Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Vérzés edzés után - mitől lehet? fórum

Vérzés edzés után - mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


2015. szept. 25. 16:14

Szerintem egyénenként más a teherbírás. Biztos vagyok benne, hogy sokan aerobik mellett sem vetélnek el és igen, kell a mozgás terhesség alatt, de nem mindegy milyen, mennyi és milyen intenzitású. Ugyanakkor magamat is beleértve ismerek néhány nőt, akik a kemény fizikai terhelés hatására hajlamosak kis mértékű vérezgetésre, sőt olyat is ismerek, akinél ez lelki, szellemi megterhelésre, szimpla stressznél is előjön.

De félidőben valóban nincs még vetélés.

7. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Betti.csoka)
2015. szept. 23. 12:59
Nem elég pontosak az anatómiai ismereteid. Félidőben kiszabadul a petesejt, s a beágyazódás csak ezután 8-12 nappal kezdődik el, thát félidőben még ne lehetséges vetélés
6. 388b941089 (válaszként erre: 4. - Betti.csoka)
2015. szept. 23. 12:05

Nem a fizikai megerőltetéstől távozik, hanem genetikai rendellenességtől max.

Millióan vannak, akik kemény edzéseket nyomnak úgy, hogy még azt se tudják, hogy terhesek, illetve a terhesség alatt is kifejezetten ajánlatos a mozgás. Persze, nem mindegy mit. De biztos, h nem a fizikai megerőltetéstől vetél el, ha elvetél.

5. 850bb2a149 (válaszként erre: 1. - Namari)
2015. szept. 23. 11:42

Pecsételő vérzést okozhat félidőben a peteérés.

Persze a biztonság kedvéért orvoshoz menj el :)

2015. szept. 23. 11:38
Lehet hogy vetélés? Nem tud beagyazodni a megtermékenyített petesejt (ügye felidosen ez időszerűlehet) a fizikai megerőltetés miatt, igy távozik...
2015. szept. 23. 10:52
hát ez nem jó, nem normális dolog, orvoshoz hamar!
2. mothertiger (válaszként erre: 1. - Namari)
2015. szept. 23. 10:47
Nőgyógyász jobban meg tudná mondani... Az ilyesmivel nem érdemes totózni.
2015. szept. 23. 10:38
Sziasztok! 31 éves nő vagyok és pár hete elkezdtem ismét járni aerobic órákra, kardió és hasazás többnyire. Korábban is tapasztaltam már néha, hogy amikor aktívan hasat igénybe vevő kardió edzést csinálok (aerobic, fanatic, kangoo, futás)néha vérzek egy picit, főleg amikor félidős vagyok. Legutóbb edzés után volt negyed órás infraszauna is és közben/utána szivárogtam az edzést követő 5-6 órában. Ez mitől lehet? Ilyenkor elpattan egy egy ér az erőlködéstől vagy mi történik? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook