekem is 6 hetesen volt egy spontán vetélésem.

A dokim 3 hónapot javasolt, hogy a test tudjon regenerálódni. Valamint a lélek is.....

Azt kivártuk, majd a következő ciklusom ki is maradt a lányom miatt:-)


Minden rendben lesz,ne aggódj!

3. kisr (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2015. szept. 30. 14:30

Köszönöm, zebracsikó! :)

Folsav, magzatvédő kipipálva. A vérvételnek utánajárok, köszi!

2015. szept. 30. 13:58

Sajnálom!


Nagyon sok nővel megtörténik, többel, mint általában azt az emberek gondolják.

Ha nem volt műtét, akkor nem kell "türelmi időt" tartani!


SZedj folsavat vagy inkább magzatvédő vitaminokat.


Esetleg elmehetsz egy vérvételre, ha tudsz rá magánban áldozni, legalább a Leiden mutációt, trombofíliát és a pajzsmirigyproblémát zárják ki.

1. kisr
2015. szept. 30. 13:49

Sziasztok!


9 hónap próbálkozás után sikerült teherbe esnem, de sajnos nem tartott sokáig az örömünk. 6 hetesen spontán elvetéltem, magától kitisztult, nem volt szükség a műtétre.

Ez volt az első terhességem, 26 évesen.

Volt valakinek hasonló problémája? Mikor áll vissza a ciklus? Mikortól lehet újra megpróbálni a babaprojektet, és mik a tapasztalatok, könnyebb lehet másodszorra teherbe esni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook