Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Munkába Bringázók Baráti Köre fórum

Munkába Bringázók Baráti Köre (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2017. márc. 20. 23:09

Helyes kis unokáid vannak :)


De jó neked, már alaposan begyakoroltad a karbantartást!...finommotorikus kézmozdulatokat:)


Biciklizek, de keveset...holnap csak tolni fogom egy zsák holmival a Vöröskereszt irodájába.

Lehet, egyszerre nem is tudom elvinni.


Kellemes hetet kívánok!

278. Dodi44
2017. márc. 18. 22:29

Orulok, hogy feletek mar bicajozhato a kornyezetetek!

Az idojaras kedvezobbre fordult, akkor mar elerkezett az ido, hogy a kis olajzos kutyut elokeressuk, es a lancra helyezett olajzoval egyszer lassan korbe tekerjuk a lancot, hogy minden szemre jusson egy kicsi olaj. Csak nem tul gyorsan tekerjuk, mert a centrifugalis ero midenre szetcsapja az olajat, ahova nem kellene! :-)

A szokasos bicajoz, mar eddig begyakorolt automata mozdulatainkat meg kell tennunk, mint a libak, hogy indulasunk elott, mindig felnezunk az egre, vannak e esot igerkezo felhok, mert a szeltol nem annyira tartunk, mert az akarmerre indulunk egy biciklisnek az mindig szembe fog fujni, csak az erossege fog valtozni! :-)))

De nezzuk a derus oldalat, kettos haszonnal jar a bicajozas, egyik, hogy egy kis egeszseges csukloinkra nem nagy terhelest okozo testmozgast elvezunk, es a masik tiszta haszon, hogy oda jutunk el, ahova igyekezunk, es kozben, ha szerencsenk van, sut a nap, es kedves emberekkel is talalkozhatunk!

277. spatifillum (válaszként erre: 275. - Shigella)
2017. márc. 17. 14:43

Üdv a fórumon:)


Még nem kaptam vissza a "lehetőségem" (állásom), így kevesebbet tekerek, de városon belül nem csak én, hanem sokan biciklivel közlekednek.


Gyere máskor is!

276. spatifillum (válaszként erre: 274. - Dodi44)
2017. márc. 17. 14:42
Kellemes szolgálatot!:)
2017. márc. 17. 06:46
Nini, micsoda fórumra bukkantam. :) Általában bringával járok dolgozni, kivéve ha szakad az eső, vagy ha fagyott, havas az út. Idén elég lusta vagyok, a tél elkényelmesített, még nem ültem a bringámon. Na de most új lendületet kaptam. :)
274. Dodi44
2017. márc. 17. 06:40

Nallunk , be vagyunk havazva. stop

Majd csak el fog olvadni. stop

Az a holapat nem tud elrozsdasodni. stop

Hianyzik a napsugar. stop

Nagyapa szolgalatban vagyok sokszor. stop

2017. márc. 16. 22:04

Remélem, már nálatok is tavasz van!


Helyi járat óránként van nálunk, csak a főutcán közlekedik. Amíg volt Tesco,

működtetett egy külön járatot a boltig és vissza, szintén a főutcán.....nem volt rossz, mindenkinek hiányzik -> Csak lebicikiztem a sarokig, ha ott akartam vásárolni...egy idő után akartam:) A zöldségfogyasztásunk is megnőtt...a féleség is:)

Sajnos, nem volt tartós, mert nem érte meg az 5 évet:S


Már nem berzenkedek a biciklizéstől:)

Bár hétvégére megint csapnivaló időt jósolnak.


Láttam egy biciklit az egyik akciós újságban. Elég drágának találom, de ránézésre masszívnak tűnik:

[link]


[link]


...és megint találtam egy biciklis dalt:

[link]


Kellemes hétvégét és jó időt kívánok!

272. Dodi44
2017. márc. 5. 05:15
Most a biciklit, nagyon at kellene alakitani, hogy a havon biztonsagosan csusszon, mert Mother Nature meglepett bennonket itt ugy 10 centis hoval. amikor kimentem a szep egybefuggo havo csillogott az utcai lampa kisse sargas fenye, kisse eltero hangulatot adott a mashol feher lampatktol amiko szikrazva csillogott, mert a megfelelo hideg is meg volt hozza. de mar jottek a gepek es elfujtak az utakrol, igaz mi csak masod osztaly vagyunk, persze, mert a foutcakon kezdik meg a hajnali hofuvasokat, hogy a munkaba igyekvok minnel kevesebb balesetekben vegyenek reszt. Hogy panaszkodjak, a mi tanacshazankban olyanok a fonokseg, hogy otthon, talan egy szoget sem tud a falba beutni, ha kepet kellene akasztani a falukra! Itt nem ugy mondjak, hogy ketballkezesek, hanem a kezen minden uja huvelyk uj. Ahany haz annyi szokas... Ezek mindenre amit a varosban csinalni kell mas vallalatokat fogadnak, es azokkal csinaltajak, es lpersze ugy is lesz , hogy tessek lassek. A varos eladta a busz szolgaltatasokat egy mindent felharacsolo vallalatnak, es igy felrugtak minden eddig kialakult logikus jaratokat. Azik megszuntek, most a buszok a toluk keletre fekvo belvarosba menethez, amit eddig direct jarattall oldottak meg, most a mas vallalat buszai levisznek bennonket delre negy varossal es ott meg hevre kell ulni , persze , kulon viteli dijjal, es ugy be a keleti belvarosba... Itt vagy egy mondas, de sajnos leforditva nem rimel mint az itteni bikkfanyelvben... Arrol van a mondasban szo, hogy amielott megszuletunk, sorba allunk, amikor osztjak a Babyknek a latast hallast kezeket, labakat, ertelmet, es akkor azok oda nem alltak be sorba... Tudod a kozlekedesi bunteteseket itt a varosnak kell befizetni, nem a zsarunak az utcan, es akkorakra szabjak a bunteteseket,hogy nem gazdasagos vele ugyveddel menni a birosagra, mert ha megnyered is sokkal tobbe fog kerulni, mint a bunteetestre azt vallod, hogy bunos vagy. Az itt altalaban $160 szokott lenni es egy ugyved ,eg $200-at ker erte. Meg van az bundazva... csak ha nagyonn dolog rol van szo akkor erdemes ugyvedet vinni, nekem meg olyan meg sosem volt. hogy lekopogjam kemenyfan... :DDD
2017. márc. 3. 21:30

Ma is jó idő volt a biciklizéshez...remélem, marad.

Sajnos, nincs olyan társaság, akikkel mehetnék másfelé is....illetve van ilyen civil szerveződés, de csak "meghívottaknak".


Még a kutyát sem merem sétáltatni: tele a határ mindenféle ártalommal (kullancs, bolha, és tartok a szívférgességtől is). Az utcára nem vinném, a magatartásuk és a többi házőrző miatt, akik fellármázzák az egész környéket.



Kellemes hétvégét!

270. spatifillum (válaszként erre: 269. - Dodi44)
2017. márc. 3. 20:58

....már Hofi is megmondta:)-> Valahová kötődni kell...

[link]

269. Dodi44
2017. márc. 2. 20:23

Tudod, azt a hatalmas gatat a foldmernokok a ket allam, Colorado es Nevada hatarara talaltak a legkedvezobbnek a kornyezete tulajdonsagai miatt, es azt a helyet Boulder, Colorado-nak hivjak. Azert lett az a Boulder Dam nevu a gat.

De a politika itt is bindenbe beletolja az orrat, igy uj nevet adtak neki.

268. Dodi44
2017. márc. 2. 20:17

Enekeljun egyutt, Zarai Martaval es Vamosi janossal a :"csak a szepre emlekezem" dalt...


[egy beszelgetes alkalmabol megemlitettem az 56-os forradalmunkat, es a fiatalabb generacio azt mondta: annak a helyesseget mar csak a tortenelem tudja megmondani" -mindjart a szuleire gondoltam...]

2017. márc. 2. 09:38

Azoknak a kecskéknek nincs tériszonyuk!:)


Én is biciklivel vásárolok :)

Ezek a "készsütik" finomak is, tele felesleges cukorral...nem tudod "letekerni" magadról. Észrevettem én is. Mivel nem szeretem a teát és a hideg miatt még 3:1-ben "kávét" is iszogattam, a hatás nem maradt el. Már nem élek vele, nem veszek sem ostya szeletet, sem más finomabbnál finomabb "készsütikét" :)

Marad a teafilter áztatás...cukor nélkül!


Na, ja a Hoover-gát jelentősége a közgazdaság oktatásban is világhírű-> Állami beruházások infláció csökkentő hatása....


Nálad legalább az unokák bicikliznek! A lányaim hallani sem akarnak róla, igaz az idősebb alig-alig jön haza.

Ajándékozás:). Természetesen az ember képtelen ellenállni, hogy ne vetítse ki a saját egykori vágyait a jelenben.


...ahogy írod:a mai világ nemcsak megváltozott, hanem kifordult magából. Hogy mi lesz a vége?!...nem gondolok bele, elég élni/megélni/túlélni a mindennapokat.

266. Dodi44
2017. márc. 2. 03:51

Irod "ott nem lehet biciklizni, mert nagyon meredek"

Errol jut eszembe, jocskan nyugatra innen Colorado allamban folyik a Colorado folyo es egy nagy tonal csinaltak egy hatalmas gatat, aminek az egyik neve az a Hoover Dam. Az egy hatalmas, de tenyleg hatalmas gat. Hogy mi koti ossza a feled levo meregekseggel? Hat a gatnak a hata, ami igen rucskosre sikerult ahogy a betont mindig ontottek az egyik forma fole a masikat es ugy felfele. De az erdekessege, hogy egyszer csak a hegyi kecskeket lehetett latni a Dam/gat kulonbozo magassagaiban, egy egesz falkat, nagyon szetszorva, kulonbozo magassagokban, mert a betonta por rakodott a porsr-lett es meg tobb por ragadt ra es azokon a cafat foldecskeken egy vadkecskeknek kedvenc zoldje nolt! Azt eszrevettek es azokat legeltek le a gat hatalmas falarol, mert a kecskek kivalo hegymaszok! Igen erdekes volt oket latni a meredek gat oldalan! Azt hiszem engem lefojna a szel, ott lehelnem ki az utolso leheletemet...

Ma kimentem a boltokba, mert elfogyott, az az eltunt a sotartom, es meg mast is megvettem, es persze a sutemenyeim hamis potlojat, ami egy olyan napolyi , ami amcsi mogyorokremmel van megkenve. Nem tul jo, de egy nadragba rugasnal jobb, kulonosen ha a nadrag rajtam van. A jo oldala, hogy legalabb nem eszem belole sokat. igy ha megkivanom a sutit, akkor veszek egy szeletet, ami gyorsan el is veszi a kedvem a masodiktol. Talan ahhoz hasonlithatnam amikor a cigarettasok le akarna szokni rola, es a csuklojukra tett gumigyurut meghuzzak es megcsija a kezuket, tehat egy negative feedback.

HAt tenyleg a zsamoca vasarlasom az egy nem mindennapi sikerrel jart, talan nehez lenne megismetelni a kozel jovoben!

Lanyo elorelatoan gondolkodik, mert elhozott nekem a gyerekek harom bicajait, :Apa, legyen idod meg tavaszig rendbehozni oket". De tudod az idok valtoznak, a mi gyerekkorunkban ami nekunk volt szinte elerhetetlen a bicaj formajaban, manapsag az mar termeszetes, megszokott semmitmondo esemeny. Tudod a vilagban a fo fontos dolgok nem valtoznak, az ertekek maradnak, csak az anyagiassag kemenyedik meg bennunk. Ami mondas valosagot allit, minnel tobb dolgaink vannak, annal tobb kell nekunk. Sosem lesz eleg. A gyerekkoromban nem lattam a falunkban mas gyereknek kis biciklit, igy en sem sohajtoztam utanna. Manapsag meg a lo masik oldalara estunk. A legnagyobb unokamnak mar olyan bicajt vettem aminek csak eppen kacsalabu var nem volt rarakva. Azon van elol hatul rugozasa, a valtok elolhatul, es a javabol. Lampak elol hatul , villog mint a pekkutyaja a meleg kiflire, es tudod mit ertekel benne a leg jobban, hogy a hajtokarja mogott van egy kis kar amit ki lehet hajtani, ami megtamasztja a bicajt, hogy el ne doljon! Na de itt van a lolab kibujva a zsakbol..

Mert nekem azt szulinapra vettem, es az en izlesemmet, igenyeimmel merve vettem, ami nekem nem lehetett, amiert en a egy heti uszonnamat oda adtam volna, annyira szerettem volna, mert nekem nem volt, es azert volt nagy erdeklodesem es asitozasom utanna, unokamnak mar az semmit nem jelentett. A jo pap is holtig tanul, hat meg a magamfajta halando...

Az eso esett majd egesz nap, az utak meg vizesek voltak, ma nem volt vasszamar hajtasom...

Nem baj, maj lesz maskor...

2017. márc. 1. 22:14

Huzatos helyen lakhatsz...nem?! :)

Itt is ilyen, annak ellenére, hogy ekkora park és tópart nincs. Nem jó "mókuskerekezni":)



Változékony az idő: tegnap tavasz volt, ma hideg, szél, borult és egész délelőtt esett-> "Be kellett öltöznöm" (szörnyen néz ki a kínai szerelésem), mert a munkaügyi kirendeltségen muszáj volt bejelentkezni/lebiciklizni.


Nekem szünet, lejárt a szerződés ideje...hogy kapok-e még lehetőséget, ki tudja. Úgy érzem, nincs ellenérzés...


Hihetetlen, hogy a bolti eper jóízű is lehet.

Nagyon régen ettem finomat, az szamóca volt. A szurdok oldalában nőtt az árnyékban. Az osztálytársam mutatta meg a helyet, ez az egykori szőlőnk környékén levő akácos közelében volt.

Ott nem lehet biciklizni, mert nagyon meredek:)

264. Dodi44
2017. febr. 25. 04:51

Ma felenk igen kitett magaert az idojaras! szep napos ido lett mara, es tegnap sem volt kutya!

Levette a napocska rolunk a vastag kabatot, pulovert, es egyhe szelloben jo volt kerekezni. Csak a negativ hatasa meg az lett, hogy az elozo hidegek utan az elso szep nap becsapja az ember hoerzeket, es ellustultam a melegtol, igy csak ketszer mentem a palyamon korbe... De azert annyu=ira nem voltam meresz, hogy lemenjek a Metro Parkba, mert ahhoz meg az iden "nem noltem fol" ahhoz meg edzeni kell, hogy a kihivasanak felelni is tudjak. Tudod a MetroPark az egy valamikori gleccser jege alltal kivasott kanyargos csik ugy 25-30 meter melyen es ugy nehol szazotven meter szelesen, neha csak ugy hatvan meter szelesen. Ez a parkkivisz egeszen a nagy to szeleig, ami nekem odavissza ugy negyvenkm korul van. Az meg nekem kozvetlen "telviz idejeben" ott dobnam fel a talpamat odalent a parkban... Tudod, meg lelkessebb voltam, vettem en egy trening alvanyt, amire fellehet csavarozni a bicajt es az elso kereket kiveve, azt is az alvagyra csavarozni, igy nagyon stabil lesz, es akkor telen is meglehet tartani a kondicionkat. De tudod a celok es a fontossagi sorrendek valtoznak. Az ujabb dolog, ma vettem egy felkilo szamocat, olyan finom szaga volt es ne csalodtam, amellett hogy szepen mutatott, az ize is finom edes volt. Valahonnan del amcsibol hoztak, de finom volt. Ez jobban hangzik, mint ugy negyvenot percet tekerni lohalalban azt a nyavalyas pedalt! :DDD

2017. febr. 24. 22:14

...ahogy írod:) Juventus ventus....

A történtek ahhoz az életkorhoz "méretezettek"...egyszer volt...akkor meg sem kottyant neked a 60 km-es táv.


Nagyon piszkos a biciklim. Nem mosom le->Egy-két tavaszias nap után visszatérnek a frontok, az eső, a borult idő, a hideg.

Olcsó kínai "esőfelszerelésem" (köpeny, nadrág) van, ma is melegnek bizonyult. Nem szellőző tiszta műanyag, szaunáztam is egyúttal:)

Nagyon szeszélyes és változékony lett az időjárás.


Aranyos lehetett az őzikés jelenet:)

Múlt héten kicserélte a lányom a magokat a tányérokban és az etetőben...reménykedik talán, hogy lesz "kosztos".


Már nem akarnám az új szerződést, de még mindig jobb, mint itthon -> Nem publikus az indoklásom és a "meglátásom", de be kell látnom, hogy itt nincs értelme maradni...de akkor hová?! :(


Kinyíltak a hóvirágok, remélem nem jön már hó....

262. Dodi44
2017. febr. 20. 14:40

Regen nem szerettek a sozast, mert arra gondoltak, hoyg a so es a termofold nem szeretik egymast, es ami sot az utcakra szorunk, annak csak ido kell, hogy a kertjeinbe, termofoldjeinre ra ne huzoddjon. Manapsag mar a fo clunk a kenyelem, es a logika, az ki lett dobva az ablakon... mert a so az jobban dolgozik, persze az auto karosszeriakon is, de az jo, mert hamarebb ki kell dobni, es masikat venni helyette, es igy tobb likas ketfeilleres vandorol a mi szebunkbol az ovekebe. De ne feledjuk, nekunk nem szabad lopni!

Remelem a honap vegen jobb szerzodesed fog lenni mint a mostani!

A bicajt emlitve, tegnap mar elovettem az oszveremet es korbekarikaztam a nagy haztombot, es a megszokottnal nem is fujt nagyobb szel! De mint biciklisek, mi mindnyajan tudjuk, akar merre is megyunk a bicajossal a szel mindig szemben fuj...

A lanyomra is raragadt a kosz mellett az allatok szeretete, igy, neki is van madar etetoje, es ami kulonleges benne, hogy mutatott egy kepet a telephonjan, amelyben egy felszarvu ozike evett a madar etetojebol! Ez sem egy mindennapos eset, legalabb az en hazamnal. Nallam a paradicsom palantaimat kaccsolja meg... :DDD

A szezontol elteroen a hetvegere es a het elejere, napos es enyhe idot kaptunk, amit tobbe kevesbe igyekezek ki is hasznalni... amitn emlitettem, leszedtem a pokhalot az oszveremrol, de a lovak meg a teli almukat szunditjak...

De emlekszem, amikor udvarolni eljartam szegedrol KKfelegyhazara, a jobb idokban bicajjal... csak 60km. mi az le kerekezni... csak akkor volt a baj, ha esterre meg jott a vihar... olyankor hazafele tekerve, felotlott azoknak a kapott pusziknak a suly erteke a merleg egyik serpenyojere teve, a masik oldalon a vihar viszonttagsagahoz viszonyitva... -de fiatalsag, bolondsag...

2017. febr. 15. 22:02

Itt helyben a biciklisek zöme nem sporteszközként használja a járművét. Sok az idős ember, főleg nő, aki csak tud, biciklizik.

A "fiatalabbja" természetesen az autóra esküszik...egyetértek abban, hogy kényelmes, gyors és praktikus!

De ugyan már! Az én lányaim is felnőttek: biciklivel (megutálták)és gyalog, autóval fuvarozás a nagyobb szalagtűző bálja miatt volt. Akkora hóvihart nem láttam se előtte, se utána.


Hááát:)...az állatok már csak ilyenek...biztosan te is láttál már hasonló madarakat embertársaink közt is:)-> Aki kapja, marja; kaparj kurta neked is jut...aki korpa közé keveredik, megeszik a disznók:)...a törzsfejlődés szintjei:)


A kisebb lányom áthelyezte a hétvégén a madáretetőt. Mikor itthon van, mindig lesi, van-e madarunk? Nem érti ő sem, miért nincs egy sem.


Szabadságon voltam, roborálódtam. Már rettegek a a holnapi naptól, a többi "vírustól"...a téli szünet óta nem tudok kilábalni a nyavalyából.

Hónap végén lejár a szerződésem.


Az idő jó és az utak is, de hideg van még a biciklizéshez. Ma buszoztam, a 6-os tele van szórva "sóval", piszkosnak látszik.

260. Dodi44
2017. febr. 10. 01:57

Visszagondook a "Regi szep idokre", amikor szeptemberben mar megkezdodott az oszi idjarasi szezon, emlekszem hajdanan a gimis idomben a szeptemberi ebnyitora mar esikabatban mentem tobbszor, es mar hidegek is voltak, kulonosen anna tunt a nyar melege utan. A biciklik meg akkor teljesen kozlekedesi eszkozok voltak nem pedig a sok maiaknak a szamara, mar inkabb szorakozasra hasznaljuk, delutanonken egyet tereni veluk a parkban, amikor kedvunk tartja. De azert meg sokunknak egy midig ra szamithato kozlekedesi eszkoz... Nem is beszelve arrol a jo tulajdonsagairol, nem kell elmenni feltolteni a tankjat, nem kell adot, rendszamtablat fizetni ra minden evben, csak ritkan kell "generalozni" es arra nem kell egy fel vagyont rakoltani. Nem kell jogositvany a hasznalatara. Ha nekimegyunk veletlen a fanak, nem sok csontunk torik el, hanem legtobbszor megusszuk egy ket plezurral...

Azert meg is jol szolgal bennunket a vasszamar...

Tudod a madarkanak is van jo es rossz oldala, van itt egy kek madar fajta, olyan rigo nagysaguek,m azok meg nekem is zuhano repulesbol, hatulrol megkalapaltak a fejem, es csak elszor arrol vettem eszre, hogy valami meleg folyik vegig a hajam kozott a fejemen, a masik a verebek erosen onzok, ugyan csak a kolibrik. Ezek nagyon "onzok" mindenki mast elzavarnak, nem is beszelve a verebek nagy pocsekolasarol. Azok korul ulik az etetot es miutan megtelik is a begyuk, a kozeli faagain maradnak, es ha masik madar jon , mar jonnek is nagy zsivajjal es elzavarjak. Colibry amit itt humming bird-nek hivnak, azok is irigy termeszetuek, kitettem harom etetot is nekik de volt egy nagy him kozottuk amely mintha a harom eteto az ove lenne ugy a kozelibe menoket elzavarta, egyszer az egyiknek utanna is ment, es a kozelben levo tobbiek ezt a tavolletet kihasznaltak es akkor ettek. Az eteto kozelebe tettem egy nyugagyat, es a abba telepedve, olvasni, kivalo alkalom nyulott a szemmeltartasukra. Erdekes szzineik voltak, vannak, lelek udito oket szemmel tartani. Igaz, egyik hatranya, hogy a darazsak is odaszoknak az etetojeikhez, mer a cukros destillalt vizet "nektart" azok is szeretik. Mar egy etetot kicsereltem, mert a muanyag piros virag utanzatok csovei tul rovidek voltak es azon keresztul a darazsak is elertek a cukros vizet es azt az etetot ki is szajatitottak...

2017. febr. 6. 21:59

Itt Gemenc kupa szokott lenni:

[link]


Irigykedek rád:) -> 25 éve, hogy kiköltöztünk, akkor még sokféle és sok madárka volt. Azóta rohamosan csökkent a féleség és a számuk. Pár varjún kívül akadt egy harkály is...pár balkáni gerle még a nyáron.

A rigókat szerintem a két kisebb kutyánk űzte el+ levadászták őket.

A környéken van az M/6-os...talán az építkezés is "elvette" a területüket?


Ma is esőköpenyt kellett húzni, nem szeretem ezt a "beöltözős" időt.

Le is kellene mosni a biciklit....


Akkor vérbeli sportember vagy :)...még a vitorlázás is...hogy fér bele az idődbe a kertészkedés?!:)

258. Dodi44 (válaszként erre: 257. - Spatifillum)
2017. febr. 5. 20:50

A madaretetoket az iden is megpakoltam magokkal, mivel en is kertvarosban elek, van sok madar felenk is de szerencsetlensegemre a vereb siserehad dominalja a madarak sorait, es amint te is tudod, hogy a verebek nem szepen sorjaba eszik a magokat, ahogy az etetobol kijon, hanem a csorukkel szetcsapjak es nagyritkan vesznek belole egyet egyet, tehat nem esznek mert ehesek, hanem csak csemegeznek belole, es a magoknak ugy 90%-at a csorukkel kisoprik a szemetbe... Pocsekolnak, de rettenetesen, es a kiszort magok a foldre esven kikelnek es egy csomo gazt kell kiszednem a viragoskertbol.

Tudod, erdekesek vagyunk mi emberek...

a bicajozast a munkahoz hasonlitanam...

Vannak olyan tevekenysegeink, majdnem mindenkinek mas a kedvesebb, amit hobbinak csinalunk, mert kedvunk telik benne, mert szorakozasnak vesszuk. Edesanyam nagyon szeretett horgolni, es kotni. De ha azt allandoan, es szuksegszeruen kellett volna a megelheteshez csinalnia, biztos a munkaja fenye elkopott volna, es azt hiszem mas szorakozasi teruletet talalt volna maganak.

Talan ha magamra gondolok, nekem az electromossaggal valo foglalkozas jutott es az is volt az egyik hobbim is. De tudod, amikor a munkambol hazaertem, mar egy bizonyos idonek elkellett telnie, hogy massal foglalkozzam, mert ami eleg az eleg. Radio amatorkodtem gyerekkorom ota, es abban is voltak kissebb nagyobb hullamokban kap el a sodrasa, es a hullamoknak vannak csucsai es volgyei. Emlekszem megboldogult gyerekkoromban, amikor a tolunk 25km-re levo gimibe jartamam amihez a napi 10km (ha lekestem a vonatot akkor 50] karikazas a reggeli vonat eleresehez jart esoben hoban napsutesben, bizony akkor a hetvegeken nem mentem el biciklizni ki az erdobe minden vasarnap...

De negyedikben mar rajottem, attol a sok kerekezestol az izmaim jobban teljesitettek mint akik nem "treningeztek" annyit mint szerenysegem, hat elkezdtem egy a legkozelebbi varosba, egy bicaj egyesuletbe jarni, es azokkal orszagos versenyekre jarni, tobb kevesebb sikerrel [Edesanyam egy fel cipos doboz ermeimet megtartotta.] De a bicajozashon meg eros szalak fuznek, agimis idomben meg nem lehetett olyan bicajt venni, amilyenrol almodoztynk, manapsag mar lehet es ezert van is a nekem jobbakbol tobb is. Egyik kedvencemet mar a fiamnak ajandekoztam, es o tekeri, de meg mindig van vagy ot, amikbol csak ketto a kivalobb. de az en szememel nezve, nem a legmodernabb carbon vazasok es ultra konnyitettek, csak ugy modjaval duhajkodok... :D

A korom mozgasi igenyet mar a vitorlazas jobban lekoti. :-)

2017. febr. 5. 19:20

Vicces a mormota...azt hittem csak a hegyekben él. Körülményes lehet neked kertészkedni.

Bár apámnak a kukoricaföldjén (már az sincs)a vaddisznók szoktak garázdálkodni.

Varjak...évről évre egyre kevesebb ezekből is.

A madáretetőt egy szárnyas sem látogatta idén. Tavaly csak a napraforgót ették meg belőle, a többi mag kicsírázott.


Itt sem ette meg a kutya még a telet!:( Állítólag újabb hideg jön...

Nem hiszek sem a mormotának, sem a medvének: nagyon kifordult magából az időjárás már jó ideje.

Legalább a hétvégén tavasz volt.

Nem tudok kilábalni a "megfázásból".


Hónap végéig szól a szerződésem, ki tudja lesz-e még alkalom...addigra tuti jobb idő lesz.


Lassan, de biztosan elmegy a kedvem a biciklizéstől ebben a hidegben.

256. Dodi44
2017. jan. 29. 22:48

Az elozokbol visszavonok mindent!

A termeszet Anya hazugga valtoztatott!

Ma reggelre feher lett a lathatar, elparologtak, oda lettek a plusz fokok![ de ami az erdekes benne a Celsius es a Fahreinheit szamozasi kulonbsege, a Celsius merteke az logikus, a F-e meg ... Hat a viz fagy +33 fokon es forr+215 fok (korul) Tehat ha igazat mondog a fagypont itt megis plusz fokban van! Mert az +33 Fahreinheit fok! ( tudod nyugaton[tolunk] mindent a maximumig erthetetlennul csinalnak, hogy az embereket anyagilag es logikailag minnel nagyobb kodben lehessen tartani! mar az oshazajavan Angliaban is metrikus rendszert hasznalnak, Canadaban is, de az allamokban a Mammon az Isten!!! --es abbol nem engednek! Minden fele logikatlan kifogasokat bevetve..]

Latod csak igaz az elodeink mondasa:

Nem eszi meg a kutya a telet! Pedig igazan nem siratnak meg egy csepp konnyel sem!

Azert nem tulsagosan panacskodhatok, mert inkabb hanygya voltam, mint tucsok, jol leszigeteltem a hazat, ahogy csak a korulmenyek megengedtek, de azert olyan allapot sosem volt es lesz, amit nem lehetne meg jobba tenni a szigeteles teren...

Persze ez a feher valami, ami esett az ejjel is, es a kovetkezo napokban a karogo varjuk, meg tobbrol karognak...

Tudod, itt a to deli partjan, mi a nagyfalu nyugati oldalanal vagyunk es a tonak vagy egy tulajdonsaga, hogy a nagyfalu keleti oldalara es azon tulra, de meg mindig a megyeben, sokkal tobb ho szokott jonni, mint a nyugatira. De nehogy felre ertsel, egyaltalan nem vagyok irigy a keletiekre!!! Legyen az oveke mind!!!

Nem hagyhatjuk figyelmen kivul azt sem, hogy Feb. masodika mar itt van a kertek alatt, es remelem jo borus napra fogunk ebredni, es arnyek meg csak a kornyeken sem fog mutatkozni... Erdekes, otthon a medve a jos, itthon meg az ugynevezett Ground hog a kepviseloje az europai medve idojos poziciojanak. Ezt a ragcsalot talan a mormotanak titulalhatnank, novenyevo, ket paradicsom szenonomra vissza emlekezve, az enkertemben is egy nagy csalad hivatlan vendegem volt, amiket sikerult kiebrudalnom, nemelyt szegyenletes modon szamomra... Isten nyugtassa oket.

A biciklim, ujra a teli almaba merulhet, mert elore lathatolag akkor lenne ra szuksegem, ha levinnek egeszen delre... De az innen ketezer km.-re van, oda lekerekezni mar nem fulne a fogam hozza, meg talan mar a motorom sem birna szusszal...

Igy aztan marad a garageban felakasztva meg egy par honapig... Igaz van olyan is amelyek nincsenek nagy becsben tartva es a kezem ugyeben tartom, mert kitudja, hatha, de hatha megis kedvem tartja racsucsulni ha az idojaras is beleegyezik meg tavasz meg nem erkezik.

2017. jan. 29. 20:31

Elhiszem, hogy eleged van a télből...nekem is:) Ha nem havazik Karácsonykor, akkor már nem is kell! Szóval, annyira jó az idő felétek, hogy meg is lehetne izzadni biciklizés közben?

Van itt is elég vetés és szőlő, ahol az őzek és vaddisznók kárt tehetnek.

Elmondhatom /leírhatom, hogy felénk már a madár sem jár. Hiába várja őket magkeverék az etetőben, egyelőre nem fogy. Viszont az egerek is fáznak, behúzódnak a házba. A kutyák már hármat fogtak idén és anyósomnál is garázdálkodik.


Állítólag nálunk is enged a fagy...remélem, bejön a jóslat! Elég a mínuszokból. Hó alig volt, még az "egyszeri" van megolvadva és visszafagyva az utakra.

Három esésnél többet már nem szeretnék:) Szerencsére nem ütöttem meg magam.


"...a teli bentules mar nagyon lustava tesz..."-> Meghíztam:S 3-5 kb plusz van rajtam. Nem kellene nassolni és többet is eszem, mint eddig.

254. Dodi44
2017. jan. 23. 05:57

Hala a teremtonknek, igen pozitiv oldalat regisztralta a homero! Ami mar holnapra esore fog valtozni...

Havunk csak December elejen volt, de nem mindtha hianyolnam.

Tegnap az az majdnem tegnap nagykanallal ettunk, fiam szulinapja volt, jo volt egy kis kimagaslo nap, a Karacsony utan, ebben az evben nekem az elso. De nem bicajjal mentem, mert ahhoz kisse meg messzevan. Nagy parkon mentem keresztul hozza, ozek mentek az uton at elottem, persze meg a teli ruhajukban, de a toluk megszokott kecsesseggel, amihez kelloen lelassitottam. Alkonyatfele jottem haza, es igy kellemesen zarta be a nap magat.

Sok auto, es mar Januarhoz kepest inkabb az idojarast tukrozo bicajosok is szamosan kerekeztek a parkban. De gondoltam, szulinapra azert megsem megyek bicajjal, mert meg szagos lennek. A posta van tolem ugy harom merfoldre, ha az idojaras megengedi, neha a szamlaimat viszem el bicajjal, mert a teli bentules mar nagyon lustava tesz...

2017. jan. 22. 22:40

3 kilométer...muszáj megjáratni azt a drótszamarat:) 15 fok plusz volt?


Igyekszem vigyázni, nem estem volna, ha az az autós valamennyire is igyekszik arrébb kormányozni.


Muszáj volt pumpálni, mert nehezen tudtam pedálozni és szóltak is az utcán emiatt:)


Kicsit olvadozott ma a jég, ahová a nap "sütött" de mínusz van.


Az ötleted jó, "esésbiztos" :) Németországban láttam "gyerekutánfutót" biciklihez csatlakoztatva. Kissé égnek állt a hajam...szerintem balesetveszélyes. Igaz, hogy a gyerekkel hamarabb beérnek a bölcsődébe, óvodába mint gyalog. Bár ma inkább az autóval beszállítás a jellemző.


Brrr, berzenkedek a holnaptól...megint

ki a hidegbe.


Január mindig hosszú. Az ünnepek miatt a december szerintem hamar telik, emiatt is "végtelen" ez a hónap.

252. Dodi44 (válaszként erre: 251. - Spatifillum)
2017. jan. 22. 07:20

Uj elnokot valasztottun, es eddig meg pozitiv dolgok tortentek! 15C fok volt tegnap is es ma is!

Latod, ez jonak igerkezik!

Ma bicajozni voltam, de nem egy hosszabb utra, hanem csak a rovidebbre ami csak ugy harom km.

Szinte nem is hiszem el, hogy januar vege fele kozeledunk...

Vigyazzal nagyon! A biciklidet inkabb ha tudod szabalyozni, ne tul kemenyre pumpald fel, mert a laposabb gumi az jobban tud kapaszkodni a jeges hoban! Igaz, ugy meg nehezebb tekerni, es jobban kitorhet a kulso, ha nagyon lapos...

Most jo lenne a hatul ket kerreku bicaj! az nem tud elesni! de nehezebb is tekerni es lassabban is halad. De mint mindig, valamit valamiert...

[Csak erdekessegnek emlitem meg, lattam oldalkocsid bicajt, amit le is lehet rola venni, raadasul az elso kereke electromos volt es toltheto teleppel mukodott. ]

2017. jan. 21. 20:08

Bukás...tegnap estem biciklivel illetve elcsúsztam.

Nem részletezem, szidtam az autóst, ahogy csak tudtam, miután elhaladt mellettem. Félreállok előlük, ahol csak tudok, itt nem volt lehetőségem. Ő aztán meg nem tette volna, csak állt tőlem pár méterre és várta a mutatványt (tiszta jég az út széle, oda tolta a hóeke, már amerre járt). Aztán lehúzta az ablakot, mikor elautózott mellettem és kiszólt, hogy gondolom, hogy ilyen időben biciklizek....

Mondtam, hogy ezzel keresem a pénzem: papírokat viszek.

A főúton sincs letisztítva, a bicikliútra tolták a havat...most csupa jég.

Pumpáltam is, mert nagyon laposak voltak a gumik. El tudok még "tekeregni", de jó lenne, ha teljesen elolvadna. Realitása nincs ebben az időben. Napközben kicsit felenged, de a mínuszok a jellemzők.

Már kezdek nyavalyás lenni, szerintem gyerekbacit is kaptam a "hidegre". Vitaminok, köptető, torokfertőtlenítő...egyik nap forralt bor:)


Közeledik az adóév vége...erősíthetek, mert szaladgálhatok majd a papírokkal. Remélem, az időjárás "kegyes" lesz....

250. Dodi44
2017. jan. 20. 04:27

"A történelem kegyes lesz hozzám, mert szándékomban áll átírni.

Winston Churchill "


Egy gyerek artatlan hiszekenyseggel azt gondiltuk, hogy egy felnott az mindig e3gyenes es igazmondo! Ami tavol all a valosagtol!

Minden hatalom hazudik, az az masszoval nem igazat mond, mindent elferdit a valosagtol!

Manapsag a politikailag korrectness van a musoron, ami valojaban azt jelenti, hogy ami igazat eddit tudtunk, es tapasztaltunk, azt el kell hallgatni es mast kell mondani helyette, hogy valakiknek a po;itikai celjanak a szekeret toljuk, es ne is mereszeljunk annak nem szaz szazalekkal behodolni!

Tudod ha elennekn nappa; az itteni nagyvaros egyes reszeibe, nagyon kilogna a lolab, amiket rank eroszakolnak mondasokbol, hogy amint egy kolto bacsi irta: "hazugsag, szemtelen hazugsag, mit milliok cafolnak meg" a koltemeny ezen resze kiabal a fulembe... De amint a kinai hadsereg elfoglalta es legyarm,atositotta az Ujgurokat, ugyan abbol a csoportbol egy Ujgur allt elebe a duborgo tankoknak, a bevasarlo szatyrokkal kitart karja elott allt meg a kinai tank. Ugyan abbol a vegbol szakajtottak meg a magyar embert is. mar aki magyarnak erzi magat, es nem egy homogenizalt fogyaszto...

De eddig a fonti eszmefuttatasbol nem sok bicajos kapcsolatot demonstraltam ugye... :D

Hat igen, a vasszamaraink most hibernaciojukat mivelik... Majd jon a tavaszi napsugar es meleget hoz a szivunkbe es a tajainkra,eloszja a fejunk fole gyulemlett sotet felhoket. Ujra felfujhatjuk a kerekeinket, hogy konnyen rohassuk a vidam merfoldeket...

Mas egy eddig nekem nem ismert arcaval talaltam szembe magamat, ami egy uj oldalat mutatta be szomszedainknak. ha szeretsz fozni, talan te is elvezed megnezni ezt a Gasztro angyal epizodot...

Az elso fejkendos oldalra kattintsal ra.

[link]

A vegen olyan ehes lettem hogy csak na! :DDD

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook