Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Türelem fórum

Türelem (beszélgetős fórum)


2015. szept. 28. 21:26

Szia. Az én fiam 16 hónapos.

Ő is alapvetően egy jó természetű és szófogadó gyerek. Viszont most kezdte a "dacolást". Rossz szó ez rá szerintem, mert egyszerűen csak rájött hogy egy külön álló kis lény, tud ő is dönteni, illetve akar is. Na persze nem mindenben lehet. De ha valami tiltás van, vagy egyszerűen nem kapja meg amit akar (pl engem játszani mert épp mosogatnék), akkor annak igen nagy hangot ad, és csüng a lábamon, és hiszti van. Na ez az elmúlt hetekben kezdődött. Mivel egyedül vagyok vele, nem kell részleteznem mennyire fárasztó. Nincs idő és hely kikapcsolódni, stb. Én nem húzok a fenekére, de ugyanúgy kiakaszt, és a "szaranya" effektust érzem. Megvan a napirendje, délelőtt és du is levegőn van, a lakásban is játszunk, de hogy egy kávét nem tudok meginni rendesen csak mikor alszik, az nehéz. Türelmetlenebb, dühös, hangos, stb. Nem egyszerű...

Én néha visszaszámolok magamban, az segít. De van hogy azt mondom neki, hogy "nem tudom mi bajod van szívem, majd megnyugszol."

20. Coraline1 (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 21:54
Köszi :-)
2015. szept. 21. 21:53
A szülinapis,tortába csapkodos képet,nem engedte feltölteni.
18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - Coraline1)
2015. szept. 21. 21:23
Nagyon szép kisfiú .:)))
2015. szept. 21. 21:19
Raktam fel 1-2 képet a fiamrol,akit érdekel..
2015. szept. 21. 21:09
Oké,h eszik amennyit kell,már én is ugy vagyok vele,h nem erőszakoskodom.De ha tul keveset evett-ivott,kaparni kellett a kakit belölle(nem szorulásos),szondán is etették már.Nem korosan sovány,de a lényeg az az etetés kiveszi az enegriám.Persze van minkor semmi gond nincs vele.
2015. szept. 21. 21:07
Egyátalán nem vagyok/voltam ideges tipus,olya annyira,ha elmegy elöttem 3 vonat,akkor nugodtan,megvárom a következőt.Szoval nem ugy kelek fel reggel.Olyan rossz evő,h emiatt már korházban is voltunk,mert csak fogyott-fogyott,és még ezen kívűl is volt más,amin aggodhatok.Ez a fenékre csapás nem minden napos azért.Csak ha nagyon szakad a cérna,mindent elmagyarázok neki ezerszer,vagy többször ha kell.Nem biráskodást kértem,hanem tanácsot..
2015. szept. 21. 17:51

Szerintem is fáradt lehetsz, nincs segítséged?


És az evés: a lányom nagyon rossz evő volt és a nagyobbik unokám is az, hidd el, esznek annyit amennyi nekik kell. Ha van étel, nincs az a gyerek amelyik éhen hal.


Nyugi.

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Aac131dc75)
2015. szept. 21. 17:38

Ilyesmire gondoltam...

Tudom, hogy sz..görcsösen ébredni, most én is így vagyok, de nincs gyerek, ők meg egymásban gerjesztik..és mókuskerék lesz.

12. aac131dc75 (válaszként erre: 11. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 17:35
Most nagyon reklámoznak valami valeriana relaxot.Lehet,hogy hasznos dolog.
11. fincsi5 (válaszként erre: 10. - Aac131dc75)
2015. szept. 21. 17:33

Tegyük fel. D

Értem, mit akarsz, de anyuka úgy néz ki, hogy ÁLTALÁBAN ideges. Lehet, már reggel úgy ébred.

Na, ezen gondoltam volna változtatni.:)

10. aac131dc75 (válaszként erre: 9. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 17:28

Következő a kérdésem.

Van teszem azt egy egyéves gyereked.Hisztirohamot kap.Addig fajul a helyzet hogy lilul a szája.A hidegvíz nem jön be,a hangos szótól mégjobban ordít,de egyre csak lilul a szája.

Mit csinálsz?

9. fincsi5 (válaszként erre: 8. - Aac131dc75)
2015. szept. 21. 17:16
Akkor csapkodja nyugodtan....:
8. aac131dc75 (válaszként erre: 7. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 17:14
Gondolom pelenkás popóra csap oda,azt meg meg sem érzi.Nem ez a gond,hanem az,hogy anyuka,fáradt elfásult és van a gyerekkel is épp elég baja.
7. fincsi5 (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2015. szept. 21. 17:10

De akkor sem csapunk oda egyéves gyerekre!


Mi lenne később, mikor már érti, többször el is mondasz valamit, és mégsem?

A felnőttre rácsapsz, ha felbosszant? :)

6. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 1. - Coraline1)
2015. szept. 21. 17:10
Szükséged lenne kikapcsolódásra. Mikor 7 hónapos volt a kicsi fiam, esténként eljártam futni, addig a férjem vigyázott a kicsire. Kellett az a fél óra amíg kiszakadtam a napi taposómalomból, annak ellenére, hogy imádtam és azóta is imádok a kisfiammal lenni.
5. aac131dc75 (válaszként erre: 4. - 96e4cb8ca7)
2015. szept. 21. 17:08
Így van.Egyébként meg 1 évesen is ki tudják akasztani az embert becsületesen.Még akkor is ha teljesen nyugodt voltál előtte.
4. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 17:06
Szerintem meg teljesen természetes, hogy mindenkinek elfogy a türelme néha. Én is megkaptam már, hogy sz.r az időbeosztásom, pedig "csak" az volt a baj, hogy mindenre tök egyedül voltam (gyereknevelés, ügyintézés, háztartás), a nap pedig már akkor is 24 órából állt.
3. aac131dc75 (válaszként erre: 1. - Coraline1)
2015. szept. 21. 16:40

A napi teendők...ha valami elmarad nem dől össze a világ.Nem kell kapkodni!!

A gyerekek ilyenek,főleg ha fáradtak.

Türelmesebbnek kell lenned vele,tudom könnyű ezt mondani /ma én is türelmetlenebb vagyok/,de ha látja rajtad,hogy tele a hócipőd ő is hisztisebb lesz.

Az evésén se pánikolj,eszik annyit amennyi neki kell.Én volt hogy egy ilyen napon ha nem kellett neki kihagytam mondjuk az uzsit,érdekes vacsorára becsókolt egy jó adagot.

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Coraline1)
2015. szept. 21. 16:22

Hát, nem hinném, hogy a gyerekTŐL vagy ideges, csak ő van ott, akin kitöltöd.:(

Ennyi idős gyereknek mi a francért csapsz a fenekére?

Valami bajod lehet, amit meg kellene oldani, addig meg szedhetnél valamit, mert az sem jó, hogy ki kell menned, lenyugodni.:)


Valahogy a napi teendők megtervezésével kellene kezdeni.

2015. szept. 21. 14:54
Egy kis segtséget,illetve tanácsot szertenék kérni.Egy éves a fiam,nagyon imádom őt,jó kisfiú,de néha nehéz vele.Mármit csinálni sir,nyűgös,persze lehet álmos,én kapkodok itthon ,h leg egy keveset egyen ebédre,de sokszor semmi nem jó neki,és néha elvesztem a türelmem(fenekére csapok).Nagyon rosszul érzem magam,h nem vagyok jó anya,gyorsan kiborulok,bár vannak előzményei,pl refluxos volt,és nagyon rossz evő.Szoval már az etetésben kifáradok.Csak üvegeset kap,és abbol is csak 1-2 fajátá eszik.Régen mindent megevett amit főztem neki.Mit csináljak,h türelmesebb legyek vele.NÉha kimegyek a szobábol 1percre,h lenyugodjak...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook