Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem gyereket akar, én meg nem... fórum

A férjem gyereket akar, én meg nem... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2016. dec. 8. 11:35
Hunorka_, végül beadtad a derekad? Olvastam, hogy babát vársz. Hányadik hónapban vagy?
177. 850bb2a149 (válaszként erre: 175. - Fincsi5)
2015. szept. 21. 18:44
Egyszerű :)
176. 15b446b8b5 (válaszként erre: 170. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 18:22

Én speciel válaszoltam elég sok hozzászólásodra és mivel olyat mertem írni, ami nem tetszett neked, ezért levegőnek nézel és nem válaszolsz semelyik hozzászólásomra.


Nem mondtam SEMMI bántót, olvasd el a hozzászólásaimat.


Megírtam neked, hogy a futólag említett családi sztori (alkoholista apa), a komoly fóbia miatt indokolt lenne terápia.


Ennek a terápiának a része lenne az is, hogy mi a te döntésed? Mert NEM CSAK A FÉRJED DÖNT. Mit nem lehet ezen érteni?

175. fincsi5 (válaszként erre: 174. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 18:10
Ne görcsölj, szeresd! :)))
174. 850bb2a149 (válaszként erre: 172. - Michelle.r)
2015. szept. 21. 17:53

Igazad van.

De akkor is magamat hibáztatom, miattam nem kapja meg amit szeretne.

2015. szept. 21. 16:15

(Nem olvastam el a hozzászólásokat csak a főcímet)


Hát akkor nyilván nem lesz, a nők két dologért tesznek meg mindent, hogy legyen és, hogy ne legyen gyerekük.

172. michelle.r (válaszként erre: 170. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 16:00

Nem, egyáltalán nem vagy xar ember, akárhogy döntesz is. Felnőtt ember, saját döntési szabadsággal, ha így is melletted marad, az az ő döntése, és ha megbánja is, téged nem okolhat érte.


Fogalmam sincs, hogy el tudnám-e fogadni. Egy biztos - akárhogy döntnék is, nem hibáztatnám a társam a döntésem következményéért.


Végig olvastam a fórumodat - majdnem teljesen - én is azt gondolom, próbáld megkeresni a gyökerét, miért félsz ennyire. Hisze nem a gyerek, nem a család ellen tiltakozol.


Ez lehet a saját félelmed, de lehet generációs, öröklött félelem is, nagyon sok jó módszer van ennek kiderítésére, a pszichológia, kineziológia, és még rengeteg, csak keress. Ha megtalálod a gyökerét, valószínűleg megváltozik a hozzáállásod. De az sem baj, ha nem. Nem kötelező gyereket szülni.


De akárhogy is alakul, ne hibáztasd magad semmiért, és azt se hidd el senkinek, hogy értéktelen az a nő, aki nem szül gyereket.

171. nefaria (válaszként erre: 170. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 15:55

Én nem tudnám elfogadni, ez nem annyi, hogy a szoba fehér legyen-e vagy barna, nem sima kompromisszum. De ez én vagyok.


"Ha én elfogadom, sz.r ember leszek?"


Ezt nem értem, te mit fogadnál el? Ha arra gondolsz, hogy a férjed kompromisszumként feláldozná a gyermek iránti vágyát a te félelmeid miatt, akkor nem, sz*r ember nem leszel, ez az ő döntése. Hogy kitart-e mellette, vagy később esetleg megbánja a döntését, az az ő "cucca" nem a tiéd. Neked szerintem annyi a feladatot ebben, hogy ne befolyásold a döntésében, akkor semmiképp nem leszel sz*r ember.


Szerintem.

2015. szept. 21. 15:52

Egyébként a kérdéseimre senki sem válaszolt.


Ti el tudnátok fogadni ezt a döntést?


Ha én elfogadom, sz.r ember leszek?

169. 850bb2a149 (válaszként erre: 168. - Tuksika)
2015. szept. 21. 15:21
Köszi :)
168. Tuksika
2015. szept. 21. 15:08

Szerintem várjatok még. Itt a kérdés nem az hogy legyen-e gyereketek vagy nem, hanem hogy félsz a szüléstől. :) Ezért ne váljatok el!! ;)


Még mindig fiatalok vagytok, ha csak pár év múlva sikerül megoldani a problémát, akkor sincs veszve semmi! Drukkolok!

167. kszb (válaszként erre: 164. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 14:25
igen, pszichiátert kerestünk, és gyógyszert kapott. Felajánlotta neki a pszichoterápiát is, de párom a gyors megoldások híve (meg lusta is eljárni állandóan iylesmire), így 1 év gyógyszeres terápia lett belőle. Azóta 1x visszacsúszott. De újra jól van.
166. 850bb2a149 (válaszként erre: 165. - Kszb)
2015. szept. 21. 14:25

Így van, az enyém azoknál csak rosszabb lehet :DD

Na jó, vicceltem :) Amúgy nem.

165. kszb (válaszként erre: 160. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 14:23
ja, és egy valamit soha ne felejts el, amikor szülés történeteket, vagy bmilyen dologról olvasol történetet! Azok nem a tieid! Nem te élted meg, és emberek vagyunk, vagyis különbözünk! :) A tiednek miért kellene olyannak lennie, mint másénak? A tied, az csak a tied lesz!
164. 850bb2a149 (válaszként erre: 163. - Kszb)
2015. szept. 21. 14:23

Sokat szenvedhetett emiatt.

És mi történt? Pszichológushoz járt? Vagy gyógyszert kellett szednie? Meggyógyult?

163. kszb
2015. szept. 21. 14:19
mire orvoshoz jutottunk vele, akkorra már alvás zavarok, és depresszió is volt. De a dokinál derült ki, h igazából már régebb óta voltak szorongó tünetek (nem csak az orvosi rész), amiket mivel szégyellt, nem beszélt róluk, inkább hárított ezekkel kapcsolatban, meg kibúvókat keresett. Pld. egyedül BKV-val közlekedni nem mert. Vizsgázni el se járt az egyetemen, vagy hazudott a környezetének róla. Szó szerint kerülte azokat a szitukat, amikben erősödött a szorongása. És az élet egyre több területére befészkelte magát ez a dolog. Mielőtt orvoshoz mentünk, már fizikálisan volt rosszul attól, h egy Spárban állunk a kasszánál, és emberek vesznek körbe minket. Szóval nála azért volt több dolog is.
162. nefaria
2015. szept. 21. 14:11

Nálam azért ennyire nem volt komoly a félelem, de egy elég nagy félsz volt a szüléstől, tűktől estébé.


Aztán valahogy nem okozott gondot. A vv-nél a mai napig nem nézek oda, jól elfordítom a fejem, és magamban énekelek amíg azt nem mondják, kész vagyunk. Próbáld ki talán. Szimuláljátok le a férjeddel, pl. játék injekciós tűvel gyakorolhattok, aztán majd élesben is hátha megy.


A szülés-félszt megoldotta a természet, mert császár lett a vége. Hidd el, tudom hogy most nem hiszed, de ha odakerülsz, nem lesz gond! Én majdnem elájultam a spinális érzéstelenítéstél, előtte hetekig ezen agyaltam, hogy én hogy fogom ezt, meg hogy amúgy is ez milyen gáz szúrás estébé, aztán majdnem elájultam, félbe kellet hagyni. Nem volt gond, kicsit lefektettek, majd mikor eltűntek a csillagok, mondták hogy akkor most próbáljuk meg újra. És minden oké lett. Nem mondom, hogy életem legjobb élménye volt, de még ilyen hótparásan is ki lehetett bírni!


Szerintem az lenne a legjobb, ha véletlenül teherbe esnél :) mert így ezen agyalsz és parázol! Sok sikert!


(és ne, ne válj el :D )

161. 76c87e32e1 (válaszként erre: 157. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 14:10

Akkor meg miért mártírkodsz, hogy te inkább elengeded? :) Vagy azt szeretnéd, bizonygassa, hogy ha te később is félnél gyereket vállalni, ő akkor is maradna? :)

Biztos jól ismer, tudja, hogyan állsz ehhez a kérdéshez, és nem fogja erőltetni, míg te nem akarod.

160. 850bb2a149 (válaszként erre: 159. - Kszb)
2015. szept. 21. 14:09

Kedves vagy :)


Megkérdezhetem hogy a párodnak milyen tünetei voltak még?

159. kszb (válaszként erre: 152. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 14:05

párom volt ilyen minden orvosi dolog előtt :) konkrétan le kellett fogni ahhoz, h a doki meg tudja nézni a garatját, amikor tüszős mandulagyulladása volt. Leverte a víz a vérvételek előtt, már elcibálni is alig lehetett. Határozott szorongó tüneteket produkált. Nála pár évvel később derült ki, hogy pánikbeteg. Persze, voltak más tünetei is akkor már. És persze, ezzel nem azt akarom mondani, h te is biztosan az vagy, csak azért írtam le, h értsd, miért asszociáltam egyből erre.

Amúgy sztem nincs nő, aki ne félne a gyerekvállalás vmelyik részétől. Van aki a szüléstől, van aki a terhességtől, van aki az anyai szereptől, a megváltozott élettől. A pasik nagy része szintén. Ráadásul az emberek hajlamosak egymást cukkolni, hergelni is, illetve mártír szerepben feltüntetni magukat. Én amikor terhes lettem, az első tanács amit kaptam, és sztem az egyik legfontosabb is, az volt, h csak fórumokat ne olvasgassak! Nem mindig sikerült ezt megállni :) De meg is lett az eredménye! :) Megevett az ideg, amíg a kombinált teszt eredményére vártam. Pedig ott volt a kezemben a tökéletes genetikai UH eredmény, de a fórumok olvasásának köszönhetően, az kevés volt.

Azt írod, félsz az amniocentézistől. Ha nem látnak kromoszóma rendellenességre utaló dolgot az UH-n (+ kombinált teszt), akkor nem csinálnak. 37 éves kortól kötelező a genetikai tanácsadás, ott automatikusan felajánlják neked a magzatvíz vizsgálatot. De! Azt neked el kell fogadnod, h meg is csinálják! És ma már azért vannak olyan (nem olcsó) lehetőségek, amik az anyai vérből kimutatják a dolgokat, nagyon jó százalékkal! :) Gátmetszés: egyre inkább törekednek a gátvédelemre sok helyen :) Tehát, ne aggódj! :) Az idő nektek dolgozik, csak még nem is értél meg magára az anyaságra! :) Ha eléred agyban azt a szintet, h jöhet a baba, hidd el, h nem a tűk, gátmetszés, meg társai fognak a szemed előtt lebegni! :) Eszedbe se fog ez a része jutni! :)

158. 850bb2a149 (válaszként erre: 155. - Aac131dc75)
2015. szept. 21. 14:05

Túl leszek rajta, valahogy biztosan :)


Jajj, ezt a saláta témát már én is olvastam valahol...hihetetlen :)

157. 850bb2a149 (válaszként erre: 154. - 76c87e32e1)
2015. szept. 21. 14:03
Dehogy tudnám megtenni...azt érzem, hogy egyszerűen megsemmisülnék abban a pillanatban. Onnantól kezdve számomra nem lenne értelme az életnek. A férjem ugyanezt mondja, csak ő még trollkodni is szokott, néha rámvicsorít és közli hogy "Tőlem nem szabadulsz" :D Két hülye egy pár, egyébként valahol még mi is gyerekek vagyunk. Ha valaki lát minket, vagy ismer, nem az lesz a véleménye hogy ez egy komoly felnőtt házaspár.
156. 850bb2a149 (válaszként erre: 153. - 96e4cb8ca7)
2015. szept. 21. 13:59
Pedig akik okosak(nak hiszik magukat), ezt írják :)
155. aac131dc75 (válaszként erre: 151. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 13:55

Majd túl leszel ezen is én biztos vagyok benne!


Csak hogy mosolyogj egy kicsit!

Régebben volt itt egy bige /nem tudom másnak nevezni/ ő is hasonló címmel indított fórumot,de az fele annyira sem volt ilyen komoly.Na most figyelj!

Azért nem akart szülni,mert salátap.nája lenne utána és nem tudná már élvezni a szexet kitágult alsó fertályával,pedig a szex a lételeme!

:)

154. 76c87e32e1 (válaszként erre: 151. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 13:55

Lehet, hogy elméletben úgy gondolod, el tudnád engedni a férjed és milyen önfeláldozó vagy. De a gyakorlatban meg tudnád tenni, hogy összepakolsz most, elköltözöl és beadod a válópert?

Egy házasság nem a gyerekvállalásról szól, nálad inkább látszik az, hogy félsz az egésztől, nem az, hogy te nem akarsz majd egyszer gyereket.

153. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 151. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 13:51
Dehogy váljál el, én legalábbis nem írtam ilyet. Teljesen normális, ha valaki 27 évesen még nem akar gyereket. Attól még szeretheti a férjét, a szerelem nem azt jelenti, hogy feladod a saját céljaidat, vagy olyat teszel amit a hátad közepére sem kívánsz (egyelőre). Nálam az ilyet nem szerelemnek hívják.
152. 850bb2a149 (válaszként erre: 150. - Kszb)
2015. szept. 21. 13:47

Nem tudok róla hogy pánikbeteg lennék, legalábbis az orvosi eseteken kívül nincs ilyen jellegű problémám.

És értem amit írsz, de ezeket a gondolatokat nem tudom irányítani.

151. 850bb2a149 (válaszként erre: 148. - Aac131dc75)
2015. szept. 21. 13:45

Túl sokkal nem jutottam közelebb a megoldáshoz, főleg hogy a fórum 3/4-e arról szól hogy váljunk el, én nem szeretem a férjem, más van itt a dologban... :D

Egy átlagos napon azt mondom hogy az ilyeneken röhögnöm kell, de jelen esetben eléggé felbosszantott.

Talán egy hozzászóló írta, hogy nyugodtan fogadjam el a férjem döntését.

150. kszb (válaszként erre: 147. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 13:43

miért kellene? Feleslegesen rágódsz olyan dolgon, amit úgyis az időnek kell megoldania :) Persze, ez most még friss neked, ezrt természetes ez a rágódás, de van egy határa is.

Csak egy kérdés. Pánikbeteg vagy?

(a legutóbbi vérvételed történetét olvasva ez ugrott be)

149. 0c7adf8ee7 (válaszként erre: 142. - 850bb2a149)
2015. szept. 21. 13:41
Egész életemben eddig azt hallottam, hogy milyen borzalmas, rettenetes, visszataszító dolog a szülés. Ehhez képest a legnagyszerûbb eseménynek tartom egy nô életében az esküvô után.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook