Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szoptatás, mozgás, fogyás?! fórum

Szoptatás, mozgás, fogyás?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szoptatás, mozgás, fogyás?!

2016. aug. 20. 12:08

Sziasztok!

Ide írok egy nagyon-nagyon fontos infot!

Néztem melyik topicban lenne a legjobb kiírni, ezt választottam.


Ajánlom osszátok meg az ismerőseitekkel, különösen, ahol a közeljövőben születik kisbaba.

Nagyon fontos, mert az időtényező sokat számít!

Ja, és tapasztalatból írom! :)

A Dévény-módszerről szól!

[link]


További szép napot kívánok !

2015. szept. 29. 07:41
Leírom a saját tapasztalatomat: a terhességem előtt rendszeresen futottam, minden második nap 5-6 km-t. Ezt a terhességem 22. hetéig tudtam folytatni, majd abbahagytam, és csak a "langyi" callanetics gyakorlatokat csináltam. A szülés után 4 héttel újra elkezdtem futni, de csak 2,5 km-t, sajnos ettől elkezdett fogyni a tejem, így abbahagytam. Majd a 6. hét végétől újra folytattam, és úgy látszik, hogy ez jó döntés volt, mert az azóta eltelt két hét azt mutatja, hogy ez már nem okoz változást sem a tej mennyiségében, sem annak minőségében. És hogy miért sportol egy szoptatós kismama ? Nekem a sport a pici hordozása miatti hátfájást enyhíti, emellett lendületesebb vagyok, és este is van energiám ringatni, hozni-vinni Őt, vagy játszani vele.
4. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Spann)
2015. szept. 25. 16:36
Nemcsak formában tart, oldja a baba ölben/kézben tartása miatti tartáshibákat, begörcsölt izmokat, de jó stresszoldó is. A sportos anyukáknál sokkal kisebb egy esetleges depresszió esélye, kiegyensúlyozottabbak. Ez nem nyűg, legalábbis úgy kell megválasztani a szintet és a testmozgás fajtáját, hogy még kellemes legyen, ne kínszenvedés. Az biztos, hogy az endorfinszintre is nagyon jó hatással van, nem hiszem, hogy csak a hiúság motiválja a mozgékony anyukákat, hanem egy csomó ezzel járó előny, testi és lelki regenerálódás:)
2015. szept. 25. 16:31

Nem értek egyet a cikkel abban, hogy ne lehetne súlyzózni, illetve abban sem, hogy a súlyzót rosszabbnak állítja be mint a kardiót. Épp ellenkezőleg. A tejsavtermelés az izmokban a hosszú de langyi kardió edzésektől nagyobb, vagyis ettől lesz több ilyen komponens a tejben us, ami megváltoztathatja az ízét.


Rövid kardióedzésnél is több tejsav termelődik mint egy rövid súlyzós edzésnél. Tapasztalatból beszélek, egyrészt végig lehet edzeni a terhesség alatt is (kinek kinek szintje szerint) és így nincs 9 hónap kihagyás. Másrészt szoptatás alatt rövid edzések jók, de bátran lehet kisebb súlyzókkal is. Ilyenkor aláírom, hogy jó a másfél-két kilós is, bár egy nem terhes és nem szoptatós nőnél kicsit bohóckodásnak tartom, de egy ilyen lábadozó időszakban tökéletes.


És nem azt akarom mondani, hogy pattanjon le a szülőágyról és rohanjon edzeni, hanem egy kisebb átmozgatás, de a fontosabb gyakorlatokból és használhat súlyzót, többet ér ez, mint pl a kocogás (amit szoptatás alatt egyáltalán nem ajánlanék, egyáltalán, szülés után ilyen rázkódásokkal járó mozgásformát nem).


Azzal egyetértek, hogy szoptatás után jobb edzeni mert ilyenkor a mell nem feszül, ráadásul a dolog praktikus oldala, hogy a babák 90%a szoptatás után bealszik, legalább fél órát nyugton van, azalatt még nem kezdődik el a hasfájás sem, akkor kezdenek el újra nyekeregni:))))


Sok vizet inni, ez is alap, a nem sportolóknál is.

2015. szept. 25. 13:36

Hát ezt még életembe' nem hallottam, hogy sportolás után megváltozik a tej. Csak azt, hogy a baba korával változik az összetétele.


Egyébként mi a fenének kell egy szoptatós kismamának sportolni?

2015. szept. 25. 09:08
Ezzel kapcsolatban sok téves információ olvasható. Szeretnék ezzel a cikkemmel a kisbabás anyukák segítségére lenni.

Ugrás a teljes írásra: Szoptatás, mozgás, fogyás?!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook