Péntek (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Péntek

1 2
43. kanada (válaszként erre: 5. - Fincsi5)
2016. febr. 8. 02:16
Ez nem vigasztaló!! A váróban én voltam csak, senki más. És pár perc alatt kiírták a gyógyszert!
42. kanada (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2016. febr. 8. 02:06
Nálunk nem adnak ki gyógyszert recept nélkül. Az én gyógyszerem kiváltásánál még személyi igazolványt is kérnek.
41. kanada (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2016. febr. 8. 02:04
Egyáltalán nem bonyolult figyelni, hogy mikor fogy el a gyógyszerem!!!! A bánásmód miatt írtam a cikket! 1 héttel előtte jöttem ki a kórházból mert műtöttek! Gondoskodtam a gyógyszereimről sajnos mégis elfogyott. És azt is akkor tudtam meg, hogy az orvosom pénteken soha nem rendel.
40. kanada (válaszként erre: 18. - Syria)
2016. febr. 8. 01:59

Szia!

Nem azért írtam a cikket, hogy meghatódj! Csak felháborított a lekezelő modor és hozzáállásuk. Kórházban voltam, műtöttek. Gondoskodtam előre a gyógyszerekről, de sajnos mégis elfogyott. Az én orvosom pénteken soha nem rendel. Ezt akkor tudtam meg!! Nekem sűrgös "esetem" volt mert szükségem volt a gyógyszerre. Nálunk puszira nem adják oda a gyógyszert a patikában!

2015. szept. 27. 15:34
Sajnos ez a jellemző az egészségügyre Magyarországon,tényleg mélységes tisztelet a kivételeknek,mert azért pozitív tapasztalataim is voltak!
38. Channa* (válaszként erre: 36. - Ollégabi)
2015. szept. 27. 08:35

Na, ügyeletessel is voltak gondjaim:D

Egyszer beállt a nyakam, nagyon fájt és gondoltam elugrok az ügyeletre, hogy adjanak egy szurit, ami általában segít (persze sokszor nem vettem igénybe őket, max. ez volt a 2. alkalom 10 év alatt). A rendelőben voltak vagy öten, elmondtam miért jöttem, erre 4-en el kezdtek okoskodni, hogy ez nem így megy, menjek el reumára, aki megnézi, hogy mi okozza a fájdalmat és elküld kivizsgálásra és kezelésre. Mondtam, hogy nekem most fáj, mire eljutok reumára, addigra lehet nem fog. A következő kérdése az volt az egyiknek, hogy mitől ilyen a szemem? Sokszor karikás és akkor is az volt a fájdalomtól. Erre mondtam, hogy drogozok:DDD és megkérdeztem, hogy melyikük az orvos, mert csak vele beszélnék. Erre kiderült, hogy a doki meg sem szólalt végig:D Lehet, hogy a kertésszel beszélgettem, meg a sofőrrel...Nagy nehezen megkaptam a koktélt (lidocain, algopyrin, mideton) és másnapra semmi bajom nem volt. De úgy visszamentem volna az ügyeletre....

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Kat52)
2015. szept. 27. 08:28

Én múlt nyáron a fogorvossal jártam így.

Nyáron a szabim alatt mindig elmegyek fogorvoshoz egy ellenőrzésre, hiszen ekkor van időm. Így tettem akkor is. A recepciós megkérdezte, hogy fáj e a fogam, illetve súlyos e a problémám? Mondtam, hogy nem, nem fáj a fogam és nincs is súlyos problémám, csak arra gondoltam, hogy leszedhetnék a fogkövet, meg ellenőriznék, hogy nincs e olyan gondom, ami kezelést igényelt....Erre közölte, hogy nyáron csak sűrgősségi ellátás van, mert sok doki szabin van. Mondtam, hogy senki nincs a váróban, csak belefér egy ellenőrzés. Erre majdnem azt kaptam, hogy mit képzelek én? Már csak 2 hét van a nyárból, jöjjek vissza szeptemberbe! Volt bent 3 orvos, köztük az enyém is, de egyik sem nézett bele a számba. Mondtam, hogy én is pont azért jöttem most, mert szabin vagyok és gondoltam, ha többszőr kell jönnöm, akkor ne a munkából kelljen rohannom, de senkit nem érdekelt. Természetesen beírtam a "panaszkönyvbe", de semmi visszajelzést nem kaptam...

2015. szept. 25. 12:45
Sziasztok!Egy alkalommal szombati napon nagyon begyulladt a mandulám egész nap dolgoztam,estére már olyan fájdalmaim voltak,hogy beszaladtam az ügyeletre antibiotikumért!Rám nézett a nővér és rendkívül kedvesen megkérdezte ez nem ér rá hétfőig?Mit akarok itt mikor a doktornőnek ezer a dolga?Na én is kedves lettem közöltem,hogy akkor is megvárom!Szokásos fintorgás megjegyzések...Lényeg a lényeg megjött a doktornő,megnézte a mandulám,azt mondta ilyen rondát még nem látott rögtön felirt olyan gyógyszert amit folyékonyan be lehet venni mert annyi hely már nem volt,hogy normál antibiotikumot le tudjak nyelni!A drága nővér ott ült csak gépelt,mézesmázos lett,rám se mert nézni!Nekem szerencsém volt,hogy az orvos lelkiismeretes volt!
35. kat52
2015. szept. 22. 07:56

Nem értek egyet egyes hozzászólókkal!

Jogos,hogy nem utolsó pillanatban kell menni gyógyszert iratni.Másrészt,ez mással is előfordulhat.A mi körzetünkben pénteken is van hivatalosan rendelés,de:ki van írva,hogy csak sürgős esetben,vagy előzetes megbeszélés alapján!Kérdezném,hogy miért?A péntek rendes munkanap mindenkinek,az orvos miért lenne kivétel?Ha egyszer ott van a saját rendelési idejében,akkor nem tud egy receptet felírni?Azért ez nekem magas!

34. Doa. (válaszként erre: 24. - 032b6d3bda)
2015. szept. 22. 06:39
Igen, hét erre sem kaptam normális választ, h akkor ez most gond-e hát vagy sem,mert van doki aki szerint az , van aki szerint egyáltalán nem. Nehéz rajtuk elmenni! :) Köszi, a nyugtatást. Bízom benne, h minden fejben dől el, és ha én babát szeretnék, akkor ő is szeretne majd engem anyának!
33. Doa. (válaszként erre: 22. - Gretchenmorgan)
2015. szept. 22. 06:36
A véreredményre ott azt mondták, h minden rendben itthon a háziorvosom már nem így látta a helyzetet.., így most egy sok kivizsgálás kezdődik! Köszönöm az érdeklődést, jelenleg jól vagyok(de kiabálom el). :)
2015. szept. 21. 15:03

Nos...tényleg figyelj, hogy ne fogyjon ki a gyógyszered és ne az utolsó pillanatban menj kiíratni, főleg ha minden nap kell szedned.


Mondom ezt úgy, hogy már én is jártam így, sőt, szerintem mindenki.


Túl ezen sajnálatos dolog ez, reméljük és tudjuk!! hogy azért vannak kivételek az egészségügy égisze alatt, és vannak még emberséges, empatikus, segíteni akaró nővérek, asszisztensek és orvosok.

2015. szept. 21. 06:03

Nálunk az SZTK-ban 8-14 ig, illetve 14-20 ig van rendelés, de ha 5 után érsz oda a szemészetre, gégészetre, reumára, akkor már nem fogadnak.

Egyszer reumára értem oda 1/4 6-ra, mert aznap el kezdett fájni a derekam és gondoltam beugrok egy injekcióra. Már a kartonozóban közölték, hogy nem fogadnak ma már senkit. Felmentem és bekopogtam. Láttam, hogy csupa nyugdíjas néni ül a váróban. Kijött a nővérke és mondta, hogy sajnálja, de nézzem meg hányan várnak még, ők tuti este 8-ig nem végeznek! Én meg mondta, hogy küldje haza valamelyik nénit, mert ők tudnak jönni reggel is, hiszen ők nem dolgoznak, így hagyják meg a délutánt a dolgozóknak. Tudom, csúnya volt ez részemről....

A szemész viszont azért nem fogadott már betegeket, mert sok az adminisztárció....

30. 4ab8ac8371 (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. szept. 20. 18:02

Én időpontra mentem, Kiírás szerint 2-4-ig van rendelés. Már az időpont kéréskor mondták, hogy legyek ott 3/4 kettőre. Mondtam, hogy én kettőig dolgozom, de négyig odaérek. Nem, az nem jó! kettőig érjek oda! De legkésőbb 3/4 háromig.

Háromnegyed 3 kor ott voltam. Sehol senki. Bekopogtam, a nem túl kedves nővérke kijött, elősször is megkérdezte (számonkérte), hogy van-e időpontom, aztán miért nem voltam ott 3/4 kettőkor? Aztán közölte ma nincs rendelés! S doktor úrnak dolga van. De ha itt lettem volna időben akkor tudnám, és kaptam volna új időpontot...

Nyeltem egyet (lenyeltem a mondandómat) Mondom nekem jó a doktornő is!Most van problémám. Hozzá be lehet menni? (ugyan is a kiíráson szerepelt egy másik doktornő, ugyan olyan rendelési idővel.)

- a doktornő KÉT ÉVE nem dolgozik itt!

- akkor miért van kiírva?

- nem az a dolgunk...

Na akkor megkérdeztem, hogy ha 3/4 kettőre itt vagyok, változtat valamit? Ellátnak ha nincs orvos?

De inkább nem vártam meg a választ.


Szóval megnéztem az időpontot, az előjegyzés kérésnél direkt rákérdeztem (mert dolgozom).

29. syria (válaszként erre: 27. - Laszti)
2015. szept. 19. 19:35

Sokáig nálunk is mindent a személyi számmal azonosítottak. Aztán jöttek az „okosok” és kitalálták, hogy az nem jó, mert egyetlen azonosító alapján bárkinek minden adatát meg lehet tudni. Ezért vezették be a TB-, és az adószámot. Ám sok helyen csak a személyi igazolványt kérik, ami a legnagyobb marhaság, hiszen az időnként változik. Pont mint a lakcímkártya adata.


Itt nem javul az egészségügyi rendszer (sem), hanem egyre rosszabb lesz.

28. fincsi5 (válaszként erre: 27. - Laszti)
2015. szept. 19. 14:10

Itt is rá tudnak keresni, az egész országban, nem azzal van gond, hanem a hozzáállásról.

Köszönjük, remélem, az unokák már emberbaráti egészségügyet kapnak.:))

Addig mi az olyat nézzük a tévében. D /irigykedve/

27. Laszti
2015. szept. 19. 13:54

Annyira elavult ez a dolog is Magyarországon!

Svédországban nincs mindenre külön szám ( adó, tb,személyi...)

Egy szám van mindenre mindenkinek a születési száma éz még 4 szám,ha gyògyszert irnak fel akkor az összes svéd patika és orvos rá tud keresni a számom alapján a gyògyszeremre, nem kell oda járkálni, ha egyébként semmi bajom!

És ha tegyük fel el utazok délre északròl és délen orvoshoz kell mennem ott se harapják le a fejem, hanem szivesen el látnak, az a dolguk, biztositott vagyok nem mindegy ki ir gyogyszert vagy vizsgál meg?

Kár, hogy ott túlbonyolult az egyszerűség, illetve sokan abbòl nem profitálnának inkább.

Minden betegnek jobbulást kívánok, remélem ott is hamarosan javul a rendszer!

26. 032b6d3bda (válaszként erre: 25. - Channa*)
2015. szept. 19. 13:34

Pont Cavintonban, és pajzsmirigy gyógyszerekben van kb 100 szem, van idő észrevenni, hogy fogytán van, főleg hogy 3 havikat fel lehet íratni. Fogamzásgátlóban 3 levél van, elfogy, de még megvárják a 7 napos szünetet is vidáman, hogy ügyeletre mehessenek, hiszen fizetik a tébét! :DDDD

Adóbevallás napján azért van éjfélig nyitva a posta, mert januártól májusig képtelenek voltak rendes időben odaérni. Ha elfelejtettünk valamit, ne akarjunk már mást hibáztatni.

Nem szórakozok a baján, de jó, hogy ennek tudatában örülni tudsz.

25. Channa* (válaszként erre: 23. - 032b6d3bda)
2015. szept. 19. 13:21

Örülök, hogy ilyen jól szórakozol más baján. Van akinek egy szem cavinton is igen fontos, ugyan is ez a gyógyszer értágító és lehet pont az a néhány szem miatt történik valami (elfelejti elzárni a gázcsapot).

Vannak gyógyszerek, amelyek felszívódási idejük elég hosszú. Pl. a pajzsmirigy gyógyszerek, amelyek lobbi:DDD gyógyszerek 4-6 hét alatt épülnek be, így simán kihagyható néhány szem és persze attól sem lesz senkinek baja, ha kihagy néhány cavintont, de hidd el, hogy nem csak ez a néhány gyógyszer létezik!

Én pl szedek vérnyomáscsökkentőt is. És ha nem szedem be, akkor lehet agyvérzést kapok? És mit csináljak, ha nem írattam ki? És péntek este jut szembe? Gondolom ez is az a kategória, ami nékül gond nélkül neki lehet vágni a hétvégének.

Utálok rosszat kívánni, de ha egyszer mégis szedsz majd gyógyszert, akár cavintot, akkor jusson eszedbe, hogy pénteken ne akarj kiváltani ilyet, mert bár a péntek munkanap, de sokan megtehetik, hogy nekik nem, így nem jutsz majd hozzá. Ja, ha cavintont fogsz szedni, akkor neked mindegy lesz, hogy milyen nap van, úgy sem fosz rá emlékezni:DDDDD

24. 032b6d3bda (válaszként erre: 21. - Doa.)
2015. szept. 19. 13:13
Most nézem, 4 nappal ezelőtt tudtad meg, hogy rendellenes állású méhed van. Ne pánikolj, semmilyen bajt nem okoz, teherbeesés lehet max. nehezített, de nem biztos! Sokaknak sikerült elsőre a baba, fel a fejjel :)
23. 032b6d3bda (válaszként erre: 19. - Gribedli***)
2015. szept. 19. 13:10
Lehet, de talán sosem tudjuk meg a gyógyszer nevét, fajtáját, mert akkor kiderülne, hogy Cataflam, savlekötő, vagy Cavinton, s mint tudjuk, ezek nélkül életveszélyes nekifutni a hétvégének :)
22. gretchenmorgan (válaszként erre: 21. - Doa.)
2015. szept. 19. 11:50
tyű. jobban vagy? mi volt a gond? kivizsgáltak? :/
21. Doa.
2015. szept. 19. 10:05
Én tegnap rosszul lettem az utcán, bevitt a mentő a kórházba,egy gyakornok orvos vette le a vért, úgy, h mindkét kezem szanaszét szurkálta.. mire nehezen sikerült levennie a vért. Amit a főorovos úrtól kaptam, azt viszont nekem is meg kell emésztenem, mint ahogyan már írtam, szó serint jártányi erőm nem volt menni a fájdalomtól úgy vitt be a menő, erre a doki, azt mondta, h ne játszam magam, hiszen ez bírható fájdalom(a méhem fájt annyira, h elájultam az utcán) amikor megjött az anyukám bejött az orvos és közölte, h idézem: "csak libakóros a hölgy" magyarul, csak hisztizek, nem tustam az ágyon meg sem szólalni magatehetetlenül feküdtem az áagyon csepegett az infúzió és csak sírni tudtam...
2015. szept. 18. 21:38
De apropó gyógyszerek, az egyik kutyám enyhe (!) dermatitiszre kapott egy olyan gyógyszert, amire semmi támogatás nem volt és 20 napos kúra 90 euro-ba került. Az állatokon is nagy az üzlet. Belegondolni is rossz, hogy ha komolyabb verzió dermatitisze lett volna, még a végén hónapokig szedhette volna, csillagászati áron...
19. gribedli*** (válaszként erre: 17. - Channa*)
2015. szept. 18. 21:34

Igen, ha csak úgy kiadják, az nem a támogatott áron van, de mindig szólnak, hogy mennyi lenne. Mivel nem szedtem soha olyan gyógyszert, ami lobbi-gyógyszer, ezért nem volt akkora különbség soha. De ha akkora különbség van, akkor is ugye odaadják, csak szólnak, hogy vidd be a receptet utólag, hogy levonhassák.


Azért írtam, hogy lazán veszik, mert azért vannak dolgok, ami nem olyan, hogy csak úgy agyba főbe szedheti az ember (pl antibiotikum vagy voltaren) orvos elbírálása nélkül. Itt annyira lazán veszik, hogy ezeket is kiadják, szóval ilyenkor a józan ész is kell, hogy az ember ne éljen vissza vele.


Szerintem neked azért volt akkora különbség a támogatott és a nem támogatott ár között, mert nagyjából ezek azok, amikhez valamilyen lobbi kötődik: pajzsmirigy/szív/antidepresszáns.


Ez a 3 kategória ugye, amiket életen át szokás szedni, ezért direkt jó magas az ára, amit a gyártó meghatároz, hogy az állami támogatásból jó sok pénz neki menjen. Mivel az állam meg nem hagyhatja, hogy ilyen fontos gyógyszerek magas áron kerüljenek a beteghez (tök "emberellenes" lenne), ezért van, hogy mondjuk 90%ot is támogat rajta, szóval emiatt tényleg létfontosságú a recept. Amiket én szoktam "kunyizni", azok nem ez a kategória, mert alkalmi szerek, nem lehet rajta annyit keresni gyógyszergyártó szempontjából.


De tényleg, sz.r ügy, hogy teljesen rá vannak kattanva más "nyomorára" úgymond, ott emelik az árat, ahol életmentő és rendszeres szedésű gyógyszerről van szó. Mintha nem lenne már elég maga az a betegség.

18. syria (válaszként erre: 1. - Kanada)
2015. szept. 18. 20:51
Bocs, de nem tudtam meghatódni a cikktől. Ha tudom, hogy gyógyszerre van szükségem, időben megyek a háziorvoshoz. Ha nem jön össze, a patikában puszira kiadják a szert; aztán viszem a receptet, s kapom a támogatott árt. :)
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Gribedli***)
2015. szept. 18. 20:21

Nekem is oda adták volna recept nélkül, de nem támogatott áron. A gyógyszerem 3 hónapra 350 Ft, de támogatás nélkül 4 ezer. Inkább kihagytam a recept nélküli vásárlás.


És olyan is volt, hogy receptköteles fülcsöppet akartam venni. a gyógyszerész mondta, hogy nem tudja így kiadni nekem, mire sopánkodtam, hogy mi lesz így a cicával, ugyan is neki kellett a fülcsepp. Amikor megtudta, hogy a cicának kell, rögtön adta:DDDD


Ja, meg olyan is volt, hogy a felíryógyszerem összett gört és elmentem egy másik dokihoz,( mert az enyém majd csak hétfőn fog rendelni, addig meg megfulladok) és ez a doki olyan patiliát csapott, hogy ki kellett osztanom:DDDD

2015. szept. 18. 20:10

Kanada!

Te itt vagy!?

:DDDDDD

Én azt hittem már nem is fórumozol...

Annyira örülök, hogy látlak:DDDDD

15. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Kanada)
2015. szept. 18. 19:02

Nekem volt már olyan eset, többször hogy egy kifogyott gyógyszeres dobozzal mentem a gyógyszertárba és még így is kaptam, recept nélkül. Mondtam, hogy ezt kell szednem és pont elfogyott ésyma nem rendel a dokim. Persze azt mondták, hogy ejnye, majd legközelebb recepttel gyere, de nem vették szigorúan. Ráadásul azért esett ez jól, mert ha ismerős gyógyszerészhez megyek, az még ennyit sem "prédikál", de nagyon jó tapasztalatom volt olyannal is, aki nem ismerős, rendesek voltak. Igaz, ők mindent ilyen lazán vesznek:))))


Ami a dokit illeti, mielőtt belépek, megnézem a táblán, hogy rendel-e pont, nem értem, hogy valaki miért is nem nézi ezt meg, én pl be sem lépek a rendelőbe úgy, hogy nem bizonyosodtam meg, hogy rendel. És ha nem, akkor ügyelet.

14. gretchenmorgan (válaszként erre: 10. - Andi6020)
2015. szept. 18. 18:49

Semmi bonyolult nincs benne, az ember éli az életét, és megesik, hogy ez van, ez vitathatatlan..


Én nem szedek gyógyszert szerencsére, de anyum igen, és vele is megesik, hogy néha kénytelen az ügyelethez fordulni, pedig nem egy szétszórt nő, csupán sok a dolga..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook