Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyökértömés után még mindig érzékeny a metszőfogam. Járt valaki hasonlóan? fórum

Gyökértömés után még mindig érzékeny a metszőfogam. Járt valaki hasonlóan? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 13. 14:50

Túl vagyok a röntgenen, és azt mondja semmi nem látszik, gyökértömés pont jó, se gyulladás, se ciszta, se semmi. Az érzékenység azóta se múlt el. Kezdem megszokni... Szerintetek?


A doki azt mondta, adjunk neki még egy kis időt.

20. virag32 (válaszként erre: 19. - Rituss90)
2015. szept. 25. 13:40

Törik könnyen, ezért nem javasolt koronát...? Wtf?

Pont AZÉRT kell a korona, mert anélkül letörik... Hát ez a doki nem igazán áll a helyzet magaslatán szerintem. Keress mást, én is ajánlok szívesen, ha kell.

2015. szept. 25. 09:29

Mondta a doki, hogy törik könnyen, koronát egyáltalán nem javasolt.


Negyedik napja szedem a Dalacint, de semmi változás. Érzem, hogy nem is lesz, röntgen után szerintem felkeresek egy másik dokit, de már elegem van, hogy hiába fizetek, sehol se kapok megfelelő ellátást, amivel elégedett lennék... Mondtam hogy érzékeny, nem múlik, és csak betömte... én úúúúúgy fejbe rúgnám!!!!

18. virag32 (válaszként erre: 16. - KarinaLina)
2015. szept. 24. 14:14

Gyökérkezelt fognál alap a korona.

Ronda leszn,szürke és bármelyik percben letörhet (egy idő után le is fog.)

17. virag32 (válaszként erre: 12. - Rituss90)
2015. szept. 24. 14:12

Nekem négy volt.

Most már csak a holttestemen át,százszor inkább kihúzatnám és híd vagy implantátum.

16. KarinaLina (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2015. szept. 24. 13:13

Szia nekem nem volt, de elvileg a gyökérkezelt fognak nem kellene érzékenynek lennie.Max amikor ölik, de ha már betömték előfordulhat hogy nem ölték ki rendesen,

vagy nem tudom mennyit volt szabadon előtte lehet bejutott egy kis baci, vagy éppenséggel túltömték...röntgen nélkül simán megeshet.


Okozhatja még az ölő anyagra való allergia is az érzékenységet.


Én nem akarok riogatni,de a gyökérkezelés nem mindig hatásos, metszőfog a legsikeresebben kezelhető a többihez képes. Viszont gyökérkezelés után sajna mivel elhalt, elszíneződik és könnyen törik. Szerintem érdemes implanttal számolni inkább.

2015. szept. 24. 12:45
Köszi a választ. Remélem a röntgen után kiderül, mi okozhatja az érzékenységet még mindig.
14. Vikyci
2015. szept. 24. 10:53
Ja, és azóta csak óvatosan harapok, mert 1x már letört belőle egy darab, de szerencsére vissza lehetett pótolni.
13. Vikyci
2015. szept. 24. 10:52

Nekem egy ciszta volt a felső metszőfogam tövénél, fent az orrom aljában éreztem amikor megnyomtam.

Gyökérkezelte a doki majd szájsebészeten rezekálták, kiszedték a cisztát. Nem fájt a műtét, csak kellemetlen volt, és utána a varratok miatt érzékeny. A varratszedés jobban fájt.

2015. szept. 23. 15:55
A rezekció egyébként mennyire fáj, illetve kellemetlen? A dokim mondta, hogy az tuti megszünteti a problémát...
11. rituss90 (válaszként erre: 10. - Virag32)
2015. szept. 23. 15:54

Nekem az elején is fura volt, hogy nem volt röntgen. Pedig fizetős dokihoz járok. Kopogtatja a fogam, kérdezi, hogy fáj-e, és nem fáj, de nah... nem az igazi!


Kíváncsi leszek, mi lesz, de lehet megnézetem majd egy harmadikkal is... kihúzatni nem szeretném, mivel nem szenvedek vele, abban bízok, amit sokan mondanak, hogy sok-sok idő kell, mire végleg megnyugszik.

2015. szept. 23. 12:28
Még valami. Nekem nagyon alapos röntgenezés után derült ki,hogy gyakorlatilag minden fogam gyökere végén van egy icipici hajlat. Oda nem ér el a tű, és nem lehet végig kikezelni a fogat. Ezt meg kell mindig nézetni, mert lehet,hogy nálad is ilyen "egyszerű" oka van. Nekem zártak le úgy hátsó fogat, hogy ütközésig végigért a tű benne, mégis fájt. Azt mondták: "de hát nem fáájhaaaat" (ha annyi ezresem lenne, ahányszor én ezt hallottam :)), majd kiderült,hogy az utolsó kb két millimétert nem lehet kikezelni a hajlott gyökér miatt.
2015. szept. 23. 12:26

Szia! Sajnos nagyon durván tapasztalt metszőfog-gyökérkezelt vagyok, kb. hatszorosan. :(


Ha érzékeny, az nincs rendben. Szinte biztos,hogy gyulladásban van, mert egy gyökérkezelt fog nem fájhat. Én általában egy-másfél évig jártam kezelésre mindegyik problémás metszőfogammal, és sajnos mindig gyökércsúcs-rezekció lett a vége.

Annak az az előnye,hogy megtartható a fog. A hátránya az, hogy kiújulhat bármikor újra a gyulladt ciszta a gyökércsúcson. Nekem háromszor újult ki, de harmadszorra már nem lehetett műteni, mert túlságosan rövidül a gyökér, és nem tartja meg a fogat. Én kihúzattam (zölborsónyi cisztával), és végül hidam lett elöl.


Ha érzékeny, fájdogál, menj vissza, mert nincs rendben valami.

8. 408020f45e (válaszként erre: 6. - Rituss90)
2015. szept. 23. 11:03
Már bocsi, de hogy tud egy fogorvos röntgen nélkül gyökérkezelni?! Azt látnia kell, hogy be van-e gyulladva a gyökér, milyen az elhelyezkedése, állapota stb. Most adott gyulladáscsökkentőt, ha elmúlik tőle, akkor megnyugszik, hogy oké attól volt érzékeny, Na de a gyökérkezelés lényege, hogy az idegvégződést "tünteti" el, tehát semmilyen szinten sem szabadna érzékenynek lennie a fogadnak.
2015. szept. 23. 09:35
Nekem is az utolsó gyökértömés még egy év múlva is érzékeny volt. Aztán elmúlt. De a mai napig ha valami ételmaradék beszorul ott a két fogam közé azonnal begyullad az ínyem.
6. rituss90 (válaszként erre: 5. - Teltzsu)
2015. szept. 23. 08:52

A 3 hónap alatt ez a második fogorvosom, de egyikük sem csinált röntgent. Most azt mondta, ha nem múlik el a Dalacintól, akkor majd csinálunk egyet.


Ha nem az első fogam lenne, már kihúzattam volna...


Egyébként nem kínoz, napközben észre sem veszem, meg egyébként sem, csak ha eszek, és elöl harapok, akkor érzem, vagy ha a nyelvemmel piszkálom, vagy ha puszit ad a gyerek, néha akkor is érzem kicsit, hogy érzékeny... :/

5. teltzsu (válaszként erre: 2. - Rituss90)
2015. szept. 23. 05:40

Mint minden egészségügyi probléma, ez is egyénenként változik.

Nekem volt egy ilyen fogam, 3x rezekálták, végül meg kellett tőle válni.

Lehet, hogy maradt a gyökér csúcsánál egy gennygóc, és amiatt érzékeny....a röntgenfelvétel nem mutat semmit?

Amit én mondani tudok:

1. ha rezekcióra kerül sor, nagyon jó szájsebészt válassz...

2. ha sokáig nem múlik az érzékenység, inkább húzasd ki, nem éri meg szenvedni, vagy más eü problémát pl. hajhullás stb. benyelni miatta...

2015. szept. 22. 21:24
Nekem két gyökérkezelt fogam volt, aztán egy nem múló arcüreggyulladás miatt tavaly télen mindkettőtől kénytelen voltam megszabadulni, hosszú tisztítás után lett mindkettő betömve és érzékeny is maradt. Az egyik igaz bölcsesség fog volt, a másik rágófog, az mondjuk tíz évig még fog volt, de sokáig éreztem, sőt arcüreggyuladás során többször majdhogynem fájt is, holott nem is szabadott volna éreznem! Szóval kitartást, remélhetőleg a dalacin hatásos lesz, én kétszer is szedtem tavaly télen... meglátjuk az idei telet.
2015. szept. 22. 20:28
Nekem több, mint egy éve van egy ilyen fogam. Csökkent az érzékenység folyamatosan, de néha még most is érzem, hogy "van". Egyébként ugyan az volt, mint neked, nehezen jutottunk el a tömésig.
2015. szept. 22. 19:52
Gyökérkezelés után 3 hónapig jártam a fogorvoshoz, sokáig a gyógyszeres lezárást sem bírta a fogam, lüktetett, kibírhatatlan volt. Végül megnyugodott annyira, hogy a lüktetés elmúlt, nem durrant be, így a doki gyökértömést csinált, pedig még nem volt érzéketlen a fogam. Azt mondta, el fog múlni, ha már bírja a lezárást, akkor nem lesz baj. A fedő tömés előtt is szóltam neki, hogy még nyomásra mindig érzékeny, kicsit kellemetlen, bár nem fáj, de így is megcsinálta a fedő tömést is. 2 hét múlva visszamentem, hogy nem múlt el a dolog, írt fel Dalacint. Ha beszedtem, vissza kell mennem, és ha nem múlik, azt mondta lehet rezekció szükséges. Mik a tapasztalatok, vannak ilyen kényes fogak, amelyeknek sok idő kell, hogy lenyugodjanak teljesen?
2015. szept. 22. 19:48
Gyökértömés után még mindig érzékeny a metszőfogam. Járt valaki hasonlóan?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook