Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan tudom a gránit sírkőről eltávolítani a rozsda foltokat? fórum

Hogyan tudom a gránit sírkőről eltávolítani a rozsda foltokat? (tudásbázis kérdés)

25. Guruljka (válaszként erre: 24. - Guruljka)
2021. márc. 14. 22:39
És ha mar, akkor visszakérném az árát.
24. Guruljka (válaszként erre: 23. - Meseme)
2021. márc. 14. 22:35

Passz.

Azért ezek a kőtisztítók nem marhatják ki.

Ha nem nagyon drága, kipróbálhatjátok a kő egy kevésbé feltűnő helyén, mar-e.

23. meseme
2021. márc. 14. 21:49

Köszi a válaszokat. Én is láttam sok hasonló terméket, de a tapasztalatra lennék elsősorban kíváncsi, hogy hatott-e az adott termék, nem marta-e meg a gránitot...

Eddig sima ablaktisztítóval és óvatosan WD40-nel próbáltuk... De semmi hatás.

2021. márc. 14. 21:27

[link]


ezt találtam. És ezt is:

[link]


Az árakat nem néztem.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Meseme)
2021. márc. 14. 21:17

Azt olvastam, ablaktisztító és puha rongy.

Savas dologgal nem szabad nekimenni.

20. meseme
2021. márc. 14. 21:15
Sziasztok fórumozók! Sikerült megoldást találni a rozsdafoltok eltávolítására a gránit sírról? Két napig volt a friss síron drótos koszorú, és azonnal nyomot hagyott. Kíváncsi lennék a praktikáitokra. Előre is köszönöm!
19. marlenka70 (válaszként erre: 18. - Globus)
2015. szept. 20. 19:56
Igen ez a gond ismerős már nincs, mindenki Pestre költözött. De mi októberben szoktunk menni, majd meglátom rajta van-e a tavalyi.
18. globus (válaszként erre: 17. - Marlenka70)
2015. szept. 20. 16:24
Nincs olyan ismerős ott a környéken, akinek adnál fóliát, és megkérhetnéd, hogy tegye rá október elején? A koszorúdrótok esős idő esetén már néhány nap alatt foltot hagynak.
2015. szept. 20. 15:45
Nagyon köszönöm a hasznos tanácsokat. Tavaly az ünnep előtt mikor mentünk raktam fóliát oda ahová a koszorúkat teszik, de gondolom a nyáron (ha addig nem vitte el a szél) szétégette a nap. Évente egyszer tudunk odautazni ez a fóliázás így nem válik be. A szakember lenne a tökéletes megoldás de arra nincs keret :-( így megpróbálom az itt említett sírkő tisztítót és majd kiderül mit tud. Gondolom a család többi tagja is látta milyen lett a fedlap csak őket talán nem zavarja.
16. Panna.33 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2015. szept. 20. 13:40
Szerintem kiírható, hogy az Obiban. Nem hiszem, hogy ettől reklámmá válna;) Itt barkochbáztam, hogy hol vettétek...? :D
15. fehérke111 (válaszként erre: 2. - Marlenka70)
2015. szept. 20. 12:48

Szia! Ha fontos - márpedig fontos - akkor érdemes tényleg szakemberrel rendbe hozatni, és impregnáltatni. Mi úgy jártunk, hogy fehér márvány síremléket csak egyetlen szakember vállalt, mert mindenki azt mondta, hogy el fog színeződni, foltos lesz, stb. Akivel végül meg tudtuk csináltatni, ő ajánlotta az impregnálást, és tényleg szép maradt, pedig egy közeli diófáról is hull az "áldás" rendesen, volt aki csak úgy letette a koszorút, mécsest és mégsem maradt rozsdafolt. Már negyedik éve nagyon szép, pedig mondom, ez márvány, nem gránit - állítólag ez kényesebb, azért nem is vállalják szívesen.

Még egy tapasztalat: érdemes a koszorúk alá egy darab nylon fóliát tenni - nem lóg ki alóla, nem lesz csúnya! - megvédi a követ, könnyebb letakarítani, különösen akkor, ha távol laktok, ritkábban tudtok eljutni.

2015. szept. 20. 11:32
13. marlenka70 (válaszként erre: 12. - Boszy28)
2015. szept. 19. 18:45
De rozsdás is volt? Ezen nagy kiterjedésű rozsdafoltok vannak.
2015. szept. 19. 14:46

Vannak kimondottan sírkőtisztító folyadékok, spray-k.

Mi .biban vettünk, vittünk drótkefét, azzal suvickoltuk, szép most is!

[link]

2015. szept. 19. 13:55
Októberben utazunk (Záhonyba) akkor viszek néhány fajta szert és megpróbálom. Multhéten voltam sirkövesnél persze szerinte lehetetlen így megtisztítani, viszont láttam hogy ott a telepen vasláncal rögzítették a nagy gránit lapokat gondolom az is rozsdásodik.
10. globus (válaszként erre: 8. - Marlenka70)
2015. szept. 19. 13:41
Az a baj, hogy sajnos csak laikusoktól érdeklődhetsz, mert a szakember egyértelműen saját magát ajánlja :) Ha mégis kísérletezel, először kevésbé látható részen próbáld ki, hogy miként viselkedik, várd meg a teljes száradását.
2015. szept. 19. 13:30
Szerintem rozsdamaróval le lehet róla szedni. Ha gránit, akkor nem hiszem, hogy beszívódna. Sok sikert!
8. marlenka70 (válaszként erre: 6. - Fincsi5)
2015. szept. 19. 13:27
Ezt én is használom a mindennapokban, csak attól tartok, hogy még rondább lenne tőle ha megmarja. Illetve nemtudom, hogy beszívódott-e a mélyebb rétegekbe. Esetleg ilyen tapasztalat?
7. marlenka70 (válaszként erre: 5. - Globus)
2015. szept. 19. 13:24
Köszönöm az infót.
6. fincsi5 (válaszként erre: 4. - Marlenka70)
2015. szept. 19. 13:20
A Lidis W5 kék flakonos VÍZKŐ ÉS ROZSDA elleni szer nagyon jó, de kis helyen, és gyorsan töröld le. Nagy felületre ne öntsd rá, mert tényleg hamar hat. Én kényes kádra is használtam, de úgy, ahogy mondtam: pötty és 3 másodperc, és törlöm át, "súrolom", nedves ruhával.
2015. szept. 19. 12:36

[link]


Itt azt írják, hogy a gránitnak enyhén porózus szerkezete van, a szennyeződés mélyebbre hatol.

Egyszer tisztíttasd le szakemberrel, és vonasd be olyan anyaggal, ami megakadályozza a beszivárgást.

4. marlenka70 (válaszként erre: 3. - Globus)
2015. szept. 19. 12:11
Most elkeserítettél. Még csak második éve készült el a síremlék. Tavaly már a fele tiszta rozsda volt, kidobáltam az előző évi koszorúkat fóliát is raktam rá de tuti leszedték róla és újabb drótos csodák lesznek rajta. Én magam kötöm meg a koszorúkat és műanyag bevonatos drótot meg ragasztópisztolyt használok pont ezért.
2015. szept. 19. 11:51

Úgy tudom, hogy nincs rá házi módszer :( Sírköves valahogyan lecsiszolja és újra tudja polírozni.

Annyit tehetsz, hogy a közelgő ünnep előtt letakarod az egészet nylon fóliával. Gyakran látom ezt a temetőben.

2015. szept. 19. 11:43
A koszorúkhoz használt drótok teljesen rozsdássá tették a gránitlapot a sír tetején. Hagyományos savas vízkőoldó vagy rozsdaoldó nem bántja a követ? Nagyon messze lakunk a temetőtől több mint 250km így csak évente egyszer tudunk lemenni. A többi rokon viszont mindíg "dróttal" kötött koszorút rak a sírra ami így egy évig ott rozsdásodik.
2015. szept. 19. 11:40
Hogyan tudom a gránit sírkőről eltávolítani a rozsda foltokat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook