Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Meg tudná valaki mondani, hol lehet panaszt tenni postai alkalmazottra? fórum

Meg tudná valaki mondani, hol lehet panaszt tenni postai alkalmazottra? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. fiore (válaszként erre: 32. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 26. 07:00
Valóban,de hidd el a második-harmadik eset után a delikvens is változik. :)
2015. szept. 25. 18:03

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Nem vagyok egyáltalán se rosszindulatú,se irigy.Munkám is van,az övét meg pláne nem irigylem!Az előző csapattal nem volt semmi bajom és soha nem tettem még panaszt senki ellen!

Persze hogy nem kell bájcsevegnie mindenkivel,de a köszönés alap és ő még vissza se köszön.Beveszi a csekket,levelet.Ennyi.Nem csak velem bánik így,sokak panaszkodnak rá és készülnek panaszt tenni.Mindig kedves vagyok vele,első perctől,ahogy ide került,de nem hat rá semmi.

Írtam üzenetet a posta ügyfélszolgálatra,meglátjuk mi lesz.

Köszönöm még egyszer mindenkinek,aki segíteni próbált és megértette a lényeget .

2015. szept. 25. 15:15

Egy KIS TELEPÜLÉSEN nem olyan egyszerű névvel és címmel panaszt tenni. Később előfordulhat, hogy a sima leveleit nem kapja meg, vagy az ajánlottért be kell mennie, mert papírt hagynak a levélszekrényben akkor is, ha otthon van. Legfeljebb azt mondják, hogy nem szólt a csengője.


A posta hanyagsága miatt a polgármester figyelheti és figyelteti is, ha módjában áll, hogy ki, milyen kapcsolatokkal rendelkezik és ettől teszi függővé pl. a juttatásokat, az önkormányzati munkaviszonyokat stb.


Szóval nem olyan egyszerű eset ez!

33. 850bb2a149 (válaszként erre: 31. - Fiore)
2015. szept. 25. 15:14

Igen, jobbik esetben ilyenkor az illető észreveszi magát. Vagy nem :D

Én nem veszem a fáradtságot hogy kedves legyek egy bunkóval, poker face és viszlát!

A szituáció nem több, mint amikor a bevásárlókocsiba nem tudom betuszkolni a 100-ast.

32. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 31. - Fiore)
2015. szept. 25. 15:11
Ez így igaz, de van az a kedves ügyfél, akitôl az ember gyomra görcsbe rándul.
31. fiore (válaszként erre: 30. - 850bb2a149)
2015. szept. 25. 14:44
Egyébként legjobb módszer,ha ilyen utálatos személyekkel van dolgunk, hogy a lehető legkedvesebbek legyünk.Nagyon köszönjük meg,kívánjunk szép napot! Nekem bejön!
30. 850bb2a149 (válaszként erre: 7. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 25. 12:31

És boldog leszel, ha esetleg kirúgják?

Bunkók mindenhol vannak (itt is :D), akkor azokat is egyenként be fogod panaszolni? A boltost, a gyógyszertárost, az újságost...stb.

Nem éri meg a tortúrát.

Figyu, én úgy vagyok vele hogy elég sz.r élete lehet így is, nem teszek rá még egy lapáttal.

29. fiore (válaszként erre: 26. - Klarika5)
2015. szept. 25. 12:23

27. § (1) A szolgáltató a postai szolgáltatási szerződés teljesítése során, vagy azzal összefüggésben tudomására jutott levéltitkot, magántitkot, üzleti és üzemi titkot köteles megtartani, valamint a személyes adatok titokban maradásáról gondoskodni.

(2) A titoktartási kötelezettség a szolgáltatót, tagját, alkalmazottját, továbbá bárkit, aki a postai szolgáltatással kapcsolatban magántitok, vagy személyes adatok birtokába jut, egyaránt terheli és megszegéséért a jogszabályok szerint felelősséggel tartozik.

(3) A (2) bekezdésben meghatározott titoktartási kötelezettség az alkalmazottat a munkaviszony, a tagot a tagsági viszony megszűnése után is terheli.

-

28. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 7. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 25. 11:24

Ez így kevés, maszatolás, általánosítás!

Nap, óra, perc, a konkrét szituáció pontos leírása!

Amúgy a te soraid sem szimpatikusak!

2015. szept. 25. 10:51

Itt több elérhetőség is van, valamelyiken biztos többet tudnak.


[link]

2015. szept. 25. 10:41

Valóban működnie kellene egyfajta etikai kódexnek a postásoknál. Teszem azt, Józsinak küldenek egy levelet a Bőr-és nemibeteg gondozóból!Mi van itt behelyezve a postáskisasszony kezébe! Szegény Józsi, csak csodálkozik, hogy újabban miért kerülik az emberek.

Mondanám, hogy ha ilyen udvariatlan a személyzet, ne menj oda többet! De mivel egy posta van, s igazad is van, írd le neveddel a panaszodat! Nem neked kell szégyellned magad. Való igaz, sok ember visszaél azzal a mini hatalmával úgy, hogy képes elrontani a másik napját.

25. globus (válaszként erre: 17. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 25. 10:14
Ne haragudj, egy feljelentésnek akkor van értelme, ha konkrét tényekkel alátámasztod. Ez és ez az eset történt ekkor, így meg úgy, nem vagy megelégedve a szolgáltatással. Ilyen módon biztosan kivizsgálják, de névtelen rosszindulatú levelekkel sehol nem foglalkoznak.
24. mamma2
2015. szept. 25. 09:45
.....hááát, Te sem vagy az az "egyenes" kellemes ember, akit széles mosollyal, és kézcsókkal kellene fogadni a postáskisasszonynak! miért nem elég neked az, ha becsülettel, hibátlanul felveszi a küldeményedet, és az célbaér időre? - nem kötelező "bájcsevejt" folytatni az ügyfelekkel...pláne'-sőőőt,:DDD ha már messziről lesír rólad az írigység,/mert neki van munkája, neked meg esetleg nincs??/.... és látszik rajtad a rosszindulat....a névtelen feljelentgető....a jellemedhez nem is kell több kommentár...Árad belőled a rosszindulat...
2015. szept. 25. 08:31
Az illetékes főpostán az igazgatónak!Névvel,címmel,telefonszámmal!
22. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 25. 07:59
Ne butáskodj már! Mi z, hogy névtelenül? Az ember, ha panaszt tesz, muszáj vállalni a nevét. Ha nem ismerik a neved, a címed hova küldjék az intézkedésük kimenetét? Ha valaki ellen panaszt teszek , az a minimum, hogy vállalom a nevem, egyébként okafogyott pletykaszintre, rágalomra süllyed az egész.
2015. szept. 25. 01:39

Én a Posta.hu oldalon lévő elérhetőségre írnék levelet. Egy anonim névvel, de valós e-mail címmel, ahová választ tudnak küldeni.


Ez részben nem csak a Te érdeked, hanem a Postáé is. Nem gond egy új e-mail címet létrehoznod erre a célra.

20. bébibogyó 99 (válaszként erre: 19. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 24. 21:57
Egy próbát megér,volt már rá panasz a régi munkahelyén,azért tették ide falura a városi postáról.Gondolták majd itt nekünk jó lesz.
2015. szept. 24. 21:49

A névtelen bejelentés elvbôl kuka.

Kár ezen turáztatni magad.

18. bébibogyó 99 (válaszként erre: 15. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 24. 21:47

Nem vagyok indulatos.

Aki ilyen helyen dolgozik, az ügyféllel legalább az alapvető lépéseket megtehetné,de még köszönni se köszön sokszor és még az ügyfél érzi magát kellemetlenül,ha belép a postára.

17. bébibogyó 99 (válaszként erre: 16. - 9b10f3d7ff)
2015. szept. 24. 21:43

Mivel ez egy kis falu és mindenki ismer mindenkit,elég ha jön valakinek egy hivatalos levél egy hétig meg lenne a téma.


A bejelentést azt névtelenül tenném,olyan hülye nem vagyok,hogy ha nem tesznek semmit az ügyben én maradjak benne a lekvárba.A postára meg csak menni kell néha napján.

16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 24. 21:26

elhiszem, hogy nem tud viselkedni az alkalmazott, de szerinted, szortírozás közben milyen titkokra derülhet fény? Hogy Juliskának írt-e Marci?


Egyébként a postán a felettesénél kell bejelenteni, ha gond van, lehet a felettes nem is a faluban van, hanem egy nagyobb községben, városban. De minden postán van panaszkönyv is, ott is szóvá teheted. Sok sikert hozzá..abban tényleg ne bízz, ha bizonyítani akarod az igazad, hogy majd egyöntetűen melléd fognak állni, hiú ábránd.

2015. szept. 24. 21:26

Engem, mint ügyfelet igazából nem érdekel, hogy ki van a pult másik oldalán.

Elintézem, amit kell és viszlát...

Kissé erôsewn indulatos vagy.

14. bébibogyó 99 (válaszként erre: 11. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 24. 21:17
Ez a harmadik személy az önkormányzatnál dolgozik,küldönc féleség.Akkor jelenik meg a postán mikor be jön a posta kocsi,vagy már ott várja bent velük.Azért megy elvileg,hogy elvigye az önkormányzatnak jött küldeményeket,de bizony ő szépen átnyálazza a postát.Nem az van,hogy ki veszik neki,hogy "-tessék itt van amiért jöttél"ő válogatja ki velük.Valami nagyon nem stimmel.
13. Regin_a (válaszként erre: 7. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 24. 21:15
Aztán ha panaszt teszel, ne csodálkozz hogy senki nem adja az arcát hozzá. Elvégre magyarok vagyunk!
12. Regin_a (válaszként erre: 2. - Cilumiluci)
2015. szept. 24. 21:13

Igen csak egy tipp :)

Mert a neten a posta.hu oldalon a kapcsolatfelvételnél.

Volt afférom a postással és oda irtam. Elintézték.

2015. szept. 24. 21:04

Ismerem a kisposta személyzeti felépítését.

Kétlem, hogy illetektelen személy a pulton belülre mehet. Van, ahol részmunkaidôben alkalmaznak valakit, aki segít a küldeményeket szortírozni (pl. postafiókba, kézbesítônként, stb.).

10. bébibogyó 99 (válaszként erre: 8. - 0c7adf8ee7)
2015. szept. 24. 20:48

Ketten vannak a postán,aki bent ül /rá van a panasz/és a kézbesítő.

Na meg az a harmadik,aki segít nekik szét szedni a postai küldeményeket,csak azt nem tudom őt mi jogosítja fel erre.

Szóval főnök az nincs ott bent velük.Ezért nem tudom kinek kell panaszt tenni.

9. fiore (válaszként erre: 7. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 24. 20:46
Vásárlók könyve!Mindezt,amit felsoroltál írd bele!
8. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 7. - Bébibogyó 99)
2015. szept. 24. 20:44
A fônök meg süket és vak?
7. bébibogyó 99 (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2015. szept. 24. 20:38

A baj sok!Egy kis falu postájáról van szó.Előre leszögezem,hogy nem csak én vagyok vele elégedetlen.

Nem végzi rendesen a munkáját,a száját húzogatja ha fel szeretnél adni valamit,vagy kérdésed van.

Van,hogy senki nincs előtted,de ő cseverészik az ablakon belül,a kézbesítővel,vihognak,munka közben telefonálgat és nem foglalkozik azzal,hogy várnak rá. Kommunikálni,beszélgetést kezdeményezni lehetetlen vele,csak azzal áll szóba,aki neki szimpi.Az idős embereket lenézi,szinte lekezelően bánik velük.A titoktartás az nem létezik náluk.Bejön a postakocsi a postával és egy harmadik kívül álló személy,/aki hivatalsegéd az önkormányzatnál/ ő vele válogatják át a postát.Úgy tudtam,hogy a postai titok az olyan,hogy nem lehetne megsérteni és csak a két alkalmazottra tartozna kinek mi jött a postával.Nagyjából ennyi!Sokakkal beszélgettem már és ahogy felhozódik a posta téma,egyből mondják,hogy nem szívesen járnak a nőci miatt,nekik is rossz tapasztalataik vannak vele.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook