Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » IR miatt szedek Metformint, a felsorolt mellékhatásokat okozhatja a gyógyszer? fórum

IR miatt szedek Metformint, a felsorolt mellékhatásokat okozhatja a gyógyszer? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 24. 22:51

Szia!


Én merckformin xr 1x750 mg-ot szedek, viszont nekem is az első hónapban nagyon brutál volt. Volt többször is, hogy csak felet vettem be, vagy annyit se, mert nem bírtam. Nagyon rosszul voltam tőle, egész nap vert a víz, de közben folyamatosan melegem volt és szédültem, hányinger, stb.

Tejről azóta totál lemondtam. Szerencsére sose voltam nagy tejes, 2 hetente 1x ettem egy reggeli tejes müzlit, vagy egy tejbegrízt, de olyan szinten felvitte rögtön a cukromat, hogy órákig feküdnöm kellett utána, annyira rosszul voltam tőle.

Te étkezés után veszed be a gyógyszert? Nekem ezt ajánlotta a dokim. Volt 1-2 alkalom, amikor nem így tettem, akkor nekem is órákig tartó hasgörcsöm volt, illetve hasmenésem, így hamar rájöttem, hogy nem érdemes kitolni magammal, így mindig bő kaja utána veszem be és már semmi bajom nincs :)

Szerintem simán okozza nálad is a gyógyszer a tüneteket, olyankor szerintem nyugodtan törd félbe, ne vegyél be egészet.

8. kszb
2015. szept. 23. 19:55
7. kszb
2015. szept. 23. 19:54
Simán lehet a gyógyszertől. De sztem itt is, ha célzottan az IR-es topicban kérdeznéd, h hogyan tovább, sok tapasztalt ember tudna segíteni neked. Illetve a face-n is van kifejezett IR csoport, oda is érdemes lenne jelentkezned!
2015. szept. 23. 17:12
Nem, hétfőn kezdtem a diétát is pont, meg az emelés is akkor volt. Mérem a szénhidrátot, betartom a lassú-gyors-mennyiség bibliát. Első nap a laktózmentes tejre gyanakodtam, mert régóta nem ettem tejeset (puffasztott nagyon) és a dietetikus azt mondta próbáljam ki a laktózmenteset, hogy attól is van-e bajom. Egyből aznap jöttek a görcsök, így nem tudtam eldönteni mitől is van, de már hétfő óta semmi tejeset nem merek, azóta már át kellett volna, hogy menjen rajtam.
5. Gyöngyvirág16 (válaszként erre: 4. - Anitakiara)
2015. szept. 23. 17:08
Nem ettél semmi olyat, amit nem szeret a gyógyszer? - Ha nem, akkor inkább maradj az előző adagnál, aztán később még egyszer próbálkozz! - Én így csinálnám, de hátha valaki mond valami biztatót!?
2015. szept. 23. 17:05
Akkor vissza kéne álljak a kisebb adagra amíg jobban nem leszek? Mert ilyet is ajánlottak nekem, de ha tudnám, hogy pár nap múlva elmúlik akkor nem csökkenteném vissza, de 3 nap tömény hasgörcs ez azért nem annyira kellemes :(
2015. szept. 23. 16:56
Semmiképp ne emelj, ha rosszul vagy tőle! Egyébként lehet tőlük kérdezni e-mailen is!
2015. szept. 23. 16:55
Ja azt elfelejtettem, hogy természetesen a diétát tartom, 160 g ch, mérem, nem csalok, becsszó, heti 3 edzés is meg van :D sőt egyébként az első 2 hétben diéta nélkül szedtem, mert csak úgy tudtam menni dietetikushoz.
2015. szept. 23. 16:53
Lassan egy hónapja, hogy IR miatt a mensmentisben felírták nekem a a gyógyszer 500 mg-os változatát. Szépen fokozatosan kell ráállni, az első két hétben jóformán semmi bajom nem volt, napi 1x500 mg. De hétfőn "emelés" volt, és azóta alig bírok létezni. A hasam akkora, mint egy lufi, görcsöl éjjel-nappal és nem kicsit :( Hányingerem van, olyan vagyok, mint akit agyonütöttek. Mivel messze lakom a mens-től ezért gondoltam várok és megkérdezek tapasztaltabbakat, hogy mit tegyek? Türelem, és majd elmúlik? A következő emeléskor megint ez lesz? Mert a végső adagom 3x500 mg.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook