Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajánlanátok regisztrált villanyszerelőt? fórum

Ajánlanátok regisztrált villanyszerelőt? (tudásbázis kérdés)


2017. jan. 9. 12:56

Valaki keresett villanyszerelőt és nem talált, nem tudom sikerült-eneki, de én is így voltam hogy sürgősen kellett vezetéket cserélni a falban és én itt találtam végül:

www.fix24.hu

Itt megadod hogy mi a munka és páran felhívnak, én nem a legolcsóbbat hívtam, hanem a leggyorsabbat, mert nagyon sürgős volt. De legalább lehet értékelni a munkájukat, és így láttam hogy nem csak gyors de jó is.

Na remélem tudtam segíteni, pá

22. aileron44 (válaszként erre: 21. - Kristo_f)
2015. nov. 1. 18:55

Szia!


Gondolod, ha máshol élek, biztos most nem jövök haza. Nekem alapból sosem a nettó ár jut eszembe. Természetes hogy kérek számlát, tegnap már kezdte a variálást, hogy akkor talán az anyagról még sem kellene és nekem is olcsóbb lenne akkor.


Még nem vette át, tegnap készült el, valami rajz is kell majd hozzá, azt majd még ezután küldi.


Ahogy írtam is itt, egy mérőhelyet kellett kialakítani, ebben gondolom azért lehet olyan dolog ami tönkre tud menni. Biztos, hogy számlával ezt sem tudom kivédeni, de nagyobb esély van, hogy nem felejti el, hol dolgozott.


Érdekes egy vállalkozó, fényképet és videót készít sok munkájáról ahol dolgozik. Amit persze fel is tesz a honlapjára. Arra nem gondol, hogyha csak "okosba" dolgozik valakinek feltűnik és elkezd számolni?


De ez a része legyen az ő gondja, nekem csak számla kell arról az összegről amit volt szíves eddig csak eltenni!

21. kristo_f (válaszként erre: 20. - Aileron44)
2015. nov. 1. 09:54

Bizonyára nem Magyarországon éltél idáig :)


Maszek vállakozóval ezt mindig tisztázni kell előre, mert így működik a rendszer hazánkban. Alapbol netto árat mondanak

Ha elvégezte a munkát és utána van a vita

attol függ milyen munkát végzett

Ha abban garanciális dolgok is vannak amik elromolhatnak, akkor kérjél csak számlát vagy nyugtát, mindkettő hivatalos és az összeg amit mondott az bruttonak fogható fel.

Azért mert az árajánlatban vagy bruttot irnak, ami lakoság felé alap, mert ugye áfa visszaigénylés nincs, vagy netto + ÁFA

Tehát nyugodtan tartsd magad az összeghez és a számla/nyugtához. Nehogymár a nyuszi vigye a puskát!

Ha mint reg.szerelő végzett munkát, akkor fizesd ki ha az áramszolgáltató átvette azt és a villannynal minden rendben

Gondolom mérőcsere, áthelyezés, új mérőhely stb.


Ugyanakkor magam ellen beszélek :), de én mindig jelzem a kliensnek hogy ár az netto ár.

Volt is egy vitám egy hisztis hp. háziasszonnyal

Az anyag egy részét netto áron vettem és úgy is számoltam el neki, számla ugye ilyenkor nincs.

Semmi garanciális alkatrész nem volt közte, de ha valami anyag hibás, simán visszacseréltem volna a boltban így is.

Felháborodott hogyhogy netto és apeh és feljelent bla-bla

Udvarias maradtam, és megkérdeztem hogy a lakásban végzett más/többi munkárol kért-e áfás számlát.

Kissé elcsöndesedett én meg otthagytam a féligkész munkával.

Dolgozzon ilyennek akinek 2 anyja volt :)

2015. okt. 31. 21:23

Sziasztok!


Tényleg én vagyok ennyire értetlen. Nekem tudnom kellene hogy egy árajánlatban adott ár nem bruttó? Vagy külön rá kell kérdezni? Ma nagyon csúnyán néztek rám, hogy merészeltem számlát kérni! Mondjuk egyenlőre nem is kaptam meg. Azt mondta hogy akkor többe kerül!


Én ezt akkor sem értem, megteheti hogy amikor fizetni kell akkor mondja, hogy még 27 %-ot kérek rá??


Üdv: Aileron

19. syria (válaszként erre: 16. - Aileron44)
2015. okt. 5. 16:35
Nála megbízhatóbbat, jobbat nem tudok ajánlani. Talán ha részletesebb e-mailt, jobb fényképet küldenél neki...
18. kristo_f (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. okt. 4. 19:26

A földkábel nem állja meg a helyét, mert ha a környező ingatlanokon légkábellel megy a szolgáltatás, nem kötelezhetnek földkábelre."


Debizony kötelezhetnek, semmi köze hogy a szomszéd hogy csatlakozik. Hogy mikor mondja a szolgáltató a kábeles megoldást, ésszerű magyarázat nincs.

A DÉMÁSZ pl. ezt mondja

"- Telekhatáron belül mérőhelyet elhelyezni nem lehet."

A telekhatárra telepitett mérőszekrényhez nem lehet légvezetékkel csatlakozni, mert annak magassága kb 2m, vagy alatta

Ugyanakkor beszél légvezetékes táplálásrol is.


Az új fogy.mérőt a keritéshez kell kirakni, mégpedig azért, hogy ha a lakó nincs otthon, akkor is leolvashassák az órát

A kábelt , azt hiszem 15m-ig az áramszolgáltató adja

Majd eldől hogy az ottani árszmszolgáltató hogy dönt.

17. kristo_f (válaszként erre: 16. - Aileron44)
2015. okt. 4. 19:09
AZ áramszolgáltatók oldala tele van regisztrált villanyszerelőkkel. Nem találtál egyet sem aki elvállalja?
16. aileron44 (válaszként erre: 15. - Syria)
2015. okt. 4. 18:56
Kerestem. nem ér rá!
15. syria (válaszként erre: 14. - Aileron44)
2015. okt. 4. 15:34

Megkerested, akit ajánlottam? Ő biztosan normális áron alakítaná ki a szabványos mérőhelyet. S ha a tetőtartóval is probléma van, gondolom arra is tudna megfizethető megoldást.


(Minél tovább halogatod a dolgot, annál többe fog kerülni.)

14. aileron44 (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. okt. 3. 19:24
Csak a tetőtartó, a méretlen vezeték és szabványos mérőhely, amin most "lovagolnak". A kábel marad fent mindenkinek úgy megy be. Érdekes is lenne, ha pont csak tőlünk kérnék ássuk be :)
13. aileron44 (válaszként erre: 12. - Syria)
2015. okt. 3. 19:20
Szia! Ezen a vitán már túl vagyok :) Több levél, telefon és az üzemviteli szerződésből idézetek, hogy mit nem tettek úgy ahogy ott le van írva! Most már egy embert kellene találnom aki tényleg hajlandó a mérőhelyet szabványosítani ahogy kérték. Eddig csak több ezer forintot telefonáltam el, hogy különböző "mesterek" elmondták mit kellett volna tennem. De én már csak azt csináltatnám amit kértek, hogy végre kicseréljék a mérőt is visszakapcsolják az áramot. Ezek szerint nagyon jól élnek a vállalkozók, hogy nem kell nekik a munka!
12. syria (válaszként erre: 9. - Aileron44)
2015. okt. 2. 16:27

Szóval az történt: jelezték, mérőt cserélnének, de erről nem tudtál, mert nem jutott el hozzád a levél?

Ebben az esetben azzal kezdeném, hogy bemennék az illetékes irodába, és megkérdezném: miért nem a számlázási címre küldték a cseréről szóló értesítést. És kikérném azt a munkalapot is, aminek alapján kikötötték az áramot. Ilyen dokumentumnak lennie kell.


Simán el tudom képzelni, hogy az utcáról ránéztek pl. a tetőtartóra és azt állapították meg, hogy életveszélyes, ezért kikötötték.

(A földkábel nem állja meg a helyét, mert ha a környező ingatlanokon légkábellel megy a szolgáltatás, nem kötelezhetnek földkábelre.)


Ne hagyd magad!

11. Regin_a (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2015. okt. 1. 22:28

Igy már értem

Annyi még, hogy idáig légvezetéken jött a nyaralóba?

Mert újabban az új mérőhelyet csak földkábellel hajlandóak visszakötni és ha kertes ház ki kell rakni a keritéshez.


Hasonló malör volt tavaly a barátnőmmel a nyaralónál, ott levágta a szolgáltató az oszloprol a légkábelt

180ezer volt az új kiépités, és majd 3 hónap mire kész lett. Nem a szerelő hibájábol, de mire minden hercehurca lezajlott.

2015. okt. 1. 18:10
És még mielőtt vki megjegyezné, TÚLFIZETÉSEM VAN A SZÁMLÁN,nem tartozás miatt kötötték ki!
9. aileron44 (válaszként erre: 8. - Syria)
2015. okt. 1. 18:09
Szia ! Igen, pontosan így van. Ha akkor februárban ott vagyok, akkor talán kicserélik. Így viszont már nem szabályos a mérőhely, csináltassak SZABVÁNYOS HELYET!
8. syria (válaszként erre: 7. - Aileron44)
2015. okt. 1. 17:51
Segíts ki: az ELMŰ kikapcsolta az áramot (akármiért, nyilván jól meg tudják indokolni). Most viszont csak úgy hajlandók visszakötni az áramot, ha a mérőhely megfelel a MOSTANI szabványnak?
7. aileron44 (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2015. szept. 30. 19:40

Szia!


Nem én kértem, Elmű kikapcsolta, mert én gonosz februárban nem vagyok a nyaralóban. Érdekes módon a számlát még véletlenül sem oda küldi, de a cseréről az értesítőt oda. Kimentek és kikötötték az oszlopon. Nem akarok bővíteni 8 éve fogyasztás sincs rajta. Működne ha lenne áram.

6. syria (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2015. szept. 30. 19:29

Nálam a szabványosítás abból állt, hogy a 32 éve telepített mérőórát (az én idióta hibázásom miatt) le kellett cserélni. Pedig működött! Csak éppen volt rajta egy apró sérülés, aminek következtében feltételezhető volt az áramlopás. (Naná, hogy személyesen ott voltam az óra kivizsgálásán, aminek természetesen az volt az eredménye, hogy nem éltem vissza semmivel.)

Akkor az került annyiba. Nem volt amperbővítés, semmi földkábelezés. „Csak” szabványos dobozt kellett vásárolni.

El vagy tájolva! Egy ilyen ”kalandot” nem lehet 5 ezerből megúszni.

5. Regin_a (válaszként erre: 3. - Aileron44)
2015. szept. 29. 22:20

Nem nagyon sok

Lehet hogy a területen, ÉMÁSZ vagy ELMŰ nem engedi légkábellel bekötni csak földkábellel és lehet hogy ki kell rakni a keritéshez


De mit jelent az hogy szabványositani?

Ha van mérőd ami működik, nem kell csinálni semmit. Ha bővitést kérsz 32A-ig az ingyenes, illetve a kiszállást kell fizetni ami 5ezer körül


Ha az épület teljes felújitása vezetékileg és le kell bontani az órát akkor csak a plomba leszedése és visszarakásáért kell fizetni a szerelőnek

Tehát miért kéred az átépitést/"szabványositást"?

4. syria (válaszként erre: 3. - Aileron44)
2015. szept. 29. 20:37

Fú, az tényleg nagyon sok.

Az ajánlott fickó szerintem kihozza 1-es számjeggyel kezdődően.

3. aileron44 (válaszként erre: 2. - Syria)
2015. szept. 28. 21:42
200.000 Ft-ba
2. syria (válaszként erre: 1. - Aileron44)
2015. szept. 28. 21:21

Keresd a listában Csinger Józsefet. Nálam ő csinálta a mérőhely szabványosítását 2005-ben.

Ne legyen illúziód: már akkor is 87 ezerbe került.

Most milyen árakat ajánlanak?

2015. szept. 28. 21:08

Sziasztok!


Regisztrált villanyszerelőt szeretnék keresni, aki egy Pest melletti nyaralóban, vállalna mérőhely szabványosítást.


Ha valakinek van ilyen ismerőse, vagy dolgozott nála és elfogadható áron dolgozott írna nekem privit?


Rengetegen vannak fent a listán, vagy nem is válaszolnak, vagy olyan árat írnak, ami irreális.


Köszönöm előre is annak, aki tudna segíteni.


Üdv: Aileron

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook