Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi az a hüvelyi ultrahang? fórum

Mi az a hüvelyi ultrahang? (tudásbázis kérdés)


1 2
60. Mitzi
2014. márc. 21. 17:39
Ha még jár erre valaki... Elolvastam mit írtatok és a kevésbé jó tapasztalatok miatt kicsit idegesen mentem ma uh-ra. Nekem egyáltalán nem volt kellemetlen, így meg is lepődtem, mert nem erre számítottam. Mondjuk igazatok lehet a doki válogatja elmélettel, ugyanis én is inkább a fizetős uh- t választottam.
59. 70fb384164 (válaszként erre: 58. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 28. 12:01
csak úgy,de hát ilyen kérdést feltenni egyértelmű hogy ultrahang
58. 6187eb1c9a (válaszként erre: 57. - 70fb384164)
2011. okt. 28. 11:58
Mi a frászt keresel ebben a topikban? Megnézi,persze,hogy megnézi!
57. 70fb384164 (válaszként erre: 1. - Rekus)
2011. okt. 28. 11:15
megnézi ultrahangon
56. Timilini (válaszként erre: 53. - Smile:))
2011. máj. 11. 09:52
nekem hál istennek már a 7.heti is. :)
55. Smile:) (válaszként erre: 54. - Timilini)
2011. máj. 10. 14:31

Ez is lehet...Nekem ez rossz élmény marad.

De a mostani dokim jól vizsgál,nem fáj úgyhogy nála annyira nem stresszelek.

54. Timilini (válaszként erre: 53. - Smile:))
2011. ápr. 22. 20:28
tényleg doki függő lehet. Nekem csak 1szer fájt iszonyatosan, amikor nem a dokim csinálta, hanem egy másik dokinak a lány rezidense.. majd belepusztultam, sírni szerettem volna, persze Ő megvizsgált előtte kézzel, akkor is fel akartam állni és elszaladni, sírva, de nem tehettem.. szóval egy szó, mint száz, doki függő... meg talán az is, hogy mi hogy tudunk ellazulni, talán ebben is lehet valami.
2011. márc. 5. 11:37
Hát én nem tudom lányok nekem Decemberben volt ilyen vizsgálat és nekem nagyon fájdalmasan csinálta a doki.(Mondjuk bunkó is volt szóval valószínű,hogy ez is doki függő,hogy mennyire kellemetlen.)Nekem rosszak a tapasztalataim úgyhogy örültem,hogy a 12heti uh már hasi volt :)
2010. okt. 28. 20:55
fuuuuuuu amikor megláttam h mekkora az a VALAMI hát én felálltam és kijöttem :S:S:S komolyan
51. pusztiju (válaszként erre: 45. - 31bc25d879)
2010. szept. 9. 21:23
Nem fáj és nem kell tőle félni. Egy sima vizsgálat kellemetlenebb mint az ultrahang. Egy a lényeg hogy próbálj lazítani, ne görcsölj, ne félj tőle.
50. pusztiju (válaszként erre: 40. - Moni342)
2010. szept. 9. 21:20
Gratulálok Moni342 tökéletesen ollózás, minden érthető.:)
2010. szept. 9. 20:01
Én ma voltam UH vizsgálaton, eddig még soha nem voltam.A vizsgálat nem volt fájdalmas, csak kicsit furcsa, de utánna elég sokáig nagyon csípett valami, lehet, hogy fertőtlenítő, nem tudom mi volt az.
2010. aug. 2. 08:55
Nem fáj, ezt én is mondhatom... számomra a rákszűrés rosszabb volt.
2010. aug. 2. 08:37

én csak vibrinek hívom :) nagyon intim viszonyunk volt :p


egy időben kérdezte is a doki, hogy nem féltékeny-e esetleg a párom a gépre...

46. Jade^
2010. júl. 30. 19:18
Ma voltam én is, és az volt az egész vizsgálat legkellemesebb része. :) Nem fájt egyáltalán.
2009. aug. 28. 20:45

és nem fáj

és tényleg nem olyan kellemetlen

2009. aug. 28. 20:39
Én is voltam ilyen vizsgálaton és egyáltalán nem volt se fájdalmas, se kínos, az orvos is nagyon aranyos volt.
2009. júl. 7. 19:50
Csúnyán kifejezve,egy műpéniszhez nagyon hasonlító UH készüléket helyeznek a hüvelyedbe,és azzal néznek meg belülről. /ne aggódj,nem olyan vastag :)/
42. 673567bc24 (válaszként erre: 41. - Memfisz)
2009. júl. 7. 15:04
Én is kanizsai vagyok!:-)
2009. júl. 7. 15:02
Sziasztok Én 3 gyermeket szűltem és 4 éve meghallt egy 14 hetes magzatom .Ma is voltam dokinál de soha nem néztek h u -al szerintem Kanizsán nincs ilyen.De ha lett volna előbb észrevették volna talán hogy 3 hétig halott volt a babám.
2009. márc. 9. 09:21

vizsgálatot hason vagy hüvelyen keresztül használt vizsgálófej segítségével végzik. A hasi vizsgálatot a kismedencéből kiemelkedő képletek vizsgálatára, míg a hüvelyit a kismedencében megbúvó eltérések felismerésére használják.


Egyes esetekben (például a méhlepény tapadásának vizsgálatakor) a kismedencében lévő területek vizsgálatára is a hasi utat választhatják, ekkor azonban telt hólyag szükséges a képalkotás megkönnyítése céljából, míg hüvelyi vizsgálatok esetén a telt hólyag inkább akadályozza a kismedencei szervek pontos megítélését.


Hüvelyi vizsgálatkor a páciensnek hanyattfekvő helyzetben, felhúzott lábakkal kell feküdnie, a vizsgálatot végző szakember a vékony, hosszúkás alakú vizsgálófejre egyszer használatos védőburkot (többnyire gumióvszert) húz. A vizsgálófejet óvatosan a hüvelybe vezeti, ahol azt kíméletesen mozgatva áttekinti a kismedencei szerveket.


A hasi vizsgálat a hasfalon át történik, szintén hanyattfekvő helyzetben. A has bőrére az ultrahanghullámok terjedését könnyítő zselészerű anyagot kennek.


A különböző szövetek különböző mértékben nyelik el és verik vissza a vizsgálófej által kibocsátott ultrahanghullámokat. A vizsgálófej ez utóbbiakat felfogja és érzékeli, majd elektromos jellé alakítja vissza, melyből végül is egy képernyőn - általában kétdimenziós, fekete-fehér - kép jelenik meg.


Előkészítés:

Hüvelyi ultrahangvizsgálat esetén az üres hólyag, míg hasi vizsgálat esetén többnyire a telt hólyag tekinthető optimálisnak. Célszerű előre tisztázni a vizsgálatot elrendelő orvossal, hogy telt, vagy üres hólyaggal történik-e majd a vizsgálat, mert ezzel a beteg nagymértékben megkönnyítheti az ultrahangvizsgálatot végző szakember munkáját.

2008. dec. 8. 18:49
Rémes dolog. Nekem volt :(
2008. dec. 6. 19:49
elég kellemetlen...
37. rinike (válaszként erre: 35. - Évica drága)
2008. dec. 6. 19:45
Én elég vastag úszógumival rendelkezem hastájon, és még 13 hetesen is alig lát valamit a hasi UH. Szerencsére a magándokimnak van hüvelyi UH-ja, és azzal mindig jól látható volt a pici.
2008. júl. 9. 09:55

Én egy doki nőnél voltam, az Uzsokiban. Kedves volt és látva a zavaromat,(első két terhességemnél még nem volt ilyen vizsgálat) megpróbálta elterelni a figyelmemet, részletesen elmondott mindent mit látok a monitoron.

Furcsa egy vizsgálat annyi szent. De sokkal pontosabb .

2008. ápr. 26. 11:30
Amikor nagyon korai a terhesség mondjuk 4 hetes a nagy ultrahang nem tudja még kimutatni,ezért alkalmaznak hüvelyi ultrahangot.Egy hosszúkás henger alakú szerkentyűre ráhúznak egy óvszert gondolom a fertőzés veszély elkerülése végett és azt feldugják a hüvejedbe hogy láthatóvá váljék a petezsák.
2008. ápr. 2. 18:23

Nekem is volt már benne részem és a véleményitek alapján teljesen egyértelmű,h doki függő a dolog!


Én is a magánrendelésre szavazok.A hüvelyi uh-nál gumit húzott a "műfütyire" és úgy nézte meg mi a helyzet odabent.Először méhnyálkahártya megvastagodását állapította meg így(nem jött meg).De megmutatta mellette a petefészkemet és a benne lévő tüszőket is!Nem is emlékszem milyen érzés volt annyira érdekelt amit látok. Másodszor már a picurka 6,5mm-ét tudta így megnézni(5.héten).Itt is inkább a ténnyel és nem az érzéssel voltam elfoglalva.Szóval tuti doki függő és ezek szerint én jól választottam!!!

33. szylwi
2008. ápr. 2. 17:47

Sziasztok!

Nekem épp ma csinált a doki, nem is értettem, hogy miért... Én csak fogamzásgátlót akartam iratni. Azt nézte terhes vagyok-e?? :)

Amúgy egyáltalán nem volt kellemetlen, inkább mégegyszer ez, mint egy foghúzás:)

32. Alexa77 (válaszként erre: 31. - Kotó)
2008. márc. 25. 10:57

Elég pocsék dokid lehet akkor! Nekem is volt hüvelyi uh-m, a terhesség legelején, de valóban semmi kellemetlent nem éreztem. Nem azért, mert a párom rám szokott ugrani. Sőt, kifejezetten a gyengéd szeretkezés való nekem, mert iszonyatosan érzékeny vagyok, könnyű nekem fájdalmat okozni. A hüvelyi uh-t mégsem éreztem szinte egyáltalán. Nem tudom, a dokim ilyen ügyes-e, vagy mi a helyzet, bár valószínűleg igen, mert aki hozzá jár, az mind ugyanazt tapasztalta, mint én.

Szerintem keress másik dokit, mert egyáltalán nem természetes, hogy fájdalmat okoznak.

31. Kotó
2008. márc. 3. 13:25
Hagyjuk a kellemetlen és nem éreztem semmit dumát. A hüvelyi ultrahangot pont az ilyen tipikus női duma miatt nem fejlesztették tovább az orvosok. Felesleges a sok férfi orvost abban ringatni, hogy vmilyen szexuális élményben van részünk. A vizsgálat szar, kifejezetten fájdalmas, akár vérzés is kíséri kivéve, ha vki ahhoz van hozzászokva, hogy a férje ráugrik minden előjel nélkül. Biztos ilyen is van, akin beférne még Európa is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook