Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


2016. ápr. 17. 16:20

Köszi a sztorikat, Dodi!:)


Nálunk is elég szeszélyes az időjárás, de hogy hóesés....


Elég sokat tekertem az utóbbi hetekben, szerencsére a hét vége felé már nem...lehet, még besokallok, mert ezt muszáj.


A szél viszont rendületlenül és kitartóan fúj és nagyon utálom, mert mindig "szembe szélben" tekerek.


Üdvözlöm a "tekerőket"!:)

128. Dodi44
2016. ápr. 17. 05:57

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de en borzasztoan utalom, hogy a gumik ban a levego nyomasat Bar mertekegyseggel kell merni mostanaban!

Csak azt szeretnem, ha valaki logikusan megtudna magyarazni, mi volt a baj, ha a levego nyomasat atmosferaban mertuk es neveztuk?

Hogy ha valami masorszagban azt mindenki Bar-nak nevezte nalluk, am legyen! De ez a mi orszagunk, es ott ugy legyen, ahogy mi akarjuk, nem valami Budoslab Janos egyszer kimondja, hogy holnap reggeltol kezdve, mint a birkak, menjunk a nyajban es ne ellenkezzunk, hanem a mi tegnap volt az rosz , ami mareggel kezdodik az a legjobb! Ezzel az erovel, miert nem mondjak azok a nagyon diktatorok, hogy holnap reggeltol kezdve az O' Gorog abc-t fogunk hasznalni, mert az O'Gorogok azt tartjak jonak! Kit erdekel, hogy mas orszagban mit hogyan csinalnak, es mondanak, mi nem vagyunk rabszolgajuk, hogy csak egyet futtyentenek es mi mar felve a pulitol, mar szaladunk is engedelmeskedni! Menjenek a fenebe az O" orsagukban dirigaljanak, ne a mienkben!

127. Dodi44
2016. ápr. 5. 06:07

Csikorgo fekekkel kellett a bicajozassal megallni, a bicajt be a garazsba!

Esik a ho felenk, a kocsi tetejen, utcan 6 centis ho, es meg a hetre megtobbet igertek a meteorologusok... :(

126. Dodi44
2016. ápr. 4. 00:57

Koszonom a jokivansagaitokat, halas vagyok erte, mert igazan jol jon! Ippeg a Dogrovasra meg nem kerulok ra, de ahogy mondtak regen " taknyom-nyalam egybe folyik" stadiumabol mar kikecmergett a sarbol a kerekem, de mar mintha latnam a derengest az alagut vegen! :)))


Ha mar a bicajozanal tartunk...

Azt hallottatok mar, a regebbi idokben, ugye az ismert, hogy rendoroket athelyeztem masik helyekre, mert ha a helyiseg mar megismerte a "magasfoku muveltsegu rendoroket" elveszett a tekintely es uj helyre kerultek, ahol meg eddig nem tartak fol magas muvetseguket...

Az egyik ilyen rendezes utan, a faluben, az egyik uj rendnek ore Bejelenti a parancsnoknak, hogy: Muszaly megkerdezni,:

ki az a Ko"szegi tama's???

Hat a parancsnoka, azt mondja, O" nem ismer senkit a faluban olyan nevvel! Miert kerdi?

Mert Az az ember neve van rajta a bicikli nevtablajan, amit itt lat a rendorseg elotti falhoz tamaszzva se nincsen lelakatolva, se elso, se hatso mukodo lampa nincen rajta es meg macska szem se! Azt meg fogom buntetni! Erre a parancsnoka megkerdezte tole, es mennyire bunteti meg?

Ketszaz forintra (akkoriban az meg nagy penz volt)! Mondta az uj rendor!

Erre a parancsnoka megkerdezte tole, oszt maganak van annyi folosleges penze?

Nekem nincsen mondta az ujrendor, de a Koszegitamas megfogja tanulni, hogy a Rendorseggel nem lehet viccelni!

Erre a parancsnoka azt mondta az ujfiunak:

Hat idefigyeljen!

Maga nem tud olvasni!

Mert arra nem Ko"szegi Tamas van irva, hanem Kozsegi tanacs! es az az en szolglati kerekparom!

Es ha mar megirta a buntetest, akkor maga fogja kifizetni, es megcsinalni a lampait is!!!

125. Channa*
2016. ápr. 3. 21:44

Dodi!

Jobbulást! Remélem már jobban is vagy:D


Ma voltunk végre bicajozni. Szép idő volt:DDD


3 órán át tekertem. Szerintem holnap nem fogok tudni ülni:DDD És remélem a combomban is lesz izomláz....

2016. ápr. 3. 20:34

Jobbulást kívánok, Dodi!


Nálunk a szél ellenére igazi tavaszi idő volt.

123. Dodi44
2016. ápr. 2. 05:55

Afranc ezt az esozest, most elzarta a bicajozast egy ideig!

Elmentem az egyik delutan, egy kicsit tekerni, es amig oda voltam eleredt az eso, mivel az en bicajomon nincsen sarvedo, hat egy nagy csik volt a hatamon es folyt a viz a hatamon... Igyekeztem is haza! be a kadba , jo forro vizbe aztatvva magam felmelegedtem, de azert csak jocskan hasznalom a papir orrtotloket...

2016. ápr. 1. 20:54

Olvaslak, Dodi, köszi a részletes leírást.

Kissé mókuskerék tempóban közlekedek...

Már enged kicsit húzásra a fék, nem annyira kemény, de xar, nincs vége a fékútnak:)

A váltót nem váltogatom, elegem lett.

Ha nincs pakkom, fel tudok tekerni az emelkedőn:)

De lefelé is alig fog a fék.

121. Dodi44
2016. márc. 29. 06:14

A hatsokereken a fogaskerekere a lancot attolo "valtonak" becezett szerkentyut inkabb lanc terelonek illene hivnunk, amin van ket csavar olyan majdnem 4 milimeteres meretu, es a kereszt alaku csavarhuzo illik bele. Annak meg az a bokkenoje, hogy a legnagyonn es a leg kissebb fogaskereken a lanc beallitast azokra kell koncentralni a beallitasuknal. Az elobb emlitett ket csavar tekeresevel allitjuk be a kulso es a belso fogaskerekekre hogy mennyire szepen kerul ra a lanc. Ha nem pontosan van beallitva, akkor ha hatulrol belenezunk a fogaskerek es a lanc vezeto sikjaba, akkor nem egy vonalba esik, es akkor meg a szelsoseges esetben kattogast is hallunk, mert a lancvezeto az egyik fogaskereken mar tulhaladt, de a masikig meg nem ert el. Ezert kattog a lanc. Erdemes egy par csopp olajat a bowden zsinor magasabb vegenel bele csopogtetni, mert az esocsoppek is oda betudnak ferkozni, es a bowden kabel meg tozsdasodik belul egy kicsit, es mar eleg nehez lesz azt huzni, vagy meglazitani es a belso rozsdacska nem engedi siman csuszkalni.

A bicajon alltalaban negy bowden kabel van, ketto megy az elso es a hatso kereken levo fekhez, a masik ketto meg a hatso kereknel levo valtohoz es a nagy fogaskereknel levo valtohoz. Par csopp olajat minden bowden szeret kapni, es meg is ha'la'lja'k! :D

2016. márc. 28. 10:32

Lámpa: szatyorban viszem magammal, amiben a pumpa van és az esőköpeny-> készenléti csomag:)

Egyszer leesett a szatyor a földre és letörött az egyik lámpa beakasztó füle...de még használható. Nem néztem meg, de gondolom gombelemes.

2016. márc. 28. 10:29
Köszi, Dodi, reméljük megússzuk locsolás nélkül a mai napot:)
118. spatifillum (válaszként erre: 110. - Channa*)
2016. márc. 28. 10:28

Valamit "szaszerálhatnak" az én váltómmal is mindig, mert már a Falcon felirat sincs rajta, egészen más "izét" tettek rá:S...de legalább tekerni tudom...még.


A defektre más szer nincs, csak szervíz. Ok, olvasom Dodit, nagyon türelmes, precíz ember,de a foltozáshoz is érteni kell:) Nagyon rutinos. Nekem gond lenne levenni is a kereket, nemhogy a többi tennivaló. Szerintem hozzá való szerszám sincs itthon.

117. Dodi44
2016. márc. 28. 07:20
Sok locsolot kivanok a Holgyeknek!
2016. márc. 27. 08:44
2016. márc. 27. 08:38

Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok a biciklistáknak!

:)

114. Channa* (válaszként erre: 113. - Dodi44)
2016. márc. 27. 07:36
Szoktunk vinni szerszámokat és pumpát is, de az említett defektem nem egyszerű volt, ugyan is az első és hátsó kerekemen is minimum 4 lyuk volt:D
113. Dodi44 (válaszként erre: 110. - Channa*)
2016. márc. 27. 03:22

Az itteni biciklis boltok arulnak egy kis atlatszos muanyag dobozban levo gumijavitot, amiben van negy ugy 2.5 x 2.5 cm negyzetes gumi foltok, amelyek egyik oldala mar tiszta, es egy kekszinu muanyag vastagabb papirvastag lapocskaval van letakarva, ket olyan 10cm hosszu muanyag karocska, amivel a kulsogumit lehet lefesziteni az abroncsrol, egy durvara erdesitett lemes darab, amivel a megtalalt lyuknal kell felhorszolni a belso gumit, egy ugy 4.5 cm hosszu miniatur "fogpasztas" tubusra emlekezteto gumiragasztot amivel a megtisztitott, erdesre kapart belsogumit be kell kenni, es megvarni mig eleg jol megszarad, es utanna ratenni a kiszurt belsogumira a foltot, persze a vilagoskek tisztasag vedot foltrol levesszuk es a mar eleg jol megszaradt ragasztora ugy helyezzuk ra, hogy a lyukas belso a lyuk pont a folt kozepe ala essen. Jol ranyomkodom a foltot, majd egy par pumpanyomasu levegot belenyomok, hogy aranylag kicsit kerek legyen a mar beragasztott belo, babahintoporral megszorom a belso gumit es belenyomom a kulso gumi ala. Majd a kulso gumit visszanyomom az abroncsa helyere. Ezert ki sem kell a hatso kereket venni a vazbol! Igy nem allitodik el semmi valto belallitas sem, a konuszokat sem kell esetleg utanna allitani, csak amikor a kerek mar kesz, hogy hasznalni lehet, es a bicaj meg mindig fel van forditva, tehat az ulese es a kormanya harom pontjan nyugszik, akkor megfogjuk a hatso kereket es ovatosan oldal fele fele nyomjuk es vissza, hogy van e oldalra "kotyogasa" vagyis a csapagyak beallito "konuszos" allitok nem lotyognek es konnyen forognak a kerekek Az elso kereket ugyan ugy kell egy kicsit a vaz megfogasaval a masik kezunkel meg a kulso gumit jobbra ballra mozgatjuk "kotyogtatjuk" es ha nincs mozgas nagy oldalra, a csapagyak jol vannak beallitva.

Ha a lyukat nem lehet konnyen meglatni hol van, es megis ki kellene venni a kereket, amiutan kivettuk, a szeleppel teljesen engedjuk ki az esetlegesen meg benne maradt levegot, es ahol a szelep van, ott kell megkezdeni a kulso gumit levenni, (es vissza tenni a kulsogumit a szelepeknel kell befelyezni!) ugy hogy a kerekmasik oldalan a szeleptol 180 fokos szogben a kulso gumi az abroncs kozepe fele toljuk, es utanna kezdjuk meg a szelepnel jobbra balra lefejteni a kulsot, majd a belso gumit kivehetjuk es megkezdjuk a belsot pumpalni, es ugy konnyebb megtalalni hol a lyuk benne! De ne feledjuk a kulsogumi belsejeben (a kulsogumi belsejebe is tegyunk hintoport vagy a regimodi "Sikport" de a baba hintopor is megteszi, a belso gumi kulsejere is tegyunk a hintoporbol) az ujjunkal vegig simogatni, hogy az esetleges tuske hegyet megtalaljuk es kihuzhassuk a kulsobol, mert kulonben a mar beragasztott es visszatett belso gumit a benne maradt tuske, vagy szog ujra ki fogja szurni!!!

Nagyon egyszeru folyamat, bar ki megtudja csinalni!

Esetleg, ha valahol a tavolban tortenik, hat nem kell hazatolni a bicajt...(de lehet vinni magunkal az ules alatti kis taskaban egy par szerszamot es egy uj belsogumit is es pumpat...)

112. Dodi44 (válaszként erre: 111. - Channa*)
2016. márc. 27. 01:45

Nekem semmi bajom a gomb elemesekkel, csak az birizgalja a zsebpenzemet, hogy azok kepesek tarolni a legkevesebb energiat, a meretuk miatt. Minnel nagyobb az elem, annal tobb energiat tud tarolni.

De az aramot fogyasztotol is fugg, hogy mennyire erosen tud vilagitani, tehat annal messzebbrol felhivja a bicajosokra a figyelmet, biztonsagosabbnak gondolom... Depersze a helyi rendorsegtol is fugg, hogy melyikbe tud belekotni es birsagot eloszeretettel kiosztani...

111. Channa* (válaszként erre: 107. - Dodi44)
2016. márc. 26. 20:23

Én szintén kínainál vettem 1 piros és 1 fehér kb. 2x2 cm es gumilámpákat. Nagyon praktikus, ez nem tud leesni és eltörni, mint amit mondasz. Jó, ezek eldobhatóak, de a múlt évet végig tekertem velük és 600 Ft volt.


Mi a problémád a gombelemessel? Nem kell villognia, mert tud folyamatosan is világítani, illetve kétféle villogás is van.

110. Channa* (válaszként erre: 105. - Spatifillum)
2016. márc. 26. 20:19
Októberben első-hátsó defekttel zártam a bicikli szezont. Elvittük szervizbe és megjavították, de a váltót nem rakták össze rendesen és nem lehetett váltani, olyan nehéz volt tekerni, hogy az csak na.
109. Channa* (válaszként erre: 101. - Spatifillum)
2016. márc. 26. 20:16
Ma még hűvösnek tűnt az idő, de remélem holnap már jobb lesz....
108. eandi78 (válaszként erre: 99. - Spatifillum)
2016. márc. 26. 19:33
Még nem láttam olcsón szilikongumis lámpát, ha egyről beszélünk. Nekem egyébként megérte az árát. A hagyományos műanyag állandóan eltört. Legalábbis a biciklire szerelt része. Pedig nem is 200 Ft-os kínai volt, hanem cateye. Bár a törés után a 200 Ft-ost szereltem rá és abba is belement a cateye lámpa. De az is eltört. Utána jött a szilikon. Legnagyobb előnye, hogy könnyen leszedhető és át tudom tenni az országútira, ha kell. Ha éppen nincs fenn a lámpa nincs semmilyen alkatrésze a biciklin. Főleg országútinál előny:) A 2 db 2032-es elem viszont nem sokat bír. Ennek ellenére nekem nagyon bevált a lámpa.
107. Dodi44 (válaszként erre: 99. - Spatifillum)
2016. márc. 22. 05:11
Hazankban nagyon olcso a bicaj lampa, Szegeden van egy "kinai piac" ahol haromszaz forintert lehet kapni feher es piros villogos bicaj lampakat amelybe az AA fajta ceruza elemek illenek bele. Azert hibajuk van, mert nem tul jol vannak tervezve, megcsinalva. ha nagyon razos uton megyunk a bicaj razkodastol kirazza belole az elemeket a helyerol! Egy par gunikarikaval korul csavarom es mindjart minden ott marad ahova tettuk. A villogos beallitasat arra az allaspontra szoktam tenni, amikor az ot beepitett LED lampaja ugy vilagit, hogy mintha a feny szaladna, mindig csak egy ego vilagit es a ket AA elem ket evig is eltart benne. Persze mind a feher, es a piros lampakba is ket-ket AA elem kell, es a gumiszalagok ratekerese. Nekem jol mukodik! Van olya is amiben 2 db AAA elem megy bele, de azok joval hamarabb lemerulnek. Azokat nem erdemes megvenni, ha lehet valasztani a AA es a AAA fajta elemesekbol, de meg mindig jobbak, mint a gomb elemes fele lampak. De nezz utanna nallatok a fakabatosok elfogadjak e a villogos bicaj lampakat!
106. Dodi44 (válaszként erre: 104. - Spatifillum)
2016. márc. 22. 04:56

Az itteni kornyekunkon levo ozek mar elvesztettek az emberektol es az autoktol valo felemuket, mert megszoktak, es a varosokon belul meg meg fegyvert sem szabad hasznalni. Igy az egyeduli olcso vedekezes a magas kerites, vagy van egy frocskolheto folyadek, amivel ha le fecskendezzuk a novenyeket, (csak az a baj, hogy a lespricceles csak 4-6 hetig ved) akkor nagyon ehesnek kell lenniuk, hogy akkor is meg egyek a novenyeket.

Az ozikek nem olyan valogatosak (pl. mint en! Bar tobben felre ismertek, mert ahogy etkezem azt ketfelekeppen lehetne meghatarozni.

1, mindent megeszek, amit szeretek.

2, valasztekosan etkezem.

Egyesek felre magyarazzak!!! :DDD)

Nagyon keves noveny nincs az etlapukon. Nem tul mesze van tolunk egy nagy park es abban telire osszegyulnek egy egeszevben maskor nemlathato csapatok, es az utcankban van ket csalad, akik etetik is oket. Az en hazam meg kozotte van a park es az etetos hazaknak. Ezert van az, hogy tavaszon, mar minden evben amikor mar ugy 60-80 centisek a paradicsom palantaim, eszre veszik, megeszik, mind leragjak olyan 20 centisekre. De feltettem egy 2,40cm-es keritest, es azt mar nem ugorjak at. Csak igy tudom megmenteni a kertemet.

2016. márc. 21. 19:31

Bicikli jól megy, de most már mindkét fékkel próbálok megállni. Ahányszor szervízbe kerül, annyira "kemény", hogy alig tudom a kart behúzni.

Kipróbáltam, a jó ég tudja, hány méter kell(ene), hogy meg tudjak állni, úgy ugrok le róla legtöbbször.

Ma jó sokat tekertem, 3 hét szünet után először mentem dolgozni (közfoglalkoztatás).

Legalább tekerni lehet vele:)

2016. márc. 21. 19:23

Dodi: Tulipánevő őzek?! Újdonság számomra, mert eddig csak vetésben láttam őket:)

Szeretik a szépet:)

Én sem örültem volna, ha lelegelik, a kedvenceim a tavaszi virágok (persze a többi is).

Nálunk a 2 kisebb kutya rendezte el a krókuszt és a jácintot...állandóan ásnak.


timycat: én is bicikliznék még többet, de nincs hozzá társ.


Channa, készítsd a bicajt, jó idő lesz!!!

103. timycat (válaszként erre: 100. - Spatifillum)
2016. márc. 20. 21:46

Én munkán kívül bicajozok sokat. De sajnos a biciklis barátnőm idén igazoltan távol lesz a bicajtúráinktól :(

Egyedül meg nem hiszem hogy sokat fogok tekerni.

102. Dodi44
2016. márc. 20. 21:15

Nekunk, akik egesz telen bent kellett lennunk, mar bizony erosen varjuk es remenykedunk, hogy a varva vart tavasz nem csak hivatalosan kezdodik, hanem gyarkotlatban is!


A napokban lattam, hogy a hazam elotti viragos kertemben, a tulipantok levelei szepen ki vannak fejlodve, es mar a bimbokat igerik, de sajnos az ozek is eszrevettek, es az ejjel besalataztak belole... Erje el oket a hasmenes!!!

Ha annyira szeretik a tulipant, miert nem ultetnek maguknak egy par agyassal! :)

101. spatifillum (válaszként erre: 97. - Channa*)
2016. márc. 20. 08:31
Már melegíthetsz szerintem, remélem, marad a jó idő:)
2016. márc. 20. 08:19
Timycat, ahová lehet, biciklizek, különben úgy érzem a fél napot is "távgyaloglom".

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook