Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy '83 ban vásárolt pácolt fa szekrénysor, mennyit érhet ma? Az évek múlásával, a bútorok értéke felfelé megy vagy lefelé? fórum

Egy '83 ban vásárolt pácolt fa szekrénysor, mennyit érhet ma? Az évek múlásával, a bútorok értéke felfelé megy vagy lefelé? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 4. 10:01
Igen,meg felfelé a bútorok értéke...csak nem a retro,hanem az antik.
11. jstefan (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. szept. 17. 22:31
Aki gazdag az új bútort vesz,nem rak be a lakásába elhalálozás utáni hagyatékot.Aki szegény az talál a lomtalanításokon ingyenes bútort.
10. Regin_a (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. szept. 17. 20:59

Semmit nem ér

Árultam pár tényleg antik és restaurált bútort, magas árárt, alig lehetett eladni

Ugyanez a helyzet a szocreál bútorokkal, tele a net velük

2015. szept. 17. 10:14
Valószínűleg nem sokat. Az igazi régiségek legalább száz évesek, sőt ha restaurátor lát benne fantáziát, annál értékesebb :)
8. kisj
2015. szept. 17. 10:12

1983 még nem az őskorban volt.

Szerintem abszolút nem régiség, max. retro és az is nagyon valószínű, hogy a mostani ára mélyen alatta van az akkori vásárlási értékének.


Esetleg tegyél fel róla egy fotót, mert így senkinek sincs fogalma arról, hogy miről is van szó.

2015. szept. 17. 03:32
ha régiség ? akkor többet , ha ócskaság , akkor kevesebbet ér / szerintem /
6. 67d75b6c5b (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2015. szept. 16. 23:56

Sajnos a Koloniál sem értékes.

Vagyis..

Mi is örököltünk Koloniál szekrényeket, de alig birtuk eladni.

Tele az internet velük.

És emiatt nem adható el annyiért amennyit valóban érhetne.

Nagyon nehezen adtuk el őket.

2015. szept. 16. 23:37

Ja igen, az olaj csak akkor kell, ha protézist tettek fel.

Az ugyanis nem a gomba ölésére való.

Ez lényeges!

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Kisfüles)
2015. szept. 16. 23:06

Szia,kisfüles!


Az 1983-ban vásárolt bútorod retro, ha 100 évesnél régebbi lenne, akkor antik, aminek magas az ára. Persze a 100 év felettinél is bizonyos stílusok, amik értékesek.

Jól mondta a Hölgy,hogy a bútor sajnos értéktelen, hacsak nem éppen ilyenre vágyik valaki nosztalgiából.Ha koloniál a szekrény, akkor viszont értékesebb, most az általad említett 900.000,- Ft-s értékből kiindulva gondoltam, hogy koloniál.

[link]

Ha olyan, mint a bemásolt link, akkor van értéke.

2015. szept. 16. 22:48

Valóban elértéktelenedik a bútor,mert ez nem antik.Ha az lenne,értékálló lenne,vagy többet érne,mint amennyiért készítették anno.Egy harminc éves bútor nem számít antiknak,csak öregnek.Piaci értéke csökken.Teljesen mindegy,hogy ez fából készült és hogy megbecsült darab volt,eszmei értéke magas a családodnak,pici értéke szinte semmi.Ugyanígy van a járművekkel is.Ha pl megveszel ma egy vadonatúj gépjárművet és holnap eladnád,már nem kapnád meg érte azt az összeget,hiszen az már használt(annak ellenére,hogy nem használtad...)

(nem vagyok szakértő,csak saját hagyatéki tapasztalat után írtam)

2015. szept. 16. 22:34
Édesanyám 88 óta élt,a párjával.
2015. szept. 16. 22:33

Sziasztok

Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok nektek.Ma voltam hagyatéki ügyben intézkedni,kérnek még iratokat,amit pénteken fogok benyújtani,de ma a hölgy,arra a papírra,amin az adatok vannak felírt,egy 1983-ban vásárolt,fa szekrénysort.Akkor ez még 39.200 forint volt,és édesanyám még Farkas Imréné néven vette,de 89 ben újra házasságot kötött,majd 92 ben elvált.A hagyatéki eljárásban illetékes önkormányzat adatai szerint,azóta nem házasodtak össze.2006-ban kicseréltettük,a házon,az ablakokat.Akkor,az az ember,aki berakta,az ablakokat azt mondta,hogy az ő fiáék,2005 ben csináltak valakinek,egy ugyanolyan szekrénysort,mint a mienk 900.000 forintért.Ma,a hagyatéki előadó hölgy,azt mondta,hogy valószínű,hogy az a szekrénysor,ma már nem ér annyit sem,amiért megvették,és a bútorok ára,az idők során lefelé megy,és ő csak olyan tárgyakat vehet fel,a leltárba,aminek az értéke meghaladja,a 300.000 forintot.Azóta,körülbelül 7-8 éve csináltatunk,egy konyhabútort,ami,akkor volt 300.000 forint.Nagyon szépen kérlek benneteket,hogy írjátok meg nekem,hogy tényleg így van-e ez?Én,eddig mindig úgy tudtam,hogy minél régebbi valami,annál értékesebb.Most már nem így van?Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Sziasztok:Farkas Kriszti(kisfüles)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook