Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérvizsgálat magán úton fórum

Vérvizsgálat magán úton (beszélgetős fórum)


1 2
44. kszb (válaszként erre: 43. - Eandi78)
2015. okt. 26. 20:17
👍
43. eandi78 (válaszként erre: 42. - Kszb)
2015. okt. 26. 20:10

Megvolt Synlab-nál (Tatabánya) a vérvétel. Maga a vérvételi hely elég kicsi, de ennek ellenére maximálisan elégedett vagyok. Reggel voltam, este e-mailben kaptam az eredményt. Sokan voltak ott teljesen általános vérvételen, de olyan is volt, aki hormont, d vitamint stb. nézetett.

Egyelőre csak vas és vérkép irányban nézettem. Határértéken belül vannak, de inkább a tartomány aljában:

vas 13,8 (10,7-32,2)

ferritin 12 (10-120)

reticulocyta 17,7 (5-20)

Haemoglobin 139 (123-153) legalább ez egész jó:)


Hogy az 1 hónappal ezelőtti eredményhez képest romlott e nem tudom, ott mások a tartományok is. Mindenesetre ott 9 volt a vasam. Majd orvos után okosabb leszek.

42. kszb (válaszként erre: 40. - Eandi78)
2015. okt. 6. 08:01

nekem volt több is (ettől függetlenül 33 éves koromban lett diagnosztizálva), viszont valóban vannak sokan, akiknél csak a családszűrésen derül ki, h kitől is örökölte a gyerek... Nyilván náluk is lenne tünet a későbbiekben. Pontosabban az már szövődmény inkább.

A Synlab amúgy, én úgy tudom, h e-mailben is elküldi a magán vérvételek leleteit, és pár nap alatt megcsinálja a LÉ szűrést is.

41. kszb (válaszként erre: 38. - Inf3rno)
2015. okt. 6. 07:58
tisztában vagyok vele :) ettől függetlenül, egy krónikus vashiánynál ne zárjuk már ki a LÉ esélyét :) (ahogy másét se)
40. eandi78 (válaszként erre: 37. - Kszb)
2015. okt. 5. 17:47

Na ez bíztató. Egyéb tüneted nem volt? Tudom, hogy lehet egyetlen tünet a vashiány. Főleg felnőtteknél. Ezek után lehet B12 is kellene. Antitesttel most csak egy baj van, annak eredménye nem 1 nap alatt van. Ha sikerül egyeztetni laborral, hogy többi eredményem adja ki... Vagy nem tudom hogy megy. 1 hét őszi szünetem van laborra, orvosra.

Nálam még ez is kérdőjel mennyire javult. Tavaly 1 héttel vaspótlás után nézték, 19 volt a vasam, de hgb még alig emelkedett 125 körül volt. Idén 1 hónappal vaspótlás után 9-es vas és rendesen emelkedett hgb 140. Ezt se lehet összehasonlítani:)

39. eandi78 (válaszként erre: 38. - Inf3rno)
2015. okt. 5. 17:33
Egyébként belgyógyász lesz magánúton, ha lesz laboreredményem.
38. inf3rno (válaszként erre: 31. - Kszb)
2015. okt. 5. 16:30
Sok oka lehet, menstruációtól elkezdve a rákig elég széles a skála. Belgyógyász tudja rendesen diff diagnosztizálni, hogy mi a szitu.
37. kszb (válaszként erre: 36. - Eandi78)
2015. okt. 5. 16:12
amikor vasat kaptam pótlásba, nekem is rendeződött mindig :) Ugyan nem egekbe törően, de a határértékeken belülre került :) Ha meg nem szedtem, egyből vashiányos lettem :) Mégis lisztérzékeny vagyok, mint kiderült :) Ezért jutott eszembe. Ha már magánlaborba úgyis mész, egy erre irányuló dolgot én nézetnék, az biztos :)
36. eandi78 (válaszként erre: 35. - Kszb)
2015. okt. 4. 21:11
Ilyen szinten nem beszéltünk a továbbiakról. A tükrözést csak jósoltam magamnak...:) Lisztérzékenységet nem tartja valószínűnek, de soha nem tudni. Kapok vasat felszívódik, helyreteszi a vérképet, de arra már nem elég, hogy vasraktárak feltöltődjenek, de mivel eredményeim hiányosak sötétben tapogatózunk:( Valami ilyesmiről van szó. Vagy legalábbis én így értettem. Nőgyógy.ilag nem indokolt a gyakori vashiány, így emésztőszervi vérzés merülhet fel. De erről nem beszéltünk még. Gyakorlatilag vega szinten eszek, ez se az én oldalamon áll.
35. kszb (válaszként erre: 33. - Eandi78)
2015. okt. 3. 15:03
a tükrözés előtt azért nézessetek vérből antitesteket! :) ;) És majd csak ha az pozitív, utána menj tükrözésre! :)
34. eandi78 (válaszként erre: 32. - Kszb)
2015. okt. 2. 18:53
Itt úgy volt ez biztos (igaz jópár éve). A beutalón csak a vas szerepelt és mivel rossz volt, néztek ferritint is. Alacsony volt az is. Vérképem talán nem is volt rossz. 3 hónap kezelés után, ismét csak vasra utaltak be és akkor mivel túl sok lett, ismét néztek ferritint. Azóta nem tudom hogy változott, mert nem volt csillagos, csak most nyáron.
33. eandi78 (válaszként erre: 31. - Kszb)
2015. okt. 2. 18:44
Ott még nem tartunk. A következő lépés lehet. Orvos ismerős azt mondta várjuk meg a ferritint. Szerinte nem elégséges a vaskezelés, de majd kiderül. Nem szeretnék tükrözést, de ha kell majd... Ez van.
32. kszb (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2015. okt. 2. 07:39
nem tudom, h honnan vette a házio ezt a ferritin dolgot, de külön be kell, h jelölje a vizsgálatkérőn :o
31. kszb (válaszként erre: 30. - Eandi78)
2015. okt. 2. 07:38
és azt nem nézetitek meg, h mi okozza az állandó vashiányt? Az sem ok nélküli.
30. eandi78 (válaszként erre: 23. - Kszb)
2015. okt. 1. 19:57

Nem szeretnék d vitamint nézetni, de gondoltam már rá. TSH-t évente nézik pm. műtét miatt eddig jó volt, nem igazán érdekel t3, t4.

Időpont azért van, mert x fő vérvételét finanszírozzák naponta. Itt nem kell heteket várni, de másnapra ritkán kapok időpontot, inkább 2-3 nap.

Tudom, hogy ferritint háziorvos is írhat, de röviden: Első vérvételen nem írta ki, mert rossz vas esetén ferritint is néznek. Most nem. Azt hittem labor bénázott. Vizeletet persze grátisz néztek, pedig a beutalón nem szerepelt. Második vérvétel 2 hónap múlva. Akkor annyira nem foglalkoztatott, hogy kérjek ferritint is. Annak nem tudom mennyire kell örülnöm, ismét néztek cukortól, kezdve a koleszterinig mindent (1,5 oldalnyi eredmény), annak az árából már... Na hagyjuk:) A magánlabor ötlete a 2. laboreredmény után jött. HGB 140 lett, megy is a futás, vas jobb lett, de 9 nem sok. Kellene még gyógyszer, mert fél év múlva megint levegőért kapkodok futás közben. Az orvos nem fog elküldeni újabb laborra, hanem gyógyszert ad, én pedig ferritin nélkül nem szeretném.

Egyébként meg ha jól vettem ki a laboros szavait már kérni kell a ferritint és akkor is csak nagyon rossz vas+vérkép esetén nézik.

Hidd el elegem van abból, hogy a nem megfelelő ideig tartó kezelés miatt versenyszezonra percekkel rosszabb időt futok, mert a hgb 120 alatt van. Szezon végére helyreteszik, így 1-2 versenyen jó vagyok, majd következő évben kezdődik ugyanez. Így megy 2-3 éve. Most lett elegem.

29. eandi78 (válaszként erre: 26. - Inf3rno)
2015. okt. 1. 19:23
Nálam azért a kiértékelés gondot okoz:) Bár vasat szedni magamtól is képes vagyok, ha valamelyik érték nagyon alacsony:)
2015. okt. 1. 10:07
Most nézem, hogy voltam is már ennek a synlab-nak a központi laborjában Csepelen szakmai gyakorlat keretében. Itt van konkrétan: [link] kalandos volt megtalálni. Tényleg minden labort oda küldenek már egy jó ideje, legalábbis Veszprémből biztosan tudom, hogy igen.
27. inf3rno (válaszként erre: 11. - Viki77_2)
2015. okt. 1. 09:20
Köszönöm mindenkinek a tippeket! Azt hiszem ez az Almádi lesz, közel van, akár még le is tekerhetnék, ha nem lenne ilyen hideg. :-)
26. inf3rno (válaszként erre: 6. - Eandi78)
2015. okt. 1. 09:15
Én konkrétan dolgozhatnék ilyen laborban, ezt tanultam egyetemen, úgyhogy nem okoz gondot a kiértékelés sem. A háziorvost meg nem tartom valami nagyra, legalábbis volt már, hogy csak ránézésre mondott valamit, és később kiderült, hogy lövése sincs a témáról.
25. inf3rno (válaszként erre: 3. - Bichi)
2015. okt. 1. 09:13
A háziorvos nem írhatja ki a vizsgálatok egy jó részét, csak hematológus, ha továbbküld oda, ami ugye többszöri vizsgálatot jelent. Én egy gyerekkori trauma miatt ájulok a tűtől, szóval ha lehet szeretném megúszni egyetlen vérvétellel. Pajzsmirigy alulműködésre utal pár zavaró dolog az életemben, hidegek a lábaim már évek óta, refluxom van, stb...
24. kszb (válaszként erre: 23. - Kszb)
2015. okt. 1. 06:42
(mondjuk, már a D-vitamint se értem, h miért nem teszik be a ho által kérhető dolgok közé, akkor, amikor napi szinten arról beszélnek, h mennyire fontos.... Ráadásul, igény is lenne rá. Ez a tipikus fejétől bűzlik a hal helyzet.)
23. kszb (válaszként erre: 20. - Eandi78)
2015. okt. 1. 06:18

a D-vitamin kivételével mindet kérheti a háziorvos. Ha pedig a TSH eltér, automatikusan megcsinálja a labor a FT3, FT4 értéket.

Én egyedül a vérvételi (általános, nem terheléses vizsgálatokra) időpontkérést nem értem.

22. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Marlenka70)
2015. szept. 30. 20:16
Aha!:))
2015. szept. 30. 20:10
Lehet rábeszéltek engem is a synlabra:) Nekem Tatabánya lenne közel. Ez úgy működik náluk, hogy besétálok beutaló nélkül (időpont náluk nem kell) és adok egy listát, hogy milyen vizsgálatot szeretnék? Vagy elmondom miért kell a vérvétel és ők mondják meg mit kell nézni? Honlapjukon nem találtam információt, többek között ezért néztem inkább Bp-n a centrumot.
20. eandi78 (válaszként erre: 10. - Kszb)
2015. szept. 30. 20:05
Nálam ferritin+transzferrin miatt lesz magánlabor és hidd el, ha tehetném nem fizetnék 2100+600 Ft-ot:) Nem hibáztatom sem az orvost, sem a labort, de inkább rendezem magánúton. Egy nagylabor tételei (kálium, cukor, ldh, koleszterin stb.) kb. 100Ft-ba kerülnek, szóval a ferritin nem olcsó. Vannak jóval drágább vizsgálatok, divatos d vitamin (amit háziorvos ki se írhat) 3000Ft felett. Tsh 1200, t3-t4 1800. 10e felettieket nem is írom:)
19. marlenka70 (válaszként erre: 17. - Fincsi5)
2015. szept. 30. 20:05
Pont ez benne a lényeg. Ezekbe a laborokba nem kérnek beutalót. Nem kell magánorvoshoz menni. Kész a lelet akkor eldönthető, hogy milyen irányban tovább. Háziorvos sztk beutalóval a szakorvos, vagy magánorvos.
18. sanyinak (válaszként erre: 14. - Vikucka)
2015. szept. 30. 19:46
Gyakorlatilag nem is lehet mást találni, a Synlab felvásárolta már a teljes konkurenciáját Magyarországon.
17. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Vykusz)
2015. szept. 30. 18:43

Eddig értem. De ha magándoki végeztet vizsgálatokat, nincs határ, hogy meddig? S főleg: ha műtét kell, akkor már azt is csak magánkórházban, vagy ez nem így van?

Én így hallottam, ezért nem nagyon szoktam, pl. csak szemészetre,hogy milyen lencse kell, és a szemnyomás ellenőrzése.

Rosszul tudom? Hogy van ez? :)))

16. marlenka70 (válaszként erre: 15. - Bichi)
2015. szept. 30. 17:35
Csak több hónap mire beutalóval eljutsz egy szakorvoshoz.
15. Bichi (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2015. szept. 30. 17:21
Háziorvos nem, de szakorvos ezeket mind fel tudja írni, legalábbis amiket felsoroltál... De persze semmi jogom a pénztárcádban kutakodni :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook